تورهای طبیعت گردی

تورهای طبیعت گردی

تور های طبیعت گری

کشورمان ایران بخاطر موقعیت جغرافیایی و چهار فصل بودنش در هر فصل پذیرایی گردشگران می باشد . تور های طبیعت گردی ایران که اغلب با وسیله نقلیه توریستی انواع اتوبوس ، میدل باس ، مینی بوس و بعضا با ماشین های آفرود انجام میشود .

در کشورمان به تعداد ستاره های آسمان منطقه بکر و دیدنی برای گشت و گذار دارد و هر استان دارای هزاران هزار منظره زیبا برای گردشگران طبیعت گردی دارا است .

از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب ایران جاذبه های طبیعت گردی فراوانی دارد که با گفتن و نوشتن برای یک عمر بیشتر است . لذت تماشای یک منظره بکر دست نخورده ، عظمت یک کوه ، آرامس و سکوت کویر ، قدم زدن در جنگل بکر ، عبور از کنار رودخانه ، دیدن کوچ پرندگان ، دیدن تالاب و کلی منظره غیر قابل وصف هست که در تورهای طبیعت گردی میتوان مشاهده کرد .

تور طبیعت گردی میتواند یک گردش دسته جمعی در نزدیکی محل زندگیمان باشد ، یا میتواند برای دیدن یک منظره طبیعی کیلومتر ها راه را طی کرد تا به دیدن آن برسیم.

طبیعت گردی با نام های بوم گردی یا اکوتوریسم هم شناخته می شود .

همیشه این شعار وجود دارد که جهان گردی را باید از ایران گردی شروع کرد ؛ شرکت تایسیز پرواز قصد دارد تا با توسعه دادن تور های طبیعت کردی و ایران گردی بتواند به محقق شدن این امر کمک کند .

طبیعت گردی کویر ، تور های کویر

امروزه یکی از پر طرفدار ترین تورهای طبیعت گردی تور های کویر می باشد. کویرها اغلب در گذشته دریاچه های بودند که به خاطر خشک شدن رودخانه ها بخاطر عدم بارندگی بارن و برف که به دریاچه متصل میشدند ، گرما و آب و هوای خشک ، آب خود را ازدست داده اند و تنها مواد معنی و نک آن ها بر روی زمین باقی مانده است . در کویر های ایران بخاطر تمدن گذشته ، کاروان سرای های زیاد وجود داشته که برخی از آنها با مرمت و بازسازی هنوز پابرجا هستند و جزو آثار تاریخی به شمار می آیند و به عنوان اقامتگاه استفاده میگردد و ببرخی دیکر بدون توجه امروزه خرابه ای بیش نبیتند.

نویسنده کتاب عبور از صحاری ایران در براه کویر ایران چنین گفته است : هرکس یک بار محسور افسون کویر شود تا پایان عمر رهایش نخواهد کرد .

جنگل گردی

یکی از مهیج ترین گشت ها جنگل گردی می باشد . اکثر جنگل های ایراد در شامل کشور یعنی در رشته کوه های البرز از شرق استان اردبیل تا غرب استان خراسان شمالی می باشد .

جنگل های اغلب دو دسته اند یا جنگل های همیشه سبز یا جنگل هایی که در پاییز و زمستان برگ ندارند .جنگل های همیشه سبز جلوه زندگی همیشگی دارند و در سرمای پاییز و زمستان با رنگ سبز خود گرما بخش زندگی می باشند و جنگل هایی که برگ های خود را از دست میدهند در فصل پاییز تبدیل به هزار رنگ می شوند و دز زمستان زیبایی خاص خود را دارند .

بهترین فصل برای سفر به جنگل ها فصل بهار و تابستان می باشد و چون جنگل ها در ارتفاغ قرار دارند و با پوشش گیاهی و درختان مختلف می باشند دارای آب و هوای خنکی می باشند.

تورهای آفرود و کمپ

در این تورها معمولا با ماشین های شخصی و شاسی بلند انجام میشود . طبیعت گرادن این دسته با ماسین های شخصی خود به دل بیابان ، جنگل و در کل به دل طبیعت می زنند و معمولا ا با کمپ زدن و برپا کردن چادر ، ننو اقامت خود را سپری میکنند . اگه آسمان صاف باشد شب در دل طبیعت میتوانند لذت زیادی از زیبایی شب ببرند .

در تور های آفرود از مسیرهای نا مشخص استفاده میشود و معمولا طبیعت گردان خیلی به فکر نگهداری طبیعت هستند و سعی میکنند به طبیعت ضرر نرسانند .

امروزه برخی از طبیعت گردان برای احترام گذاشتن به طبیعت در صورت دیدن پلاستیک و یا هرنوع زباله غیر قابل تجزیه آنها را جمع آوری میکنند.

کشورمان ایران با داشتن رودخانه های فراوان این امکان را میدهد که بتوان در رودخانه های انواع قایق سواری هار انجام داد .

تورهای یک روزه

تورهایی که به صورت یک روزه در روزهای تطیل و اطراف تهران برگزار می شود . ساعت حرکت این تورها در روزهای تعطیل از ساعت 04:00 صبح آغاز می شود و در آخر شب همان روز این تورها به پایان میرسد . 

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm