تور مسقط

تور مسقط

با توجه به روابط تهران و مسقط و برداشته شدن ویزا برای ایرانی ها میتوان به موضوع رسید که تور مسقط به عنوان یکی از تورهای آسان ویزا برای ایرانی ها شناخته می شود . تور مسقط را میتوان با پرواز های هواپیمایی عمان ایر که روزانه به تهران پرواز دارد انجام داد ویا با پرواز قشم ایر که تنها دو روز در هفته روزهای دوشنبه و پنجشنبه پرواز دارد انجام داد .

لازم به ذکر است تور مسقط با پرواز قشم ایر به صورت تور های سه شب ، چهار شب و هفت شب می باشد . تور مسقط میتواند برای گردشگران یک تور خاص و لاکچری باشد چرا که مسقط شهری گران می باشد و با توجه به ارزش پول ریال عمانی برای هرکسی قابل صرف نمی باشد . 

مسافران باید توجه داشته باشند که برای اخذ ویزا در فرودگاه مسقط حتما باید همراه خود 300 دلار داشته باشند که نشان دهند خرج سفر می باشد و هزینه ویزا فقط 6 ریال عمانی می باشد .


تور مسقط

پایتخت کشور عمان: 

مسقط  ( Muscat) پایتخت کشور عمان می باشد که به عنوان بزرگترین شهر این کشور شناخته می شود. این شهر کوه های سنگی و کویر در بر گرفته است. این شهر با تاریخ باستانی و جاذبه های گردشگری به یکی از شهر های گردشگری تبدیل شده است. این شهر به عنوان پایگاه رسمی ایرلاین عمان ایر می باشد. استان مسقط یک شهر بندری است که بین دریایی عمان و کوه حجر قرار گرفته است. بخاطر موقعیت جغرافیایی این شهر که دارای بندری بزرگ می باشد تجارت یکی از شغل های مردم این کشور می باشد. نجاری ، طلا سازی ، نقره کاری ، ماهیگیری و صنایع دستی از سایر شغل های مردم این شهر است. حلوای عمانی ( مسقطی) به عنوان شناخته شده ترین شیرینی این شهر می باشد که طرفداران خاصی دارد. در شهر مسقط اماکن تاریخی و گردشگری بسیاری وجود دارد که می توان به بارزترین آنها در زیر اشاره کرد: قلعه جلالی ، قلعه می‌رانی ، بلدة السیفة ، دیوار مسقط ، خانه‌های أثری ، الخیران. ، باشگاه دریایی بندر روضة، باشگاه غواصی عمان ، ساحل البستان ، ساحل قنتب ، ساحل الجصه ،موزه عمان ، موزه عمان و فرانسه موزه خانه الزبیر ، موزه اسکناس وسکه عمانی ، مسجد جامع

آثار تاریخی شهر مسقط :

قصر AL ALAM :

این قصر یکی از شش قصر سلطنتی سلطان قابوس می باشد و در زبان عربی به معنی پرچم است. قدمت این قصر بیش از 200 سال می باشد که توسط هفتمین جد سلطان قابوس جناب امام سلطان بن احمد ساخته ساده و در سال 1972 به دستور سلطان قابوس باز سای شده است. نما این بنا تاریخی با رنگ آبی و طلایی جلوه خاصی دارد. اگر چه بازدید برای عموم این کاخ امکان پذیر نمی باشد ولی می توانید با ایستادن در مقابل دروازه عکس های یادگاری بگیرید.

قلعه میرانی

این قلعه مشهور ترین قلعه شهر عمان می باشد و از نقاط دیدنی کشور عمان محسوب می شود. این قلعه قبل از تسخیر عمان توسط پرتغالی ها ساخته شده بود که بعد از تسخیر پرتغالی های با تغییراتی همچون جای پرتاب توپ ، توپخانه ، انباز ذخیره مهمات ، مکانی برای عبادت  سربازان و مقر برای استراحت فرماندهان و جنگجویان دادن. شکل امروزی قلعه میرانی دس خوش تغییراتی است که توسط امام احمد بن سعید البوسعیدی و نوه اش السید سعید بن سلطان داده اند.

قلعه جلالی

این قلعه بعد از قلعه میرانی دومین قلعه شهر مسقط می باشد و همچون قلعه میرانی یکی از نقاط دیدنی کشور عمان محسوب می شود . این قلعه توسط پرتغالی ها در سال 1587 بر فراز دریای عمان بنا شده است . این قلعه در قرن 19 با تغییراتی که سعید بن سلطان بن احمد تغییراتی داده شد و به شکل امروزی در آمد و با بازسازی و تغییراتی که سلطان قابوس داده امروزه به موزه ملیکشور عمان تبدیل شده است. میگویند که بعد از خرابی سیبه در کوخرد ، مردم کوخرد به جاهای مختلف دنیا پراکنده شده اند ، گروهی از مردمان بی خانمان شده به کشور عمان رفته و در قلعه جلالی مشغول به کار می شوند و برخی به پاسبانی و نگهبانی مشغول میشوند و بعد از مدتی با کمال آسایش در کنار خانواده های خود زندگی میکنند. وقتی که این خبر به گوش مردمانسیبه میرسد این بیت شعر را می سرایند .

وطن که نا خوش است تا کی نشینم           روم تا روی بد میلان نبینم

روم در مسقط و برج جلالی                    مواجب گیرم و بی غم نشینم

مسجد جامع سلطان قابوس :

 یکی از مراکز مهم دیدنی کشور عمان مسجد جامع سلطان قابوس شهر مسقط می باشد. این مسجد به دستور پادشاه کشور عمان سلطان قابوس در 1995 میلادی با معماری محمد صالح مکیة شروع به ساخت شد. گنبد این مسجد با الهام گرفتن از از نقشه گنبد مسجدشیخ لطف الله اصفهان و طرح افشان شاه عباسی ساخته شده است. این مسجد با پنج مناره دو گنبد با گنجایش بیست هزار نفر نمازگذار بعد 6 سال در سال 2001 به اتمام رسید. فرش این مسجد به دستور پادشاه کشور عمان به دست هنرمندان نیشابوری بافته شده است. این فرش در حدود پنج هزار متر می باشد که از اتصال 48 قطعه کوچک و بزرگ تشکیل شده است .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm