تور کویر ابوزیدآباد

تور کویر ابوزیدآباد

تور کویر ابوزیدآباد ، جواهری در نزدیکی کاشان

اگر عاشق قدم گذاشتن روی شنزارهای روان تپه‌های شنی داغ هستید و دوست دارید دور از شلوغی و ترافیک شهر باشید و در شب، ستاره های درخشان  را ببینید سفر با تور کویر ابوزیدآباد را به شما پیشنهاد میکند. در ادامه مطلب ویژگی های این کویر زیبا بیان میشود.

کویر ابوزید آباد

کویر ابوزید آباد در حدود ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار گرفته است و ارتفاع آن از سطح دریا ۹۵۰ متر می‌باشد. این منطقه دارای پوشش جانوری مانند: شاهین، عقاب، گرگ، شغال، خرگوش، روباه شنی، جرد و گربه شنی می باشد. مردم اهالی ابوزیدآباد به گویش بیذوی صحبت میکنند.  برای بازدید از این کویر زیبا نیازی به گرفتن مجوز نیست. در سفر با تور کویر ابوزیدآباد علاوه بر کویر گردی می توانید از دیدنیهای تاریخی که در آن جا وجود دارد نیز لذت ببرید.

تور کویر ابوزید آباد

 جاذبه های دیدنی سفر با تور کویر ابوزید آباد

 شهر زیرزمینی نوش آباد‌ (اویی)

 یکی از جاذبه های فوق العاده زیبا و دیدنی کویر ابوزید آباد شهر زیرزمینی نوش‌آباد است که به آن اویی هم گفته می‌شود. این شهر در ۵ کیلومتری غرب آران و بیدگل واقع است. این شهر از قدیمی‌ترین شهرهای زیرزمینی دنیا محسوب می‌شود.  وسعت آن چندین هزار مترمربع است که در زیر بافت قدیمی نوش آباد قرار گرفته است. این شهر به صورت دست کن، برای محافظت از جان مردم و دفاع از شهر در مواقع خطر ساخته شده است و عمق این بنا در بعضی از نقاط آن به ۱۸ متر هم می‌رسد که در سه طبقه قرار دارد. معماری جالب این شهر و اتاق ها و راهروهای قدیمی آن، دیدنی و فوق العاده است. شهر زیر زمینی نوش آباد به صورت اتفاقی در سال ۱۳۸۵ توسط فردی که در منزل خود در حال حفر چاه بود کشف شده است.

بازدید از شهر زیرزمینی اویی 

قلعه کرشاهی

 این قلعه که از خشت و گل ساخته شده است دارای مساحت بیش از ۴ هزار متر مربع می باشد در ۳۰ کیلومتری قسمت شمال شرقی شهر ابوزیدآباد واقع شده است. در حیاط بزرگ آن حوض بزرگی وجود دارد که همیشه پر از آب است. این بنا به دلیل این که در دل کویر ابوزید آباد قرار دارد و سبک ساختمانی آن از خشت محکمی می‌باشد و همچنین وضعیت اقلیمی ییلاقی و خنک آن جاذبه‌ای برای گردشگران به حساب می آیند.

 قلعه کرشاهی 

روستای ابیانه

 یکی از قدیمی ترین روستای ایران روستای ابیانه می‌باشد و قدمت آن به ۱۵۰۰ سال پیش برمی‌گردد. شما در طول مسیر سفر با تور کویر ابوزیدآباد می توانید به این روستا بروید و از جاذبه های آن که شامل آتشکده، خانقاه، آسیاب قدیمی، موزه مردم‌شناسی و شناخت فرهنگ، مسجد هایی با معماری زیبا و قدیمی، کاروانسراها و چشمه های بی نظیر است، لذت ببرید.

 روستای ابیانه 

 کمپ کویر سیازگه

این سایت در شمال شهر ابوزیدآباد قرار دارد و با کاشان ۳۵ کیلومتر فاصله دارد. این منطقه دارای رمل های زیبایی است و شما با رفتن به آنجا می توانید سافاری، شتر سواری و...  را تجربه کنید. این منطقه در محاصره تپه‌های شنی بکر و زیبا است.

رفتن به کویر سیازگه در سفر با تور کویر ابوزید آباد

 بهترین زمان سفر با تور کویر ابوزید آباد

 اقلیم کویر ابوزید آباد بیابانی است و تابستان های بسیار گرم و زمستان های معتدل دارد. پس بهترین زمان برای سفر به آنجا از پاییز تا اوایل بهار می باشد.

 چگونگی سفر به کویر ابوزید آباد

 وسیله نقلیه شخصی: شما برای رسیدن به کویر ابوزیدآباد از تهران باید ۲۷۰ کیلومتر که حدود ۳ ساعت زمان میبرد رانندگی کنید. طول مسیر آن اینگونه است که شما باید از تهران به سمت اتوبان قم بروید تا به کاشان برسید و در کاشان به سمت بلوار قطب راوندی بروید و در ادامه، در  بلوار ملاصدرا دوراهی را به سمت چپ برانید تا به کویر ابوزیدآباد برسید. این کویر جاده آسفالت ندارد و راه هم هموار نیست و بهتر است شما ماشین‌ آفرود داشته باشید و همچنین با چند خودرو و همراه داشتن یک راهنمای محلی یا با سیستم جی پی اس تخصصی به آنجا بروید تا راه را گم نکنید و اگر ماشین خراب شد کمک داشته باشید.

  با تور گروهی: اگر میخواهید بدون دغدغه و نگرانی این سفر را برای خود لذت بخش کنید بهتر است با تور کویر ابوزیدآباد این سفر را تجربه کنید زیرا با تور دیگر خستگی ناشی از رانندگی در طول مسیر را ندارید، در سفر با تور با رانندگان حرفه‌ای به این مکان می‌روید، همراه بودن با یک تور لیدر در این مسیر بسیار لازم است و تور این مهم را برای شما فراهم می کند، دیگر نگران خرابی ماشین یا گم شدن در مسیر را ندارید، هزینه های تان کاهش می یابد، شما در سفر با تور تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار خواهید گرفت.

 وسایل و لوازم مورد نیاز برای سفر با تور کویر ابوزید آباد

 شناسنامه یا کارت ملی، داروهای شخصی، لوازم شخصی، کفش پیاده روی ساق دار، کلاه آفتابگیر، کرم ضد آفتاب، بادگیر، پاوربانک، دوربین عکاسی، قمقمه آب، کوله پشتی کوچک، کرم دفع حشرات، شان گردن یا ماسک صورت، لباس رنگ روشن برای روز و لباس گرم برای شب از وسایل مورد نیاز برای سفر با تور کویر ابوزیدآباد میباشد.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm