تور تایلند

تور تایلند

تور تایلند

کشور تایلند که در گذشته به نام سیام شناخته میشد در جنوب شرق آسیا که با کشور های لائوس ، برمه ، کامبوج همسایه می باشد . سواحل کشور تایلند در ، دریای آندامان(Andaman) و خلیج تایلند قرار دارند.

کشور تایلند بخاطر موقعیتش بر روی کره زمین دارای آب و هوای معتدل است که و زمین های حاصل خیزی هم دارد . طبیعت شمال کشور تایلند کوهستانی ، مرکز کشور مملو از شالیزار برنج ، و غرب و شرق کشور تایلند از باغات میوه های استوایی و درختان کائوچو در برگرفته است  . بهترین زمان برای سفر به تایلند بین ماه های نوامبر تا فوریه می بشد.

کشور تایلند با داشتن سواحل شنی سفید ، قصرهای سلطنتی ، معابد بزرگ و پر زرق و برق و آثار باستانی و خرابه های تاریخی به عنوان یکی از پر طرفدارترین مقاصد گردشگری شناخته می شود.

بخاطر برخورد خوب و مهمان نوازانه مردم تایلند امروزه این کشور بنام سرزمین لبخند شناخته می شود . کد تلفن کشور تایلند 0066 می باشد.

کشور تایلند 1400 جزیره دارد که بزرگترین آن پوکت می باشد و پوکت به عنوان یکی از مقصدهای تورهای مسافرتی می باشد.

توجه داشته باشید اگر در کشور تایلند پول این کشور بات را زیر پا بماند به مشکل خواهید خورد و یکی از بی احترامی بزرگ  به حساب می آید .

مجری مستقیم تور تایلند

تایسیزپرواز با توجه به مهارت و تجربه پرسنل خود در اجرای تور تایلند توانسه به عنوان مجری مستقیم تور تایلند معرفی گردد . تایسیز پرواز که به عنوان یکی از کارگزار تایلند در ایران می باشد در امر رزرو هتل و اجرای گشت های تایلند هیچگونه مشکلی ندارد و قرارداد های سالیانه با ایرلاین ها به مقصد کشور تایلند چه به صورت چارتر و چه پوینت توانسته در بازار گردگشری ایران به عنوان مجری تور تایلند شناخته شود . لازم به ذکر است آژانس تایسیز پرواز پارسیان در سفارت تایلند کد داشته و جزو آژانس های طرف قرار سفارت تایلند می باشد و همین موضوع یکی از دلایل مجری مستقیم بودن این شکرت می باشد .

دین مردم تایلند

مذهب 95 درصد مردم تایلند بودایی می باشند و بعد از دین بودایی مسلمانان بیشترین درصد گروه مذهبی کشور تایلند را با 4% جمعیت  کشور را در بر گرفته اند . 1درصد باقی مانده مردم کشور تایلند 0.7 مردم مسیحی و مابقی سایر ادیان می باشند.

بزرگترین مجستمه بودا با نامPhra Phuttha Maha Suwana Patimakon به وزن 5.5 تن در معبدTraimit شهر بانکوک نگهداری میشود.

پایتخت کشور تایلند

بانکوک یا بانگکوک به عنوان پایتخت کشور تایلند شناخته می شود و یکی از پرجنب و جوش ترین پایتخت های دنیا به شمار می رود و رودخانهChao Phraya از وسط این شهر عبور میکند . مردم محلی تایلند تا دویست سال شهر بانکوک را گرونگتپ می نامند.

شهر بانکوک معروف به ونیز شرق آسیا می باشد . بر روی رودخانه Chao Phraya  با قایق رفت و امد می کنند و بازاچه روز رودخانه هم وجود دارد.

معابد تایلند

یکی از جاذبه های گردشگری کشور تایلند معابد بزرگ و چشم گیر این کشور است . کشور تایلند بخاطر دارا بود از فرهنگی و تمدنی غنی و  دین بودایی دارای معابد خیلی زیادی می باشد . کشور تایلند که درآمد کشورش از طریق توریست می باشد سعی کرده در کنار مناظر بکر طبیعی خود با مرمت و بازسازی معابد خود بتواند گردشگران بسیاری را جذب کند . قدمت برخی از معبد با به قرن ها پیش بر میگردد .

از معابد معروف تایلند می توان به معبد وات رانگ کان ، معبد حقیقت ، معبد وانت آرون ، معبد وات پو ، معبد سوتات و ... اشاره کرد .

فستیوال ها و جشن ها

مردم کشور تایلند از قدیم ایام دوستدار جشن و فستیوال بوده اند و با توجه فرهنگ و قدمت دیرینه دارای جشن ها و فستیوال های مخلفی می باشد .

مردم تایلند برای برگزاری جشن ها در معابد ، خیابان ها ، کنار سواحل می پردازند . و برای هریک از جشن ها و فستیوال ها دلایل و فلسفه خاص خود را دارند .

یکی از پر طرفدار ترین این جشن ها، جشن آب سونگران می باشد که در طی 3 روز آب بازی به تمام معنا است .

سایر جشن در کشور تایلند می توان به فستیوال ارواح تایلند ، فستیوال راکت ، فستیوال لانترن ، فستیوال بوفالو ،  فستیوال گیاهخواری ، فستیوال موسیقی ، فستیوال شمع ، جشن سال نو میلادی ، جشن ماه کامل و .... اشاره کرد.

شهر های پر طرفدار

تایلند دارای شهر های مختلفی است که در بین شهر ها ، شهرهای بانکوک ، پاتایا ، چیانگ مای ، و جزیر پوکت و جزایر اطراف آن جزو مقصد های توریستی و پر طرفدار کشور تایلند می باشد .

بانکوک

بانکوک به عنوان پایتخت کشور تایلند می باشد که اکثر پرواز های این کشور در فرودگاه بانکوک فرود می آیند . شهر فرشته های (Krungthep) نام محلی بانکوک می باشد .

تور بانکوک یکی از پرطرفدار ترین تورهای گردشگری می باشد و از فرودگاه امام خمینی به صورت روزانه پرواز مستقیم با هواپیمایی ماهان به سمت فرودگاه شهر بانکوک انجام میشود .

فرودگاه های شهر بانکوک 

شهر بانکوک به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای توریستی جنوب شرق آسیا دارای دو فرودگاه می باشد . فرودگاه بین الملی بانکوک که بنام فرودگاه سووارنابومی (Suvarnabhumi) به عنوان فرودگاه اصلی شهر بانکوک و کشور تایلند شناخته میشود . کد سه حرفی این فرودگاه BKK می باشد و مرکز فعالیت ایرلاین های همچون تای ایرویز و بانکوک ایر می باشد .

فرودگاه دیگر شهر بانکوک فرودگاه بین المللی دن موئنگ (Don Mueang International Airport)  می باشد که فرودگاه قدیمی شهر بانکوک معروف است .

اکثر پرواز های بین المللی و تمامی پرواز های که از ایران به سمت بانکوک پرواز میکند در فرودگاه سووارنابومی فرود می آید و فرودگاه قدیم معمولا برای پرواز های داخلی وکشور های جنوب شرقی آسیا استفاده می شود .

تور بانکوک و جاذبه های گردشگری 

در شهر بانکوک به خاطر کاخ های پادشاهی ، معبد های بزرگ ، مراکز خرید و رستوران های زیاد در بین گردشگران سراسر دنیا و ایرانیان طرفداران زیدی دارد .

برای آشنایی بیشتر به بخش جاذبه های گردشگری بانکوک مراجعه نمایید.

باغ وحش DUSIT 

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهر بانکوک باغ وحش این شهر می باشد . این باغ وحش دارای بیش از 2،000 حیوان و 1،000 پرنده ازجمله زرافه ، فیل ، کرگدن ، تمساح ، ببر ، کانگورو ، پنگوئن ، گورخر ، میمون ، خرس و حیوانات دیگری میباشد . پرندگان این باغ وحس در قسمتی از مجموعه بنام جزیره جزیره پرندگان نگه داری می شود .

در این مجموعه به غیر از دیدن از این حیوانات از نزدیک میتوانید از تفریحاتی همچون فیل سواری ، اجرای برنامه با فیل های تربیت شده ، قایق سواری در دریاچه باغ وحش لذت ببرید .

دنیای سفاری

دنیای سافاری شهر بانکوک به دوسته تقسیم میشود . دسته اول در دل طبیعت و از میان حیوانات وحشی همچون شیرهای درنده ، ببر ، خرس ، زرافه و سایر حیوانات جنگلی با ماشین عبور میکنید . طول مسیر این قسمت 8 کیلومتر است که 45 دقیقه طول میکشد و گردشگران اجازه پیاده شدن از ماشین را ندارند . در قسمت دوم حیوانات آبی دست آموز نظر شما را با اجرای حرکت های زیبا جلب میکند در این قسمت حیواناتی همچون دلفین ، اسب آبی ، بوکس بازی اوران گوتان مشاهده خواهید کرد و از زیستگاه این جانواران دیدن خواهید کرد .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm