تور هند

تورهای هند

تور هند

کشور هند با دارا بودن فرهنگ غنی و معابد و بناهای قدیمی یکی از کشورهای توریستی می باشد در کشور هند ادیان مختلف وجود دارد که در کنار طبخ مختلف غذا ها از ویژگی های تور هند می باشد . شما در تور هند میتوانید از انواع غذاها هندی ، معابد و قصر و جاذبه های طبیعی کشور هند دیدن فرمایید . لازم به ذکر است تور هند احتیاج به اخذ ویزا دارد و تایسیز پرواز می تواند برای شما ویزا هند را بگیرد 

پر طرفدار ترین تور هند تور مثلث طلایی می باشد که از سه شهر دهلی ، آگرا و جیپور برگزار می شود که در این تور با جاذبه های تاریخی هند از جمله تاج محل ، قلعه آگرا ، مسجد جامع دهلی ، قلعه سرخ دهلی ، منار قطب ، دروازه هند ، پارلمان هند ، قلعه آمبر ، جانتار مانتار ، کاخ باد ها ، حرمسرای حکام جیپور   دیدن می نماید .

تور گوا یکی دیگر از تورها پر طرفدار می باشد ، گوا با سواحل زیبا و درختان نخل منظره های زیبا در ذهن شما فراهم می سازد .

بمبئی به عنوان پایتخت کشور هند یکی دریگر از شهر توریستی این کشور می باشد .

کشور هند

هند هفتمین کشور بزرگ جهان و بعد از چین دومین کشور پرجمعیت جهان است. میراث کهن و فرهنگ غنی  این کشور در کنار مناظر طبیعی بیشمار، آثار تاریخی متعدد، سواحل آفتابی و جاذبه های حیرت انگیز مذهبی، این کشور را به یکی از مقصدهای اصلی گردشگری در سطح جهان تبدیل کرده است. تور هند فرصتی است برای کشف و تجربه مکان های مقدس و فرهنگ و مذاهب مختلف که جذابیت و هیجان آنها برای بازدید کنندگان هرگز پایانی ندارد.

تور گوا و جاذبه های گردشگری

گوا یکی از زیباترین و پاک ترین شهرهای بندری هندوستان واقع در جنوب غربی هند است. در تور گوا می توانید به بازدید از وسیع ترین و زیباترین سواحل شنی و مراکز تفریحی هند بروید و یا در میان کشتزارهای سرسبز برنج و نخل های سر به فلک کشیده قدم بزنید.

معبد شانتادورگا

از جاذبه های گردشگری تور گوا می توان به معبد شانتادورگا واقع در 33 کیلومتری پانجیم اشاره کرد. در این معبد بت هایی از الهه دورگا، الیه شوا و الهه ویشنو نگهداری می شود. سبک این معبد هندی پرتغالی است و دارای یک مهمانخانه برای اقامت بازدیدکنندگان است.

محله فونتیناس

 از دیگر جاذبه های تور آگرا محله لاتین فونتیناس است که در شهر پانجیم قرار دارد. این محله قدیمی دارای خانه هایی با سقف های شیروانی و معماری هندی پرتغالی است و نمازخانه کوچکی به نام سنت سباستین دارد که از قرن 1880 در این محله به جای مانده است.

شهر قدیمی گوا

شهر تاریخی گوا در قرن 15 میلادی ساخته شد و در قرون 16 الی 18 پایتخت هند پرتغالی به شمار می رفت. این شهر قدیمی با داشتن پیشینه تاریخی غنی و باارزش یکی از آثار ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. از دیدنی های تور هند در شهر گوا می توان به کلیسای جامع گوا، کلیسای آسیزی و کلیسای ژِزوس اشاره نمود.

آبشار دودهساگار

یکی از جذاب ترین بخش های تور هند و تور آگرا بازدید از آبشار دودهسگار است. این آبشار شگفت انگیز با ارتفاع 310 متر در 60 کیلومتری پانجیم قرار دارد. بازدیدکنندگان همچنین می توانند از صخره نوردی و شنا در این مکان لذت ببرند و یا به تماشای طبیعت سرسبز اطراف آن بپردازند.

تور دهلی آگرا جیپور

سفر به شهرهای هندوستان و تور دهلی آگرا جیپور می تواند یکی از بهترین و منحصر به فردترین تجربه های سفر در زندگی شما باشد. این تور پرطرفدارترین تور هند است که به تور مثلث طلایی هند نیز شهرت دارد.

تور دهلی و جاذبه های گردشگری

بیشتر تورهای مثلث طلایی هند از دهلی شروع می شود. دهلی پایتخت هند و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری تور هند است که به خاطر داشتن مساجد محسور کننده، آثار تاریخی عهد قدیم و باغ های زیبا شهرت جهانی دارد.

قطب منار

قطب منار نیز از دیگر جاذبه های دیدنی تور مثلث طلایی هند و تور دهلی، قطب منار است که از نمادهای شهر دهلی محسوب می شود و در سال 1193 به تقلید از منار جام افغانستان ساخته شد. ارتفاع این منار به 75 متر می رسد و به گفته ی برخی،  قطب منار بلندترین برج آجری جهان است.  

قلعه سرخ

قلعه سرخ یکی از مهم ترین بناهای تاریخی مورد بازدید در تور هند است که به دستور شاه  جهان ساخته شد. ساخت این قلعه باشکوه حدود نه سال به طول کشید و سرانجام در سال 1648 به اتمام رسید. این قلعه به دلیل دیوارهای سرخ رنگش شهرت جهانی دارد و تلفیقی از معماری هندی اسلامی و گورکانی را به نمایش می گذارد.

 

آرامگاه همایون

همایون یکی از پادشاهان گورکانی بود که به معماری ایرانی علاقه وافری داشت. گفته می شود این آرامگاه به دستور همسر وی حمیده بانو و به سبک معماری ایرانی گورکانی ساخته شد. از ویژگی های بارز این آرامگاه کاشی کاری های ظریف و رنگارنگ و محوطه سرسبز و چشم نوازش می باشد. 

از دیگر جاذبه های تور دهلی آگرا جیپور بازدید از مسجد دهلی نو، معبد اکشار، بازار چندی چوک و دروازه هند است.

تور آگرا و جاذبه های گردشگری

 آگرا یکی از شهرهای مهم هند و یکی از محبوب ترین نقاط دیدنی این کشور است. بازدید از شهر آگرا را هرگز نباید در تور هند از قلم انداخت.

تاج محل

تقریبا هر کسی که با تور دهلی آگرا جیپور سفر کند  بازدید از بنای باشکوه و مجلل تاج محل را از دست نخواهد داد. تاج محل آرامگاهی زیبا واقع در نزدیکی رودخانه جمنا است که به عنوان یکی از پرجاذبه ترین میراث های جهانی در سطح جهان شناخته شده است. این بنا به دستور شاه جهان پنجمین امپراطور هند به عنوان آرامگاه همسرش در سال 1632 میلادی ساخته شده است.

آگرا فورت (قلعه آگرا)

در تور هند هرگز بازدید از قلعه فورت را از دست ندهید. این قلعه بعد از تاج محل معروف ترین بنای تاریخی آگرا است که در سراسر جهان آن را بیشتر به نام قلعه سرخ می شناسند. این قلعه در نزدیکی تاج محل در قرن 16 میلادی ساخته شد و تا سال 1638 اقامتگاه اصلی پادشاهی مغولی به شمار می رفته است.

از دیگر جاذبه های تور هند می توان به ارگ آگرا، مقبره اعتماد الدوله، مسجد جامع آگرا و بازار کیناری اشاره کرد.

تور جیپور و جاذبه های گردشگری

جیپور را به شهر صورتی هند می شناسند. به دلیل استفاده از خاک رس در ساخت دیوارهای خانه ها، ساختمان های آن به رنگ صورتی دیده می شود و به همین دلیل به آن شهر صورتی می گویند. هر کسی که به تاریخ علاقمند باشد می تواند در تور دهلی آگرا جیپور به بازدید از این شهر بیاید و از دیدن آن لذت ببرد.

جال محل

 یکی از جاذبه های تور هند در شهر جیپور جال محل  و یا قصر آبی جیپور است که در مرکز دریاچه ساگار شناور است. دیوارهای ماسه ای و شنی این مکان در تضاد با رنگ آبی دریاچه جلوه خاصی به این مکان بخشیده و آن را به یکی از بهترین نقاط برای سوژه های عکاسی تبدیل کرده است.

جانتر مانتر

از دیگر مکان های دیدنی تور هندوستان، رصدخانه جانتر مانتر مربوط به قرون وسطی است که از سنگ های قدیمی و مرمر ساخته شده است. در این مکان مجموعه ای دیدنی از جذاب ترین ابزارهای قدیمی و جدید از جمله ساعت موجود در آن با عقربه 27 متری به نمایش گذاشته شده است.

هوا محل

کاخ صورتی و باشکوه هوا محل نیز یکی دیگر از کاخ های معروف هند است که برای آشنایی زنان دربار با زندگی روزمره مردم عادی از طریق تعبیه پنجره هایی رو به خیابان ساخته شده بوده است.

قلعه آمبر

در تور هند همچنین می توانید از قلعه آمبر که به سبک معماری هندی ایرانی ساخته شده است دیدن کنید. برای بازدید از این قلعه می توانید از جیپ رایگان استفاده کنید و یا سوار بر فیل به بالای کوه بروید.

تور بمبئی و جاذبه های گردشگری

سفر به بمبئی می تواند برای کسانی که به هند سفر می کنند جذاب و دیدنی باشد. این شهر یکی از اصلی ترین مراکز اقتصادی، صنعتی و فرهنگی هند است و همچنین بخش مهمی از سیمانی بالیوود هند را در خود جای داده است. در تور بمبئی می توانید از جاذبه های گردشگری مختلف آن مانند موزه ها، غار فیل ها، مارین دریو، تفرجگاه چیتایی، پارک کملا نهرو و بازارهای رنگارنگ این شهر دیدن کنید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm