تور وان زمینی

در این روزها مسافرانی که به دنبال یک مسافرت ارزان به کشور ترکیه می باشند میتوانند تور وان را انتخاب نمایند. ارزانی تور به علت کوتاه بودن مسیر زمینی اش نسبت به سایر شهرهای ترکیه از محبوبیت خاصی برخوردار هستتور وان به صورت زمینی انجام می شود و از معمولا از شهر خوی و مرز رازی میرند . تور وان هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی قابل اجرا می باشد ولی اگر به صورت اتوبوس دربستی تا شهر وان در نظر داشته باشید باید از طریق مرز سرو یا بازرگان انجام شود.

تور وان مانند سایر تورهای زمینی فقط به صورت گروهی انجام نمیگردد و تورها هم به صورت انفرادی و گروهی از مبدا حرکت خواهند داشت ؛ تورهای گروهی وان از مبدا همراه با راهنما خواهد بود و تورهای انفرادی مسافران با اتوبوس یا هرنوع وسیله نقلیه به شهر خوی میروند و در شهر خوی با کمک نماینده های آژانس تایسیز پرواز در شهر خوی سوار ماشین های دولموش ترک میشوند و به سمت مرز و شهر وان حرکت میکنند

تور وان زمینی و هوایی، سفری ارزان به نزدیک ترین شهر ترکیه به ایران

قطعا یکی از لذت بخش ترین نوع سفر ها برای ما ایرانی ها، سفر خارجی است چون به واسطه آن می‌توان با فرهنگ دیگر کشورها آشنا شد و همچنین از معماری های این کشور ها و تاریخشان بازدید کرد. با توجه به مشکلات موجود برخی افراد به دنبال این هستند که یک سفر خارجی ارزان قیمت را تجربه کنند. ترکیه یکی از کشورهایی است که سفر به آن هزینه زیادی از شما نمی‌برد و غیر از آن، اینکه ترکیه یک کشور اوراسیایی محسوب می‌شود و تلفیقی از معماری عثمانی و رومی‌را می‌توان در آن دید. تور وان به خاطر نزدیکی به ایران، یکی از ارزنده ترین تورهای خارجی به مقصد کشور ترکیه به شمار می‌رود.

در سال های اخیر سفر به ترکیه و به خصوص شهر وان برای ایرانی ها افزایش یافته است و اما چرا وان؟ وان نزدیک ترین شهر ترکیه به ایران محسوب می‌شود و یک مقصد دم دستی برای خرید و تفریح برای ایرانی ها به شمار می‌رود. افرادی که میخواهند سفر خارجی همراه با خرید از ترکیه داشته باشند، انواع تور وان برای آنها بهترین پیشنهاد خواهد بود.

تور وان به صورت زمینی و هوایی برگزار می‌شود و افراد آزادند که انتخاب کنند کدام نوع حمل و نقل را برای سفر به این شهر برگزینند. هرکدام از روش ها دارای مزیت های خاص خودش است، یکی دارای قیمت ارزان تر است و دیگری آسایش بیشتری برای مسافران ایجاد خواهد کرد و آنها را سریع تر به مقصد خواهد رساند.

شرکت تایسیز پرواز پارسیان، یکی از معتبرترین شرکت های برگزارکننده تور وان به صورت زمینی و هوایی می‌باشد و شما با اعتماد به تجربه این شرکت می‌توانید از یک سفر بدون دغدغه و لذت بخش، بهره مند شوید.

در باره شهر وان

شهر وان در شرق کشور ترکیه قرار دارد و از شمال و غرب با دریاچه وان ، از شرق با کوه ارک و از جنوب به کوه آرتوس قرار دارد . مردم شهر وان کرد و ترک هستند که اغلبت به زبان ترکی استانبولی و کردی کرمانجی صحبت میکنند .  میدان اصلی این شهر بش یول می باشد  بش یول به عنوان میدان اصلی شهر وان شناخته می شود در زبان ترکی بش به معنی عدد پنج و یول به معنی راه می باشد . به خاطر پنج خیابان که به این میدان ختم میشود به این میدان بش یول می گویند . در وسط این خیابان مجستمه ای از ماهی می باشد و معمولا در مناسبت های و عید ها این میدان طراحی می شودو خیابان جمهوریت (Cumhuriyet) یکی از اصلی ترین خیابان های شهر وان است ، اکثر مراکز خرید و رستوران ها ، مراکز اداری شهر وان در این خیابان واقع شده است .

این خیابان و پر جنب و جوش ترین خیابان شهر وان می باشد که مسافران تور وان میتوانند در این خیابان خریدهای خود را انجام دهند . جالب است بدانید صبحانه شهر وان یکی از معروفترین و جذابترین خوراکی هایی می باشد که میتواند مسافر را در این شهر مجذوب خود کنند .

خیابان کاظم کارابکیر (Kazim Karabekir) به نام یکی از سران سیاسی کشور ترکیه میباشد و یکی از خیابان های معروف شهر وان می باشد . هتل الیت ورد دریان خیابان واقع شده است . این خیابان به نام ماراش هم شناخته می شود . تقاطع خیابان کاظم کارا بکیر و خیابان جمهوریت به عنوان بزرگترین و شلوغ ترین چهار راه شهر وان شناخته می شود .

گربه های شهر وان نماد شهر وان میباشد این گربه ها سفید و پشمالو میباشند و چشم های رنگی متفاوت می باشد که معمولا یکی از چشم ها زرد و دیگری آبی می باشد .

مجری مستقیم تور وان

تایسیز پرواز که با توجه به روابط خوبی که در شهر خوی و شهر وان ترکیه دارد توانست به عنوان مجری مستقیم تور وان شناخته شود ، این شرکت با عقد قرار داد با شرکت های اتوبوس رانی شهر خوی روزانه در سرویس های مسیر تهران خوی تهران صندلی دارند و همچنین با داشتن دفتر کارگزاری در شهر وان و عقد قرارداد با هتل های شهر وان به عنوان مجری مستقیم تور وان شانخته می شود و مسافران ویا شرکت های خدمات مسافرتی برای رزرو هتل تک هم میتوانند از این شرکت پیگیری نمایند .

حرکت تور وان

تور وان قابلیت برگزاری به صورت زمینی و هوایی را دارد. همانطور که در بالا هم به آن اشاره داشتیم، این انتخاب بر عهده شما است که تور زمینی یا هوایی را برای سفر به وان انتخاب نمایید:

 • تور زمینی وان

اگر میخواهید با هزینه کمتری به شهر وان سفر کنید، تور زمینی وان را به شما پیشنهاد می‌دهیم. این سفر آنقدر طولانی نیست که شما را خسته کند و همچنین سفر با استفاده از بهترین اتوبوس های VIP انجام می‌شود و شما اصلا متوجه نخواهید شد. با توجه به اینکه وان شهر مرزی نزدیک ایران است، پس از عبور از مرز به این شهر خواهید رسید. برای آن دسته از افرادی که مسیر را جزئی از سفر می‌دانند، سفر زمینی به وان پیشنهاد می‌شود.

برای بیشتر شهرهای ترکیه این امکان وجود دارد که به صورت زمینی به آن سفر کرد. تور زمینی وان قابلیت برگزاری از بسیاری شهرهای ایران را دارد. این موضوع بستگی به این دارد که آیا تعداد مسافر لازم در مبدا وجود خواهند داشت یا خیر؟

در حال حاضر تور زمینی وان از شهرهای اصفهان، کرج، قزوین، زنجان، کرمانشاه، سنندج، همدان، قم، اردبیل، تبریز و غیره قابل برگزاری است و شما می‌توانید نزدیک ترین شهر را به شهر خود به عنوان مبدا انتخاب نمایید.

حرکت تور وان زمینی همه روزه از تهران و تبریز انجام می‌گیرد و این مورد برای شهرهای مختلف کشور متفاوت است و بستگی به تقاضا برای سفر به شهر وان از شهر مبدا دارد. شرکت تایسیز پرواز پارسیان یکی از معتبرترین شرکت های برگزارکننده تور های ترکیه مخصوصا تور زمینی و هوایی وان، برای شما امکان سفر زمینی به این شهر را بدون دردسر و بدون دغدغه فراهم می‌کند. این شرکت علاوه بر اینکه امکان یک سفر راحت را به صورت زمینی برای مسافران هموطن فراهم می‌کند، دارای شرایط پرداخت است، یعنی شما می‌توانید به صورت اقساط و چکی به شهر وان سفر نمایید.

 • تور هوایی وان

یکی دیگر از روش های جذاب برای سفر، روش هوایی است. در سفر هوایی شما به راحت ترین و سریعترین شکل ممکن به مقصد می‌رسید. اما خب نسبت به سفر زمینی دارای هزینه بیشتری است و شما باید پول بیشتری بابت آن بپردازید. اگر با هزینه بلیت هواپیما وان مشکلی نداشته باشید، توصیه می‌کنیم که سفر هوایی را امتحان کنید.

تور وان با هواپیما توسط شرکت های مختلف برگزار می‌شود ولی شرکت تایسیز پرواز پارسیان با خدمات متمایز، امکان سفر راحت تر را برای شما فراهم می‌کند.

 • تور وان با قطار

دیگر روش مسافرت به شهر وان، سفر ریلی است. شما می‌توانید بلیت قطار تهیه کرده و با قطار به شهر وان سفر نمایید. رفاه و آسایش قطار در سفر زمینی بسیار بیشتر از اتوبوس است. امکان سفر ریلی به صورت مستقیم به وان فراهم نیست، اما شما می‌توانید از تهران تا تبریز را با قطار طی کنید و از آنجا به صورت زمینی به شهر وان برسید. اینگونه خستگی سفر برای شما کمتر خواهد بود.  

تور وان بعد از دوران کرونا

در اواخر شهریور ۱۴۰۰ بعد از کلی کش و قوس فراوان مرز رازی - کاپیکوی باز شد و مسافران توانستند از مرز رازی به عنوان توریست عبور کنند . باز شدن مرز رازی میتواند اتفاق خوبی برای مسافرت رفتن و سفر به وان ترکیه باشد . ستاد کرونا برای عبور از مرز رازی می بایست حتما یک دوز یا دو دوز واکسن تزریق کرده باشند میتوانند از مرز عبور کنند . مسافرانی که قصد سفر به شهر وان ترکیه از طریق مرز رازی را دارند می بایست حتما یک دوز واکسن تزریق کرده باشند و همراه داشتن تست پی سی آر الزامی باشد .

در تابستان 1402 طبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه دیگر برای ورود به این کشور احتیاجی به همراه داشتن تست پی سی ار و داشتن  کارت دیجیتال واکسن به این کشور را ندارد، اما مسافران باید بدانند که برای ورود به ایران داشتن کارت واکسن دیجیتال با دو دوز واکسن یا تست پی سی آر الزامی می باشد.

بهترین پکیج مسافرتی تور وان

درست است که تور وان یک تور با قیمت مناسب و ارزان محسوب می‌شود، اما برای اینکه سفری مطمئن و لذت بخش داشته باشید، نمی‌توانید بی گدار هزینه کنید و از شرکت های متفرقه و غیر معتبر برای تور استفاده نمایید. بهترین راه برای این کار، اعتماد به شرکت های معتبر و بزرگ است. شرکت تایسیز پرواز پارسیان، یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه برگزاری تور وان به صورت زمینی و هوایی است. اما چرا باید شرکت تایسیز پرواز پارسیان را برای سفر خارجی انتخاب کنیم؟

1-    دارای شرایط پرداخت چکی و اقساطی است!

اگر شرایط این را ندارید که کل هزینه سفر را به صورت یکجا پرداخت کنید، شرکت تایسیز پرواز پارسیان امکان تور اقساطی وان را برای شما فراهم می‌کند. شما با همان کیفیت سفر می‌کنید، اما هزینه آن را به انتخاب خودتان، طی چندین ماه پرداخت خواهید کرد. برای استفاده از تور اقساطی شرکت تایسیز پرواز پارسیان فقط کافی است دسته چک معتبر داشته باشید.

2-    دارای تنوع در انتخاب هتل است.

قطعا مهمترین بخش سفر، اقامت آن محسوب می‌شود. بهترین تور مسافرتی، باید امکانی را برای شما فراهم کند که بتوانید از بین هتل های مختلف، بر اساس کیفیت، قیمت و خدمات انتخاب نمایید. برخی از تورهای مسافرتی هستند که به شما پیشنهادات محدودی ارائه می‌دهند و این برای برخی از سفردوستان زیاد خوشایند نیست. اما شرکت تایسیز پرواز پارسیان به شما این امکان را خواهد داد که بتوانید از بین هتل های گوناگون، بر اساس بودجه و کیفیت انتخاب نمایید.

3-    دارای تنوع قیمتی است!

قیمت تور وان بستگی به عوامل مختلفی دارد. پکیج های تور وان شرکت تایسیز پرواز، پیشنهاداتی را با قیمت های متنوع به شما ارائه می‌دهد و شما با توجه به امکانات، خدمات، محل اقامت، مدت زمان اقامت و غیره می‌توانید تور دلخواه خود را با قیمت های گوناگون انتخاب نمایید.

4-    دارای خدمات بی نظیر در اجرای تور است!

پکیج تور مسافرتی وان، به گردشگران کمک می‌کند که سفر بهتری داشته باشند. شرکت تایسیز پرواز پارسیان خدمات زیر را در تور وان به مسافران ارائه می‌دهد:

 • گشت شهری رایگان
 • رزرو بی دردسر بلیت رفت و برگشت
 • رزرو هتل با صبحانه
 • راهنمای فارس زبان
 • بیمه مسافرتی

همه این موارد سبب شده است که شرکت تایسیز پرواز پارسیان به یک شرکت نمونه در اجرای تورهای مسافرتی داخلی و خارجی شود.

بهترین زمان سفر به شهر وان ترکیه کی است؟

شهر وان در ارتفاعات آناتولی ترکیه واقع شده است. آب و هوای این شهر سرد و خشک است ولی به خاطر اختلاف دمایی که بین فصول وجود دارد، در فصل بهار و تابستان آب و هوای مطبوعی دارد.

حالا در ادامه سفر در فصل های مختلف را به شهر وان بررسی می‌کنیم تا ببینیم که بهترین زمان تور وان کدام خواهد بود؟

 • بهار و تابستان

آب و هوای شهر وان در بهار و تابستان مناسب است. در بهار معتدل و روبه خنکی است و در تابستان هم گرم است. البته گرمای تابستان این شهر همانند گرمای تابستان تبریز است، یعنی زیاد گرم و طاقت فرسا نخواهد بود و بهار و تابستان برای سفر به این شهر یک انتخاب هوشمندانه است. پس می‌توان گفت بهترین زمان سفر به شهر وان که نه سرد باشد و نه گرم، همان بهار و تابستان است. همچنین در بهار بارندگی های خوبی در شهر وان اتفاق می‌افتد و احتمال اینکه در تور وان با آب و هوای بارانی در این فصل از سال مواجه شوید، زیاد است. تور وان نوروز، یکی از تورهای پرطرفدار به شمار می‌رود، چرا که ایرانی های بسیاری همزمان با شروع فصل بهار و آغاز تعطیلات نوروزی، عزم سفر به وان می‌کنند. همچنین برنامه های متنوعی در نوروز در شهر وان برگزار می‌گردد و چون مسافران زیادی از ایران به این شهر سفر می‌کنند، جشن نوروز هم به راه است.

 • پاییز

با توجه به اینکه ارتفاع شهر وان از سطح دریا بالا است، پاییزهای سردی انتظار این شهر را می‌کشد. البته تا اواسط پاییز هوا آنقدر سرد نیست که نتوان تحمل کرد. بنابراین تا اواسط پاییز هم می‌تواند برای سفر به وان مناسب باشد. اما قطعا هر چه به اواخر پاییز نزدیک می‌شویم، هوا سرد خواهد بود و سفر را به وان با مشکل مواجه خواهد کرد.

 • زمستان و سال نو میلادی

با توجه به اینکه ترکیه یک کشور اروپایی محسوب می‌شود، قطعا جشن سال نو هم در این شهر برگزار می‌گردد. اوایل زمستان برای سفر به ترکیه به خاطر جشن کریسمس و سال نو می‌تواند اتفاق خوبی باشد چون کنسرت های مختلفی در این برهه زمانی اجرا می‌شوند و دیدنی خواهند بود. زمستان برای گشت و گذار در وان شاید کمی‌سخت باشد، اما به خاطر سرد شدن و خلوت شدن شهر وان، قیمت اجناس در فروشگاه ها، کاهش می‌یابد و شما می‌توانید از این فرصت برای خرید استفاده نمایید. پس بهترین زمان برای خرید در شهر وان از نظر ارزانی، فصل زمستان خواهد بود.

زمان پیک و شلوغی تور وان، تعطیلات رسمی‌و آخر هفته است. این مورد سبب می‌شود قیمت هتل ها در شهر وان افزایش پیدا کند، چون تعداد هتل های شهر وان محدود است. از مهمترین مزایای انتخاب تور برای سفر این است که دچار نوسانات قیمت لحظه ای نخواهید شد و می‌توانید ارزان تر از سفر شخصی، به شهر وان سفر نمایید.  

مسیر تور وان

طبق بررسی های تیم تایسیز پرواز برای رفتن به ترکیه میتوان از طریق سه مرز بازگان ، سئرو و مرز رازی رفت که برای شهر وان مرز رازی در شهر خوی نزدیک ترین مرز می باشد . با توجه به تحقیقات تیم تایسیز پرواز با توجه به نزدیکی و مسیر مناسب، مرز رازی به عنوان پر ترددترین گذرگاه تور وان می باشد .

برای عبور از مرز رازی باید توجه داشته باشم که محدویت زمان کاری دارند ساعت کاری این مرز از ساعت 09:00 الی 17:00 می باشد و اجازه تردد ماشین ها بزرگ مثل اتوبوس و کامیون اجازه عبور از این مرز را ندارند.

برای عبور از مرز باید با ماشین های سواری و یا ون های ترک ( دلموش) استفاده کرد که در تور وان با تایسیز پرواز بعد از پیاده شدن از اتوبوس ون های ترک آماده جا به جایی شما مسافران می باشد .

برای رفتن با اتوبوس دربستی به شهر وان می توان از مرز بازرگان و یا سئرو استفاده کرد . این مرزها به صورت 24 ساعته می باشند ولی مسیر حدود 6 ساعت طولانی تر میشود .

پس نتیجه می گیریم برای سفر کردن به وان از هر نقطه ایران خومان را به شهر خوی برسانیم بعد از گذشت 2 ساعت می توانیم خودمان را به شهر وان برسانیم .

·        تور وان از طریق مرز رازی کاپیکوی 

مرز رازی در 75 کیلومتری شهر خوی در منطقه قطور واقع شده است و از مرز رازی تا شهر وان حدود 90 کیلومتر است . مرز رازی  کاپیکوی کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به شهر وان می باشد و همین موضوع نکته مثبت مرز رازی می باشد و یک نکته منفی هم وجود دارد آن هم محدویت زمان تردد می باشد مرز رازی از ساعت 09:00 الی 17:00 آماده ارائه خدمات می باشد . دراین مرز فقط امکان عبور ماشین سواری و ون دولموش می باشد و امکان عبور اتوبوس وجود ندارد . بعد عبور از مرز رازی اولین روستا شهر ترکیه روستای کاپی کوی می باشد و به همین دلیل این مرز در ترکیه کاپیکوی می باشد . 

·        تور وان از طریق مرز سرو  اسندره

نزدیک ترین شهر به مرز سرو شهر ارومیه میباشد که حدود 30 دقیقه فاصله دارد . این مرز همچون مرز رازی محدویت زمانی ندارد و مسافرانطی 24 ساعت با هر وسیله نقلیه امکان عبور وجود دارد . از مرز سرو تا شهر وان حدود 290 کیلومتر است و جاده کوهستانی و پر پیچ و خم است و به خاطر گرونی سوخت صرفه اقتصادی ندارد .

·        تور وان از طریق مرز بازرگان- گورباغ

از تهران تا مرز بازرگان حدود 11 ساعت راه می باشد و مرز بازرگان تا شهر وان حدود 200 کیلومتر می باشد . مرز بازرگان به عنوان مرز ترانزیتی شناخته شده است و 24 ساعت فعال می باشد 

تور لحظه آخری وان

یکی از اصطلاحاتی که در سفرهای داخلی و خارجی زیاد استفاده می‌شود، تور لحظه آخری است. تور لحظه آخری به این خاطر که در ساعات پایانی اقدام به جذب مسافر برای پر شدن ظرفیت می‌شود، دارای قیمتی ارزان تر نسبت به تور معمولی است. در واقع گاها 40 تا 70 درصد زیر قیمت می‌توان تور لحظه آخری را رزرو نمود.

در ایام شلوغی و پیک سفر به شهر وان، می‌توان از تور لحظه آخری وان استفاده نمود. این نوع تور دارای مزیت هایی است از جمله اینکه ارزان تر سفر می‌کنید و دوم اینکه تمامی‌خدمات یک تور کامل را دریافت می‌کنید. اما عیب آن این است که هیچ برنامه ای برای آن مشخص نیست. مثلا ممکن است ظرفیت تور تکمیل نشده باشد، اما بلیت هواپیما گیرتان نیاید. بنابراین شما نمی‌توانید حساب و کتاب دقیقی روی این نوع تور داشته باشید.

شما می‌توانید با مشاوره با شرکت تایسیز پرواز پارسیان، که خود برگزار کننده تورهای لحظه آخری است، از نحوه رزرو این نوع تورها مطلع شوید و استعلام بگیرید.

بهترین هتل ها در تور وان

بهترین هتل های شهر وان از 3 ستاره شروع می‌شود. البته اقامتگاه های معمولی تر و ارزان قیمت تری هم هستند، اما بهترین هتل ها در 3 ستاره، 4 ستاره و 5 ستاره محدود می‌شوند. اگر برایتان محل اقامت مهم است و می‌خواهید با خانواده یک سفر خوب و دلچسب داشته باشید، توصیه می‌کنیم که هتل 3 ستاره به بالا در تور وان رزرو نمایید.

هتل های 3 ستاره شهر وان

هتل های 3 ستاره شهر وان، امکانات متوسط رو به بالا دارند و کیفیت ارائه خدمات آنها نیز قابل قبول است. هتل های سه ستاره در شهر وان، امکاناتی همچون حمام و سرویس بهداشتی اختصاصی، تلویزیون، مبل و کاناپه، سشوار، صبحانه و اینترنت رایگان را برای مسافران خود ارائه می‌کنند. هتل های یاقوت، کروان، آکدامار، رویال برک و ساردور از جمله هتل های 3 ستاره معروف شهر وان هستند.

هتل های 4 ستاره شهر وان

هتل های چهار ستاره در شهر وان، قطعا از کیفیت بالاتری در ارائه خدمات برخوردارند و علاوه بر امکاناتی که همانند هتل 3 ستاره ارائه می‌شود، امکاناتی نظیر کافی شاپ و تراس هم دارند. از جمله هتل های 4 ستاره وان می‌توان به هتل رویال میلانو، بویوک اورارتو، گرند هتل و هتل هالدی اشاره نمود.

هتل های 5 ستاره شهر وان

هتل های 5 ستاره، به علاوه تمامی‌امکانات هتل های 3 و 4 ستاره، دارای استخر، سونا و حمام ترکی نیز هستند. قطعا با کیفیت ترین و گران ترین هتل های شهر وان، هتل های 5 ستاره هستند.

از آنجا که شرکت تایسیز پرواز پارسیان یکی از کارگزاران معتبر در شهر وان به شمار می‌رود، هتل هایی را تحت قرارداد و گارانتی خود دارد. هتل هایی که تحت گارانتی تایسیز پرواز در تور وان به شما معرفی می‌شوند، عبارتند از:

 • هتل هالدی
 • هتل توپراک
 • هتل دیمیت پارک
 • هتل ساردور
 • هتل گرند
 • هتل شاه ماران
 • هتل کانفریوم

لازم به ذکر است که رزرو این هتل ها همراه با صبحانه خواهد بود.

قیمت تور وان ترکیه

قیمت تور وان ترکیه بخاطر زمینی بود و نزدیک بودن شهر وان ترکیه به مرز رازی شهر خوی که باعث کمتر شدن هزینه ترانسفر میشود قیمت مناسب می باشد . همچنین هتل هایی شهر وان ترکیه از قیمت های مناسبی برخوردار است این عوامل باعث می شود که قیمت تور وان ترکیه ارزان باشد و مناسب گردشگران و مسافران باشد در ضمن میتوان به خرید ارزان در شهر وان هم اشاره کرد که باعث می شود مسافران از سفر خود لذت چندین برابری ببرند

تور وان برای خرید

بسیاری از افراد از داخل ایران، برای خرید تور وان را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که میخواهید به قصد خرید به شهر وان سفر کنید، توصیه می‌کنیم در زمان هایی این کار را انجام دهید که قیمت محصولات کاهش یافته باشد. عمده محصولاتی که ایرانی ها از شهر وان خریداری می‌کنند، لباس، پوشاک، کیف و کفش است.

پوشاک در ترکیه نسبت به ایران گران تر است ولی برخی عقیده دارند به خاطر کیفیت محصولات ترک، به صرفه تر است که پوشاک و لباس از ترکیه تهیه شوند. البته این گران تر بودن آنقدر نیست و به خاطر کاهش ارزش پول ترکیه و نزدیکی ارزش پول دو کشور، خریدن لباس در تور وان به صرفه است.

بهترین زمان برای خرید لباس در وان در زمستان است که قیمت ها کاهش پیدا کرده اند و بسیاری از محصولات نیز تخفیف خورده اند. همچنین هزینه اقامت شما هم در این فصل از سال ارزان تر خواهد بود.

جاذبه های طبیعی، تفریحی و گردشگری در تور وان

غیر از اینکه بسیاری از مردم ایران برای خرید به شهر وان سفر می‌کنند، این شهر دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی گوناگونی هم هست که سبب می‌شود شما در این شهر هم خوش بگذرانید و هم خرید کنید. در ادامه به معرفی جاذبه های معروف شهر وان خواهیم پرداخت:

 • دریاچه وان؛

یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی در شهر وان، دریاچه وان است. حتی بسیاری از مردم ترکیه، برای دیدن دریاچه وان راهی این شهر می‌شوند و از کشور خودمان نیز خیلی ها برای اینکه دریاچه وان را از نزدیک ببینند، به این شهر سفر می‌کنند. با مشاهده دریاچه وان، در واقع در حال تماشای بزرگترین دریاچه کشور ترکیه هستید که از آب باران، برف و رودخانه های کوچک تغذیه می‌شود. در اطراف این دریاچه علاوه بر مناظر زیبا و جذاب، جاذبه های تاریخی هم برای بازدید وجود دارند.

 • قلعه وان

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی معروف در تور وان، قلعه وان است. این قله با قدمتی نزدیک به 1300 ساله با آجرهای گلی ساخته شده است و از نمادهای شهر وان به شمار می‌رود. این قلعه آجری به ویرانه های شهر باستانی و سه هزار ساله اورارتو مشرف است. در حوالی قلعه وان، برج زیبای ساردور وجود دارد که کتیبه هایی از قرن 5 میلادی در آن دیده می‌شوند.

 • گربه های وان

یکی از جاذبه های جالب در شهر وان، گربه های منحصر به فرد این شهر است. گربه هایی سفید با چشمانی رنگارنگ که در اطراف دریاچه وان زندگی می‌کنند. تفریح این گربه ها شنا کردن در دریاچه وان است. از آنجا که این نسل از گربه ها در خطر نابودی قرار داشتند، اقداماتی برای حفظ آنها صورت گرفت و هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه های شهر وان به شمار می‌روند. در تور وان حتما با این گربه های خوشگل و چشم رنگی مواجه خواهید شد.

 • موزه وان

از آنجا که وان یک شهر تاریخی و باستانی به شمار می‌رود، دیدن موزه درون آن نباید زیاد تعجب برانگیز باشد. در موزه وان، آثار گوناگونی وجود دارند که شما با بازدید از این موزه می‌توانید آنها را مشاهده نمایید. از آنجا که وان دربرگیرنده تمدن اورارتو است، قطعا آثاری مربوط به این تمدن را در موزه وان مشاهده خواهید کرد. کوزه ها، سکه های قدیمی، آثار سنگی، کتیبه ها، ظروف برنزی و غیره از آثار موجود در موزه وان هستند.

 • جزیره آختامار

یکی دیگر از جاذبه های شهر وان، جزیره آختامار است که نام آن برگرفته از یک افسانه عاشقانه قدیمی‌است. در این جزیره، کلیسای جامع اوختامار وجود دارد که قدمت آن به حدود 1000 سال قبل یعنی سال 915 میلادی بر می‌گردد. این کلیسا علاوه بر اینکه دارای معماری داخلی جذابی است، دیواره های خارجی آن هم بر اساس داستان های انجیل طراحی و ساخته شده اند.

 • آبشار مرادیه شهر وان

در تور وان، از آنجا که شهر وان دارای جاذبه های طبیعی گوناگونی است، حتما از این موضوع لذت خواهید برد. مواهب الهی طبیعی در این شهر فراوان هستند و اگر در فصل غیر سرد به این شهر بروید، حتما از آنها مخصوصا آبشار مرادیه دیدن فرمایید. این آبشار مناظر زیبا و جذابی را ایجاد می‌کند و دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود. برای بازدید از آبشار مرادیه، 80 کیلومتر باید رانندگی کرد.

 • صومعه وراگاوانک

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی شهر وان که توصیه می‌کنیم حتما به دیدن آن بروید، صومعه وراگاوانک می‌باشد. این مکان تاریخی و دیدنی، یک صومعه ارمنی است که جغرافیای آن نشان از واقع شدن این صومعه در جنوب شرقی شهر وان دارد. اگر در تور وان از این صومعه بازدید کردید، بدانید که در قرن یازدهم به وسیله و دستور یکی از پادشاهان آرتسترونی که خودش یک ارمنی بوده، تاسیس شده است و تاکنون از آن محافظت گردیده است. طی آتش سوزی که در سال 1960 در این صومعه به وقوع پیوست، بخشی از این صومعه تخریب شد، اما بازسازی آن صورت گرفت و هم اکنون یک جاذبه گردشگری در شهر وان به شمار می‌رود.

تور وان نوروز 1402

 یکی از جذابترین زمان ها برای سفر به شهر وان اوایل بهار و نوروز است. آب و هوای بهاری شهر وان بسیار دلچسب است و همچنین می‌توان از تعطیلات نوروزی نهایت استفاده را برد و به این شهر زیبا سفر کرد. شرکت تایسیز پرواز پارسیان، مجری مستقیم تور وان در کشور ترکیه می‌باشد که توانسته است نظرات مسافران و گردشگرانی که از تورهای این شرکت استفاده کرده اند را جلب کند. تور نوروزی وان تایسیز پرواز از هم اکنون قابل رزرو است و شما می‌توانید با شرایط پرداخت اقساطی و چکی این تور را رزرو نمایید. 


سوالات متداول

برای سفر به وان از طریق زمینی با قطار یا با وسیله شخصی قابل اجرا می باشد ، در سال 1400 توسط ایرلاین کاسپین پرواز گذاشته شده ولی با توجه به عدم استقبال و فروش نرفتن پرواز ، این مسیر کنسل شد .

شهر وان دارای 3 هتل پنج ستاره می باشد که هتل الیت ورلد و هتل کانفریوم در مرکز شهر و هتل دبل تری بای هیلتون در خارج شهر و در نزدیکی دریاچه وان قرار دارد .

هتل های دیگر از جمله هتل هالدی ، هتل گرند و ساردور جزو هتل های محبوب می باشد .

بزرگترین و بهترین مرکز خرید شهر وان مرکز خرید AVM می باشد و مغازه های خیابان جمهوریت میتوانید بهترین خرید را از شهر وان انجام دهید

در گشت شهری وان از خانه وارانه ، خانه گربه ها ، قلعه وان ، کارگاه نقره سازی و با کشتی در دریاچه وان گشت خواهیم داشت و به جزیره اکدامار و کلیسایی اکدامار بازدید به عمل خواهد آمد.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm