تور قلعه رودخان

تور قلعه رودخان

تور قلعه رودخان

تور قلعه رودخان به صورت سفر یک روزه برگزار می شود و یا به صورت گشت با سایر تورهای ترکیبی شهرهای اطراف به صورت گشت یک روزه در تورهای چند روزه ترکیب می شود .به این صورت شما می توانید یک روز بی نظیر را در این قلعه کوهستانی سپری کنید. شما در سفر خود می توانید هم از مسیر لذت ببرید، هم از مقصد خود. جالب است بدانید که قلعه رودخان لقب دیوار چین هم داده اند .

فاصله تهران تا قلعه رودخان حدود 364 کیلومتر است. اما چون مسیر کوهستانی است در بعضی قسمت ها کمی خطرناک می شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که حتما با وسیله نقلیه مطمئن سفر کنید. پیشنهاد ما به شما شرکت در تورقلعه رودخان است. چون به این ترتیب تمامی اعضای خانواده یا دوستان شما، همگی می توانید از سفر خود نهایت لذت را ببرید و هیچ کس در مسیر رانندگی خسته نشود. در واقع می توانید در وسیله نقلیه توریستی بنشینید و از تماشای  مناظر اطراف لذت ببرید. در ضمن انرژی خود را برای راهپیمایی مسیر قلعه حفظ نمایید.  ضمن اینکه امنیت بیشتری با وسایل نقلیه توریستی دارید. چون رانندگان این وسایل کاملا مسلط به جاده ها می باشند. همچنین از راهنمایی های تور لیدر در پیدا کردن مسیر درست و همچنین آگاهی از آنچه که در این قلعه گذشته است، استفاده نمایید. آشنا شدن با افراد جدید و پیدا کردن دوست نیز می تواند سفر را برای شما لذت بخش تر کند.

از دیگر مزایای همسفر شدن با تورهای قلعه رودخان، مقرون به صرفه بودن سفر است. از جمله خدماتی که تور به شما ارائه می دهد، بیمه مسافرتی است. به این ترتیب شما در طول سفر خیالتان آسوده است که در صورت آسیب های احتمالی، بیمه تمام هزینه های مربوطه را پرداخت می نماید.

توصیه می کنم برای سفر به این منطقه حتما کفش مناسبی به پا داشته باشید. همراه خود باتوم، کوله پشتی سبک و قمقمه آب بیاورید.

تاریخچه قلعه رودخان

قلعه رودخان منطقه ای بسیار قدیمی واقع در استان گیلان و در نزدیکی شهر فومن می باشد. در ارتفاعات این منطقه قلعه ای تاریخی ساخته شده است. خیلی از باستان شناسان معتقدند که قدمت این قلعه به دوران ساسانیان باز می گردد. اما آنچه مسلم است، بازسازی کامل این قلعه در دوران سلجوقیان می باشد.

جالب است بدانید که این قلعه بر فراز کوه ساخته شده است، تا از گزند دشمنان در امان بماند. چرا که این قلعه کارایی کاملا نظامی داشته است. در طول تاریخ نیز هیچ سندی مبتنی بر فتح این قلعه وجود ندارد. برای دسترسی به این قلعه باید صدها پله مختلف پشت سر گذاشته شود. به همین دلیل این مکان را با نام قلعه هزار پله نیز می شناسند. اما این پلکان از منطقه ای بسیار سرسبز و چشم نواز عبور می کند. و همین موضوع باعث شده است که طولانی بودن پلکان ها و خستگی ناشی از آنها، هیچ به چشم نیاید. 

برج و باروی قلعه رودخان

توصیف بنای قلعه رودخان

این دژ مستحکم وسعتی برابر 50 هزار متر مربع دارد و بخش ارگ یا شاه قلعه آن ساختمانی دو طبقه و آجری می باشد. قلعه رودخان، دارای 65 برج و بارو است و روی دو قله بنا گشته است. فضای کلی آن شامل سه بخش می باشد. بخش شرقی قلعه با یک دروازه از باقی قسمت های آن جدا می شود و روی تپه ای 670 متری بنا شده است. این بخش بیشتر نظامی بوده است و دارای دروازه ورودی، درب های زندان، درب اضطراری و چند محل سکونت و دو برج بزرگ می باشد.

مسیر پلکانی شگفت انگیز قلعه رودخان

بخش میانی در پایین ترین قسمت قلعه واقع شده است و دروازه اصلی آنجا قرار دارد.

بخش غربی هم روی یک شیب تند قرار گرفته است. بخش های تشکیل دهنده آن دروازه ورودی، آبریزگاه، آب انبار، سردخانه و شاه نشین قلعه می باشد.

مسیر رسیدن به قلعه رودخان

بعد از پیاده از از وسیله نقلیه یک مسیر بین 2 الی 3 ساعت برای رسید به قلعه رودخان را بیاد سپری کرد و از آنجایی که قلعه در نک کوه قرار دارد مسئولین گردشگری برای راحت تر شدن مسیر رسیدن به حدود 1600 پله درست کرده اند تا بتواند شیب این کوه را کمتر کنند و به گردشگران کمتر فشار بیایید . مسیر بین درختان قرار دارد و در جنگل می باشد که مناظر خیلی زیبایی دارد .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm