تور عمان

همه تورها

تور عمان

یکی از تورهای حاشیه خلیج فارس تور عمان می باشد ، تور عمان به خاطر ارزش مبلغ ریال عمان یکی از تورهای گران می باشد ولی در موردقیمت  البسه و خوراک با سایر کشور های خلیج فارس برابری میکند . برای تور عمان احتیاجی نیست ویزا را از قبل صادر کنیم و در فرودگاه مسقط ویزا صادر میگردد . تور عمان به خاطر نزدیکی به کشورمان و طول مسیر کم یکی از مقصد های محبوب کشورمان تبدیل شده است و در تور عمان مسافران میتوانند با فرهنگ غنی و جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور عمان آشنا شوند و با دیدن سواحل و خوردن غذا های محلی و خاص کشور عمان لذت ببرند .

آشنایی با کشور عمان 

کشور عمان در قاره آسیا می باشد که اطرف این کشور، کشور های عربستان، امارات متحده عربی، یمن و دریایی عمان و دریایی عرب قرار دارد. شمال این با کشورمان و تنگه هرمز هم مرز می باشد، از غرب با کشور امارات و عربستان ، از جنوب با کشور یمن و از شرق با کشور در یای عرب واقع شده است. بیشتر نواحی کشور عمان کوهستانی و بیابان می باشد .اصلی ترین منبع درآمد این کشور از فروش نفت می باشد و کشاورزی و ماهیگیری از منابع مهم درآمدی این کشور می باشد. کشور عمان با سیاست گذاری های جدید خود میخواهد صنعت توریسم را از اصلی ترین منابع در آمدی جایگزین کند. این کشور به صورت سلطنتی و پادشاهی می باشد و دین مردم این کشور اسلام است. پول رایج این کشور ریال عمانی است که یکی از با رازش ترین پول های دنیا است و مسافران تور عمان میتوانند در کشور عمان دلار خرج کنند . و اختلاف ساعت این کشور با کشورمان 30 دقیقه می باشد که این مدت زمان کم نشان دهنده کم بودن فاصله زماین هست. کد تلفن این کشور +968 مساحت این کشور 313460 کیلومتر مربع می باشد .

پادشاه کشور عمان

پادشاه فعلی کشور عمان، قابوس بن سعید بن تیمور البوسعیدی معروف به سلطان قابوس می باشد. لقب ایشان در کشور های عربی جلالة السلطان المعظم قابوس بن سعید آل سعید که به فارسی به معنی اعلیحضرت سلطان بزرگ قابوس فرزند سعید از خاندان سعید می باشد. وی در 18 می سال 1980 میلادی در شهر صلاله چشم به جهان گشوده است. سلطان قابوس به عنوان چهاردهمین پادشاه از زنجیره پادشاهی خاندان آل بوسعید می باشد. ایشان بیشترین مدت پادشاهی در بین پادشاهان کشور عربی را دارد. 

غذای عمان

یکی از لذت های سفر ، غذای کشور مقصد است که مسافران تور عمان میتوانند از غذاهای کشور عمان لذت ببرند و با توجه به نزدیک بود طبخ و مزاج ایرانی ها و لبانی ها می توانند راضی کننده باشد . کشور عمان با توجه به موقعیت و سواحل یکی از بهترین غذای های دریایی را دارد و انواع ماهی ها پخت می شود. اغلب غذا های عمان بر پایه گوشت بره، مرغ، ماهی و برنج می باشد که با ادویه های گوناگون طعم دار می شود. حلوا در زبان عربی به معنای دسر است که حلوای عمانی ( مسقطی) زبان زد است. معروف ترین غذا های عمانی عبارتند از : 

مجبوس (Majboos)

مجبوس غذای مورد علاقه مردم عمان می باشد که به نوعی غذای کبسه (Kabsa) عربستان می باشد . کلا این نوع غذا طرفدار زیادی در کشور های عرب زبان دارد . این غذا شامل برنج معمولا باسماتی ، سبزبجات ، گوشت یا مرغ ، مقداری طعم دهنده طبیعی همچون ادویه جات است . معمولاً این غذا همراه با سالاد ، ماست ، نان سنتی ، سُس کوجه فرنگی سرو می گردد .

شووا (Shuwa)

شووا یک غذای عمانی خاص است که معمولا در روزهای عید پخت می شود. طبخ این غذا دو روز طول می کشد . شاید نحوه پخت غذا کمی عجیب باشد به طوری که معمولا گوشت روز اول عید تهیه می کنند ، در ادویه جات مخصوص عمان قوطه ور میشود و سپس لای برگ موز یا خرما پیچیده میشود و در اجاق های سنتی که در زیر زمین قرار دارد در معرض گرما آتش قرار گرفته تا آماده خوردن شود این پرسه پختن 2 روز طول می کشد.

هریس (Harees)

این غذا همانند غذای حلیم ایرانی با گوشت و گندم تهیه می شود که با یک سس مخصوص سرو میگردد.

ماشویی (Mashuai)

ماشویی یک نوع غذای دریایی است به صورتی یک ضرف ماهی کبابی مخصوص که با ادویه جات عمانی طعم دار شده است  و با سس لیمو سرو میگردد 

حلوا (Halwa)

حلوا یک نوع شیرینی سنتی عمان است که برای تهیه این شرینی از ترکیب تخم مرغ، عسل، شکر، گلاب، طعم دهنده های عمانی و مغز میوجات تهیه می شود. این شیرنی به زنگ قهوه ای بوده ولی هیچ گونه ارتباطی به کاکائو و قهوه ندارد.

حلوا معمولا در ظرف های بزرگ  سرو می شود که در اطرافش قاشق ها کوچکی وجود دارد تا میهمان هر چقدر میل داست بخورد .

مشکوک (Meshkak)

مشکوک همان کباب ما ایرانی هاست، گوشت گوشفند یا گاو یا مرغ با ادویه جات طعم دار کرده و با گرمای آتش ذغال پخته می شود و با نان مخصوص عمانی ها سرو می گردد .

نان عمانی

نان عمان انواع مختلفی دارد، یک نوع ضخیم، نوع دیگر نازک، یک نوع کوچک و دیگر بزرگ است ، اکثر مردم عمان نان را در منزل خود تهیه می کنند ولی نانوایی هم وجود دارد.

خرما

در عمان بخاطر وجود نخلستان های بزرگ انواع خرما برداشت می شود شاید برایتان جالب باشد که مردم عمان از خرما به عنوا یک نوع غذا استفاده می کنند.

قهوه

این نوشدنی گرم که اکثر مردم لبان برای پذیرایی استفاده میکنند ودر کنار حلوا سرو می شود . در عمان معمولا پودر قهوه را با پودر کادامون ترکیب کرده و سپس میل میکنند.

مراکز خرید عمان 

امروزه مسافرت کردن همراه با خرید کردن لذت بخش تر خواهد بود و کشور عمان هم دارای مراکز خرید بزرگ می باشد که میتواند خاطرات خوشی را در سفر به عمان برایتان ثبت کند .

بازارچه مُطرح (Muttrah Souq)

بازارچه مطرح به عنوان یکی از پر طرفدارترین بازارچه های کشور عمان شناخته می وشد و در بین مسافران محبوبیت خاصی دارد . این محبوبیت شاید بخاطر سنتی بود بودن یا تنوع اجناس در این بازارچه می باشد . این بازارچه با کوچه های تو در تویی که دارد میتواند باعث شود که در ان گم شوید پس دقت کنید  .

ساعت کار در این بازارچه بستگی به گرمای هوا دارد به طوری در موقع ظهر بخاطر شدت گرما تعطیل و کسبه به منزل رفته تا استراحت کنند.

مرکز خرید مسقط (City Center Muscat)

سیاست کشور مدرن شدن است و به خاطر همین موضوع در شهر مسقط مراکز خرید بزرگی را ساخته است. می توان از  City Center Muscat به عنوان یکی از بزرگترین و مدرن ترین مراکز خرید نام برد . این مرکز خرید دارای 147 مرکز خرید در 6 طبقه می باشد . سینما ، کافه ، رستوران و محل بازی کرد بچه از سایر امکانات این مرکز خرید عمان می باشد .

سوغاتی عمان

از قدیم کسی که مسافرت میرفته برای دوستان و خیشاوندان اقدام به خرید سوغاتی میکرده. اولین سوغاتی که در کشور عمان پیشنهاد می شود خنجر نقره ای عمانی می باشد که نماد کشور عمان می باشد و بر روی پرچم این کشور هم جا دارد. مردم کشور عمان در اعیاد و جشن های این خنجر را به کمر می بندند. کوما یا همان کلاه مردانه که با رنگ آمزی خاصی که در پارچه دارد یکی دیگر از سوغاتی این کشور می باشد. تفریحات دریایی عمانکشور عمان بخاطر دارا بود سواحل یکی از بهترین تفریحاتش تفریحات دریایی می باشد. پیشنهاد می شود در سفر به مسقط حتما تفریحات دریایی را تجربه کنید .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm