تور رافتینگ

تور رفتینگ

 تور رافتینگ

تور رافتینگ (تور رفتینگ ) یا همان قایق سواری در آب های خروشان یکی از تورهای پرهیجانی هست که در کشور ما اجرا می شود . تور رافتینگ در شهر سامان از استان شهرکرد شروع می وشد و در امتداد رودخانه زاینده رود می باشد و در اوایل استان اصفهان به پایان میرسد . این قایق سواری با سایر قایق سواری ها تفاوت دارد و قایق های بادی مخصوص رافتینگ باید باشد و در هر قایق 8 نفر به همراه یک مربی حرفه ای می باشد . هنگام پارو زدن در قایق رافتینگ باید اعضا با هم هماهنگ باشند و بتوانند به حرف های مربی گوش دهند تا به درستی قایق هدایت کنند .

در بعضی از قسمت های مسیر رودخانه به خاطر شیب وسرعت آب و موانع موجود در آب رودخانه قایق تکان های شدید و هیجان زیاد میشود که این امر باعث پرطرفدار شدن و هیجانی بودن این گشت می شود. تور رافتینگ به غیر از نرخ و باشگاه مناسب باید از مطمئن شوید که بیمه حوادث قایق سواری هم می باشید .

یکی دیگر از تفریحات تور رافتینگ ، درست کردن سرسره توسط مربی ها با قایق های می باشد که کنار رودخانه پهلو میگرن و سرسره درست کرده و سر می خورن تو رودخانه میوفتن کی یکی از پر هیجان ترین و بی تکرار ترین تجربه ها می باشد که میتواتن در تور رفتینگ با تایسیز پرواز تجربه کرد .

سایر تفریحات در تور رافتینگ می توان شنا کردن در رودخانه و قسمت های که جریان آب آرام می باشد و یا پرش از بالای صخره و شیرجه زدن در آب ، و یا جامپینگ زدن در رودخانه می باشد .

آموزش صحیح قایق سواری ، نحوه صحیح  دست گرفتن پارو و مهار خود در قسمت های ممواج رودخانه یکی از مهترین نکات این تور می باشد که باید توجه کنید و به خوبی یاد بگیر تا اتفاقی رخ ندهد . مسافران تور رافتینگ باید توجه داشته باشند که باید حتما قبل از سوار شدن جلیقه و کلاه ایمنی را استفاده نمایند زیرا که خطر در کمین است و برای پیشگری از اتفاقات بد باید از وسایل ایمنی استفاده کرد .

مسیر حرکت تور رفتینگ زاینده رود

مسیر حرکت از تهران برای تور رافتینگ پس از خروج از تهران وارد اتوبان قم میشویم ، بعد وارد جاده اصفهان شده و قبل از ورد به شاهین شهر خارج شده و به سمت شهرکرد و شهر سامان  میرویم . مسیر حرکت و جاده به صورت اتوبان بوده و فقط 50 کیلومتر آخر اتوبان نمی باشد و یک مقداری هم به صورت گردنه می باشد . تور رافتینگ از تورهایی می باشد که مسیر رسیدن به آن ساده می باشد و مسیر آن حدود 8 ساعت می باشد .

آیا تور رفتینگ خطرناک است ؟

تور رافتینگ کنار هیجان و تفریحات آبی دارد امکان خطر غرق شدن در آب را دارد بخاطر همین مسافران باید به حرف مربی گوش بدهند و در زمانی که وارد موج ها می شوند از بند های مخصوص محکم بچسبند تا درون آب در منطقه های پرخطر نیوفتند و بتواند خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنند .

خدمات تور رفتینگ چیست ؟

خدمات تور رافتینگ به این صورت می باشد که مسافران با اتوبوس توریستی از مبدا تا شهر سامان تشریف می آورند ، صبحانه را به صورت بوفه میل میکنند و بعد از صبحانه زمانی برای تعویض لباس ها خواهند داشت ، مربی ها آموزش های لازم را میدهند و گروه های 8 نفر سوار قایق می شوند حدود 17 کیلومتر به مدت 4 ساعت سوار قایق می شوند ، در طول مسیر برنامه آب بازی ، سرسر ، جامپینگ را خواهند داشت ، میان راه توقفی خواهند داشت و با یک آش محلی خوش مزه گرم پذیرایی خواهند شد . و سپس به نقطه پایان خواهیم رسید .

شهر سامان

شهر سامان یکی از شهرستان های استان چهارمحال بختیاری است که اهالیش به ترکی قشقایی و فارسی سخن می گویند .

شهر سامان در نزدیکی رودخانه زاینده رود واقع شده است و این امر باعث شده تا باغات و مزارع آباد و باصفایی داشته باشد . به غیر از مزراع و دامداری در شهر سامان تور مهیج رافتینگ هم برگزار می شود که باعث شده در فصل تابستان توریست های فراوانی به شهر سامان بیایند .

شهر سامان در دامنه شرقی کوه شیراز و شمال شرقی شهرکرد و در غرب استان اصفهان قرار دارد . در شهر سامان پل زمان خان و مسجد سامان  قرارداد که از جاذبه های تاریخی شهر سامان می باشد . دهقان سامانی و عمان سامانی از افراد مشهور شهر سامان می باشند . یکی از سوغات شهر سامان بادام می باشد ، بادام این شهر به خاطر بالا بودن پروتین ، به صورت 

سوالات متداول

ورزش رافتینگ یکی از ورزش های خطرناک است اما اگر به حرف های مربی داخل قایق گوش بدین هیچگونه اتفاق نا خوشایندی رخ نخواهد داد .

هنگامی که قایق وارد دراپ می شود باید در قایق محکم بشینین و طناب داخل محکم بگیرید . در ضمن دسته پارو را هم به صورتی که آموز داده شده باید بگیرید .

از تهران برای رسیدن به رافتینگ باید رفت شهر سامان ،  برای رسیدن به شهر سامان از اتوبان قم ، جاده ساوه و خروجی شهرکرد خارج میشویم وارد شهر سامان می شویم . از شهر سامان با راهنمای سفر محلی به محل استارت قایق سواری کناری رود خانه میرویم .

مدت قایق سواری در تور رافتینگ حدود 5 ساعت است که در این مدت 17 کیلومتر را طی میکنید . که در این مدت دو بار توقف دارد که یک بار پذیرایی میشود و در یکی از توقف ها با درست کردن سرسره و شیرجه در آب به تفریح می پردازید

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm