تور مالدیو

همه تورها
تور مالدیو

تور مالدیو 

تورهای مسافرتی و گردشگری به هر کجای دنیا و هر مقصدی که باشند قطعا خاطره انگیزترین و شورآفرین ترین روزهای زندگی هر فردی را رقم می زنند، آشنا شدن با اقوام مختلف، رسم و رسومات و زیبایی های این کره خاکی نه تنها ساعت و اوقات خوش برای هر کس رقم می زند بلکه این کمک می کند تا به رسومات درستمان بها دهیم و فرهنگمان را از ناخالصی هایش پاک کنیم زیرا آموختن و دیدن فرهنگ های درست و غلط و نتایج به بارآمده از هر کدام می تواند بهترین معلم برای انسان باشد، از جمله زیباترین نقاط دنیا با جاذبه های فراوان کشور آسیایی مالدیو است که جای بحث و شگفتی زیادی را برای گردشگران گذاشته است، اگر درباره این کشور زیبا بدانید به عنوان یک گردشگر قطعا تور مالدیو را از دست نمی دهید.

در این تاپیک به شما از زیبایی ها و فرهنگ کشور مالدیو خواهم گفت بنابراین اگر قصد سفر به این کشور زیبا را دارید بهتر است قبل از آن باید ها و نبایدهایش را بشناسید و سفری زیبا را برای خودتان رقم بزنید.

نگاهی بر کشور مالدیو

مالدیو یک کشور مسلمان نشین با مردمی است که به زبان دیوهی حرف می زنند، این جزایر در ویکی پدیا به شکل پرنده ای در حال پرواز تشبیه شده اند و در اقیانوس هند واقع شده اند، مالدیو در کم ارتفاع ترین سطح از دریا قرار گرفته و در بلند ترین مکان تنها 2.4 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، واحد پولشان روفیه و مردمی مسلمان هستند، آب و هوای این کشور کوچک آسیایی قاره ای بوده و مطمئنم شما عاشقش خواهید شد چرا؟ اینجا را بخوانید

به مالدیو خوش آمدید

سرزمین سواحل شنی سفید و خیره کننده، آب و هوای بی نظیر و نعمتهای بی بدیل، قطعا یکی از آن زیبایی هایی که روح یک گردشگر را سیقل می دهد و به آرامش می کشاند، تور مالدیو قطعا یک خاطره رویایی ست.

سواحل باورنکردنی مالدیو

وای خدای من، در همین لحظه که به نگارش این متن می پردازم تصور حضور در یک تکه از بهشت روی زمین من را به شعف می کشاند، نیرویی که انگار در همین لحظه روحم را به سمت این کشور 1000 جزیره می کشاند؛

مالدیو کشوری کوچک با 1200 جزیره است که البته همه آنها قابل سکونت نیستند ولی از بین این جزایر زیبا و سواحلی که در اطراف آن وجود دارند زیبایی هایی به نمایش درآمده که گویی خداوند زیباترین نقاشی اش را بر روی این کره خاکی در مالدیو کشیده است، اگر می خواهید این تکه خشکی معلق بر روی آب را از دست ندهید تور مالدیو بهترین گزینه شماست.

شاید توصیف زیبایی های این کشور کوچک آسیایی که به لحاظ مساحتی در جایگاه اول از کوچکترین ها قرارگرفته ساده نباشد، بخشی از این جزایر زیبا شنهای سخت تری نسبت به بخش های دیگرش دارند ولی سختی این شنها این واقعیت را که در هر گوشه و کنار از سواحل مالدیو می توانید شنهای سفید و دریایی به رنگ آبی شفاف ببینید عوض نمی کند، سواحلی از شن های ریز و نرم هر ساله میلیونها گردشگر را به سمت خودش می کشاند و میزبان جمعیت زیادی از زیباپسندان می شود.

استراحتگاهی زیبا 

زیباترین هتل ها و لوکس ترین استراحتگاههایی که با استخر و ماساژ حرفه ای تبدیل به رقیبانی شده اند که هر کدام برای جلب بیشتر مخاطب از آن یکی پیشی می گیرد و تنها مشکل اینجاست که شما نمی دانید کدام یک را برای ماندن و اقامت چند روزه انتخاب کنید، تعجب آور نیست که بسیاری از زوجها آرزویشان برای ماه عسل انتخاب یکی از این جزیره های زیبا برای این دوران طلایی زندگیشان است.

علاوه بر استراحتگاههای لوکس هتل های پنج و شش ستاره زیادی در این جزایر هست که می توانید آنها را به عنوان محل اقامتتان انتخاب کنید.

مسافرتی مستقل

شاید گشت و گزار میان محلی های در تور مالدیو کمی سخت به نظر برسد، یکی از بزرگترین منابع اقتصادی مالدیو همین صنعت گردشگری است ولی با توجه به اینکه برخی گردشگران به استقلال از محلی ها بهای بیشتری می دهند و همانند گردشگری که در جایی نوشته بود محلی ها با خیره شدن و عجیب به نظر آمدن ما کمی باعث دلخوری ما می شدن و البته باز هم تاکید کرده بود که اکثر آنها افرادی مهربان و مهمان نواز بودند ولی با این حال گشت و گزار مستقل بیشتر به دل مسافران می چسبد، مالدیو چندین جزیره گردشگری دارد که در آن مسافران، مستقل از محلی ها به زندگی رویاییشان رنگ می دهند، ولی این شاید سفر گران قیمتی را برای گردشگران رقم بزند

نگران نباشید تور مالدیو می تواند ارزانتر هم باشد، ماندن در استراحتگاههای محلی برای کسانی که به یک مسافرت زیبا ولی اقتصادی تر فکر می کنند خود یکی دیگر از جنبه های عالی این مسافرت است، زیرا مالدیو ترتیبی داده است که اگر گردشگران مایل به هزینه های کمتر اقتصادی هستند بتوانند از این استراحتگاههای محلی استفاده کنند.

 دنیایی در زیر آب در مالدیو

اگر غواصی یکی از تفریحات شماست و یا به غواصی علاقه دارید، آبهای تمیز و شفاف مالدیو یکی از جذابترین کشش ها و ربایش های جهان برای شماست، صخره های مرجانی رنگارنگ، دنیای بی نظیر زیر آب ،دیواره های مرجانی خیره کننده، انواع ماهی های رنگارنگ، لاک پشت ها، کوسه ها در آبهای عمیق برای کسانی که به سفرهای آبی علاقه مندند، آبهای گرمی که در سواحل شناگران را در تور مالدیو صدا می زند، این بدون شک یک سرزمین بهشتی است، رویای زیبایی که به شما خیلی نزدیک است تور مالدیو شما را به این رویا می رساند.

برخی از زیبایی ها و جاذبه های مالدیو

سفر به مالدیو آنقدر جذاب و متنوع است که شاید شما هم مثل من از زیادی انتخاب های رو به رویتان گیج و سردرگم شوید ولی توصیه می کنم در بین انتخابهایتان حتما سری به مافوشی بزنید، مافوشی یکی از بزرگترین جزایر مالدیو است که سواحل زیبای آن با موج سواری و قایقرانی برایتان خاطره می سازد، این جزیره با پایتخت مالدیو تنها یک و نیم ساعت فاصله دارد، تصور کنید در یک قایق گردشگری عالی در آبهایی به رنگ آبی و نیلی شفاف از گرمایی معتدل و نسیمی ملایم لذت می برید، حتی تصورش هم مرا به شوق می کشاند.

ساحل فولاهادهو

جزیره ای که تصور می کنید تکه ای از بهشت است که تا کنون پای کسی به آنجا نرسیده، اینجای کار که می رسم یاد کارتون جذاب سرندی پیتی می افتم که برای دهه شصتی ها پر از نوستالژی است، یادتان هست درختان نخل کنار ساحل را که سرندی پیتی در آنجا قدم می زد؟ شاید آن زمان تصور نمی کردم بر روی زمین جایی به این زیبایی وجود داشته باشد، ترکیبی از شن های سفید و نرم، درختان نخل، دریای آبی، آسمان صاف و من که با پای پیاده در آن قدم می زنم.

این یک تصویر واقعی از این جزیره زیبا در مالدیو است، تصور کنید با تور مالدیو به چنین بهشتی سفر می کنید.

این جزیره تنها 250 نفر سکنه داشته و جایی بکر و باورنکردنی است.

ساحل آرتیفیشال

اگر طرفدار بازی های آبی هستید و می خواهید از ساحلی استفاده کنید که در آن بازیهای آبی رواج داشته باشد ساحل آرتیفیشیال برای شما طراحی شده که در تور مالدیو می توانید آن را تجربه کنید.

بازار ماهی در مالدیو

مالدیو به این دلیل که محصور در بین آبهای زیبای اقیانوس هند است از بهترین و خوشمزه ترین غذاهای آبی و دریایی بهره مند است، تماشای زندگی مردم محلی مالدیو در بازار ماهی با وجود تنوع بالای غذاهای دریایی لذت خوردن یک وعده از غذاهایی را که شاید مزه اش تا آخر عمر برایتان باقی بماند در وجودتان زنده خواهد کرد، در عین حال برقراری ارتباط با این مردم محلی خالی از لطف نیست.

فراموش نکنید مردم مالدیو مسلمان هستند و این یک کشور مسلمان نشین آسیایی ست، در مناطق محلی و قوانین این کشور آنچه در درون اسلام حرام حساب می شود از جمله نوشیدنی های الکلی و گوشت خوک آنجا نیز حرام است، بنابراین در بین این محلی ها شما نمی توانید محلی را برای مصرف گوشت خوک پیدا کنید و نباید به قوانین این کشور بی اعتنا باشید.

 پارک سلطان در مالدیو

اگر در کنار سواحل زیبای مالدیو به دنبال جایی هستید تا بیشتر با فرهنگ و قدمت این شهر آشنا شوید پارک سلطان جایی است که شما را به نیتتان می رساند، موزه ملی سلطان که در این پارک واقع شده و در شهر ماله می باشد البته تنها قسمت باقی مانده از کاخ سلطان مالدیو است، مجموعه ای دیدنی از آثار تاریخی این کشور در کنار هم، تجربه ای مه با تور مالدیو از آن بهره خواهید برد.

ماله و بازار بزرگ ماله

حتما شما هم زمانی که به یک بهشت سفر می کنید می خواهید سهم کوچکی از این بهشت را به عنوان سوغات برای خانواده و دوستانتان ببرید، اینجا در ماله، بازار بزرگی هست که می توانید سوغاتی های رنگارنگتان را از آنجا خریداری کنید، بازاری که ادویجات و نارگیل در چشم انداز بیشتری قرار گرفته اند.

ولی ماله تنها یک بازار نیست، شلوغی و ازدحام جالب ماله یک جاذبه برای توریستهایی است که با مردم مناطق مختلف ارتباط برقرار می کنند و گاهی از داخل این شلوغی ها و خیابانهای پر ازدحام می توانید سواحل زیبای دریا را هم نظاره گر باشید پس زمانی که با تور مالدیو هم سفر می شوید حتما سری هم به ماله بزنید.

در ماله می توانید با قایق، تاکسی هوایی و یا قایق های بادبانی به گشت و گزار بپردازید.

جزیره هولهو ماله

یک جزیره مرجانی مصنوعی در ماله که گردشگران می توانند با غواصی در زیر آبهای آن لذت بی نظیر دنیای زیر آب را تجربه کنند، در کنار ماهی های رنگارنگ و آبهای شفاف این جزیره ایده ای بهتر از مسافرت در تور مالدیو به این جزیره نیست، این جزیره در نزدیکی فرودگاه واقع شده است، وقتتان را تلف نکنید این جاذبه ها شما به قدری مدهوش می کند که شاید شبها خواب به چشمتان نیاید، درخشش این آبها در چشمان شما مثل الماسی خواهد بود که می توانید آن را لمس کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید این جزیره جای دنج تری برای زوج هایی است که ماه عسلشان را در یک محل مناسب می خواهند، گرچه شاید بهترین جایی نباشد که در تور مالدیو تجربه می کنید.

جزیره بیادهو

غواصی در جزیره بیادهو که یک نگین برای غواصان در مالدیو محسوب می شود و دیدن صخره های کوسه ها در این جزیره زیبا در تور مالدیو هرگز از یادتان نخواهد رفت

یک مسافرت عالی برای زوج ها 

اگر می خواهید روزهای فراموش نشدنی را در زندگیتان تجربه کنید که لحظه های شیرین زندگی تان را دوچندان کند، تور مالدیو را از دست ندهید، مطمئنا شهرها و کشورهای زیادی هستند که سفر به آنها و دیدن جاذبه هایشان خالی از لطف نیست ولی شما زمانی می توانید به این زیبایی ها اعتراف کنید که این تکه از بهشت را دیده باشید تجربه ای که با تور مالدیو خواهید داشت.

یک ماه عسل عالی و آرام به دور از همه اتفاقاتی که می تواند در اطرافتان رقم بخورد برای چند روز زندگی آرام، ارزش آن لحظاتی که در کنار هم می گذرانید هرگز از ذهنتان دور نمی شود، پس اگر قصد دارید تا برای ماه عسلتان یک تور مسافرتی را تجربه کنید تور مالدیو را در بین گزینه هایتان قرار دهید.

در جایی از سفرنامه های دوستانی که به مالدیو سفر کرده بودند خواندم که از این جزیره به چشم یک بهشتی که باعث فروتنی انسان می شود یاد کرده بود، دوست عزیزی که نوشته بود مالدیو با چنان عظمت و بزرگی که در طبیعت دارد به هر کس که سفری چند روزه را به آنجا تجربه کند می آموزد دنیا اینقدر زیبا و بزرگ است که در تصور نمی گنجد، قطعا شما می توانید بهشتی زمینی اما واقعی را با تور مالدیو تجربه کند.

شما هم مثل من عاشق این جذابیت خداوند خواهید شد و از عظمت و بزرگی که در این پهنه گیتی نهفته است تعجب خواهید کرد.

تور مالدیو را از دست ندهید تجربه حتی برای چند روز که روحتان را صیقل می دهد.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm