تور ترکیه

تور ترکیه؛ سفر به همسایه اروپایی ایران

ترکیه یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر، سفر به آن افزایش یافته است و تعداد مسافرانی که به این کشور می‌روند، قابل توجه است. همچنین کشور ترکیه یکی از مقصدهای جذاب و پرطرفدار برای ایرانی ها نیز به شمار می‌رود. اما چرا تور ترکیه دارای محبوبیت است؟

دلایل محبوبیت ترکیه را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • قیمت پایین سفر به ترکیه؛ سفر به ترکیه برای ایرانی ها و دیگر گردشگران خارجی، ارزان تمام می‌شود. این از عمده دلایل محبوبیت کشور ترکیه برای توریست ها به شمار می‌رود. مخصوصا برای ما ایرانی ها که سفرهای خارجی معمولا گرانقیمت هستند، سفر ترکیه یک سفر اروپایی اقتصادی اما به شدت ارزنده به شمار می‌رود.
 • جاذبه های گوناگون کشور ترکیه؛ در تور ترکیه، جاذبه های طبیعی، تفریحی، تاریخی، گردشگری، فرهنگی و مذهبی فراوانی هستند که گردشگران می‌توانند از آنها بازدید کنند. این تنوع جاذبه ها، سبب شده است ترکیه به یک کشور محبوب برای توریست ها تبدیل شود.
 • تعدد شهرهای توریستی ترکیه؛ ترکیه استان های زیادی دارد که در هر یک شهرهای گردشگری دیده می‌شود. این کشور داری تعداد شهرهای گردشگری بالایی است و قطعا در یک یا دو سفر نمی‌توانید از همه آنها دیدن کنید. جالب اینکه هر شهری دارای جاذبه های خاص خودش است و نمی‌توان گفت ارزش دیدن ندارند.
 • ترکیه، کشوری برای همه سلیقه ها؛ با چه هدفی در تور ترکیه شرکت می‌کنید؟ آیا قصدتان خرید و بازدید از مراکزی تجاری است؟ آیا میخواهید لب ساحل های ترکیه قدم بزنید و آفتاب بگیرید؟ یا میخواهید از معماری های رومی‌بازدید کنید؟ یا دلتان میخواهد از آثار باستانی دوره عثمانی دیدن نمایید؟ برای هر منظور و هدفی که بخواهید، می‌توانید به ترکیه سفر نمایید و یکی از دلایل محبوبیت ترکیه برای گردشگران ایرانی، همین موضوع است.

مواردی که در بالا گفتیم، می‌توانند از دلایلی باشند که مردم را به سمت ترکیه می‌کشانند. بهترین روش سفر توریستی یا تجاری به ترکیه، استفاده از تور ترکیه است که آژانس های مسافرتی زیادی از جمله تایسیز پرواز، اقدام به برگزاری این تورها در مقاطع مختلف سال می‌کنند.

آشنایی مختصر با کشور ترکیه

بد نیست قبل از اینکه به تور ترکیه و اطلاعاتی از این دست بپردازیم، در مورد این کشور اطلاعاتی داشته باشیم و به صورت مختصر با آن آشنا شویم.

ترکیه یکی از کشورهای مهم در سطح منطقه به شمار می‌رود و به عنوان پلی میان آسیا و اروپا است و به همین سبب توانسته است امتیازات زیادی داشته باشد. جمعیت ترکیه حدودا 77 میلیون نفر است که آن را در زمره کشورهای پرجمعیت قرار داده است.

صنعت گردشگری یکی از پر رونق ترین صنایع در کشور ترکیه است و این به خاطر داشتن جاذبه های متعدد گردشگری و همچنین آب و هوای مناسب است. ترکیه دارای آب و هوای کوهستانی است و یکی از کشورهای پرباران شناخته می‌شود که به لطف نزدیکی به دریای سیاه و دریای مدیترانه است.

واحد پول ترکیه لیر است و به این علت که ارزش پولی نزدیک به ایران دارد، سبب می‌شود که هزینه ایرانی ها، آنچنان بالا نباشد.

موقعیت جغرافیایی ترکیه سبب شده است این کشور برای اقتصادهای بزرگ جهان جذاب باشد و به همین دلیل در کنار گردشگری، صنایع دیگر هم در ترکیه فعال هستند و رونق دارند.

در مورد دین و مذهب مردم ترکیه باید گفت که این کشور یکی از کشورهای مسلمان محسوب می‌شود، چون بیش از 98 درصد جمعیت این کشور مسلمان هستند. اما نکته اینجا است که در قانون اساسی این کشور، ترکیه یک کشور لائیک معرفی شده است. لائیک به این معنی است که دین حق دخالت در امور سیاسی کشور را ندارد.

ترکیه یک کشور با قدمت و سابقه بالا است و به همین خاطر دارای فرهنگی غنی است. فرهنگ مردم ترکیه با فرهنگ دینی اسلام عجین شده است. ترکیه در کل مردم خونگرم و مهمان نوازی دارد و حتما در تور ترکیه متوجه این موضوع خواهید شد.

ترکیه سوغات هم دارد که در این بین می‌توان به راحت الحلقوم، ادویه، فرش، ظروف سفالی، ظروف مسی، پوشاک، اجناس چرم و غیره اشاره نمود. در سفر به ترکیه، می‌توانید به عنوان سوغات از موارد نام برده استفاده کنید و آن را برای یادگار، به عزیزانتان هدیه بدهید.

مهمترین شهرهای ترکیه آنکارا، استانبول، آنتالیا، ازمیر، بدروم، آلانیا، وان، کوش آداسی، مارماریس هستند. عمده فعالیت های اقتصادی در این کشورها، بر پایه تجارت و گردشگری است.

کشور ترکیه

کشور ترکیه بین دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد ، به عبارتی در آسیایی غربی و اروپایی شرقی قرار دارد و در واقعه ترکیه یک کشور اوراسیایی می باشد.

و ارتباط فرهنگی با یونانی ها ، پارسی ها ، امپراطوری بیزانس و عثمانی ها دارد.

همسایه های کشور ترکیه

کشور ترکیه با 8 کشور هم مرز است که شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی هستند و دریا های اژه ، مرمر و مدیترانه در اطراف این کشور قرار دارند .

کشور های ایران ، ارمنستان ، گرجستان در شرق کشور ترکیه ، عراق و سوریه از جنوب شرق به عنوان همسایگان آسیایی کشور ترکیه ، و با کشورهای اروپایی بلغارستان و یونان از شمال غربی همسایه است . غرب کشور ترکیه دریاهای مرمر و اژه و در جنوب غرب دریایی مدیترانه می باشد .

چرا تور ترکیه ارزان است؟

این سوال شاید سوال بسیاری از هموطنان ما باشد که چرا تور ترکیه ارزان است؟ به نظر شما دلیل ارزان بودن قیمت تور ترکیه چیست؟

چندین مورد وجود دارد که سبب می‌شود تور ترکیه ارزان باشد. بیایید در ادامه آنها را با هم بررسی کنیم:

 • واحد پولی ترکیه؛

یکی از مواردی که سبب شده تور ترکیه ارزان باشد، واحد پولی کشور ترکیه است. ارزش لیر آنقدر بالا نیست و به همین دلیل، جذابیت کشور ترکیه برای مردمان جهان به عنوان یک مقصد گردشگری ارزان و هیجان انگیز، افزایش یافته است. این مورد به خصوص برای مردم ایران هم صدق می‌کند و با توجه به ارزش پولی نزدیک، ایرانی ها نسبت به دیگر کشورها، راحت تر می‌توانند به این کشور سفر کنند و هزینه های آنها در طول سفر پایین خواهد بود.

 • هزینه ها در ترکیه؛

هزینه اقامت و هزینه خورد و خوراک، دو تا از مهمترین مولفه هایی هستند که در هزینه یک سفر تاثیر می‌گذارند. این هزینه ها در کشور ترکیه در فصل های مختلف، دارای نوسان است اما به طور کلی زیاد نیست. پایین بودن هزینه ها در کشور ترکیه، از دیگر دلایلی است که سبب شده تور ترکیه ارزان باشد.

 • حمل و نقل ترکیه؛

سفر به ترکیه از دو طریق زمینی و هوایی امکان پذیر است. سفر زمینی، ارزان ترین نوع سفر به کشور ترکیه خواهد بود و تور هوایی ترکیه گران تر است. اما هزینه بلیت هواپیما یا اتوبوس به ترکیه برای ما ایرانی ها آنقدر نیست و همین موضوع، سومین موردی است که سبب شده تور کشور ترکیه، یک تور اقتصادی برای ما به نظر برسد.

دلیل ارزان بودن سفر به ترکیه، بی کیفیت بودن و عدم ارزندگی آن کشور نیست، بلکه به خاطر مواردی است که در بالا به آن اشاره کردیم.        

مردم کشور ترکیه

زبان رسمی مردم ترکیه ، زبان ترکی استانبولی می باشد و خط نوشتاری آنها تا قبل از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراطوری عثمانی عربی بوده است که بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی به زبان لاتین می نویسند .

دین اکثر مردم ترکیه اسلام می باشد که اکثر آنان بین 75 الی 85 درصد اهل سنت و یا سنی می باشند و مابقی بین 15 تا 25 درصد مسلمانان شیعه هستند . عید قربان و عید فطر دو عید بزرگ مسلمانان کشور ترکیه می باشند که در این کشور تعطیل رسمی میباشدکشور ترکیه مملو از مساجد می باشد و مردم این شهر بر این اعتقادند که باید هر لحظه و هر زمان بتوانند به راحتی به مساجد دسترسی داشته باشند.

قوم های مردم ترکیه 80 درصد ترک ، 12 درصد کرد و 8 درصد مابقی از سایر قوم ها هستند.

کد تلفن کشور ترکیه 0090 می باشد و واحد پولی این کشور لیر یا ترکیش لیر محاسبه میگردد . در این کشور ولتاژ برای وسایل برقی 220 ولت می باشد و بخاطر گرانی نفت وگاز برای گرامایش خود ار الکتریسیته استفاده می نمایند   

صنعت توریست در کشور ترکیه

یکی از درآمدهای هنگفت کشور ترکیه از راه جذب توریسم می باشد . شهر استانبول به عنوان یکی از بزرگترین شهر های کشور ترکیه یکی از توریستی ترین شهرهای جهان می باشد .

پرواز ترکیش که حامل پرچم کشور ترکیه است ، پایگاهش در شهر استانبول میباشد . ترکیه با برخورداری از برترین طراحان لباس و رعایت اصول و داشتن کیفیت در صنعت پوشاک ، کیف و کفش توانسته به یکی از قطب های فروش لباس و کیف و کفش به گردشگران باشد .

از شهرهای مختلف ایران روزانه پرواز های متعددی به شهرهای ترکیه از جمله استانبول ، ازمیر و آنکار دارد . جالب است بدانید از ایران هیچ پرواز مستقیمی به شهرهای ساحلی ترکیه وجود ندارد .

برای همین موضوع پرواز های ایرانی که می خواهند مسافران را به تور آنتالیا حمل کنند از طریق فرودگاه های اسپارتا و دنیزلی انجام می شود . پرواز های ترک هم با انجام یک پرواز در یکی دیگر از شهر های ترکیه و پس از توقف 45 دقیقه ای در آن فرودگاه به سمت فرودگاه اصلی شهر آنتالیا به پرواز در می آیند .

 پایتخت و شهرهای مهم کشور ترکیه

پایتخت کشور ترکیه شهر آنکارا می باشد و استانبول به عنوان بزرگترین و پر جنب و جوش ترین شهر ترکیه شناخته می شود .

20 شهر مهم کشور ترکیه عبارتند از : انکارا ، استانبول ، ازمیر ، بورسا ، آدنا ، غازی انتپ ، قونیه ، آنتالیا ، دیاربکر ، مرسین ، قیصریه ، اسکی شهر ، گبزه ، شانلی اورفا ، دنیزلی ، سامسون ، قهرمان مرعشی ، آداپازاری ، ملطیه ، ارزروم می باشند .

بهترین زمان سفر برای ترکیه

ترکیه به خاطر قرار گرفتن در یک موقعیت کوهستانی، یک کشور نسبتا سرد به شمار می‌رود. البته شهرهای مختلف این کشور از نظر آب و هوایی در مقاطع مختلف سال ممکن است با هم اختلاف داشته باشند که به خاطر پستی، بلندی ها و وجود دریا است.

بنا به تجربه، بهترین فصل برای سفر به شهرهای کشور ترکیه، پاییز و بهار است. در فصل های تابستان و زمستان، به ترتیب گرمای شدید و سرمای طاقت فرسا، لذت سفر را برای گردشگران می‌کاهند.

البته در فصل زمستان و تابستان، قیمت تور ترکیه کاهش می‌یابد و خیلی از گردشگران به خاطر ارزان شدن تورهای ترکیه، این مقاطع را برای سفر انتخاب می‌کنند.

جالب است بدانید که تور نوروزی ترکیه، یکی از تورهای محبوب برای ایرانی ها است و در حقیقت اوج سفر گردشگران به کشور ترکیه به شمار می‌رود. هم آب و هوا بسیار مناسب است و هم اینکه امکان بازدید از تمامی‌جاذبه های گردشگری، تفریحی و طبیعی فراهم است.

بهترین شهرهای ترکیه برای سفر کدام هستند؟

ترکیه شهرهای زیادی دارد، اما شهرهایی که برای سفر و گردشگری ارزنده هستند، در چند شهر محدود می‌شوند که در ادامه از آنها نام خواهیم برد:

 • تور استانبول ترکیه؛

بدون شک می‌توان گفت که استانبول، که بزرگترین شهر کشور ترکیه به شمار می‌رود، دیدنی ترین شهر ترکیه برای گردشگران است. جاذبه های مختلف طبیعی، تاریخی و تفریحی که در این شهر وجود دارند، سفری به غایت لذت بخش و کامل را برای مسافران و توریست ها رقم می‌زنند. نکته قابل توجه درباره تور استانبول ترکیه این است که شما تلفیقی از معماری عثمانی و رومی‌را در این کشور خواهید داشت.

مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی از مهمترین نمادهای شهر استانبول به شمار می‌روند. همچنین استانبول، یک شهر اقتصادی و تجاری نیز به شمار می‌رود و مراکز خرید زیادی در این شهر دایر است. گردشگرانی که قصد خرید کالا دارند، این شهر از بعد خرید هم برای آنها یک شهر ارزنده به شمار می‌رود.

 • تور آنتالیا ترکیه؛

آنتالیا یکی دیگر از شهرهای زیبای ترکیه برای سفر است. این شهر به خاطر داشتن سواحل زیبا، معروف است و در سفر بهاری و تابستانی، گردشگران می‌توانند از تفریحات آبی و دریایی بهره ببرند. آنتالیا یک شهر با طراحی و معماری اروپایی است و غیر از سواحل آن، جاذبه های دیگری هم وجود دارند که می‌توان از آنها در طول سفر به آنتالیا، دیدن کرد.

 • تور وان ترکیه؛

یکی از محبوب ترین مقصدها در کشور ترکیه برای خرید و گردش در بین ایرانی ها، شهر وان است. شهر وان، یک شهر با جاذبه های گردشگری و طبیعی در مرز ایران است که امکان سفر به این شهر به صورت هوایی و زمینی، امکان پذیر است. سفر به وان، یکی از ارزان ترین تورهای کشور ترکیه برای ایرانی ها به شمار می‌رود و سالانه ایرانی های زیادی به مقصد این شهر سفر می‌کنند. در زمستان ها، قیمت اجناس در شهر وان پایین است و خیلی ها برای خرید به این شهر سفر می‌کنند.

اگر میخواهید برای خرید و همچنین گردش به شهر وان بروید، توصیه می‌کنیم که از تور وان شرکت تایسیز پرواز پارسیان استفاده نمایید. تایسیز پرواز مجری مستقیم تورهای ترکیه و علی الخصوص تورهای وان است. علاوه بر تجربه سفر، قیمت مناسب و خدمات کم نظیر، از مزیت های شرکت در تور وان شرکت تایسیز پرواز خواهد بود.

 • تور ازمیر ترکیه؛

ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه است و به خاطر شمایلی شبیه به استانبول، از مقاصد محبوب برای ایرانی ها به شمار می‌رود. شهر ازمیر یک شهر صنعتی گردشگری است ولی تراکم جمعیت گردشگران در روزهای پیک، نسبت به شهر استانبول، پایین تر است. همین خلوتی، سبب شده است که عده ای از مسافران به سمت این شهر تمایل پیدا کنند. شهر ازمیر در ساحل اژه واقع شده است.

 • تور ترابزون ترکیه؛

یکی دیگر از پیشنهادات تور ارزان ترکیه، تور ترابزون است. اگر چه ترابزون به اندازه دیگر شهرهایی که نام بردیم، مشهور نیست، اما به خاطر جاذبه های طبیعی و گردشگری که دارد، یک مقصد فوق العاده برای سفر خواهد بود. با توجه به تقاضای کمتر برای سفر به ترابزون، هزینه های این شهر برای گردشگران پایین است و یک مقصد اقتصادی به شمار می‌رود. ترابزون به خاطر داشتن طبیعت زیبا، می‌تواند یک مقصد بهاره ایده آل برای اهالی سفر باشد.

 • تور مارماریس ترکیه؛

یکی دیگر از شهرهای ساحلی ترکیه که مقصد محبوبی برای گردشگران ایرانی و خارجی به شمار می‌رود، شهر مارماریس است. مارماریس به خاطر طبیعت تلفیقی کوهستان و دریا، یک شهر توریستی پرطرفدار به شمار می‌رود که در امتداد ترکیه ریویرا واقع شده است.

 • تور کوش آداسی ترکیه؛

کوش آداسی نیز از دیگر شهرهای ساحلی ترکیه به شمار می‌رود. این شهر ساحلی، علاوه بر جاذبه های مختلف گردشگری، یک شهر اقتصادی و مقرون به صرفه برای گردشگران به حساب می‌آید.

 • تور آلانیا ترکیه؛

آلانیا، آخرین شهری است که میخواهیم به شما معرفی کنیم. در این شهر علاوه بر تفریحات آبی و دریایی، می‌توانید از جاذبه هایی همچون آمفی تئاتر یونانی، قلعه سرخ، اسکله آلانیا، پارک دلفین ها، مراکز خرید، تله فریک آلانیا، موزه باستان شناسی، رودخانه دیم چای، غار داملاتاش و غیره دیدن فرمایید.

البته شهرهای دیگری همچون بدروم، دیدیم، اسکی شهیر و اورگوپ نیز برای سفر در کشور ترکیه مناسب هستند، اما شهرهایی که در بالا نام بردیم، پرتقاضاترین شهرهای ترکیه برای گردشگران ایرانی بوده است.

معرفی بهترین هتل های ترکیه

یکی از مهمترین مسئله ها در مدت زمانی که در تور ترکیه هستید، مسئله اقامت است. ترکیه دارای هتل ها و اقامتگاه های مناسبی است که به چند مورد از مناسب ترین آنها اشاره خواهیم داشت:

 • هتل های سه ستاره ترکیه؛

هتل آگون، هتل لاراپلاس، هتلر کمر بوتانیک در آنتالیا، هتل سابنا، هتل مارال، گرند لیزا، کایا مادرید و هتل گرور در استانبول، هتل ساردور، هتل دیمت پارک، هتل توپراک، هتل رئال سوئیت، هتل وان سوئیت، هتل رویال برک، هتل مونتانا و هتل دوسکو در شهر وان و غیره از هتل های سه ستاره در تور ترکیه هستند که توسط شرکت تایسیز پرواز می‌توانید اقدام به رزرو آنها نمایید.

 • هتل های چهار ستاره ترکیه؛

هتل بیگ باس وان، هتل روا ورلد وان، هتل بیوک اورارتو وان، هتل تامارا وان، هتل رویال پالاس وان، هتل هالدی وان، هتل آل سیزن استانبول، هتل آترو استانبول، هتل وایت استانبول، هتل لیون استانبول، هتل یورو پلازا استانبول، هتل گرند اوزتانیک استانبول، هتل لارا هادریانوس آنتالیا، هتل گراند پارک لارا آنتالیا، هتل بلکون آنتالیا و غیره از هتل های چهار ستاره کشور ترکیه برای اقامت هستند که شما می‌توانید در تور ترکیه شرکت تایسیز پرواز آنها را رزرو نمایید.

 • هتل های پنج ستاره ترکیه؛

هتل پورتو بلو، هتل اسپایس، هتل رویال وینگز، هتل اتوپیا ورلد، هتل زاندا ریزوت، هتل میراکل، هتل لیندا ریزورت و غیره از هتل های پنج ستاره در شهر آنتالیا هستند. در شهر استانبول هم هتل های 5 ستاره چر، هلیتون، تایتانیک سیتی، تایتانیک گلدن هورن، گرند جواهر و کنراد، در تور تایسیز پرواز قابل رزرو هستند. همچنین در شهر وان می‌توانید در هتل های پنج ستاره الیت ورد وادن، دابل تری بای هیلتون و هتل کانفوریم اقامت داشته باشید.

قطعا هتل هایی که تعداد ستاره بالاتر داشته باشند و به مرکز شهر نزدیک تر باشند، باید برای اقامت در آنها، هزینه بیشتری پرداخت کرد.

شیوه های سفر در تور ترکیه

برای سفربه ترکیه شما می‌توانید دو روش زمینی و هوایی را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که تور زمینی ترکیه به اکثر شهرها، قابلیت اجرایی دارد:

 • تور زمینی ترکیه؛

تور زمین ترکیه، یکی از ارزان ترین روش هایی است که گردشگران ایرانی می‌توانند برای سفر به کشور ترکیه انتخاب نمایند. اگرچه مسیر ممکن است طولانی باشد، اما قیمت مناسب و همچنین اتوبوس های VIP در طول سفر، از خستگی مسافران خواهد کاست. شرکت تایسیز پرواز برگزار کننده انواع تور زمینی ترکیه در مقاطع مختلف سال است و شما می‌توانید از این شرکت برای سفر زمینی به ترکیه، کمک بگیرید.

 • تور هوایی ترکیه؛

سفر هوایی به ترکیه نسبت به سفر زمینی گران تر است، اما در کل بلیت های هوایی مستقیم ایران به ترکیه، آنقدر گران نیست. تور هوایی آسایش بیشتری دارد و همچنین مدت زمان کوتاه تری شما را به مقصد می‌رساند.

قیمت تور ترکیه چند است؟

قیمت تور ترکیه در فصل های مختلف سال، متفاوت است. مثلا زمستان، ارزان ترین و بهار گران ترین تورهای گردشگری به ترکیه اجرا می‌شود. همچنین قیمت ارز نیز در قیمت تورهای ترکیه تاثیر گذار است. طبیعتا هرچقدر قیمت ارز بیشتر شود، هزینه سفر به ترکیه نیز افزایش خواهد یافت. غیر از آن، عواملی همچون شیوه حمل و نقل، هتل محل اقامت، مدت زمان اقامت و شهر محل اقامت از مواردی هستند که بر قیمت تور ترکیه تاثیر گذار خواهند بود. با توجه به نوسان قیمت تور ترکیه، نمی‌توان در این بخش، قیمت قطعی تعیین نمود.

بهترین تور ترکیه

شرکت های مسافرتی و آژانس های هواپیمایی زیادی هستند که تور ترکیه را برگزار می‌کنند، اما یکی از معتبرترین و با سابقه ترین شرکت ها در برگزاری تور مستقیم ترکیه، شرکت تایسیز پرواز پارسیان است که در طول چندین سال فعالیت خود، رضایت حداکثری گردشگران را جلب کرده است. مزایا و خدمات شرکت تایسیز پرواز پارسیان عبارتند از:

 • رزرو بی دردسر بلیت رفت و برگشت هوایی و زمینی؛
 • تنوع هتل ها برای رزرو در شهرهای مختلف؛
 • تنوع قیمتی تورها؛
 • گشت شهری رایگان؛
 • بیمه مسافرتی همه اعضا تور؛
 • تور لیدر و راهنمای فارس زبان؛

تور ترکیه اقساطی

با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر، شرکت تایسیز پرواز پارسیان با هدف به کمک به گردشگران و در راستای کم کردن دغدغه مردم در بحث های اقتصادی، اقدام به برگزاری تور های ترکیه به صورت اقساطی می‌کند. تور قسطی ترکیه برای همه واجدین شرایط فراهم است و می‌توانند با استفاده از یک دسته چک معتبر، برای رزرو تور اقدام نمایند و هزینه تور را در چندین مرحله بپردازند.

جاذبه های دیدنی که باید در تور ترکیه از آنها بازدید کنید.

ترکیه جاذبه های گردشگری، طبیعی و تفریحی فراوانی دارد و نام بردن از تمامی‌آنها در این مطلب نمی‌گنجد. به همین منظور تصمیم گرفتیم که مهمترین جاذبه های ترکیه را در این قسمت برای شما نام ببریم:

 • مسجد ایاصوفیه در استانبول؛

یکی از مهمترین جاذبه های شهر استانبول و حتی کشور ترکیه می‌باشد که به یک نماد برای شهر استانبول تبدیل شده است. این مسجد برای بازدید عموم مردم، رایگان است و یک مکان مذهبی به جا مانده از دوران حکومت عثمانی است.

 • مسجد آبی در استانبول؛

یکی دیگر از نمادهای شهر استانبول، مسجد سلطان احمد است که به خاطر به کار بردن کاشی های آبی در طراحی داخلی آن، به مسجد آبی نیز معروف است. این مسجد دارای طراحی منحصر به فردی است که نمونه آن در هیچ کشوری یافت نمی‌شود.

 • دریاچه وان؛

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشور ترکیه، دریاچه وان است. این دریاچه، بزرگترین دریاچه کشور ترکیه به شمار می‌رود و مناظر زیبایی در اطراف خود رقم زده است که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

 • کاخ دولما باغچه؛

یکی از مکان های سلطنتی و لوکس کشور ترکیه، کاخ دولما باغچه است. این مجموعه بزرگترین کاخ سلطنتی ترکیه به شمار می‌رود که شامل باغ ها و کاخ درون خود است و به عنوان یکی از نمادهای کشور ترکیه شناخته می‌شود.

 • شهر باستانی ترمسوس در آنتالیا؛

یکی از شهرهای باستانی در کشور ترکیه که به خوبی محافظت شده است، شهر باستانی ترمسوس است. این شهر باستانی در 30 کیلومتری آنتالیا واقع شده است و دربردارند بقایای آمفی تئاتر و آثار شهری از معماری های دوره رنسانس است.

 • برج سرخ در آلانیا؛

یکی از جاذبه های تاریخی کشور ترکیه در شهر آلانیا، برج سرخ است. این برج قدمتی 800 ساله دارد و برای حفاظت از شهر قدیم آلانیا به کار می‌رفته است.

از دیگر جاذبه های مهم ترکیه در لیست زیر نام برده ایم:

 • کاخ توپکاپی؛
 • برج گالاتا؛
 • آب انبار باسیلیکا؛
 • ساحل کنیالیتی؛
 • حمام خرم سلطان؛
 • دره گوینوک؛
 • غارهای کاراین و کوکاین؛
 • جزیره آختامار؛
 • ساحل لارا؛
 • مراکز خرید ترکیه؛
 • سواحل آنتالیا، کوش آداسی، آلانیا و ازمیر
 • پارک ملی گورمه؛
 • آبشار و رودخانه ماناوگات؛
 • جنگل بلگراد؛
 • پارک دلفین ها در آنتالیا؛
 • آکواریوم آنتالیا؛
 • آبشار مرادیه؛
 • پارک جنگلی آتاتورک؛

و غیره. لازم به ذکر است که هر شهر در ترکیه، جاذبه های مخصوص به خودش را دارا است و اگر در تور ترکیه تایسیز پرواز شرکت کردید، حتما در این باره توسط تور لیدرها و راهنمایان فارسی زبان، راهنمایی خواهید شد و مکان های توریستی مهم را برای بازدید به شما معرفی خواهند کرد.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm