تور کویر

تور کویر

تور کویر

 تور کویر یکی از محبوب ترین تورهای طبیعت گردی ایران می باشد . گردشگران طبیعت گردی در تور کویر می توانند از نخلستان ها ، پیاده روی در رمل ها شنی ، شب شنی کناره آتش و دیدن آسمان پر از ستاره در شب ،  دریاچه نمک ، آثار باستانی قدیمی همچون ارگ ، قنات ها و کلی دیدنی های خاص که شاید فقط در کویر های ایران بتوان مشاهده کرد . در تور کویر شما میتوانید با شتر سواری کردن بر روی رمل های شنی تجربه ای متفاوت داشته باشید زیرا که شتر در کویر همچون کشتی در دریا می باشد و یا با سوار شدن وسایل به روز همچون موتورهای چهارچرخ ویا ماشین های مخصوص که تپه های شنی را با سرعت و هیجان خاصی کنار عبور میکنند لذت ببرید . جالب است بدانید در تور کویر بهشما پیشنهاد میشود از بومیان روستا خرید کنید ، زیرا آنها نه بازار ، نه مشتری دیگری برای فروش صانیع و محصولات خود دارند و شما با اینکار به چرخه زندگی در کویر کمک میکنید . در کویر شمامیتوانید سبد بافی ، انواع خرما و حتی میوه انار پیدا کنید که شاید جالب باشد بدانید در شهر های کویر با غنات و آبیاری تصولی و سنتی کشاورزی میکنند .

در تور کویر شما میتوانید طبیعتی که در هیج جای دیگر قابل دیدن نباشد ببینید ، کویری که شیاد یک زمانی دریا و دشت حاصل خیزی بوده است و امروز ه کویر تبدیل شده ، بی شک وجود کاروانسرا ها در کویر میتواند دلیل بر آباد بود و پر رفت و آمد بودن گذشته در کویر باشد .

تورهای کویر ایران معمولا از اواخر شهریورماه که هوا به سمت خنکی می رود برگزار میشود تا اواسط اردیبهشت ماه برقرار می باشد . در فصل تابستان بخاطر گرمای بیش حد ، که مسافران طاقت نمی آورند تورها اجرا نمیشود .

آلفونس گابریل(Alfons Gabriel) یکی از مشهورترین جهانگردان و محققان می باشد که طی سه سفر خود به ایران راجب کویر ایران تحقیقات فراوانی انجام داده است . ایشان در دومین سفر خود به کویر موفق شد راه سنگ فرش شده که برای دوران حکومت شاه عباس صفوی بوده است را کشف کند . آلفونس گابریل در سه صفر خود به ایران 5 کتاب نوشت که مهمترین آن می توان به عبور از صحرای ایران اشاره کرد . وی در کتاب خود یک شعار گفته که جاودانه شده و تمامی گردشگران به این حقیقت پی برده اند . آلفونس گابریل درباره کویر چنین گفته استهرکس یک بار محسور افسون کویر شود تا پایان عمر رهایش نخواهد کرد.

تورهای طبیعت گردی کویر معمولا به صورت تورهای یک روزه ، تور یک ونیم روزه ، تور دو و نیم روزه و تور سه و نیم روزه برگزار می شود . این تورها معمولا با اتوبوس ، میدل باس ها توریستی به صورت گروهی و یا با ماشین های آفرود به صورت شخصی انجام می شود

مسافران باید توجه داشته باشند از آژانسی تور کویر مصر را خریداری کنند که حتما از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران مجوز داشته باشند ، و در تورهای خود حتماً از راهنماهای  معتبر که دارای کارت لیدری می باشند استفاده نمایند و از اینکه در طی سفر بیمه هستم مطمئن باشند .

اقامت در کویر

مسافران تور کویر برای اسکان و اقامت در کویر یا در کمپ ها در چادر های حرفه ای مسافرتی اسکان خواهند داشت و یا در اقامتگاه های بوم گردی که به صورت سنتی می باشند.

این اقامتگاه ها یا بناهای تاریخی بوداند که با بازسازی آماده پذیرایی مسافران می باشند و یا بناهای نوسازی می باشند که به شکل سنتی ساخته شده اند.

مسافران باید توجه داشته باشند که هرچند اقامتگاه ها زیر نظر هتلداری و گردشگری میباشد ولی برای اینکه اقامتی راحت تر داشته باشند همراه خود ملحفه ، دمپایی ، در کنار سایر وسایل شخصی خود به همراه داشته باشید.

بعضی از اقامتگاه ها دارای سرویس بهداشی و حمام اختصاصی می باشند و بعضی ها به صورت عمومی می باشند

تور کویر مصر

تور کویر مصر معمولا با مدت اقامت 2.5 روز انجام میشود . معمولا در روزوهای چهارشنبه ساعت هشت شب به سمت استان تهران و منطقه خوربیابانک حرکت میکنند . حدود ساعت 09:00 صبح پنجشنبه به مقصد میرسند و و بعد از یک استراحت و صرف صبحانه به گشت می روند . شب را در اقامتگاه خود میخوابند و فردا بعد از صرف نهار به ادامه گشت میروند . و روزجمعه حدود ساعت 14:00 الی 15:00 به سمت تهران حرکت میکنند .

گشت های تور کویر مصر شامل : بازدید از روستای مصر ، روستای گرمه یا بیاضه ، دریاچه نمک و آبشار پتاس می باشد .

تور کویر ورزنه

تورهای کویر ورزنه به صورت تور طبیعت گردی یک و نیم روزه برگزار می شود و معمولا روزهای پنجشنبه ساعت 14:00 الی 15:30 از تهران حرکت میکنند و تا ساعت 23:59 روز جمعه به شهر تهران میرسند.

روستای ورزنه در استان اصفهان ، شهر کاشان  قرار دارد . و گشت های تور کویر ورزنه شامل بازدید از قلعه قورتان ، بازدید از برج کبوتر خانه ، بازدید از پل تاریخی ورزنه ، بازدید از سایت تفرحی واحه و تماشای گاو و چاه سنتی و آسیاب شتر سنتی شهر ورزنه می باشد .

تور کویز ابوزیدآباد ، کویر مرنجاب و کویر طبس از سایر تورهای کویر گردی می باشد .


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm