تور آلانیا

تور آلانیا

تور آلانیا؛ سفر به خوش آب و هواترین شهر ریویرا

نمی‌دانم چقدر اهل سفر هستید، ولی این را خوب می‌دانم که انسان ها برای جلای روحشان به سفر احتیاج دارند. یعنی یکجورایی همه انسان ها اهل سفر هستند ولی مقدار آن در بین انسان های مختلف، متفاوت است. سفر خارجی همیشه برای ما ایرانی ها یک سفر لوکس و جذاب بوده است، اما شاید بگویید که سفر خارجی گران است و با این شرایط سفر به کشورهای خارجی سخت است. اما وقتیبا تورهای ترکیه مخصوصا تور آلانیا آشنا شوید، دیگر هرگز این حرف را نمی‌زنید. ترکیه یکی از هیجان انگیزترین مقصدهای خارجی برای ایرانی ها است که القصه، قیمت تورها و سفر به آن هم مناسب است و می‌توان با هزینه اندک، به این کشور سفر نمود.

از وقتی که اولین بار نام آلانیا به گوشم خورد، فکر کردم که این یک اشتباه تایپی است و آن را با آنتالیا تصحیح کردم، اما بعد با جستجو در گوگل، متوجه شدم که خیر، آلانیا هم همانند آنتالیا یک شهر محبوب و پرطرفدار برای سفر و گردش تفریحی است. آلانیا هم مثل آنتالیا، یک شهر ساحلی است و به خاطر تراکم و ازدحام کمتر جمعیت، مقصد خیلی از گردشگران ایرانی و خارجی است و تور آلانیا در مقاطع مختلف سال، به خصوص در بهار و اواخر تابستان، مشتریان زیادی دارد.

از مزیت های این شهر که بخواهم برایتان بگویم، در اولین مورد باید به آب و هوای آن اشاره داشته باشم. آب و هوای شهر آلانیا برای سفر بسیار مطبوع است، البته از حق نگذریم که تابستان های گرمی‌هم دارد. ولی در کل در بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز، آب و هوای آلانیا بسیار خوشایند است. مزیت بعد، جاذبه های متعدد گردشگری، تفریحی و طبیعی شهر آلانیا است که می‌تواند در مدت زمان اقامت شما در تور آلانیا، حسابی سرگرمتان کند.

آشنایی مختصر با شهر آلانیا

خوب است که قبل از سفر، برای هر جایی که میخواهیم برویم، اطلاعاتی هر چند مختصر کسب نماییم. حالا من به صورت مختصر، شما را با شهر آلانیا در ترکیه آشنا خواهم کرد. آلانیا شهری است در حدود 115 کیلومتری آنتالیا که اماکن تفریحی و گردشگری فراوانی در آن واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای تاریخی و باستانی ترکیه نیز به شمار می‌رود و به همین دلیل، برخورد با جاذبه های تاریخی هم دور از انتظار نخواهد بود.

آنتالیا در ساحل دریای مدیترانه واقع شده است و یک منطقه استراتژیک اقتصادی و گردشگری برای کشور ترکیه محسوب می‌شود. افرادی که تور آلانیا را انتخاب می‌کنند، عقیده دارند که آلانیا با وجود تشابه هایی که دارد، نسبت به شهر آنتالیا خلوت تر است و برای همین آلانیا را برمی‌گزینند. در مورد نام آلانیا گفته می‌شود که در قدیم نام این شهر، علائیه (Alaiye)  بوده است و طی اشتباه املایی در یکی از تلگراف های آتاتورک، جای i با n عوض شده است و به (Alanye) تغییر کرده است.

آلانیا، دورانهای پرفراز و نشیبی را گذرانده است و برای من جالب بود که فهمیدم این شهر، در روزگاری تحت سلطه ایرانی ها در حکومت سلجوقیان بوده است و بقایای این دوران هنوز در آلانیا به عنوان آثار باستانی، قابل بازدید است.

بهترین تور آلانیا برای سفر کدام است؟

یک نکته مهم در سفرهای خارجی وجود دارد که لازم است به شما بگویم. شرکتی که در تور آن، به مسافرت می‌روید، خیلی در سفر شما تاثیر گذار خواهد بود. حالا می‌پرسید چرا؟ شما تقریبا تمام مدت زمان سفر را با تور مسافرتی درگیر خواهید بود و در صورتی که تور از شرکت معتبری نباشد، به جای اینکه در سفر خوش بگذرانید، درگیر مسائل حاشیه ای خواهید شد. مثلا در یکی از تورهایی که شرکت های کم تجربه برگزار کرده بود، چند مسافر در رزرو هتلشان مشکل پیش آمده بود و در کشور غریب، سردرگم بودند. پس حتی المقدور سعی کنید که از تورهای معتبر استفاده کنید.

حالا چه توری از چه شرکتی معتبر است؟ شرکت های معتبر زیادی هستند که اقدام به برگزاری تور آلانیا و تور دیگر شهرهای ترکیه می‌کنند. برخی از آنها واقعا خدمات خوب و با کیفیتی ارائه می‌دهند و می‌توانند انتخاب شما باشند. اما من به شخصه اگر بخواهم یک شرکت را به صورت 100 درصدی تضمین کنم، آن شرکت، تایسیز پرواز پارسیان خواهد بود. این شرکت دارای چندین سال سابقه دربرگزاری مستقیم تورهای کشور ترکیه به خصوص تور آلانیا است.

اما دلایلی که من تورهای شرکت تایسیز پرواز را به شما پیشنهاد دادم، در موارد زیر بیان شده اند:

 • رزرو مطمئن هتل و محل اقامت در طی زمانی که اقامت دارید به همراه صبحانه
 • رزرو بی دردسر بلیت رفت و برگشت هواپیما و یا اتوبوس
 • تنوع هتل ها برای اقامت
 • گشت شهری و تور جانبی رایگان
 • تور لیدر و راهنمای فارسی زبان
 • بیمه مسافرتی همه اعضاء تور
 • مشاوره رایگان قبل از سفر
 • ارائه بهترین قیمت ها با بهترین امکانات
 • ارائه تور لحظه آخری

اینها خدمات شرکت تایسیز پرواز هستند که نسبت به شرکت های نامعتبر، یک مزیت محسوب می‌شوند. همه افرادی که درتورهای شرکت تایسیز پرواز حضور داشته اند، اعتراف کرده اند که به آنها خیلی خوش گذشته است و از کیفیت تور راضی بوده اند. به نظر من اگر یکبار با تایسیز پرواز سفر کنید، همیشه این شرکت را انتخاب خواهید کرد.

روش های سفر به آلانیا کدام است؟ آیا امکان سفر زمینی به آلانیا وجود دارد؟

برای سفر به شهرهای ترکیه دو روش زمینی و هوایی وجود دارند. هرکدام از این روش ها، دارای مزیت ها و معایب خاص خودشان هستند و هرکسی طبق انتخاب و سلیقه خودش، تعیین خواهد کرد که با کدام نوع حمل و نقل، به ترکیه سفر خواهد کرد.

آلانیا یکی از شهرهایی است که امکان برگزاری تور زمینی به مقصد آن وجود دارد. تور زمینی آلانیا، یک انتخاب ارزان قیمت و هیجان انگیز برای مسافران ایرانی است که در ادامه بیشتر راجع به آن توضیح خواهم داد:

 • تور زمینی آلانیا؛  

مدتی بود که تورهای زمینی ترکیه به خاطر محدودیت های کرونایی لغو شده بودند، اما رفته رفته با کاهش آثار کرونا در این کشور، مرزهای زمینی هم به روی مسافران باز شد. سفر زمینی به ترکیه، یکی از موردعلاقه های بسیاری از ایرانی ها است و اولین دلیل آنها برای این مورد، دورهم بودن و صمیمی بودن اعضای تور در طول سفر است. اگر با یک تور خوب بروید که تورلیدرهای حرفه ای و پایه ای داشته باشند، قطعا در مدت زمانی که در مسیر هستید هم به شما خوش خواهد گذشت و اصلا متوجه مسیر طولانی تا آلانیا نخواهید شد. قطعا قیمت پایین تر نسبت به بلیت هواپیما، دلیل بعدی است که علاقمندان تور زمینی ترکیه به آن اشاره می‌کنند.

به نظر من اگر شما هم از آن دسته هستید که فکر می‌کنید مسیر هم بخشی از سفر است، حتما تور زمینی آلانیا را تجربه کنید. تور زمینی آلانیا فقط از شهرهای تهران و تبریز انجام می‌شود و احتمال برگزاری تورهای زمینی آلانیا از دیگر شهرها، به علت پایین بودن تقاضا، کم است.

شرکت تایسیز پرواز به خاطر اینکه مسافران تور زمینی آلانیا، با مشکل مواجه نشوند و در راحت ترین شرایط ممکن به آلانیا برسند، از اتوبوس های VIP 25 نفره برای سفر آنها استفاده می‌کند.

 • تور هوایی آلانیا؛

تور هوایی آلانیا، یکی از راحت ترین روش هایی است که می‌توانید به واسطه آن به شهر آلانیا سفر نمایید. البته بلیت هواپیمای آلانیا نسبت به بلیت اتوبوس گران تر است، اما راحتی و آسایشی که شما در این نوع سفر خواهید داشت، به پولی که پرداخت می‌کنید، می‌ارزد.

بهترین زمان سفر به آلانیا چه فصلی از سال است؟

آلانیا یک شهر گرم و خشک است و با اینکه در نزدیکی دریا قرار دارد، اما بارندگی در آن نسبتا کم است. در طول سال فقط حدود 100 روز آن بارندگی دارد. زمستان های آلانیا هم نسبتا سرد است و اصلا توصیه نمی‌کنم که در این مقطع از سال به آلانیا سفر کنید.

بهار، اواخر تابستان و اوایل پاییز، بهترین زمان سفر به آلانیا است. البته تورهای تابستانی آلانیا هم مشتریان خودش را دارد، اما باید گرمای این شهر را به جان بخرید. در عوض فرصت برای تفریحات آبی و دریایی فراهم خواهد بود و می‌توانید در هوای گرم آلانیا، آب تنی کنید و حسابی لذت ببرید.

بهترین هتل های آلانیا کدامند؟

برای اینکه کیفیت یک هتل را بسنجیم، باید ملاک هایی همچون تعداد ستاره، کیفیت ارائه خدمات، رضایت مشتریان، تمیزی اتاق ها و رفتار پرسنل را در نظر بگیریم. چندین هتل در آلانیا هستند که از این نظر کیفیت قابل قبولی دارند که آنها را خدمت شما معرفی می‌کنم:

 • هتل گرانادا آلانیا؛
 • هتل قاضی پاشا؛
 • هتل زافیرا دلوکس؛
 • هتل بوتانیک آلانیا؛
 • هتل آتوپیا ورلد؛
 • هتل ام سی آرانجیا؛
 • هتل دلفین دلوکس ریزورت؛
 • هتل گلد سیتی؛

اینها بخشی از هتلهای محبوب و با کیفیت در شهر آلانیا هستند که شما می‌توانید آنها را رزرو نمایید.

قیمت تور آلانیا چند است؟

یکی از مهمترین بحث ها برای هر سفری این است که چقدر هزینه بر می‌دارد؟ قیمت تور آلانیا، بستگی به عوامل مختلفی دارد و به همین خاطر همیشه در حال نوسان است. در حال حاضر تورهای آلانیا از 13 میلیون تومان شروع و تا 30 میلیون تومان ادامه دارد. اما این اختلاف قیمت ها به خاطر چیست؟

 • زمان سفر؛

مقطعی که برای سفر انتخاب می‌کنید، در قیمت تور آلانیا تاثیر خواهد گذاشت. در بهار و تابستان، قیمت تورهای آلانیا بالا است.

 • شیوه حمل و نقل؛

شیوه زمینی یا هوایی قطعا در قیمت تور تاثیر خواهد گذاشت. اگر چه بیشتر تورهای آلانیا به صورت هوایی برگزار می‌شوند، اما اگر بتوانید در تور زمینی شرکت کنید، هزینه بلیت شما کمتر خواهد شد و در نتیجه قیمت نهایی تور هم کاهش خواهد یافت.

 • محل اقامت؛

قطعا هتل یکی از مهمترین مولفه های تاثیر گذار روی قیمت تور خواهد بود. هرچه هتل با کیفیت تر و تعداد ستاره آن بیشتر باشد و همچنین به مرکز شهر نزدیک باشد، گران تر است و سبب می‌شود قیمت تور آلانیا بالا برود.

 • مدت زمان اقامت؛

اگر مقصد شما فقط آلانیا باشد، احتمالا مدت زمان 7 روز در این شهر اقامت خواهید داشت. اما اگر در تورهای ترکیبی شرکت می‌کنید، بین 3 یا 4 روز بیشتر در آلانیا نخواهید بود. مدت زمان اقامت در آلانیا در قیمت تور این شهر تاثیر دارد و هر چقدر بیشتر بمانید، باید هزینه بیشتری برای تور پرداخت کنید.

تور آلانیا اقساطی

شاید این مورد را باید بالا می‌گفتم، اما تصمیم گرفتم که به صورت جداگانه به آن بپردازم. شرکت تایسیز پرواز برای رفاه حال مسافران و همچنین کم کردن دغدغه های اقتصادی، از مدت ها است که تصمیم گرفته که تورهای خود را با شرایط اقساطی عرضه کند. تور قسطی آلانیا، یکی از این تورها است و افرادی که میخواهند در چندین مرحله هزینه تور را پرداخت کنند، می‌توانند از شرایط پرداخت اقساطی تایسیز پرواز پارسیان استفاده کنند.

جاذبه های دیدنی که حتما در تور آلانیا باید از آنها بازدید نمایید.

آلانیا به غیر از سواحل زیبایی که دارد، دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی دیگری نیز هست که در ادامه از مهمترین آنها، نام خواهم برد. یادتان نرود که به این مکان ها سر بزنید:

 • برج قرمز؛

یکی از جاذبه های جالب آلانیا برای ما ایرانی ها می‌تواند برج قرمز باشد که قدمت ساخت آن به دوران حکومت سلجوقیان باز می‌گردد. این بنا، یک آثار تاریخی در شهر آلانیا است و امکان بازدید از آن وجود دارد.

 • پارک آبی آلانیا؛

اگر میخواهید در هوای گرم آلانیا در روزهای بهار و تابستان، به تفریحات آبی بپردازید، پارک آبی آلانیا یکی از بهترین گزینه ها برای این کار خواهد بود.

 • ساحل کلئوپاترا؛

این ساحل 2 کیلومتر امتداد دارد و روبروی غار داملاتاش واقع شده است. این ساحل به یک استخر کوچک شباهت دارد و محلی برای آفتاب گرفتن و شنا کردن گردشگران است.

 • غار داملاتاش؛

یکی از مکان های دیدنی آلانیا، غار داملاتاش است. این غار به صورت اتفاقی در سال 1948 کشف شد و اکنون به یکی از جاذبه های شهر آلانیا تبدیل شده است.

 • پارک دلفین سیلانیا؛

از دیگر جاذبه های تفریحی شهر آلانیا، پارک دلفین های سیلانیا است که در آن می‌توانید به همراه خانواده، به مشاهده رقص و شادی دلفین ها بپردازید.

 • تله فریک آلانیا؛

با سوار شدن بر این تله کابین، مناظری زیبا از شهر آلانیا در چشم انداز شما خواهد بود. این تله کابین، از ساحل کلئوپاترا به قلعه آلانیا متصل است.

از دیگر جاذبه های دیدنی شهر آلانیا که می‌توانید از آنها بازدید نمایید، عبارتند از:

 • غار دیم؛
 • اسکله آلانیا؛
 • موزه باستان شناسی؛
 • قلعه آلانیا؛
 • موزه و خانه آتاتورک؛
 • آبشار دیمجای؛
 • غار فسفرلو؛
 • تنگه ساپادره؛
 • ساحل کیقباد؛
 • مراکز خرید آلانیا؛

توصیه می‌کنم که حتما در برنامه خود بازدید از این مکان ها را داشته باشید، تا سفرتان به یک سفر کامل تبدیل شود.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm