تور ترکیه

تور ترکیه

تور ترکیه

تور ترکیه یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین تورهایی هست که ایرانی ها دوست دارند آنرا تجربه کنند. علت اینکه تور ترکیه در ایران خیلی طرفدار دارد کم بودن فاصله ، نخواستن ویزا برای عبور و مرور و مراکز خرید و تفریحی فراوان و ارزان کشور ترکیه می تواند می باشد . تعداد زیادی پرواز روزانه به کشور ترکیه وجود دارد و همین موضوع باعث شده که گردشگران تور ترکیه در هر روز و هر ساعت که بخواهند می توانند به کشور ترکیه سفر کنند.

کشور ترکیه

کشور ترکیه بین دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد ، به عبارتی در آسیایی غربی و اروپایی شرقی قرار دارد و در واقعه ترکیه یک کشور اوراسیایی می باشد.

و ارتباط فرهنگی با یونانی ها ، پارسی ها ، امپراطوری بیزانس و عثمانی ها دارد.

همسایه های کشور ترکیه

کشور ترکیه با 8 کشور هم مرز است که شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی هستند و دریا های اژه ، مرمر و مدیترانه در اطراف این کشور قرار دارند .

کشور های ایران ، ارمنستان ، گرجستان در شرق کشور ترکیه ، عراق و سوریه از جنوب شرق به عنوان همسایگان آسیایی کشور ترکیه ، و با کشورهای اروپایی بلغارستان و یونان از شمال غربی همسایه است . غرب کشور ترکیه دریاهای مرمر و اژه و در جنوب غرب دریایی مدیترانه می باشد .

مردم کشور ترکیه

زبان رسمی مردم ترکیه ، زبان ترکی استانبولی می باشد و خط نوشتاری آنها تا قبل از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراطوری عثمانی عربی بوده است که بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی به زبان لاتین می نویسند .

دین اکثر مردم تریکه اسلام می باشد که اکثر آنان بین 75 الی 85 درصد اهل سنت و یا سنی می باشند و مابقی بین 15 تا 25 درصد مسلمانان شیعه هستند . عید قربان و عید فطر دو عید بزرگ مسلمانان کشور ترکیه می باشند که در این کشور تعطیل رسمی میباشد . کشور ترکیه مملو از مساجد می باشد و مردم این شهر بر این اعتقادند که باید هر لحظه و هر زمان بتوانند به راحتی به مساجد دسترسی داشته باشند.

قوم های مردم ترکیه 80 درصد ترک ، 12 درصد کرد و 8 درصد مابقی از سایر قوم ها هستند.

کد تلفن کشور ترکیه 0090 می باشد و واحد پولی این کشور لیر یا ترکیش لیر محاسبه میگردد . در این کشور ولتاژ برای وسایل برقی 220 ولت می باشد و بخاطر گرانی نفت وگاز برای گرامایش خود ار الکتریسیته استفاده می نمایند . 

پایتخت و شهرهای مهم کشور ترکیه

پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا می باشد و استانبول به عنوان بزرگترین و پر جنب و جوش ترین شهر ترکیه شناخته می شود .

20 شهر مهم کشور ترکیه عبارتند از : انکارا ، استانبول ، ازمیر ، بورسا ، آدنا ، غازی انتپ ، قونیه ، آنتالیا ، دیاربکر ، مرسین ، قیصریه ، اسکی شهر ، گبزه ، شانلی اورفا ، دنیزلی ، سامسون ، قهرمان مرعشی ، آداپازاری ، ملطیه ، ارزروم می باشند .

صنعت توریست در کشور ترکیه

یکی از درآمدهای هنگفت کشور ترکیه از راه جذب توریسم می باشد . شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهر های کشور ترکیه یکی از توریستی ترین شهرهای جهان می باشد .

پرواز ترکیش که حامل پرچم کشور ترکیه است ، پایگاهش در شهر استانبول میباشد . ترکیه با برخورداری از برترین طراحان لباس و رعایت اصول و داشتن کیفیت در صنعت پوشاک ، کیف و کفش توانسته به یکی از قطب های فروش لباس و کیف و کفش به گردشگران باشد .

از شهرهای مختلف ایران روزانه پرواز های متعددی به شهرهای ترکیه از جمله استانبول ، ازمیر و آنکار دارد . جالب است بدانید از ایران هیچ پرواز مستقیمی به شهرهای ساحلی ترکیه وجود ندارد .

برای همین موضوع پرواز های ایرانی که می خواهند مسافران را به تور آنتالیا حمل کنند از طریق فرودگاه های اسپارتا و دنیزلی انجام می شود . پرواز های ترک هم با انجام یک پرواز در یکی دیگر از شهر های ترکیه و پس از توقف 45 دقیقه ای در آن فرودگاه به سمت فرودگاه اصلی شهر آنتالیا به پرواز در می آیند .

تورهای لحظه آخری ترکیه

مسافران می توانند از تورهای لحظه آخری استفاده کنند زیرا کشور ترکیه احتیاجی به گرفتن ویزا ندارد . اما خاطر نشان میشود که تور لحظه آخری به معنای تور ارزان نیست در صورتی تور لحظه آخری ارزان میشود که مسافر برای تور وجود نداشته باشد و پرواز خالی باشد ولی اگر پرواز ظرفیت خالی کم داشته باشد نرخ تورها با افزایش نرخ مواجه می شود .

تایسیز پرواز می تواند به شما این اطمینان را بدهد که برای شما بهترین تور و ارزان ترین قیمت را فراهم سازد.

تورهای چارتری ترکیه

توجه داشته باشد تور های ترکیه به صورت چارتر می باشد . درصورتی که بخواهید این تورهای چارتر را کنسل یا تغییر تاریخ دهید شامل جریمه سنگینی میشود درنتیجه توسیعه می شود قبل از رزرو تور همه جوانب را در نظر گرفته تا دیگر نخواهید تا کنسل یا تغییر تاریخ دهید .

تور استانبول

یکی از پر طرفدار ترین تورها ترکیه تور استانبول می باشد ، ایرانی ها علاقه زیادی به شهر استانبول دارند و بخاطر رفت و آمد آسان ، شهر استانبول را به عنوان یکی از شهر ایران می داند و به یقین میتوان گفت تعداد پرواز بین شهر های  تهران و استانبول در روز ، خیلی بیشتر از تهران با سایر استان های ایران می باشد .

یکی از علت های محبوبیت شهر استانبول ، خرید کردن در این شهر است. استانبول با داشتن مرکز خرید بزرگ و فراوان به یکی از قطب های صنعت پوشاک ، کیف و کفش تبدیل شده است .

تور آنتالیا

تور آنتالیا یکی از محبوب ترین تورهای می باشد که هرساله گردشگران زیادی به این شهر سفر میکنند .

شهر ساحلی آنتالیا میزبان خیلی از گردشگران ایرانی میباشد . آنتالیا با داشتن سواحل شنی و زیبا و گرم محیط مناسبی برای تفریح توریست های میباشد .

از آنجایی که هتل های آنتالیا با خدمات ALL و UALL میزبان گردشگران می باشند ، دیگر مسافران تور نمیخواهد دغدغه تهیه غذا را داشته باشند . در هتل های آنتالیا معمولا انواع غذاها ازجمله برنج ، گوشت قرمز ، مرغ ، فست فود ، غذاهای دریای ، غذاهای گیاهی و کلی غذا دیگر سرو میشود .

فرودگاه اصلی شهر آنتالیا در مرکز شهر آنتالیا قرار دارد ولی باتوجه به اینکه پروازهای ایرانی به این فرودگاه پرواز نمیکنند از طریق فرودگاه اسپارتا و دنیزلی مسافران را جابه جا میکنند .

تور کوش آداسی

یکی دیگر شهرهای ساحلی کشور ترکیه شهر ساحلی کوش آداسی می باشد . این شهر همچون شهر آنتالیا دارای ساحل و دریایی زیبا می باشد با این تفاوت که سواحل کوش آداسی به صورت صخره ای می باشند و کمتر شنی است . شهر کوش آداسی فرودگاه ندارد و مسافران برای رفتن به شهر کوش آداسی از طریق فرودگاه شهر ازمیر انتقال می یابند . اکثر هتل های کوش آداسی با خدمات ALL پذیرایی گردشگران می باشند .

تور وان

تور وان جزو تورهای می باشد که به صورت زمینی برگزار می شود . شهر وان یکی از نزدیک ترین شهر ترکیه به ایران می باشد که تا شهر خوی حدود 165 کیلومتر فاصله دارد . مسافران برای شهر وان می توانند از سه مرز رازی ، سرو و بازرگان به شهر وان بروند . تور وان در ایران به عنوان تور خرید شناخته می شود .

تور بودروم

تور مارماریس

تور کاپادوکیا


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm