تور کویر مصر

تور کویر مصر

تور کویر مصر

با شنید تور کویر مصر اولین فکر که به ذهن ما میرسه اینه که مگه کشور مصر ویزا میده ؟ جواب این سوال به اینست کویر مصر در ایران است نه کشور مصر بله درست خواندید روستای مصر در کشور ایران و در استان اصفهان است که یکی از مقصد های کویر گردی برای ایرانی ها و توریست های خارجی که به ایران می باشد می باشد .

 این روزها سفر به کویر یکی از جذاب ترین سفرهای داخلی کشور می باشد که از ابتداری فصل پاییز شروع و در اواسط بهار پایان پیدا می کند . تور کویر مصر یکی از محبوب ترین تورهای کویر ایران می باشد . کویر یا روستای مصر در استان اصفهان و از توابع شهرستان خور و بیابانک می باشد . تور کویر مصر بخاطر بکر بود و محدود بود سفر کردن بخ کویر لذت خواس و دو چندانی دارد حس آرامس و قدم زدن بر روی تپه های شنی ، نخلستان های زیبا ، باغ انار ، غنات های قدیمی ، شتر سواری و سافاری ، شب نشینی و کلی تفریح و اتفاقات جالب که میشود در تور کویر مصر تجربه کرد .

تایسیز پرواز به عنوان مجری تور کویر مصر شناخته میشود و با اجرای مرتب و منظم هفتگی از آغاز فصل سفر به کویر مصر تا پایان فصل سفر توانسته با شرکت ها و ارگانهای بسیار همکاری نماید . به خاطر اجرای هفتگی این تور با اقامتگاه های خود قرارداد دائمی داشته و با اتوبوس های 44 نفر اسکانیا و25 نفر وی ای پی و سی اپی این تورها را به بهترین شکل اجرا میکند و به عنوان مجری تورکویر مصر می باشد .

مسیر تور کویر مصر

برای رفتن به روستا یا کویر مصر باید از جاده های بیابانی عبور کرد و تا به این روستای بکر رسید  . برای مسافرانی که از تهران و غرب می خواهند به روستای مصر سفر کنند از طریق اتوبان قم ، از شهرهای قم ، کاشان ، اردستان ، نائین ، انارک عبور کنند و نرسیده به شهرستان خوربیابانک به روستای مصر میرسید . طول مسیر از تهران حدود 8 ساعت می باشد و در نظر داشته باشید که قسمتی از جاده به صورت یک طرفه و جاده پر از کامیون می باشد که در رانندگی باید دقت دو چندانی داشته باشید .

پیشینه نام روستای مصر

در گذشته نام روستای مصر نام های چاه دراز ،کلاته یوسف ، مزرعه یوسف نام داشته وعلت این نام ها به این صورت می باشد نام بنیانگذار این روستان آقایی به نام یوسف بوده است و بخاطر قنات های این روستا باغات و مزارع زیادی آقای یوسف داشت اما چندی بعد به خاطر خشک شدن قنات ها آقای یوسف با حفاری چاه آب و قرار دادن موتور آب توانست روستا را زنده نگه دارد بخاطر پاه های عمیقی آقای یوسف در روستای مصر حفر کرده بود مردم نام این روستا را چاه دراز نامینده . این نام باب میل آقای یوسف نبود و درخواست کرده بود که نام روستا را تغییر بدهند . بخاطر فکر آقای یوسف و نجات روستا که عزیز این روستا شده بود و بخاطر یوسف پیامبر که عزیز کشور مصر بود نام این روستا رو مصر گذاشتند .

آقای یوسف خیابان اصلی روستا رو خیلی پهن در نظر گرفت و احداث کرد زیرا میدانست روزی مردم زیادی به این روستا خواهند امد که امروزه این روستا تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری شده .

تور گروهی کویر مصر

تور کویر مصر به خاطر فاصله دوری که از تهران دارد بهتر است به صورت گروهی و از طرف آژانس های معتبر هواپیمایی برگزار شود زیرا که با ماشین شخصی به خاطر فاصله دور رانندگی خسته کننده می باشد و باعث خستگی در طول مسیر میشود و نمیتوان از کویر لذت کافی را برد و از طرف دیگر با همراه با تورها راهنمایان گردشگری و راهنمای محلی وجود دارد که باعث بهتر شدن کیفیت تور و همچنین گم نشدن در کویر می باشد ..

گشت های تور کویر مصر

برای تور کویر مصر گشت های متفاوتی قابل اجرا است هم در روستای مصر هم در روستاهای اطراف دیدنی ها و جذابیت های خاص دارد که متوان در تور کویر مصر از آنها دیدن کرد . در اینجا به تعدادی از گشت ها اشاره می کنیم .

گشت روستای مصر

از گشت های روستای مصر میتوان به تراکتور سواری و رفتن به شنزار اشاره کرده این گشت که به صورت نیم روزه می باشد از گشت های محبوب و خاص می باشد . از دیگر گشت های روستای مصر میتوان به شب نشینی دور آتش در دل کویر و تپه های شنی روستا اشاره کرد .

گشت روستای گرمه در تور کویر مصر

روستای گرمه که در نزدکی روستای مصر می باشد با فاصله زمانی حدود 30 دقیقه این روستا دارای نلخستان زیبا می باشد و در باغات این روستا میتوان درختان انار دید که مسافران تور می توانند از محصولات کشاورزی و همچنین صنایع دستی این روستا خریداری کنند . یکی از جالب ترین جاذبه های این روستا وجود چشمه آب شیرین با ماهی که معروف به دکتر فیش هستند . وقتی شما پاهای خود را درون آب این چشمه میکنید ماهی های کوچک به سمت پاهای شما می آیند و شروع مکیدن پای شما میکنند که حس جالبی دراد . نخلستان سوخته و ارگ دوهزار ساله این روستا از جاذبه های دیگر تور کویر مصر می باشد .

گشت دریاچه نمک و آبشار پتاس در تور کویر مصر

یکی از جذابترین گشت های تور کویر مصر بازدید از دریاچه نمک و آبشار پتاس می باشد . دریاچه نمک در اثر بارش بارن آب جمع شده در این زمین ها باعث حل شدن نمک موجود درخاک میشود و در اثر تبخیر آب و خشک شدن آب نمک ها بر روی زمین می مانند و شک های هندسی به خود می گیرند و با توجه به هم سطح بودن و زاویه دید در دریاچه نمک میتوانید غروب زیبای خورشید را ببنید که این غروب زیبا در تور کویر مصر زیان زید می باشد .

آبشار پتاس که دهکده توریستی پتاس واقع شده یکی دیگر از گشت های تور کویر مصر می باشد این آبشار به عنوات بزرگترین آبشار نمکی جهان شناخته می شود . مسافران تور کویر مصر با حضور در این آبشار میتوانند از صنایع دستی موجود در این دهکده که از سنگ نمک ساخته شده است سوغات و یادگاری تهیه کنند .

گشت تخت عروس در روستای مصر

یکی از گشت های مهیج و خاص تور کویر مصر تخت عروس می باشد که این تور باید با ماشین های آفرود و راهنمای محلی رفت در این گشت که حرکتش از روستای مصر است بعد از 30 دقیقه به تپه های تخت عروس میرسیم . منظور از تپه های تخت عروس

به نقاطی گفته می شود که نسبت به جاهای دیگر کویر دارای ارتفاع بیشتری باشند و در بلندترین نقطه این تپه های مانند یک تخت صاف و هموار باشد گفته میشود که از جذابیت خاصی برخوردار است . وجود بادهای شدید در مناطق کویری و فرسایش بادی باعث شده که قله این تپه ها در اثر مرور زمان صاف و هموار شوند . همچنین باد خاک نرم را با خود حمل کرده و قلوه سنگها و سنگریزها را به جا گذاشته است .

گشت تپه شنی در تور کویر مصر

گشت تپه شنی یکی دیگر از گشت های این تور می باشد . در این گشت شما با وسیله نقلیه تا تپه های شنی میروید و می توانید از خدمانی که توسط تیم حاضر در این تپه ها استفاده نمایید . این خدمات شامل ماشین آفرود سواری ، باگی ، موتور چهار چرخ و شتر سواری می باشد . شما میتوانید به غیر از تفریحات میتوانید با پیاده روی بر روی رمل های شنی و عبور از تپه ها با مناظره ویژه و خاص در آرامش با عکس بردای خاطرات خوشی را برای خود ثبت کنید ویا در سکوت کویر با آرامش خاطر بتوانید تمرکز کنید و به مدیتیشن به پردازید .

شب نشینی در تور کویر مصر

یکی از جذاب ترین و لذت بخش ترین قسمت های تور کویر مصر شب نشینی در دل کویر می باشد . این گشت بعد از صرف شام انجام میشود و با ماشین های آفرود در به دل کویر میرویم و در آنجا با هیزم آتش روشن میکنیم . کنار آتش با چایی ذغالی و سیب زمینی پذیرایی میشویم . دیدن این همه ستاره در آسمان برای کسانی که به زندگی شهری عادت دارند جذابیت خاصی دارد .

لوازم لازم برای تور کویر مصر

گردشگرانی که قصد سفر به روستای مصر را دارند برای سفر به این روستا همراه خود عینک آفتابی ، کرم ضد آفتاب ، کلاه آفتاب گیر ، لباس راحت ، لوازم برای حمام ، کتانی راحت ، دوربین عکاسی  ، تنقلات شیرین و شور داشته باشند میتوانند سفر بهتری را تجربه کنند . در روستای مصر هیچگونه بانک ویا دستگاه خودپردازی نیست بنابراین مقداری پول نقد همراه خود داشته باشید تا به راحتی بتوانید خرید کنید .

سوغاتی روستای مصر

مسافران برای خرید سوغاتی از مردم محلی میتوانند خرید کنند ساکنین این روستا یکی از درآمدهاشون فروش صانیع دستی و محصولات کشاورزی می باشد که با خرید کردن به جاری بودن زندگی در این روستا کمک بیشتری میشود . حصیر بافی ، شیر شتر ، روغن کوهان شتر ، پنیر نخل خرما ، انار ، خرما از محصولات قابل خریداری در این روستا می باشد .

اقامتگاه تور کویر مصر

محل اقامت مسافران در تور کویر مصر در خانه های بوم گردی می باشد که زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان و اداره اماکن این استان می باشد . این اقامتگاه های به صورت خانه های سنتی می باشد و در حیات این اقامت گاه محلی برای روشن کردن آتش وجود دارد .  اقامتگاه های بوم گردی فراوانی در این روستا بخاطر وجود گردشگران متعدد که می آیند وجود دراد و از نظر تمیر و مرتب بود میتوان به این اقامتگاه ها امتیاز خوبی داد . هرچند که این اقامتگاه ها تمیز و مرتب می باشند ولی به مسافران پیشنهاد می شود همراه خود ملحفه همراه داشته باشند تا با خیالی آسوده تر در این اقامتگاه ها اسکان داشته باشند .

خدمات تور کویر مصر

تایسیز پرواز به عنوان مجری مستقیم تور کویر مصر مفتخر است که میزبان شما مسافران گرمی تور کویر باشد و برای همین منظور خدمات : اتوبوس توریستی ، راهنما گردشگری همراه با تور که دوره های لازم گردشگری را گذرانده ، راهنمای محلی برای گشت ها ، 2 وعده صبحانه ، 2 وعده نهار یک وعده نهار را به مسافران ارائه میدهد .

 


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm