تور گرجستان

تور گرجستان

تور گرجستان یکی از تورهای محبوب بین ایرانی ها می باشد . تورهای گرجستان احتیاجی به اخذ ویزا ندارد و مسافران می توانند بدون اخذ ویزا نسبت به خرید تور اقدام نماییند .

تور گرجستان به صورت تورهای آفری و لحظه آخری با قیمت مناسب قابل ارائه می باشد و مسافران تور گرجستان میتوانند از شهر های تفلیس و باتومی به عنوان شهرها توریستی و محبوب کشور گرجستان شناخته می شود . 

تفلیس به عنوان بزرگترین و پر جنب و جوش ترین شهر گرجستان و باتومی به عنوان شهر ساحلی جذب توریست دارند .

کشور گرجستان برای جذب توریست خیلی تلاش ها کرده است به طوری که سالانه نسبت به جذب توریست و افزایش تعداد توریست تلاش ها فراوانی انجام میدهند . میتوان به اضافه کردن سالانه یکیک برند هتل در این کشور اشاره کرد .

مسافران تور گرجستان به غیر از تورهای تفلیس و باتومی میتوانند در فصل زمستان از تورهای اسکی استفاده نمایند و با انتخاب مسیر مناسب از این ورزش زمستانی لذت ببرند .

تور ارازن گرجستان

با توجه به اینکه یکی از منابع درآمد کشور گرجستان از توریست می باشد برای جذب توریست نرخ هتل ها ارزان میکنند تا مسافران به بیشتر به کشور گرجستان سفر کنند .

با توجه به اینکه پرواز های فراوانی به گرجستان وجود دارد و نرخ پرواز ها ارزان می شود ، پرواز ارزان در کنار هتل های قیمت مناسب برای مسافران تورهای ارزان گرجستان شرایطی را فراهم میسازد که گردشگران میتوانند از تورهای ارزان گرجستان استفاده نماید .

هزینه ها در کشور گرجستان بسیار پایین است ، هزینه های تفریحی ، خورد و خوراک و سایر هزینه ها ارزان می باشد مسافران میتوانند در طی سفر با خیالی آسوده به تفریحات خود برسند .

کشور گرجستان

امروزه از مقصد های گردشگری پرطرفدار مردم ایران دو شهر تفلیس و باتومی کشور گرجستان می باشد . کشور گرجستان بخاطر داشتن مکان های تفریحی و آب و هوای مناسب به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شده است. گرجستان به عنوان یکی از 10 کشور امن دنیا میتواند یکی از بهترین مقصد های گردشگری باشد .

کشور گرجستان به عنوان یکی از کشور هایی می باشد که برای سفر ایرانی ها احتیاجی به ویزا ندارد.

گرجستان کشوری که در گذشته با نام ایبریا شناخته میشد در تقاطع اروپا و آسیا می باشد و یک کشور استقلال یافته از شوروی سابق است که در بین کوههای قفقاز و دریای سیاه قرار دارد . کشور گرجستان بخاطر واردزیا (Vardzia) که غار های بزرگ قرون وسطایی برای در امن بودن از جنگ است که در قرن 12 ساخته شده است و منطقه کاخطی (Kakheti) که منطقه شراب سازی باستانی است معروف میباشد .

مردم بومی کشور گرجستان به زبان گرجی حرف می زنند ؛ یکی از چهارده الفبای نوشتاری ، الفبای گرجی است که نوشتار مردم گرجستان با الفبای گرجی می باشد . زبان دوم مردم گرجی روسی می باشد و جالب است بدانید زبان سوم مردم گرجستان زبان اشاره و یا همان بادی لنگوج میباشد . عده کمی از مردم گرجستان بر زبان انگلیسی مسلط می باشند .

مردم بومی گرجستان پیرو دین مسیحی ارتدکس می باشند .

گِئُرگیا (Georgia) نام لایتین این کشور است که به زبان یونانی می باشد و به معنی کشاورز می باشد .

تورهای لحظه آخری گرجستان

از آنجایی که برای سفر به کشور گرجستان احتیاجی به اخذ ویزا نمیباشد ، مسافران میتوانند از تورهای لحظه آخری گرجستان استفاده نماییند و به شهرهای تفلیس و یا باتومی دیدن نمایید .

لطفا توجه داشته باشید که منظور از تورهای لحظه آخری به معنای تور ارزان نمیباشد. در صورتی تور لحظهآخری گجستان ارزان می شود که پرواز خالی باشد و شرکت تایسیز پرواز برای اینکه بتواند از ضرر جلوگیر نمایید در ساعات پایانی نرخ پرواز را ارزان نمایید تا تور لحظه آخری گرجستان قیمتش ارزان شود .

در صورتی که ظرفیت پرواز کم باشد و تعداد صندلی خالی کم باشد تورها با افزایش نرخ مواجه می باشد . برای اطلاع از نرخ های لحظه آخری گرجستان با شرکت تایسیز پرواز تماس حاصل فرمایید .

اطلاعات مهم درباره گرجستان

کد تلفن کشور گرجستان 00995

شماره تلفن های ضروری کشور گرجستان  پلیس انتظامی 122 ، پلیس امنیتی 125 ، سوانح گاز 112 ، اورژانس 113 ، آتش نشانی 111 می باشد.

مساحت کشور گرجستان 69،700 کیلومتر مربع می باشد و از شمال با کشور روسیه از جنوب به کشور ترکیه ، ارمنستان و از جنوب شرقی با کشور آذربایجان همسایه است .

شهر تفلیس به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت کشور گرجستان شناخته می شود و سایر شهر های مهم کشور گرجستان شهرهای باتومی ، کوتائیسی ، روستاوی ، زوگدیدی ، گوری و پوتی می باشند .

تفلیس گرجستان

تفلیس Tbilisi

شهر تفلیس گرجستان به عنوان پایتخت کشور گرجستان و به عنوان پر تردد ترین شهر کشور گرجستان شناخته می شود . شهر تفلیس در کناره رودخانه متکاواری می باشد و با دارا بودن کلیسا های متعدد ، معماری های متنوع و خاص ، خیابان های سنگ فرش شده و اماکن تفریحی باعث شده تا گردشگرانی زیادی تور گرجستان را برای تعطیلات خود انتخاب کنند . فرودگاه بین المللی شوتاروستاولی به عنوان اصلی ترین فرودگاه کشور گرجستان در شهر تفلیس می باشد . شهر تفلیس را میتوان شهر کلیسا های ارتدکس نامید .

جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

شهر قدیمی تفلیس نشان دهنده تاریخ طولانی و پیچیده این شهر می باشد که با دوره های تحت حکومت ایرانیان و روس ها آمیخته شده است . معماری کلیساهای ارتدکس شرقی ، ساختمان های با نماهای زیبا و سازه های مدرن روسی از جاذبه های شهر تفلیس می باشد . تفلیس بهترین شهر گرجستان از نظر ساختار توریستی می باشد .

از کلیسا های معروف شهر تفلیس می توان به کلیسای متختی ، کلیسای اسمیندا سامبا ، کلیسای سونی ، کلیسای کاشوتی و کلیسای آنچیسخاتی اشاره کرد .

خیابان های معروف شهر تفلیس میتوان به خیابان روستاولی ، خیابان آقشنبلی ، خیابان مرجانیشویلی ، خیابان شاردنی ، خیابان چاوچاوادزه می باشند .

تله کابین شهر تفلیس که راحتترین مسیر برای رسیدن به مجستمه مادر و قلعه ناریکالا می باشد جزو یکی از تفریحات شهر تفلیس هم می باشد به طوری که از داخل تله کابین میتوانید نمایی از بالا شره تفلیس را مشاهده نمایید .

باتومی و جاذبه های گردشگری طبیعی

شهر باتومی دیگر شهر پر طرفدار توریستی کشور گرجستان می باشد . شهر باتومی که در کناره ساحل دریایی سیاه واقع شده است یکی از پرطرفدار ترین شهر های مسافران تور گرجستان می باشد . شهر باتومی به عنوان دومین شهر بزرگ گرجستان میباشد .

ساحل شهر باتومی بخاطر آب هوایی که دارد مکان مناسبی برای حمام آفتاب گرفتن می باشد . بهترین سفر به باتومی از ماه جون تا اکتبر است .

از جاذبه های گردشگری شهر باتومی می توان به باغ گیاه شناسی باتومی ، قلعه گونیو ، پارک دلفین باتومی ، تله کابین آرگو ، مجستمه علی و نینو اشاره کرد .

غذا های مشهور گرجی

همواره یکی از دغدغه مسافران خوردو خوراک در طی سفر به آن کشور می باشد . مسافران تور گرجستان باید بدانند که کشور گرجستان دارای غذا های خوشمزه و لذیذ می باشد و برای صرف غذا مشکلی نخواهند داشت . کشور گرجستان به عنوان چهارمین کشور در تنوع غذا در اروپا شناخته میوشد.

خینکالی

خینکالی یکی از محبوب ترین غذا های مردم گرجی است . در این غذا گوشت گاو یا بره درون یک نو خمیر پیچیده میشود و بعد از پخته شده آماده خوردن می شود . خورد این غذا یک نوع تفریح و مسابقه بین مردم گرجی می باشد به این صورت که همراه با خوردن غذا با هورت کسیدن نبایند بگذارند که آب غذت بر روی زمین بریزد .

چخخبیلی

چخخبیلی یکی از غذاهای خورشتی و سنتی کشور گرجستان است . این غذا از گوشت قرقاول و گشت گاو به همراه سبزیجات پخته می شود . امروزه برای بجای گشوت قرقاول از گوشت اردک یا مرغ جایگزین میوشود .

چناخی

چناخی یکی دیگر از غذا های خورشتی محبوب کشور گرجستان است . این غذا در ظروف سفالی بنام چناخی پخته می شود . در این غذا شکم بادمجان را از گشوت پر کرده وآن را همراه با آب با حرارت پایین طبخ میکنند .

شیشلیک 

کباب شیشلیک یکی از غذا های مشترک بین مردم گرجستان ، غرب آسیا ، ترکیه و ... می باشد . گوشت کباب شیشلیک در کشور گرجستان بستگی به نوع سلیقه و دین دارد و از گوشت گوسفند ، گاو و خوک سرو میشود .

کلمات مشترک زبان گرجی و فارسی

در زبان گرجی و فارسی کلماتی همچون ساعت ، پرتغال ، چنگال ، اتاق ، طوطی ، پول ، کارخانه و چندین کلمات دیگه اشاره کرد .

هموطانی که بخواند از طریق زمینی از به کشور گرجستان سفر کنند باید از طریق یکی از کشور های ترکیه ، ارمنستان و آذربایجان سفر کنند .

اسکی در کشور گرجستان

مسافرانی که علاقه به ورزش های زمستانی دارند و برای اسکی به کشور گرجستان سفر میکنند می توانند از پیست های اسکی این کشور استفاده کنند . کشور گرجستان که یک کشور کوهستانی محسوب می شود با دارا بودن رشته کوه های قفقاز محیط مناسبی برای انجام ورزش کوهستانی می باشد . 

پیست اسکی گوداری یکی از بهترین پیست های اسکی کشور گرجستان می باشد و در نزدیکی فرودگاه شهر تفلیس می باشد . سایر پیست های اسکی میتوان به باکوریانی، سوانتی ، هاتسوالی اشاره کرد .

گرجستان

فرودگاه های بین المللی گرجستان

فرودگاه شوتا روستاولی شهر تفلیس ، فرودگاه باتومی شهر باتومی ، فرودگاه کوتائیسی در کوتائیسی  به عنوان فرودگاه های بین المللی کشور گرجستان شناخته میشوند. دو فرودگاه شوتا روستاولی و فرودگاه باتومی به عنوان مقصذ های مهم ایرانی های برای تور گرجستان شناخته میشوند .

جالب است بدانید تمامی کارکنان دولت به دوربین سیار مجهزند و این امر باعث شده تا کارکنان دولتی به هیچ عنوان رشوه دریافت ننمایند .

جالب است بدانید اگر شما در کشور گرجستان آشغال حتی ته سیگار را به زمین بندازید شامب جریمه میشوید . توجه داشته باشید اگر از خط عابر پیاده عبور نکنید شامل جریمه می شوید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm