تور مسکو + سنت پترزبورگ

   تور مسکو سنپترزبورگ 

روسیه بدون هیچ تردیدی یکی از جذاب ترین و پهناورترین کشور های جهان با مساحت حدود 17.000.000 متر مربع می باشد و در شمال اورآسیا واقع گشته است که دارای آب و هوایی سرد و پر برف و باران می باشد. این کشور مملو از رمز و راز،دارای فرهنگی غنی و جاذبه های تماشایی بسیاری است و مهد نویسندگان پرآوازه ای همچون داستایوفسکی و تولستوی می باشد. روسیه از نظر توریستی حرف های زیادی برای گفتن دارد و سالیانه درآمد بسیاری از طریق جذب گردشگران به این کشور حاصل می شود. پایتخت این کشور پهناور، یکی از بزرگترین شهرهای قاره اروپا و پر اهمیت ترین شهر روسیه یعنی مسکو می باشد. شهر مسکو از نظر جاذبه های گردشگری ، تاریخی ، فرهنگی و بسیاری ابعاد دیگر در سطح دنیا شناخته شده است. از دیگر شهرهای مطرح کشور روسیه که از جهت تاریخی،فرهنگی و گردشگری در میان مردم دنیا زبانزد است، شهر سن پترزبورگ می باشد که بعد از مسکو به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه شناخته میشود. کشور روسیه پر از جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی است اما در این میان همانطور که اشاره شد ، تور مسکو سن پترزبورگ میتواند بهترین گزینه ممکن برای سفر باشد! در تور مسکو سن پترزبورگ و تور شبهای سفید تلاش میشود تا گردشگران به بهترین نحو با جاذبه های دیدنی این دو شهر تاریخی روسیه آشنا شده و سفری بی نظیر را تجربه کنند. در ادامه به معرفی مکانها و جاذبه های دیدنی این دو شهر بزرگ خواهیم پرداخت  :

Red Squareمیدان سرخ

اگر با تور مسکو سن پترزبورگ همراه شده اید ، بازدید از این میدان تاریخی را از یاد نبرید! میدان سرخ لقب میدان اصلی و مرکزی مسکو را از آن خود کرده است زیرا همگی خیابان های اصلی مسکو که به بزرگراه های اصلی روسیه ختم می شوند به این میدان اتصال دارند. میدان سرخ اتفاقات با اهمیتی را در تاریخ روسیه به چشمان خود دیده است و افزون بر اینکه در مرکز مسکو واقع گشته به عنوان قلب کشور روسیه هم محسوب می شود.

Moscow Kremlinکاخ های کرملین

کرملین که در لغت به معنای دژهای روسیه میباشد، همچون میدان سرخ در قلب مسکو واقع گشته است ، کرملین پنج کاخ و چهار کلیسای جامع را در بر میگیرد که سرتاسر آنها به وسیله دیوار و برج های کرملین محصور گشته است. عظیم ترین کاخ این مجموعه کاخ بزرگ کرملین می باشد که شامل 700 اتاق است و مرتبط با قرن 19 میلادی می باشد. کرملین در روزهای پنجشنبه بسته می باشد و امکان عکاسی درون کاخ های آن وجود ندارد. تور مسکو سن پترزبورگ به شما این امکان را می دهد تا از کاخ های کرملین بازدید کنید.

Cathedral of St.Basilکلیسای جامع سنت باسیل

سنت باسیل که در میدان سرخ مسکو واقع شده است ، به عنوان یک نماد و بنای تاریخی از کشور روسیه به شمار می رود. حتی اگر به روسیه و مسکو سفر نکرده باشید احتمال دارد عکس های این کلیسا را بارها مشاهده کرده باشید. سنت باسیل با قدمتی بیش از 450 سال ، یکی از برجسته ترین و مهم ترین بناهای تاریخی کشور روسیه و سمبل شهر مسکو محسوب میگردد که با هدف بزرگداشت پیروزی روسیه در مقابل لهستان احداث گشته  و هنر ارتودوکس به زیباترین شکل ممکن در ساخت این کلیسا به کار گرفته شده است. پس اگر در تور مسکو سن پترزبورگ و تور شبهای سفید حضور دارید، بازدید از این کلیسا را مد نظر قرار دهید.

Moscow Metroمتروی مسکو

بعضی افراد بر این باور هستند که متروی مسکو یک نمایشگاه هنری می باشد. احداث متروی زیرزمینی مسکو مربوط به سال 1930 می شود و ایستگاههای آن با عنوان "کاخ های مردم " بنا نهاده شده است. در طراحی ایستگاه های مترو نقوش برجسته ، شیشه های رنگی ، سنگ های مرمر ، مجسمه های برنزی ، حاشیه های زینتی و موزاییک های فراوانی به کار گرفته شده اند. بنابراین اگر در تور مسکو سن پترزبورگ حضور دارید ، حتما به ایستگاه های مجلل متروی مسکو سر بزنید.

Zero Kilometer Moscowکیلومتر صفر مسکو

یکی دیگر از مکانهایی که می توانید در تور مسکو سن پترزبورگ به آن سر بزنید کیلومتر صفر مسکو می باشد.در بسیاری از مناطق دنیا کیلومتر صفر به محلی اطلاق می گردد که فاصله نقاط دیگر کشور از این نقطه محاسبه می شود. پلاک مدور برنزی که به عنوان کیلومتر صفر روسیه شناخته میشود، در مسکو و درست مقابل کلیسای ایبریان به فاصله اندکی از میدان سرخ واقع شده است. تعداد زیادی از بازدید کنندگان و مردم محلی به کیلومتر صفر آمده و به آرزو کردن می پردازند! بدین گونه که روی این دایره برنزی قرار می گیرند و بعد از آرزو کردن سکه ای را از کنار شانه خود پرتاب می کنند. آنها اعتقاد دارند که اگر سکه به روی این دایره برنزی فرود بیاید، آرزویشان بر آورده خواهد شد.

Manege Square- میدان مانژ

میدان مانژ قسمت مهمی از پایین شهر مسکو را شامل می شود که توسط خیابان Tverskayaبه میدان سرخ وصل می شود. جاذبه های تماشایی بسیاری در اطراف این میدان وجود دارد . موزه تاریخی مسکو و باغ اسکندر در سمت جنوب ، مسکو مانژ در قسمت غربی آن و دانشگاه مسکو در شمال واقع شده است. در قسمت شرقی این میدان هتل مسکوا قرار دارد و سه ایستگاه مترو در حوالی آنجا به چشم میخورد. با برنامه ریزی دقیق در تور مسکو سن پترزبورگ این امکان به شما داده می شود که از این میدان دیدنی بازدید کنید.

Hermitage Museumموزه هرمیتاژ

اگر بخت به شما روی آورده و در تور مسکو سن پترزبورگ  حضور دارید ، حتما باید سری به قدیمی ترین و عظیم ترین موزه فرهنگی و هنری دنیا در شهر سن پترزبورگ بزنید!  موزه هرمیتاژ در سال 1764 به وسیله ی کاترین کبیر احداث گشت و در حال حاضر حاوی بیش از سه میلیون اثر هنری می باشد که به نوعی می توان این موزه را بزرگترین نمایشگاه نقاشی در جهان دانست.

Peter and Paul Fortressقلعه پیتر و پاول

پیتر و پاول قلعه اصلی شهر سن پترزبورگ به شمار می رود که به وسیله ی پیتر کبیر در سال 1703 راه اندازی شد. فرآیند ساخت این دژ یک سال به طول انجامید اما از نظر نظامی نتوانست مقاومت کافی را نمایش دهد و به همین دلیل در سال 1706 با استفاده از سنگ در بدنه بازسازی گردید. از سال 1720 ، از این دژ به عنوان پادگان و زندان برای زندانیان با درجات بالا یا سیاسیون استفاده شد. عوامل تور مسکو سن پترزبورگ در تور ترکیبی مسکو سن پترزبورگ پیشنهاد میکنند از دیدن این دژ تاریخی غافل نشوید.

Konstantinovsky Palaceکاخ کنستانتینوفسکی

قصر کنستانتین مکانی بوده است جهت سکونت دوک های بزرگ از کاخ رومانف که شاهکاری از معماری روسیه در قرن 18 محسوب می گردد. اگر همراه با تور مسکو سن پترزبورگ و تور ترکیبی مسکو سن پترزبورگ هستید ، باید به این قصر در شهر سن پترزبورگ رفته و عظمت آن را از نزدیک مشاهده کنید.

شب های سفید در شهر سن پترزبورگ

همانطور که توضیح داده شد، روسیه هرگونه جاذبه ی توریستی که مد نظر داشته باشید را در دل خود جای داده است؛ از پدیده های طبیعی گرفته تا بناهای تاریخی، فرهنگی ومضاف بر این، این کشور پهناور محلی شگفت انگیز برای گذران تعطیلات به همراه دوستان یا در کنار خانواده می باشد و همین موضوع موجب گشته است که روسیه همواره یک انتخاب مناسب برای مسافرت باشد. در تور مسکو سن پترزبورگ با پدیده ای بی نظیر به نام شبهای سفید مواجه هستیم که در چندین شهر روسیه قابل مشاهده است اما بی شک شبهای سفید سن پترزبورگ زیباترین آنها محسوب میشود. به واسطه ی این پدیده خارق العاده ، حتی در شب هم آسمان روشن باقی می ماند و یا حالت گرگ و میش به خود میگیرد . این موضوع به این علت می باشد که به خاطر وسعت مدار عرضی، طلوع و غروب خورشید در حدی به یکدیگر نزدیک می شوند که خورشید دیگر نمی تواند به سمت افق حرکت کند و در نتیجه شب های نورانی حاصل می شوند! پس اگر در تور مسکو سن پترزبورگ و تور شبهای سفید هستید ، شبهای سفید و رمانتیک سن پترزبورگ را نباید از دست بدهید.

زمان مناسب جهت سفر به روسیه

اگر تمام شرایط لازم جهت شرکت در تور مسکو سن پترزبورگ و تور شبهای سفید برای شما فراهم شده است؛ توجه به زمان سفرتان نیز یک نکته مهم و اساسی می باشد که باید حتما مد نظر قرار دهید. سردترین ماه سال در مسکو، ژانویه می باشد که متوسط دما در این ماه منفی ۸ درجه سانتی‌گراد است. مناسب ترین زمان سفر به روسیه ، با در نظر گرفتن آب و هوای سرد و سرمای استخوان سوزش ، انتهای بهار یا به عبارتی اوایل ماه ژوئن می باشد. این زمان، دارای بهترین آب و هوا از جهت گردشگری و بازدید از جاذبه های طبیعی می باشد. علاوه بر این ، لازم به ذکر است که در تور مسکو سن پترزبورگ و در صورتی که خواهان دیدن این پدیده شگفت انگیز می باشید باید سفر خود را طوری تنظیم کنید که اوایل تابستان در سن پترزبورگ حضور داشته باشید. بنابراین بهترین زمان سفر به کشور روسیه ، اوایل بهار تا اواخر تابستان است . هم چنین بسیاری از جشنواره ها و فستیوال های پرطرفدار در همین زمان برگزار می شوند که در صورت علاقه مندی می توانید به آنها هم سر بزنید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm