تور تایلند

تورهای تایلند

آسیا کشورهای ارزنده ای برای سفر دارد که یکی از این کشورها که باید به آن اشاره کنیم، کشور معروف به کشور لبخندها، کشور تایلند است. تایلند گستره ای از جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی و گردشگری را درون خود جای داده است و می‌تواند مقصدی جذاب برای اهالی سفر باشد. تور تایلند، یکی از تورهای محبوب در جهان است که البته در بین ایرانی ها نیز طرفداران زیادی دارد. شرکت های مختلفی در ایران هستند که اقدام به برگزاری تورهای تایلند می‌کنند.

به خاطر تنوع جاذبه ها و همچنین فرهنگ مردم تایلند، فرصت سفر به این کشور، فرصت خوبی خواهد بود که هم با فرهنگ این کشور آشنا شوید و هم از دیدن جاذبه های دیدنی آن لذت ببرید. تور تایلند، یک تور برای همه سلیقه ها است. یعنی هم کسانی که میخواهند به تفریح بپردازند، هم کسانی که بیشتر، سفرشان برای بازدید مکان های تاریخی و فرهنگی است، می‌توانند در تور تایلند شرکت کنند و از مواهب این کشور نهایت لذت را ببرند.

موقعیت جغرافیایی تایلند به گونه ای است که سبب شده مردم این کشور از نعمت جاذبه های طبیعی همچون کوه، جنگل، دریاچه، جزیره و ساحل بهره مند باشند. آب و هوای تایلند، به گونه ای است که محدودیتی را برای سفر گردشگران ایجاد نمی‌کند، بنابراین هیچ فصل بدی برای سفر به این کشور و شرکت در تور تایلند، وجود نخواهد داشت.

آشنایی مختصر با کشور تایلند

اگر قصد سفر به تایلند و شرکت در تورهای به مقصد این کشور را دارید، بد نیست کمی‌با این کشور آشنا شوید. به هر حال قرار است چند روزی را در این کشور باشید و خالی از لطف نخواهد بود که با یک ذهنیت آماده مهیای سفر به این کشور شوید.

کشور تایلند، یک کشور در شبه جزیره هند و چین است که حاکمیت آن به صورت پادشاهی اداره می‌شود. نام تایلند از دو لغت تای (Thi) و لند (Land) گرفته شده است که به معنای سرزمین حوری یا سرزمین تایی می‌باشد. کشور تایلند حدود 64 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر بانکوک است که بیشتر جمعیت کشور تایلند، در این شهر متراکم شده اند و می‌توان گفت یکی از شلوغ ترین شهرهای آسیایی است.

مذهب این کشور آسیای شرقی، بودایی است و مردم این کشور به زبان تایلندی صحبت می‌کنند. در تور تایلند، باید بدانید که افراد کمی‌در این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و سعی کنید از تورلیدرها و راهنمایان فارسی زبان برای برقراری ارتباط با ایشان کمک بگیرید.

یکی از مواردی که در فرهنگ کشور تایلند نهادینه شده است، این است که همیشه لبخند بر لب دارند. برای همین در کل جهان به کشور لبخندها نیز معروف است. مردم تایلند سعی می‌کنند که نهایت مهمان نوازی را با شما به اشتراک بگذارند و برای گردشگران معمولا احترام خاصی قائل هستند. یک نکته که می‌تواند در سفر تایلند به شما کمک کند، این است که بدانید در این کشور، سر مقدس ترین و پا پست ترین عضو بدن شناخته می‌شود. پس هرگز با پا به چیزی اشاره نکنید و از دست زدن به سر افراد نیز خودداری نمایید.

از آنجا که حاکمیت تایلند، پادشاهی است و پادشاه در میان مردم از احترام خاصی برخوردار است، گردشگرانی هم که به این کشور سفر می‌کنند، باید به پادشاه احترام بگذارند. این احترام شامل تصاویر، اسکناس و سکه های منقش به نقش شاه نیز می‌شود و در این مورد، باید حواستان را خوب جمع کنید تا مبادا بی احترامی‌صورت بگیرد. دین رسمی‌تایلند، بودایی است و المان های این دین در سراسر کشور وجود دارند. سعی کنید تا حد امکان به مقدسات احترام بگذارید، چون در قانون این کشور توهین به مقدسات بودایی ها، دارای مجازات است، حتی برای گردشگران خارجی. برای رفتن و بازدید از معابد نیز باید طبق احترام و آداب و رسوم خاصی وارد شد تا مبادا بی احترامی‌به مکان های مقدس تایلندی ها صورت بگیرد.

چرا باید با تور سفر کنیم؟ بهترین تور تایلند کدام است؟

همیشه توصیه ما این بوده است که سفرهایی که میخواهید انجام دهید، از تورهای مسافرتی کمک بگیرید، مخصوصا تور تایلند،اما چرا؟ دلایلی وجود دارند که حتما آنها را می‌دانید و در این بخش برای شما یادآوری خواهد شد.

1-    کاهش هزینه های سفر با تورهای مسافرتی

قطعا اگر در تورهای مسافرتی شرکت نمایید، هزینه هایتان کاهش خواهد یافت. شرکت های مسافرتی به علت قرارداد با هتل ها و همچنین رزرو بلیت ارزان تر، هزینه های سفر در تور را کاهش می‌دهند، به گونه ای که اگر بخواهید خودتان اقدام کنید، قیمت بیشتری خواهد داشت.

2-    تورها برنامه ریزی را انجام می‌دهند.

یکی از مهمترین بخش هایی که برای مسافران بار روانی و ذهنی ایجاد می‌کند، برنامه ریزی سفر است. تورها از صفر تا صد برنامه ریزی را انجام می‌دهند و تاریخ رفت، برگشت، وضعیت هتل، وضعیت بلیت و غیره همه چیز مشخص است و شما از این بابت با خیال راحت و آسایش روان و ذهن به سفر خواهید رفت و دیگر درگیر این قضایا نخواهید بود و فقط به لذت در سفر فکر خواهید کرد.

3-    تورها تجربه ها و اطلاعات خوبی منتقل می‌کنند!

شرکت در تورها به خصوص تور تایلند، غیر از بحث هزینه، برای شما مزایای دیگری نیز دارد. در تورهای مسافرتی، شما دیگر سردرگم نخواهید بود و طبق تجربه و اطلاعات تورلیدرها پیش خواهید رفت. همچنین برای ارتباط با افراد محلی، می‌توانید از آنها کمک بگیرید. اطلاعاتی را که برای گشت و گذار در شهر نیاز داشتید، می‌توانید از تورلیدرها کسب نمایید و آنها راهنمایان و مشاوران خوبی برای شما خواهند بود.

این ها فقط بخشی از مهمترین مزایای شرکت در تورهای مسافرتی آژانس های هواپیمایی بود. قطعا با شرکت در تورها، متوجه مزایای دیگری هم خواهید شد.

با توجه به تقاضای بالا برای سفر به تایلند، شرکت های متعددی هستند که تور تایلند را برگزار می‌کنند. همه شرکت ها، کیفیت یکسانی را ارائه نمی‌کنند، بنابراین باید توری انتخاب شود که هم مطمئن باشد و هم امتحان خود را در برگزاری تورها پس داده باشد.

با توجه به هزینه بالایی که برای سفر به تایلند پرداخت می‌شود، باید با وسواس، تور مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یکی از آژانس های هواپیمایی که به جرات می‌توان گفت موفق ترین تورهای خارجی به خصوص تور تایلند را برگزار می‌کند، شرکت تایسیز پرواز پارسیان است. این شرکت دارای چندین سال سابقه در برگزاری تورهای داخلی و خارجی است و همچنین نمره خوبی در کیفیت برگزاری تورها از مشتریان خود دریافت کرده است.

از مزیت های تور تایلند با شرکت تایسیز پرواز، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • رزرو بی دردسر بلیت رفت و برگشت؛
 • ارائه هتل های متنوع برای رزرو؛
 • ارائه تورها با قیمت های متنوع؛
 • ترانسفر فرودگاهی رفت و برگشت؛
 • تور لیدر و راهنمای فارسی زبان؛
 • ارائه خدمات ویزا؛

و غیره. اینها تنها بخشی از مزیت های سفر با آژانس هواپیمایی تایسیز پرواز است. در ضمن، تایسیز پرواز برای سفرهای داخلی و ارجی خود، شرایط پرداخت نیز در نظر گرفته است که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

تور تایلند اقساطی

با توجه به اینکه سفر به کشورهای مختلف برای ما ایرانی ها هزینه زیادی را می‌طلبد، برخی از شرکت های هواپیمایی، شرایط پرداخت را برای مسافران خود در نظر گرفته اند. بدین صورت که گردشگران می‌توانند به صورت اقساطی و یا چکی به مقصد مورد نظر خود سفر کنند. تور تایلند اقساطی، یکی از شرایط ویژه شرکت تایسیز پرواز پارسیان برای مسافران و گردشگران خود است. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، این می‌تواند کمکی به اقشار مختلف باشد تا آنها بتوانند با شرایط آسان تر به مسافرت بروند. پس تور تایلند قسطی، را هم می‌توان یکی دیگر از مزیت های شرکت تایسیز پرواز پارسیان دانست.

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند کی است؟ بهترین فصل سفر به تایلند کدام است؟ کی بریم تایلند؟ همه اینها سوالات متداولی است که اکثر گردشگرانی که قصد سفر به تایلند را دارند، در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند و به همین خاطر ما هم در این بخش، این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

به این خاطر که کشور تایلند در نزدیکی خط استوا قرار دارد، پس در کل سال آب و هوایی یکنواخت را تجربه می‌کند و در کل آب و هوایی گرم و خشک دارد. البته در نیمه دوم سال، آب و هوای شهرهای تایلند بهتر و خنک تر است. پس بهترین زمان سفر به تایلند و شرکت در تورهای این کشور، در بازه زمانی زمستان و پاییز است. اما نکته اینکه در این بازه زمانی، مسافران زیادی از سراسر دنیا، روانه تایلند می‌شوند تا در تفریحات این کشور در فصل زمستان شرکت کنند. پس قیمت تور تایلند در این برهه بالا خواهد بود.

طبق تجربه اهالی سفر و کسانی که به سفر تایلند رفته اند، بهار و تابستان فصل جالبی برای سفر به این کشور نیست. باران های موسمی‌و همچنین گرمای شدید هوا، برای گردشگران آزاردهنده خواهد بود.

بهترین شهرهای تایلند برای سفر کدامند؟

همه شهرهای تایلند، دارای جاذبه های گردشگری هستند، اما سه شهر بانکوک، پاتایا و پوکت را می‌توان به عنوان مهمترین شهرهای گردشگری کشور تایلند شناخت که هر ساله میلیون ها مسافر به مقصد این شهرها روانه می‌شوند. تور تایلند، می‌تواند ترکیبی از بازدید از این شهرها باشد یا می‌تواند فقط به صورت تکی از یک شهر صورت بگیرد.

 • شهر بانکوک؛

بانکوک مهمترین شهر تایلند است که به عنوان پایتخت این کشور نیز شناخته می‌شود. این شهر دارای بیش از 400 معبد بودایی است و به همین دلیل در جهان شهره است. 10 میلیون نفر ساکن این شهر هستند و به علاوه اینکه بانکوک قطب اقتصادی و سیاسی تایلند شناخته می‌شود، به عنوان یکی از شهرهای ارزنده برای گردشگری و اقامت تفریحی نام برده می‌شود. جاذبه های مختلف طبیعی، مذهبی، فرهنگی و تفریحی در بانکوک در کنار شهرسازی مدرن این شهر، یک سفر به یادماندنی را برای شما ثبت خواهند کرد. اگر به بانکوک سفر کردید، فراموش نکنید که از بازارهای شناور این شهر هم دیدن کنید.

 • شهر پاتایا؛

اکثر تصاویری که از تایلند می‌بینیم، تصاویر سواحل، جزایر و جاذبه های طبیعی آن است که به لطف آب و هوا و موقعیت جغرافیایی کشور تایلند، پدید آمده اند.تور پاتایا، به عنوان یکی از تورهای محبوب کشور تایلند شناخته می‌شود. در واقع پاتایا یکی از بهترین شهرهای ساحلی در آسیا است که سالانه مقصد میلیون ها نفر از سراسر جهان برای تفریح و خوش گذرانی است. انواع سواحل در این شهر وجود دارند و برخی از آنها حتی برای خانواده ها و حضور کودکان نیز مناسب است.

 • شهر پوکت؛

تور پوکت نیز یکی از محبوب ترین تورهای کشور تایلند است. پوکت شهری است که جاذبه های متعدد زیادی در خود دارد و یک مقصد ارزنده برای سفر دوستان خواهد بود. جزیره های زیبا و معروف کشور تایلند، اکثرا در این منطقه وجود دارند و وجود سواحل و مناظر طبیعی در کنار تفریحات آبی، می‌تواند یک سفر رویایی را رقم بزند.

قیمت تور تایلند چند است؟

حالا که همه موارد را برای سفر به تایلند بررسی کردیم، شاید مهمترین عاملی که باید وجود داشته باشد تا شما بتوانید به تور تایلند بروید، بودجه مالی است. برای همین میخواهیم ببینیم که قیمت تور تایلند چند است و حداقل برای سفر به این کشور زیبا، چقدر باید هزینه کرد؟

برای رفتن به مسافرت خارجی باید هزینه هایی همچون هزینه های دریافت و تمدید پاسپورت، عوارض خروج از کشور، قیمت بلیت، ، هزینه اقامت، قیمت ارز و هزینه ویزا را در نظر داشت.

همچنین در مورد تورهایی که به صورت ترکیبی در چند شهر یک کشور برگزار می‌شود، بد نیست این نکته را بدانید که هزینه این تورها ( که به آنها تور ترکیبی گفته می‌شود) بیشتر از تورهایی است که فقط به مقصد یک شهر تمام می‌شوند.

 • هزینه اقامت؛

بیشترین هزینه ای که باید بپردازید، هزینه اقامت در مقصد است. بسته به نوع هتل و همچنین کیفیت آن، مجبورید هزینه پرداخت کنید. هر چه کیفیت و تعداد ستاره هتل بیشتر باشد و به مراکز تفریحی و شهری نزدیک تر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود. همچنین تعداد روزی که در مقصد اقامت دارید، در تعیین هزینه سفر بسیار مهم است. مورد بعدی که سوای از کیفیت هتل است، ایام پیک و غیر پیک سفر است. در ایام زمستان و پاییز قیمت هتل ها به شدت افزایش پیدا می کند، چون اوج سفر گردشگران به کشور استوایی تایلند در این برهه است.

 • هزینه رفت و برگشت؛

هزینه رفت و برگشت هم دومین هزینه سنگینی است که در تورها پرداخت می کنید. البته گفته می شود که نرخ بلیت سفر هوایی به تایلند ثابت است اما به علت نوسانات ارز در کشور ما، ممکن است هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

شرکت تایسیز پرواز پارسیان به عنوان یکی از مجریان برگزار کننده تور مسافرتی خارجی، سعی می کند تورهایی با نرخ های متنوع به مشتریان خود ارائه کند. تا هم افرادی که به دنبال یک سفر اقتصادی هستند به مقصود خود برسند و هم افرادی که به دنبال یک سفر خارجی لوکس هستند.

جاذبه های دیدنی در تور تایلند

قطعا لذت بخش ترین بخش هر سفر، گشت و گذار در میانه شهرها و بازدید از جاذبه های دیدنی است. کشور تایلند، به عنوان یکی از کشورهای توریستی، دارای تعداد زیادی جاذبه گردشگری است که قطعا بازدید از آنها سبب کامل شدن سفر شما خواهد شد.

ما در ادامه از بهترین جاذبه های دیدنی تایلند نام خواهیم برد و توصیه می‌کنیم این مکان ها را حتما در صورت شرکت در تور تایلند، از نزدیک ببینید، چون دیدن آنها را به هیچ عنوان نباید از دست بدهید.

 • جزایر سیمیلان در تایلند؛

یکی از جاذبه های طبیعی موجود در کشور تایلند، جزایر سیمیلان است که بسیاری از گردشگران بازدید از این جزایر را در برنامه خود قرار می‌دهند. این جزایر در حدود یکساعت با شهر پوکت در تایلند فاصله دارد و به خاطر آب زلال و همچنین شگفتی هایی که در زیر این آب وجود دارد، در جهان معروف شده است. این جزایر را به جرات می‌توان یکی از جذاب ترین جزایر برای غواصان دنیا دانست. غیر از غواصان، افرادی که دوست دارند از طبیعت اعجاب انگیز این جزیره بازدید کنند و ساعاتی را در آن بگذرانند، نیز به این جزیره می‌روند.

 • تام لوت در تایلند؛

یکی دیگر از جاذبه های طبیعی کشور تایلند، غار تام لوت است که عنوان طولانی ترین غار این کشور را به خود اختصاص داده است. این غار دارای 1666 متر طول است و در فاصله یکساعتی از شمال پای، قرار گرفته است. برای بازدید از این غار طولانی، امکان استفاده از قایق فراهم است اما می‌توان به صورت پیاده هم بازدید از این غار را تجربه نمود. گذر هزاران سال بر این غار سبب پدید آمدن بقایای باستان شناسی شده است که دیدن آنها واقعا جذاب خواهد بود.

 • شهر تاریخی سوکوتای؛

اگر علاقمند به تاریخ و فرهنگ دیگر ملل هستید و میخواهید بدانید که در گذشته چه معماری از شهرهای تایلند وجود داشته است، به شما بازدید از شهر سوکوتای یا سوخوتای را پیشنهاد می‌دهیم. این مکان دیدنی که به عنوان یکی از پربازدید ترین جاذبه های کشور تایلند شناخته می‌شود، اولین پایتخت تایلند بوده و به عنوان مهمترین شهر در زمان کشور سیام ( نام قدیم تایلند) در تاریخ از آن نام برده می‌شود. بسیاری از کاخ ها و معابدی که در زمان سیام وجود داشته اند، بقایای آن قابل مشاهده هستند و شما می‌توانید این مکان های تاریخی و شگفت انگیز را با سفر به سوکوتای از نزدیک ببینید. کلکسیونی از معابد حفاری شده، بناهای تاریخی، مجسمه های بودا و المان های شهری و مذهبی در  سوکوتای وجود دارند که نشان از فرهنگ و تمدن کشور سیام است. غیر از جنبه تاریخی این پارک؛ دریاچه، باغ ها، جنگل و مناظر طبیعی هم چشم نوازی می‌کنند.

 • بازارهای شناور بانکوک؛

این جاذبه را می‌توان به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های دنیا دانست که در تایلند یافت می‌شود. بازار شناور که بسیاری از مردم در بانکوک، در آن به تجارت می‌پردازند و اقلام مورد نیاز بسیاری از خانواده ها از این بازار شناور تامین می‌شود. در واقع منظور از بازار شناور بانکوک، قایق هایی است که هر کدام به عنوان یک بنگاه تجاری، اقدام به خرید و فروش مایحتاج غذایی مردم از جمله میوه، ماهی، گوشت و غیره می‌کنند. شور و هیجان و گردش بازار در این نوع تجارت می‌تواند برای شما جالب باشد، پس در تور تایلند و سفر به بانکوک، بازدید از این بازار را از دست ندهید.

 • پناهگاه فیل ها در تایلند؛

فیل ها در فرهنگ و مذهب کشور تایلند، از تقدس بسیار بالایی برخوردارند و به عنوان یک حیوان مقدس از آن به شدت محافظت می‌شود. یکی از تفریحات شما می‌تواند بازدید از پناهگاه فیل ها در جای جای کشور تایلند باشد. چندین پارک و پناهگاه فیل در کشور تایلند وجود دارند که امکان بازدید از آنها برای شما فراهم است. بازی کردن با فیل ها و نوازش آنها از نزدیک، حس فوق العاده ای خواهد بود که در این پارک ها، تجربه خواهید نمود.

 • بازدید از معابد بودایی در کشور تایلند

با توجه به اینکه کشور تایلند، یک کشور با مذهبی بودایی است، معابد آن به عنوان یک جاذبه فرهنگی و گردشگری شناخته می‌شود که می‌توان از آنها بازدید نمود. عناصر جالبی در این معابد وجود دارند که توجه شما را به خود جلب خواهند کرد. همچنین، مشاهده نحوه عبادت و آدام و رسوم مردم و راهبه ها می‌تواند برای شما جالب باشد. توجه داشته باشید که برای بازدید از معابد کشور تایلند، باید آداب و رسوم آن را به خوبی رعایت کنید تا مبادا به عقاید و مقدسات بومی‌ها، بی احترامی‌صورت بگیرد.

 • سواحل مرجانی پاتایا؛

پاتایا همانطور که به آن اشاره کردیم، یکی از شهرهای جذاب برای گردشگران از سرتاسر دنیا است. سواحل مرجانی شهر پاتایا، جاذبه ای بسیار لذت بخش خواهد بود که بستر تفریحات را برای تمامی‌گردشگران فراهم می‌کند. همچنین آفتاب گرفتن در این ساحل برای شما خالی از لطف نخواهد بود و می‌توانید چند ساعتی را حمام آفتاب بگیرید تا بدنتان انرژی لازم را از نور آفتاب کسب نماید.

 • گراند پالاس؛

یکی از معروف ترین و مهمترین جاذبه های کشور تایلند که سعی کنید حتما از آن بازدید داشته باشید، گراند پالاس است. اگر شما به تایلند سفر کنید و بازدید از این مکان را از دست بدهید، واقعا سفرتان ناقص خواهد بود. این بنا در شهر بانکوک واقع شده است و حدود 150 سال به عنوان منزلگاه پادشاهان تایلند، از آن استفاده می‌شده است که دارای نمای طلایی است. این بنا که قبلا یکی از بناهای دولتی نیز بوده است، یکی از شاهکارهای معماری آسیای شرقی در تایلند است.


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm