تور ماسوله

تور ماسوله

تور ماسوله 

روستای تاریخی ماسوله به خاطر شکل معماری و قدمتش به یکی از مقصد های توریستی ایرانیان تبدیل شده است . تور ماسوله هم به صورت تور یک روزه و تور چند روزه در بخش تورهای ایران گردی قابل اجرا می باشد . در این تور شما میتوانید با روستا گردی از آیین وسنت های قدیمی این روستا آشنا شوید و گشت در کوچه و دیدن منازل قدیمی و مناظر طبیعی زیبا لذت دو چندانی ببرید .

ماسوله کجاست

زمانی که نام زیبایی به میان می آید محال است به استان سرسبز گیلان و شهر ماسوله اشاره ای نشود. ماسوله روستای قدیمی و تاریخی ایران زمین است که به علت معماری پلکانی و منحصر به فردش شهرت جهانی پیدا کرده است. زیبایی این روستا تا حدی است که همواره تور ماسوله برپا است تا مردم از تلفیق هنر و طبیعت محروم نمانند.

این روستا با قدمتی بین 800 تا 1000 سال در دامنه های البرز بنا شده است. ساختار پلکانی این روستای زیبا سبب شده است که اختلاف ارتفاع متنوعی از پایین ترین تا بالاترین خانه ایجاد شود، شگفتی که در کمتر جایی می توان لمس کرد.   زیبایی های روستای ماسوله به معماری خاص آن محدود نمی شود. با حضور در تور ماسوله امکان مشاهده جنگل های بکر و  آبشارها نیز وجود دارد. در این میان نباید از کوه های سرسبز این منطقه غافل شد.

 

تور ماسوله

در تور ماسوله از چه مناطقی می توان دیدن کرد

مادامی که زندگی در جریان است انسان وقت دارد از زیبایی ها بهره ببرد. سفر نه تنها سبب کسب تجربه و گسترش جهان بینی می شود بلکه با تجدید روحیه نیز همراه است مخصوصا اگر سفر به ماسوله باشد. از آنجایی که دغدغه های مربوط به سفر همچون پیدا کردن محل اسکان، مسیریابی و ... بسیار زیاد است، بیشتر مردم از این تجربه دلنشین دوری می کنند. اما تورهای مسافرتی این مشکل را برطرف کرده اند و با حضور در آنها می توان یک سفر بی دغدغه و راحت را تجربه کرد. همچنین به علت دسته جمعی بودن این سفر امکان گسترش دایره دوستی ها و خوش گذراندن بیشتر نیز وجود دارد. تور ماسوله در جهت رفاه حال گردشگران، همواره برپا است. با حضور در تور ماسوله می توان از زیبای شهر ماسوله دیدن به عمل آورد. در زیر به برخی از نقاط دیدنی این شهر  اشاره می شود:  

 

سفر به ماسوله با تور ماسوله

  • خانه های ماسوله از چوب، سنگ و خشت ساخته شده اند.  این خانه ها معمولا دو طبقه و با متراژ پایین هستند. معماری پلکانی این خانه ها موجب شده است که سقف یک خانه، حیاط خانه دیگر باشد. در این خانه ها برای عکاسی یا اسکان بر روی گردشگران باز است.
  • همانطور که در بالا اشاره شد اطراف ماسوله را طبیعتی بکر در برگرفته است که دیدن آنها خالی از لطف نیست. از جمله این زیبایی ها می توان به پارک جنگلی ماسوله اشاره کرد. همچنین آبشارهای  ماسوله رودخان، لارچشمه، کوشم و تریشوم به زیبایی این منطقه افزوده است. ییلاق کوربار ماسوله شگفتی دیگر این ناحیه است که می توان به واسطه ی آن از یک شب تا صبح کل زیبایی های خلقت را درک کرد. در این میان کوهنوردان نباید از قله شاه معلم غافل شوند.
  • با حضور در تور ماسوله می توان سفری به دنیای قدیمی موزه ها کرد. در موزه تاریخ طبیعی این شهر امکان آشنایی  با انواع حیوانات  بومی این منطقه فراهم شده است. در موزه خانه درزی نیز امکان مشاهده آثار قدیمی دوره پهلوی و قاجار وجود دارد. موزه عون ابن علی یکی دیگر از موزه های این شهر است که قدمت آن به قرن دو یا سوم هجری بر می گردد. این موزه هم یک زیارتگاه به حساب می آید و هم می توان در آن آثار دوران تیموریان و صفویان را مشاهده کرد.
  • اما افراد اهل خرید نباید بازار زیبای شهر ماسوله را از دست بدهند. در این بازار می توان انواع سوغات و صنایع دستی گیلان را تهیه کرد. همچنین ترشی جات، سبزی های معطر و ... خاص گیلان نیز در دسترس عموم قرار گرفته است.

در نهایت باید گفت ماسوله در تمام فصول سال زیبایی های مخصوص به خود را دارد به همین دلیل نمی توان سفر به این منطقه را محدود به فصل خاصی کرد. با حضور در تور ماسوله در هر فصلی از سال می توان از زیبایی های خدادادی بهره برد و حتی می توان ماسوله را در چهار فصل تجربه کرد. 

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm