تور تفلیس

تورهای تفلیس

تور تفلیس

شهر تفلیس به عنوان پرجنب و جوش ترین شهر گرجستان یکی از مقصد های گردشگران ایرانی میباشد . مسافران با خرید تور تفلیس میتوانند از پایتخت کشور گرجستان دیدن نماییند و از آثار باستانی ، کلیساها ، خیابان های زیبا ، کلوب های شبانه و سایر امکانات شهر تفلیس لذت ببرند . شهر تفلیس با فرهنگی غنی و شهری مدرن یکی از مقصد های گردشگران ایرانی می باشد .

تور تفلیس را میتوان هم به صورت تور ارزان تفلیس و هم تور لحظه آخری تفلیس خریداری کرد . طول پرواز از فرودگاه امام خمینی تا فرودگاه شوتا روستاولی شهر تفلیس حدود 1 ساعت پرواز است که جزوء مسیر های کوتاه هوایی می باشد . تورهای تفلیس معمولا با پرواز های قشم ایر ، زاگرس ایر ، ایران ایر ، تابان ایر ، آتا ایر برگزار می شود .

مسافران  ایرانی که تور تفلیس را خریداری میکنند باید بداند که احتیاجی به اخذ ویزا ندارند و میتوانند بدون ویزا به وارد این شهر شوند .

تور ارزان تفلیس

روزانه پروازهای فراوانی به شهر تفلیس وجود دارد و شهر توریستی تفلیس با توجه به هتل های فراوانی که دارد و برای جذب توریست هتل ها آفر اعلام می نمایند تا مسافران را جذب کنند . بعض از ایام شرکت تایسیز پرواز برای جلو گیری از ضرر پرواز و برای پرکردن پرواز ها اقدام به اعلام نرخ ارزان پرواز می کند . پرواز ارزان در کنار هتل قیمت مناسب می توانید از تورهای ارزان استفاده نمایید . تورهای ارزان تفلیس را میتوانید از شرکت خدمات مسافرتی تایسیز پرواز خریداری نمایید . 

تور لحظه آخری تفلیس

برای سفر به تفلیس احتیاجی به اخذ ویزا نیست برای سفر به شهر تفلیس حتی تا زمانی که کانتر پرواز بسته نشده است می توانیید اقدام به خرید پرواز کنید . 

تورهای لحظه آخری به معنای تور ارزان نمی باشد و بستگی به تعداد صندلی باقی مانده می باشد . در صورتی در تاریخی تقاضا برای رفتن به تفلیس زیاد باشد و ظرفیت پرواز کم باشد هرچه به تاریخ رفت پرواز نزدیک شوید نرخ ها شامل افزایش نرخ می باشد و در صورتی که تقاضا برای سفر به تفلیس کم باشد و ظرفیت پرواز کم باشد برای پر کردن پرواز نرخ پروازها را ارزان میکنند تا بتوانند مسافران را با قیمت ها مناسب راضی به سفر کنند . در این صورت است که تور لحظه آخری ارزان می شود . در تور لحظه آخری تفلیس امکان جا ندادن هتل محبوب وجود دارد و هتل پر شده باشد .

شهر تفلیس

شهر تفلیس با مساحت 69،700 به عنوان پایتخت کشور گرجستان و بزرگ ترین شهر کشور گرجستان شناخته میشود.

این پایتخت باستانی و پرجنب و جوش کشور گرجستان در کنار رودخانه مکتوری بنا شده و توسعه یافته است و از سه طرف در بین کوها ها احاطه شده است .

شهر تفلیس امروز یکی از مقصد های گردشگری مسافران می باشند و مسافران با انتخاب تور تفلیس میتوانند لذت سفر و آشنایی با معماری گرجی ، کلیساهای ارتدوکس قدیمی و غذاهای گرجی لذت ببرند .

درباره شهر تفلیس روایت یا افسانه وجود دارد که وقتی پادشاه واختانگ (همان پادشاه گرجستان باستان ایبریا) در منطقه ای جنگلی با درباریانش در حال تفریح و شکار بوده است پرنده شاهین پادشاه با دیدن یک پرنده برای شکار خود به پرواز در آمد که بعد از درگیری هردوی آنها به زمین افتادند ، وقتی درباریان و پادشاه به دنبال آنها رفتند دیدن که هر دو پرنده در کنار چشمه آب گرمی بر زمین افتادند . چشمه آب گرم باعث شد تا پادشاه واختانگ با دیدن چشمه آب گرم تحت تاثیر قرار کرفت و دستور داد با بریدن و قطع کردن درختان در کنار چشمه شهری را بنا کنند. باستان شناسان با مطالعات و بررسی های خود به این موضع پی برند که اسنان ها در اوایل هزار چهارم قبل از میلاد مسیح در اینجا میزیستند .

تفلیس یا تبیلیسی

در گذشته شهر تفلیس یکی از مراکز مهم فرهنگی مسلمانان شناخته میشد و از این رو با نام عربی خود طفلیس مشهور شد و تا چند سال پیش با نام تفلیس یا تفیلیسی شناخته میشد. ولی به درخواست سران و دولت گرجستان نام این کشور به نام اصلی خود تبیلیسی تغییر یافت . امروزه در کشورهای همچون ایران ، ترکیه ، آلمان ، قزاقستان و کشور های عربی با نام تفلیس شناخته میشود.

تبیلیسی مشتق کلمه تبیلی می باشد ، تبیلی در زبان گرجی به معنای گرم می باشد و نام تبلیسی به چشمه های آب گرم تبیلیس مرتبط می شود .

تفلیس

تفلیس از دیرباز تا امروز پایتخت بسیاری از حکومت ها بوده است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. پادهشاهی ایبریا
  2. پادشاه ی متحد گرجستان
  3. پادشاهی کارتلی
  4. پادشاهی کارتلی و کاختی
  5. ایالت قفقاز امپراتوری روسیه
  6. جمهوری فدرال دموکرات قفقاز جنوبی
  7. جمهوری سوسیالیستی گرجستان شوروی
  8. کشور گرجستان

تفلیس از سال 1991 تا به امروز پایتخت کشور گرجستان بوده است .

هتلهای تفلیس

در تفلیس معمولا اجاره آپارتمان هرشب هزینه ای حدود 30 دلار است، البته شما هتل های بسیار زیادی با امکانات ویژه را از جمله دالیدا، یوراسیا، لایک، ویلا ویکتوریا، گاردن، جی ان جی، دژاوو، پراما، سیتی سنتر، آمری، دولاباری، گرین کوئین و .. میتوانید انتخاب کنید. آژانس تایسیز پرواز با مدیریت تیم مجرب خود روزانه و بصورت لحظه ای پکیج های تور تفلیس را با مناسب ترین قیمت و همچنین هتل های لوکس، بصورت آنلاین در اختیار شما عزیزان قرار می دهد و به راحتی می توانید هتلهای مختلف را از نظر درجه و هزینه مقایسه کنید.

کوچه های تفلیس

دیدنی ها و جاذبه های تفلیس

در تفلیس مکان های زیادی برای بازدید وجود دارد یکی از آن ها که بسیار برای من جالب بود بنای تاریخی استون هنج مه بر روی آن مجسمه های 30 متری از شخصیت های معروف و مهم تاریخ گرجستان از جمله پادشاهان و ملکه ها و قرمانان گرجستان می باشد. شما در تفلیس میتوانید بصورت رایگان از جاذبه های زیادی دیدن کنید. یکی از دیدنی هایی که هم جنبه درمانی دارد و هم تفریحی حمام های آب گرم تفلیس می باشد که در گذشته توسط یکی از پادشاهان گرجستان ساخته شده بود.

صحنه ای در تفلیس وجود دارد که با دیدن آن بسیار متحیر خواهید شد و بر اعماق وجود شما تاثیر گذار خواهد بود دیدن کلیسای صخره ای است، این کلیسا که بر فراز صخره ای  با ارتفاع بیش از 40 متر بنا شده بسیار زیبا و منحصر بفرد است، اکنون یک راهب در آنجا زندگی می کند.

تفلیس قدیمی
مناظر و جاذبه های دیندی ها شهر تفلیس در منطقه قدیمی شهر تفلیس قرار دارد . این منطقه وجود حمام گوگری که توسط چشمه های آب طبیعی گرم میشود معروف است . در خیابان شاردنی هم میتوانید تعداد زیای رستوران ، کافه ، گالری های هنر و .... یافت.
قلعه ناریکالا Narikala
قلعه ناریکالا در بالای کوه قرار دارد را میتوان از هر جای تفلیس قدیمی دید . این قلعه در قرن چهارم برای دفاع از حمله دشمنان ساخته شد و به مرور زمان وسعت یافت .
میدان آزادی و خیابان روستاولی
خیابان روستاولی از میدان آزادی شروع میشود و طول این خیابان 1.5 کیلومتر است ، مرکز اصلی شهر تفلیس خیابابن روستاولی و میدان آزادی می باشد که میتوان بسیاری از اماکن دولتی ، فرهنگی و تجاری را یافت . در خیابان روستاولی میتوانید زندگی روزانه وروزمره مردم شهر تفلیس را ببینید . در این خیابان پر از مغازه هایی با برندهای بین المللی و محلی دیدن فرمایید و از رستوران اطراف خیابان غذایی را میل فرمایید .
بازار درای بریج
بازار درای بریج یک بازار کنار خیابانی استکه شما میتوانید اقلام عتیقه و وسایل هنری را برای خریدن پیدا کنید . البته توجه داشته اینکه از این بازار خوشتان بیاید باید دید که از عتیقه جات روسیه و طلاهای دست ساز خوشتان می آید یا نه .
Funicular
یکی از راه های رسیدن به پارک متاتسمیندا (Mtatsminda) استفاده از خط راه آهن کابلی Funicular می باشد . این خط راه آهن کابکی از میان جنگل ها به بالای کوه که محل پارک متاتسمیندا است می رسد .
خیابان آقماشنبلی (Agmashenebeli)
یکی از طولانی ترین و زیبا ترین خیابان های شهر تفلیس است . در این خیابان میتوانید ساختمان های با نماهای زیبا و پر زرق و برق  با نقاشی های زیبا در ورودی های سختمان می باشد .
موزه Simon Janashia
قدمت وسایل این موزه به قرن 19 میلادی باز میگردد . این موزه دست آورد باستان شناسان گرجی از جمله فسیل یا پیکره حیوانات با قدمت چهل میلیون سال و مجموعه های باستان شناسی و قوم نگاری از پالئولیت ، نوسنگ ، برنز ، آهن قرون وسطی است .
موزه هنر گرجستان 
یکی از مهمترین موزه های کشور گرجستان موزه هنر گرجستان می باشد در نزدیکی میدان آزادی شهر تفلیس قرار دارد .
در این موزه حدود 140،000 آثار از فرهنگ های مختلف و دوره های زمانی مختلف وجود دارد .
تئاتر Gabriadze
یک مجموعه تئاتر عروسکی است که در سال 1981 تاسیس شد که در نمای آن یک ساعت بزرگ و با شکوه قرار گرفته و روزانه ساعت 12:00 در آن یک تئاتر عروسکی برگزار میشود .
کلیسای جامع ترینیتی (Sameba) 
کلیسای جامع ترینیتی یکی از بلند ترین کلیساهای ارتدوکس شرقی در جهان است . کلیسا جامع ترینیتی از یک بخش زیر زمینی و 9 کلیسا تشکیل شده و با سختمان ها و باغ های زیبا ادغام شده است .
مجستمه مادر
در بالای کوه سولولکی  مجستمه بزرگ زنی ساخته شده است که به نام مجستمه مادر شناخته میوشد . این اثر در سال 1958 ساخته شده است . در جشن 1500 سالگی شهر تفلیس ، طراح مشهور و مجستمه ساز گرجی بنام Elguja Amashukeli مجستمه ای به شکل زنانه و با طرح لباس گرجی را طراحی کرد. این مجستمه نماد های ملی گرجستان را به همراه دارد بطوری که در دست چپ او یک کاسه شراب دارد تا به دوستانی که می یند با شراب پذیرایی کند و در دست راست او یک شمشیر وجود دارد که برای مقابله با دشمنان میباشد . 

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm