تور بانکوک

تور بانکوک
در سال های اخیر آمار چشمگیری از انتخاب تور بانکوک در میان ایرانیان وجود دارد که نشان می دهد تایلند کشوری پر از هیجان و جاذبه برای ایرانیان به حساب می آید. انتخاب تور تایلند در میان سایر تور ها با توجه به جذابیت هایی که این سفر دارد موجب شده تا بسیاری از افراد به دنبال شناخت این کشور پیش از سفر خود باشند. راهنمای سفر به تایلند می تواند چشم اندازی دقیق را برای مسافران این کشور ترسیم کند تا با برنامه ریزی درست بتوان نهایت لذت و هیجان را در این سفر تجربه نمود.

شهر بانکوک مقصد تور بانکوک

شهر بانکوک که سالانه تعداد زیادی از توریستان را به خود جذب می کند یکی از پر جمعیت ترین شهر های کشور و تایلند به حساب می آید. این شهر دارای 8 میلیون نفر جمعیت است که به نسبت جزو شهر های شلوغ به حساب می آید. موقعیت جغرافیایی این شهر در بخش مرکزی شهر تایلند است و در کنار رودخانه ای به نام چائو فرایا قرار دارد.

هنگام انتخاب تور بانکوک می بایست خود را برای سفر به شهری بندری و پر جمعیت آماده کرد که پایتخت کشور تایلند نیز است. بسیاری از توریستان تور بانکوک را به سایرین پیشنهاد می دهند و معتقدند که شهر بانکوک از جمله شهر هایی است که برای سفر و استراحت مناسب خواهد بود. این شهر را قطب اقتصادی آسیای جنوب شرقی می نامند و نه تنها برای کشور تایلند بلکه برای کشور هایی همچون چین و هند نیز پر اهمیت محسوب می شود.

انتخاب تور بانکوک جذابیت های مختلفی را به همراه دارد و به همین خاطر مسافران این کشور ابتدا باید درباره جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی این شهر اطلاعاتی را کسب کنند که در ادامه به تفصیل بیان شده است.

هزینه سفر در تور تایلند

با اینکه تور بانکوک جاذبه های فراوانی را برای مسافران به همراه دارد اما هزینه های سفر به این شهر پایین تر از سایر کشور ها گزارش می شود. تور تایلند به نسبت سایر کشور ها هزینه ی اقامت پایین تری دارد و تعدد هتل ها و اقامت گاه های این شهر باعث شده تا طیف این هزینه ها نیز گسترده تر گردد. هر چند که توصیه می شود به دلیل تفاوت کم میان هتل های پنج ستاره و چهار ستاره، هتل های پنج ستاره که امکانات بهتری را برای مسافران فراهم می کنند، انتخاب گردند. در صورتی که افراد ترجیح می دهند تا هزینه های تور تایلند را برای خود کاهش دهند بهتر است مواردی را رعایت نمایند. به طور مثال می توان با مراجعه به اغذیه فروشی های خیابانی و محلی علاوه بر آنکه یک غذای کاملا سنتی را تهیه کرد، هزینه ی کمتری را نیز پرداخت نمود.

همچنین هنگام استفاده از تاکسی می بایست پیش از سوار شدن قیمت و مقصد مورد نظر را با راننده تاکسی مشخص نمود تا احتمال گول زدن آن ها نیز کاهش یابد. استفاده از خودرو های حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس نیز می تواند این هزینه ها را کاهش دهد اما لازم است بدانید که پیش از انتخاب این شیوه از گردش در شهر مراقب وسایل شخصی خود باشید.

آشنایی با بانکوک 

بانکوک Bangkok  یکی از شهرهای بسیار جذاب و دیدنی در شمال شرقی تایلند، که 64 میلیون نفر جمعیت که اکثرا دارای دین بودائی هستند را در خود جای داده است. دسترسی به جزایر معروف تایلندی مانند Koh Chang از بانکوک بسیار آسان است. اگر قصد سفر به بانکوک را دارید، باید بگویم که این یک انتخاب شگفت انگیز و محنصربفرد است که شما تاکنون هیچ جای دنیا ندیده اید در واقع با ورود به این شهر شما اولین حسی را که تجربه خواهید کرد تصویری از زندگی پر مشغله مردم در قالب رنگ های بسیار متنوع همراه با روح بزرگ آسیایی است که شما را فرسخها از فرهنگ غرب دور میکند. این شهر درمیان توریست ها به شهر فرشتگان و شهر الهی معروف است، حتی برخی به آن لقب ونیز آسیا را داده اند! در واقع بانکوک، بندر عمده تایلند است، تقریبا تمام صادرات کشور را اداره می کند و بیش از 70 درصد واردات خود را دریافت می کند. رودخانه چائو فرایا این شهر را به خلیج تایلند، 27 کیلومتر (17 مایل) پایین دست، متصل می کند.

جاذبه های گردشگری در تور بانکوک

بسیاری از افراد پیش از انتخاب تور بانکوک مایلند تا جاذبه های گردشگری این شهر را نیز بشناسند. یکی از مهم ترین مراکز جذاب و دیدنی کشور تایلند کاخ بزرگ می باشد. این کاخ سلطنتی از جمله قدیمی ترین بنا های تاریخی این شهر به حساب می آید که محلی برای اقامت پادشاهان این کشور بوده است. در این کاخ مجموعه از آثار و سبک معماری شرقی و سنتی به چشم می خورد که در نوع خود بی نظیر است. مشهور ترین بنایی که در کاخ بزرگ وجود دارد معبد بودای زمردین می باشد که جزو ارزشمند ترین آثار تاریخی به حساب می آید که نباید در تور بانکوک آن را از دست داد.

لازم است توجه داشته باشید که هنگام ورود به معابد می بایست شانه های خود را پوشانده و از لباس های با رنگ روشن استفاده کنید و این امر برای تایلندی ها اهمیت زیادی دارد و احترام به رسومات و فرهنگ آن ها خواهد بود.

یکی از معابدی که در کاخ بزرگ و در بخش جنوبی این کاخ قرار دارد، معبد بودای خمیده نام دارد. نام این معبد به سبب وجود مجسمه بودای خمیده ای که در آن قرار دارد، انتخاب شده و یکی از شاهکار های هنر و معماری شرقی به حساب می آید. این معبد همچنین جزو معابد قدیمی شهر بانکوک به حساب می آید که مردم این شهر آن را شفاخانه نیز می نامند. دانشکده پزشکی سنتی در این معبد قرار دارد و در قرون قدیم نیز محلی برای درمان مردم بوده است.

معبد بودای طلایی نیز از جمله معابدی است که دارای پوشش گچی و طلایی می باشد. این معبد که دارای تندیس طلایی بودا می باشد بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود. همچنین از آنجا که این معبد دارای جذابیت ها و معماری های سنتی شرقی می باشد لذا بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

مکان های خرید در تور بانکوک

پیش از هر چیز بهتر است به سراغ بازار های شناور که در اصطلاح فلوتینگ مارکتز نامیده می شوند، رفت. این بازار ها که از جمله محبوب ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری بانکوک به حساب می آید به عنوان جاذبه توریستی شهر بانکوک نیز شناخته می شود. افراد با نشستن در قایق های یک نفره انواع مواد غذایی را به خریداران عرضه می کنند. استفاده از قایق های چوبی و فروش غذاهای محلی در این بازار ها باعث شده تا توریستان زیادی در شهر بانکوک برای بازدید از آن ها به این مناطق در شهر بروند.

همچنین مراکزی برای خرید وجود دارد که بسیاری از ایرانیان علاقه مند به آن هستند. تور بانکوک با وجود سوغاتی های منحصر به فرد تایلند جذابیت های مختلفی را به نمایش خواهد گذاشت. آخر هفته ها زمان مناسبی برای خرید از بازار های هفتگی بانکوک به شمار می رود و همچنین مراکز خرید معروفی نیز در این شهر وجود دارد که می توان سوغاتی های خود را از آن خریداری نمود.

سوس و ادویه سوغات اول کشور تایلند به حساب می آید. این مواد غذایی به صورت بسته بندی به فروش می رسد و برای کسانی که علاقه مند به ادویه های تند هستند، مناسب خواهد بود.

ابریشم و کتان نیز سوغاتی مناسبی از کشور تایلند می باشد که دارای تنوع رنگ و طرح های مختلفی می باشد. در شهر بانکوک می توان انواع پارچه های ابریشمی را به عنوان سوغاتی برای فامیل و اقوام خریداری نمود و در مراکز خرید این سوغاتی ها به وفور یافت می شود.

روغن های متعدد ماساژ و شمع های عطری از جمله سوغاتی های منحصر به فردی هستند که برای ماساژ مناسب خواهند بود. در تایلند ماساژ درمانی اهمیت زیادی دارد و لذا می توان از این کشور انواع مواد گیاهی، روغن و صابون های مخصوص را تهیه نمود.

ظروف سرامیکی و زیور آلات از جمله زیبا ترین سوغاتی های تور بانکوک به حساب می آید که افراد زیادی علاقه مند به خرید آن هستند. این سوغات بی نظیر را می توان در مکان خرید مختلف تهیه کرد. البته باید توجه نمود که جواهر آلات تایلندی را با دقت خریداری نمود زیرا که امکان تقلب در این موارد وجود دارد.

برای خرید اجناس لوکس یکی از مراکز خرید در کشور تایلند ترمینال 21 می باشد. این مرکز خرید که اجناس آن تنوع فراوانی دارد، بسیاری از اجناس کشور های مختلف را گرد هم آورده است. در هر طبقه می توان اجناسی را از لندن، توکیو و حتی سان فرانسیسکو و استانبول مشاهده نمود که فضای کاملا متفاوتی را به نمایش خواهد گذاشت. بازدید از این مرکز خرید خالی از لطف نیست و می تواند بسیاری از توریستان را برای خرید به وجد آورد.

فیل سواری از هیجانات تور بانکوک

هنگامی که به کشور تایلند سفر می کنید باید توجه کنید که از فیل سواری نباید غافل گردید. فیل سواری از جمله خاطره های به یاد ماندنی شهر بانکوک به حساب می آید که هیجان فراوانی نیز برای توریستان در بر دارد. اگر برای اولین بار است که تور تایلند را انتخاب نموده اید، بهتر است حتما هیجان و لذت فیل سواری را در این کشور تجربه نمایید.

جشنواره های متعدد در تایلند

اگر خواهان انتخاب تور بانکوک هستید بهتر است طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید در زمان برگزاری جشنواره های متعدد در این شهر حضور داشته باشید. جشنواره هایی که زیبایی های فراوانی را به دنبال دارد و یک تفریح بسیار جذاب را برای شما رقم خواهد زد. همچنین استفاده از کنسرت های رایگان در پارک لمپینی نیز می تواند اوقات خوشی را برای توریستان رقم بزند. این کنسرت ها در آخر هفته ها و در بعد از ظهر به صورت رایگان برای مردم برگزار می گردد.

بازار گل رز، خیابان کائوسان و غروب آفتاب وات آرون از جمله تفریحات رایگان و کاملا مفرح تور بانکوک هستند که به توریستان این کشور پیشنهاد می شود. سفر به تایلند لزوما به معنای پرداخت هزینه های زیاد نیست و جاذبه های مدرن و سنتی این کشور در کنار یکدیگر باعث شده تا بسیاری از توریستان لحظات مفرحی را تجربه نمایند.


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm