تور پاتایا

تورهای پاتایا

نمیشود کسی با تایلند آشنا باشد اما پاتایا را نشناسد. با این که کوچک است اما سالانه 5 میلیون نفر گردشگر را پذیرا است. سواحلی که در این منطقه هستند، جاذبه های طبیعی و تاریخی در کنار معابد و فرهنگ غنی، از مهمترین ویژگی های این شهر ساحلی کوچک در 165 کیلومتری جنوب شرقی بانکوک، پایتخت تایلند، است. فرودگاه ندارد، اما با نزدیک ترین فرودگاه، فقط نیم ساعت فاصله دارد. با همه اینکه کوچک است، اما جاذبه های متعدد و گسترده ای را درون خود جای داده است که سبب شده سالانه 50 برابر جمعیت این شهر، ترغیب شوند تا از نزدیک آن را ببینند. این محبوبیت صدایش سال ها است که به گوش هموطنان ایرانی هم رسیده و تور پاتایا، اکنون به یکی از تورهای جذاب برای سفر خارجی تبدیل شده است.

درست است که تایلند شهرهای مختلفی دارد، اما پاتایا یک چیز دیگری است. ویژگی های منحصر به فردی که این شهر دارد، آنقدر جذاب هست که مسافران را گاها از قاره های اروپا و آمریکا به این منطقه بکشاند. خصوصیت بارز پاتایا در همه پسند بودن آن است. یک شهر توریستی تمام عیار که همه اقشار مردم آن را دوست دارند. تور پاتایا در همه فصل های سال برگزار می‌شود، اما در پاییز و زمستان محبوبیت بالاتری دارد. از پوشش گیاهی سرسبز این منطقه می‌توان فهمید که تابستان های گرم و شرجی را پشت سر می‌گذارد و گاها باران های نسبتا خوبی در این زمان می‌بارد. شاید یکی از دلایل پایین بودن تور تابستانی پاتایا، گرمای هوا و بارندگی است.

اگر تور پاتایا برای شما هم جذاب است، پس با ما همراه باشید تا در مورد این شهر ساحلی زیبا در کشور تایلند، اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

بهترین تور پاتایا را رزرو کنید!

اگر میخواهید سفر خوبی داشته باشید و راضی برگردید، به نظر باید برای انتخاب تور پاتایا، کمی‌بیشتر دقت کنید. با توجه به این موضوع که متقاضیان زیادی برای سفر به پاتایا از طریق تورهای مسافرتی وجود دارند، پس شرکت های زیادی راغب خواهند بود تا اقدام به برگزاری تور به مقصد کشور تایلند و به سرانجام شهر پاتایا کنند. در این صورت، شما باید از بین چندین آژانس هواپیمایی، بگردید و شایسته ترین آنها را برای این سفر جذاب، انتخاب نمایید.

برای شما پیشنهادی داریم تا از این طریق، بتوانید شایستگی یک آژانس هواپیمایی را برای رزرو تور پاتایا، بسنجید. ملاک هایی وجود دارند که اکثرا شرکت های حرفه ای مسافری آن را رعایت می‌کنند و در زمره ویژگی های خود دارند. با کنار هم قراردادن این ملاک ها و ویژگی های شرکت مسافری مد نظر، می‌توانید شایستگی آن را متوجه شوید:

 • سابقه طولانی؛

شرکت های حرفه ای عموما شرکت هایی هستند که دارای سوابق متعدد در برگزاری تور مشابه باشند. پس سمت آژانس هایی بروید که قبلا هم در برگزاری تور پاتایا سابقه داشته اند.

 • رضایت مشتریان؛

یک شرکت خوب و قابل اعتماد، شرکتی است که بتواند رضایت مسافران قبلی خود را تا حد زیادی جلب کرده باشد. به نظر، اعتماد کردن به آژانس هایی که جواب خود را پس داده اند، کار منطقی و عاقلانه تری خواهد بود.

 • اعتبار و پشتوانه؛

شرکت های مسافری زیادی در سطح کشور فعال هستند، اما همه آنها به یک اندازه اعتبار و پشتوانه ندارد. شرکت های حرفه ای، معمولا دارای اعتبار و پشتوانه بیشتری هستند و آن را برای مشتریان خود ثابت کرده اند. به نظر شرکت هایی که اعتبار بیشتری دارند، برای رزرو تور پاتایا، قابل اعتمادتر خواهند بود.

 • شرایط پرداخت؛

یکی دیگر از مولفه هایی که شرکت های حرفه ای و معتبر دارند، راه آمدن با مشتری در پرداخت هزینه تورها است. قطعا آژانسی می‌تواند شرایط پرداخت برای مشتریان خود قرار دهد که از پشتوانه کافی برخوردار باشد. پس این مورد و موارد قبلی، کاملا به یکدیگر مرتبط هستند. این مورد غیر از اینکه اعتبار آژانس را نشان می‌دهد، برای گردشگر هم از نظر اقتصادی، بهتر خواهد بود.

 • قرارداد با هتل های مختلف؛

هر چقدر شرکت بزرگتر باشد و پشتوانه قوی تری ایجاد کرده باشد، هتل های طرف قرارداد بیشتری در برگزاری تورهای خود به مسافران ارائه می‌دهد. اینگونه دست مشتری برای انتخاب هتل با ملاک های مورد نظر خود، بازتر خواهد بود.

این ها ملاک هایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید یک آژانس هواپیمایی حرفه ای را تشخیص دهید و از واسطه همین شرکت، اقدام به رزرو تور مد نظر خود کنید.

اگر با دقت جستجو داشته باشید، متوجه می‌شوید که شرکت های زیادی هم هستند که این ملاک ها را دارند. یکی از این شرکت ها که ما به عنوان شرکتی سرآمد برای سفرهای خارجی معرفی می‌کنیم، شرکت تایسیز پرواز پارسیان است که علاوه بر تمامی‌معیارهای بالا، مزیت هایی همچون:

 • رزرو بی دردسر بلیت رفت و برگشت؛
 • ارائه صفرتا صد خدمات ویزا؛
 • امکان رزرو هتل ها با خدمات متنوع؛
 • گشت درون شهری رایگان؛
 • بیمه مسافرتی همه اعضای تور؛
 • راهنمای فارسی زبان با تجربه؛
 • تنوع قیمتی تورها؛
 • مشاوره رایگان برای رزرو تور؛

و غیره را دارا است و به همین خاطر، یک آژانس هواپیمایی ایده آل برای گردشگران به شمار می‌رود.

برای اینکه کیفیت برگزاری تورهای تایسیز پرواز به شما ثابت شود، توصیه می‌کنیم از افرادی که تجربه سفر با تایسیز پرواز را داشته اند، در این مورد سوال کنید.

تور پاتایا اقساطی

شرکت تایسیز پرواز پارسیان برای رفاه حال مشتریان خود و همچنین کم کردن دغدغه های اقتصادی، اقدام به برگزاری تورهای اقساطی حتی به مقصد کشورهای خارجی می‌کند. پس افرادی که به دنبال تور اقساطی پاتایا هستند، شرکت تایسیز پرواز پارسیان گزینه مناسبی برای ایشان خواهد بود، چون علاوه بر کیفیت بالای تورها، خدمات پرداخت اقساطی را نیز برای آنها ارائه می‌کند.

تور پاتایا لحظه آخری

شاید اصطلاح لحظه آخری را در کنار اسم تورهای مختلف زیاد شنیده یا دیده باشید، اما این اصطلاح دقیقا چه معنی دارد؟ در واقع وقتی یک آژانس هواپیمایی اقدام به برگزاری یک تور مسافرتی می‌کند، ظرفیت معینی را برای آن در نظر می‌گیرد. اگر رزرو تورها به حد نصاب نرسد، شرکت های هواپیمایی برای تکمیل ظرفیت، تور را با قیمت پایین تری پیشنهاد می‌دهند. هر چه به زمان حرکت تور نزدیک تر شویم، قیمت تور لحظه آخری کمتر خواهد بود. گاها شده که قیمت تور لحظه آخری پاتایا، تا 70 درصد از قیمت تور معمولی کمتر شده است.

البته شرکت در تور پاتایا لحظه آخری، دارای مزیت ها و در کنار آن دارای معایبی است. مهمترین مزیت آن، پایین بودن قیمتش است. البته نباید از بابت کیفیت تور لحظه آخری نگران باشید، در عین حالی که شما هزینه کمتری بابت این نوع تور پرداخت می‌کنید، اما مجری تور موظف است که تمامی‌خدمات یک تور معمولی را به شما ارائه نماید. اما غیر از هزینه بحث برنامه ریزی و حساب و کتاب در مورد این تورها مطرح است. یعنی شما نمی‌توانید به هیچ عنوان روی این تورها حساب باز کنید و برای آن برنامه ریزی نمایید. در صورت رزرو تور، باید در لحظه آخر و طی چند ساعت خودتان را به پرواز برسانید که غیر قابل پیش بینی خواهد بود. ولی بعضی از افراد که دارای مشاغل آزاد هستند، یا آماده عزیمت به اینگونه سفرها هستند، با توجه به کاهش قیمت تور، گزینه بسیار مطلوبی محسوب می‌شود.

شرکت تایسیز پرواز پارسیان، یکی از برگزار کنندگان تور لحظه آخری است. بنابراین شما می‌توانید با مشاوران این شرکت تماس برقرار نمایید تا در صورت موجود شدن تورهای لحظه آخری، به شما اطلاع دهند.

تور پاتایا و پوکت؛ از تور ترکیبی به پاتایا و پوکت چه می‌دانید؟

تورهایی که به مقصد کشور تایلند برگزار می‌شوند، گاها ترکیبی از چند تور مستقل هستند که با زمان کمتر اما با تعداد شهر بیشتر برگزار می‌شوند. افرادی که قصد دارند در یک سفر از چندین شهر دیدن کنند، آژانس های هواپیمایی با برگزاری تورهای ترکیبی، این امکان را برای ایشان فراهم نموده اند.

پوکت هم مثل پاتایا یکی از شهرهای با سواحل و جزایر زیبا است که در تایلند واقع شده است و سفر به آن خالی از لطف نخواهد بود. تور پاتایا در کنار تور پوکت، یک تور ترکیبی فوق العاده برای افرادی است که میخواهند یک سفر کامل تر به تایلند داشته باشند و از جاذبه های دیدنی هر دو شهر لذت ببرند. البته باید توجه داشته باشید که هزینه تور ترکیبی از هزینه تور تکی بالاتر است، اما در کل به صرفه تر است، چرا که اگر بخواهید هر کدام از این شهرها را به صورت جداگانه سفر کنید، هزینه ای بالاتر از این برای شما خواهد داشت. در عوض اقامت در هر شهر به اندازه مساوی تقسیم خواهد شد.

آژانس هواپیمایی تایسیز پرواز پارسیان برگزار کننده انواع تورها به مقصد تایلند به صورت مستقل و ترکیبی است که می‌توانید با تماس با مشاوران این شرکت، در این مورد راهنمایی دریافت کنید.

قیمت تور پاتایا چند است؟ در سفر پاتایا چقدر باید هزینه کنیم؟

برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای سفر به پاتایا هستند، این قسمت بسیار مهم خواهد بود. قیمت تور پاتایا به عوامل مختلفی بستگی دارد که دو تا از مهمترین آاین عوامل، قیمت بلیت و هزینه اقامت هستند.

 • هزینه بلیت رفت و برگشت؛

یکی از مهمترین مولفه هایی که در قیمت تور پاتایا تاثیر گذار است بلیت رفت و برگشت به پاتایا است. پاتایا فرودگاه ندارد، اما فرودگاه هایی هستند که به این شهر نزدیک هستند و می‌توانید با پرواز به این فرودگاه و سپس حمل و نقل زمینی به مقصد پاتایا برسید. قیمت بلیت هواپیما به مقصد پاتایا، معمولا ثابت است و اگر بخواهید با پرواز داخلی به این شهر بروید، باید از طریق پروازهای هواپیمایی ماهان اقدام کنید. اما ممکن است به علت افزایش قیمت ارز، این مبلغ افزایش قابل توجهی داشته باشد.

 • هزینه اقامت در پاتایا؛

مهمترین و بزرگترین عامل تاثیرگذار در قیمت تور، هزینه اقامت است. یعنی هرچقدر قیمت هتل و مدت زمان اقامت بیشتر باشد، شما باید هزینه بالاتری بپردازید. طبیعتا قیمت هتل هایی که دارای تعداد ستاره بالاتری هستند، بیشتر است. همچنین هرچه هتل به مراکز شهر نزدیک تر باشد، طبیعتا قیمت آن بالاتر است. پس هتل های 5 ستاره در نزدیکی مرکز شهر، دارای بیشترین قیمت خواهند بود. مدت زمان اقامت هم در تورهای مسافرتی پاتایا ثابت و عدد 8 روز است و این مورد تغییر نخواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید که قیمت هتل در پاتایا بر اساس نرخ دلار و یورو تعیین می‌شود و اگر قیمت دلار افزایش پیدا کند، هزینه اقامت نیز برای شما بیشتر خواهد شد.

با توجه به تغییر این مولفه ها و نوسان قیمت ارز، نمی‌توان قیمت دقیقی را از تور مسافرتی پاتایا در این زمان اعلام کرد. اما تورهای موجود شرکت تایسیز پرواز پارسیان به همراه قیمت دقیق، در بالای این صفحه قرار می‌گیرند و شما خواهید توانست قیمت نزدیک ترین تور را مشاهده فرمایید.

پیشنهادی برای اینکه تور پاتایا ارزان تمام شود!

برخی از افراد به دنبال تور پاتایا ارزان هستند. شاید برخی از مخاطبانی که در حال خواندن این متن هستند، بپرسند مگر قیمت این تور چقدر است؟ تور تایلند و تور پاتایا، به خاطر یکسری مسائل جزء تورهایی حساب می‌شود که برای ما ایرانی ها کمی‌گران است. حداقل 30 میلیون تومان برای هر نفر باید هزینه شود تا بتواند در تورهای کشور تایلند شرکت نماید. پس طبیعی است با این قیمت، افرادی باشند که به دنبال حداقل هزینه در این سفر هستند. ما بنابه تجربه چندین پیشنهاد داریم که می‌تواند برای این افراد و افرادی که میخواهند هزینه هایشان الکی بالا نرود، مناسب باشد:

1-    هتل خود را دورتر از مرکز شهر انتخاب نمایید!

یکی از بهترین ترفندها برای کاهش هزینه اقامت ( که بیشترین حجم هزینه شما است) انتخاب درست و اقتصادی هتل است. هرچه هتل ها به مرکز شهر نزدیک می‌شوند قیمتشان بالا می‌رود. پس هتلی انتخاب کنید که به مرکز شهر دورتر باشد. با توجه به وجود وسایل نقلیه عمومی‌در پاتایا، بابت حمل و نقل خود هم نگران نباشید.

2-    در صورت امکان در تور لحظه آخری شرکت نمایید!

برای رزرو بلیت و یا رزرو تور، می‌توانید از تور لحظه آخری پاتایا استفاده نمایید. استفاده از تور لحظه آخری، گاها تا 70 درصد هزینه های شما را کاهش می‌دهد.

3-    هتل 3 ستاره انتخاب کنید.

کیفیت هتل های پاتایا تقریبا خوب است. با توجه به برخی مسائل، هتل های تک ستاره و دو ستاره را پیشنهاد نمی‌کنیم، از طرفی، قیمت هم برای ما مهم است. پس هتل های 3 ستاره گزینه اقتصادی و با کیفیتی محسوب می‌شوند که می‌توانید آنها را رزرو نمایید. البته هتل های سه ستاره ای که از مرکز شهر دور هستند.

4-    اول پاییز را برای سفر انتخاب کنید.

با توجه به اینکه دز فصل های گرم سال، تور پاتایا ارزان می‌شود، می‌توانید در این برهه از زمان به این شهر سفر کنید. اما با توجه به اینکه گرمای هوا ممکن است اذیتتان کند، پس باید موقعی را انتخاب کنید که هوا خنک تر باشد. به نظر اول پاییز و ماه مهر برای این کار زمان مناسبی باشد. هم هوا خنک تر شده است و هم اینکه قیمت تور پاتایا نسبت به زمان های دیگر پایین تر است.

بهترین زمان سفر به پاتایا کی است؟

پاتایا به علت نزدیکی به خط استوا، دارای آب و هوای گرم و شرجی است. بنابراین فصل های گرم سال از نظر آب و هوایی انتخاب خوبی نخواهند بود. بهترین زمان برای سفر به پاتایا، نیمه سرد سال است که اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، از اواسط آبان شروع می‌شود و با ارفاق تا اول اردیبهشت هم می‌تواند ادامه داشته باشد.

البته توجه داشته باشید که در تابستان و بهار هم امکان سفر به پاتایا را دارید و اتفاقا قیمت تورها در این زمان کاهش قابل توجهی پیدا می‌کند. اما شرایط آب و هوایی ممکن است مطلوب نباشد و هم گرما و هم باران های موسمی، سفر شما را تحت تاثیر قرار دهد.

جاذبه هایی که باید در تور پاتایا از آنها دیدن کنید!

به نظر وقتی یک سفر کامل می‌شود که بتوان از جاذبه های دیدنی مقصد، به اندازه کافی دیدن کرد و لذت ببرد. پاتایا، یکی از شهرهای غنی از نظر گردشگری، تاریخی و فرهنگی است و به همین دلیل، دارای جاذبه های متعددی برای گردشگری خواهد بود که بازدید از آنها خالی از لطف نیست و توصیه می‌کنیم بر اساس لیست زیر، از مکان های مهم این شهر بازدید نمایید. این کار هم سبب می‌شود با فرهنگ و تاریخ پاتایا آشنا شوید و هم اینکه از دیدن آنها لذت ببرید.

در لیستی که تهیه کرده ایم، از مهمترین بناها و جاذبه های پاتایا نام بردیم که گستره ای از انواع جاذبه های فرهنگی، تفریحی، مذهبی، تاریخی و طبیعی است.

 • باغ نانگ نوچ در پاتایا؛

اگر میخواهید در یک نظر از طبیعت زیبای استوایی پاتایا لذت ببرید، توصیه می‌کنیم که حتما از باغ نانگ نوچ دیدن کنید. 2.4 کیلومتر مربع فضای باغ این مجموعه است و انواع پوشش های گیاهی استوایی در آن وجود دارند و یک فضای تماشایی را پدید آورده اند که قطعا انسان دلش میخواهد ساعت ها را در آن بگذراند.

 • بازار شناور پاتایا؛

یکی از جاذبه های منحصر به فرد کشور تایلند، بازارچه های روی آب است. غرفه های تجاری موجود، گاها بر روی قایق شناور هستند. این بازار انواع و اقسام محصولات و مایحتاج مردم و گردشگران را می‌تواند تامین کند و یک بازار غنی محسوب می‌شود.

 •  زیپلاین پاتایا؛

زیپلاین فلایت آف د گیبون، یکی از جاذبه های هیجان انگیز برای گردشگران خواهد بود. شما می‌توانید در عین حال که آدرنالین خون خود را در هنگام عبور از این زیپلاین افزایش می‌دهید، به تماشای جنگل های زیبا در زیر پای خود نیز بپردازید که هیجان را چند برابر خواهد کرد.

 • گالری هنر در پاتایا؛

یکی از جاذبه های گردشگری پاتایا که مناسب انواع و اقسام سلیقه ها با ذوق هنری است، گالری هنر است. این گالری هنر با طراحی های مفهومی‌و خلاقانه هنری، یک بستر شگفت انگیز را برای بازدید عموم رقم زده است. مهمترین و البته جذابترین بخش بازدید از گالری هنر، عکس گرفتن در کنار طرح هایی است که با حقه های هوشمندانه، خطای دید ایجاد می‌کنند.

 • جنگل فیل های پاتایا؛

با توجه به اینکه فیل ها جایگاه مقدسی در بین مردمان و فرهنگ کشور تایلند دارند، بنابراین دیدن پناهگاه فیل ها در سرتاسر این کشور، موضوع عجیب و غریبی نخواهد بود. پاتایا نیز همانند پوکت و بانکوک، دارای محلی محافظت شده برای نگهداری فیل ها است که امکان بازدید عموم از این منطقه نیز فراهم شده است. یعنی گردشگران می‌توانند با حضور در این مجموعه محافظت شده، از نزدیک با فیل ها ارتباط برقرار کنند.

 • ساحل کوه لارن؛

اگر با قایق هفت کیلومتر را طی کنید، به ساحل کوه لارن می‌رسید که در آنجا یک جزیره زیبا متشکل از 6 ساحل منتظر شما است. هر ساحل چشم انداز و ویژگی های خاص خودش را دارا است و غیر از آن، یک اقامتگاه دور از شهر و پر از آرامش نیز محسوب می‌شود که در هتل های آن می‌توانید اقامت داشته باشید. با توجه به جذابیت های بصری، مشتاقان زیادی هستند که به این منطقه بروند، پس اگر میخواهید به این جزیره کوچک و زیبا بروید، حتما از قبل آن را رزرو نمایید.

 • پارک آبی پاتایا؛

آب بازی در پارک آبی پاتایا که به پارک پاتایا معروف است، یکی از تفریحات هیجان انگیز در تور پاتایا به شمار می‌رود. این پارک آبی در نزدیک ساحل قرار گرفته و تنها پارک آبی پاتایا محسوب می‌شود. بازی ها و سرسره های این پارک برای انواع سن و سال طراحی و تعبیه شده اند و همه سنین می‌توانند از لذت در این پارک آبی، بهره مند شوند.

 • مرکز خرید سنترال فستیوال؛

یکی از بخش های لذت بخش سفر به مقصدهای توریستی در سراسر دنیا، تجربه خرید کردن است. یکی از بهترین و مهمترین فروشگاه های تجاری که می‌توانید در پاتایا به خرید بپردازید، مرکز خرید سنترال فستیوال است که حتی انواع برندهای معروف دنیا نیز در آن شعبه دارند. مهمترین مزیت این فروشگاه، وجود قیمت های ارزان در آن است.

از دیگر جاذبه های دیدنی پاتایا که می‌توان به آنها اشاره نمود، عبارتند از:

 • موزه مینی سیام؛
 • اوت لت پریمیوم؛
 • دریاچه نقره ای پاتایا؛
 • واکینگ استریت پاتایا؛
 • ساحل جامتین؛
 • معبد بودای بزرگ؛
 • پناهگاه حقیقت؛
 • کوه بودا؛
 • موزه ریپلی؛
 • اسکله بالی های؛
 • معبد یانسانگ وارارام؛

توصیه می‌کنیم در تور پاتایا حتما از جاذبه های بالا دیدن کنید و آنها در برنامه خود داشته باشید. توجه داشته باشید برای بازدید از این جاذبه ها می‌توانید از تورلیدرهای خود کمک بگیرید و با آنها درباره نحوه بازدید و زمان مناسب آن، مشورت دریافت نمایید.


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm