تور ترکیبی تایلند

  

تور ترکیبی تایلند؛ تجربه دو مقصد در یک تور

اصطلاح تور ترکیبی، یکی از اصطلاحاتی است که در آژانس های هواپیمایی از آن استفاده می‌شود، اما منظور از آن چیست؟ مثلا تور ترکیبی تایلند یعنی چه؟ در حقیقت برخی از کشورها هستند که چندین شهر مهم برای سفر دارند. مثلا تایلند، دارای سه شهر است که در بین کل دنیا برای گردشگری معروف شده است: پاتایا، پوکت و بانکوک که پایتخت تایلند است. بنابراین برخی از گردشگران دوست دارند که با یک تیر دو نشان بزنند و به جای سفر به یک شهر، به دو شهر ولی در قالب یک تور سفر کنند. به این تورها، تور ترکیبی گفته می‌شود.

تورهای ترکیبی تایلند، به مقصد دو شهر با مجموعا هشت روز اقامت به پایان خواهد رسید. تور ترکیبی پاتایا پوکت، تور ترکیبی پاتایا بانکوک و تور ترکیبی بانکوک پوکت، تورهای ترکیبی هستند که توسط آژانس های هواپیمایی ایران برگزار می‌شوند. اگر مایل هستید از دو شهر تایلند بازدید داشته باشید، می‌توانید از تور ترکیبی تایلند شرکت کنید و شهرهای دلخواه خود را برای سفر انتخاب نمایید. با توجه به اینکه سفرها و تورهای تایلند، معمولا 8 روزه است، پس زمان سفر شما برای حضور در شهرهای مختلف، نصف خواهد شد. یعنی مثلا 4 روز در پوکت و 3 روز در پاتایا و غیره!

افرادی که بیشتر به دنبال تنوع در سفر هستند و دوست دارند تجربه بیشتری در سفرهای خارجی کسب کنند، تور ترکیبی انتخاب مناسبی برای ایشان خواهد بود. شرکت تایسیز پرواز پارسیان نیز یکی از برگزارکنندگان معتبر تور ترکیبی تایلند در ایام مختلف سال است.

بهترین تور ترکیبی تایلند

با توجه به هزینه بالایی که باید بابت تور ترکیبی تایلند پرداخت کنید، بدیهی است که باید با وسواس بیشتری آژانس مورد نظر را برای رزرو تور ترکیبی، انتخاب نمایید. اما بهترین تور ترکیبی تایلند را کدام شرکت برگزار می‌کند؟ کدام شرکت می‌تواند انتخاب درست تری برای سفر ترکیبی ما به مقصد تایلند باشد؟ یک تور ایده آل چه ویژگی ها و امکاناتی باید ارائه دهد؟

 • برنامه ریزی دقیق برای سفر؛

یکی از ویژگی هایی که باید بهترین تور به شما ارائه کند، برنامه ریزی دقیق سفر است. یک تور باید از قبل زمان حضور در هر یک از شهرها، هتل های موجود و زمان رفت و برگشت را برنامه ریزی کرده باشد تا دیگر مشتری از این بابت دغدغه و نگرانی نداشته باشد.

 • ارائه لیستی از هتل ها برای رزرو؛

یک تور حرفه ای، برای اینکه دست گردشگر را برای انتخاب محل مورد اقامت خود باز بگذارد، لیستی متنوع از هتل های گوناگون را به وی پیشنهاد می‌دهد. تورهای معمولی یا ضعیف، فقط تعداد خیلی محدودی از هتل ها را ارائه می‌دهند که این، سبب بسته بودن دست مشتری برای انتخاب محل اقامت خود خواهد بود. مثلا افرادی هستند که میخواهند با بودجه کمتری هتل رزرو کنند، یا بر عکس افرادی هستند که در این لیست به دنبال لوکس ترین هتل ها هستند، شرایط تور باید به گونه ای باشد که هر دو این تفکرات بتوانند تور مورد نظر خود را رزرو نمایند.

 • داشتن تور لیدر مناسب؛

یکی از مهمترین ویژگی هایی که آسایش سفر را برای گردشگران ایجاد می‌کند، حضور یک تور لیدر باتجربه است. تور مورد نظر باید بتواند یک راهنمای باتجربه را همراه بقیه گردشگران اعزام کند تا آنها بتوانند از تجربیات تور لیدر، برای داشتن سفری بهتر، استفاده نمایند.

 • راحتی و اطمینان در رزرو تور؛

یکی از معضلاتی که برخی از گردشگران دارند، سختی در رزرو تور است. این به خاطر فرایند اشتباه در برخی آژانس های هواپیمایی است که مسافر را سرگردان می‌کند. مسافران باید بتوانند خیالشان از بابت رزرو تور کاملا راحت باشد تا بتوانند برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشند و از قطعیت سفر آگاه باشند.

 • اعتبار و سابقه آژانس هواپیمایی؛

بهترین تور ترکیبی تایلند، قطعا توسط آژانس های هواپیمایی برگزار می‌شود که دارای سابقه و تجربه خوبی در زمینه برگزاری تورهای خارجی داشته باشند. همچنین یک آژانس هواپیمایی باید اعتبار خوبی به واسطه برگزاری تورهای موفق کسب کرده باشد و بتواند خیال مشتریان را از این بابت راحت نماید.

 • شرایط پرداخت اقساطی برای تورها؛

این گزینه که به عنوان آخرین مورد به آن می‌پردازیم، در واقع گزینه مهمی‌برای مسافران است. چرا که برخی از مسافران، دوست دارند به صورت اقساطی به سفر بروند یا اینکه به خاطر نبودن بودجه کافی، نمیخواهند سفر خود را به تعویق بیندازند. این شرایط پرداخت قطعا به آنها کمک ویژه ای خواهد کرد. از طرفی دیگر، وقتی یک تور به صورت اقساط هم برگزار می‌شود، می‌توان متوجه شد که شرکت به اندازه کافی پشتوانه مالی دارد که توانسته است به جای شرایط نقدی، شرایط اقساطی را برای مشتریان خود ارائه دهد.

با در کنار هم قراردادن این گزینه ها در کنار هم، می‌توان به این نتیجه رسید که کدام تورها می‌توانند تورهای مورد پسند شما باشند و به شما برای رفتن به یک سفر ترکیبی لذت بخش کمک کنند.

با توجه به موارد بالا که به آن اشاره کردیم و به عنوان معیارهای بهترین تور ترکیبی تایلند گفتید، یکی از مصادیق این موارد، شرکت تایسیز پرواز پارسیان است که به جرات می‌توان گفت یکی از شرکت های معتبر هواپیمایی در زمینه برگزاری تورهای داخلی و خارجی است که با کیفیت بالا، اقدام به برگزاری انواع سفرها با کیفیت بالا و مطلوب گردشگران و سفر دوستان می‌کند. با توجه به تجربه و اعتبار این شرکت، به شما توصیه می‌کنیم که حتما یک سفر را با این شرکت تجربه کنید تا متوجه کیفیت ارائه خدمات و کیفیت برگزاری تورهای این شرکت هواپیمایی معتبر شوید.

تورهای ترکیبی تایلند کدام شهرها را شامل می‌شوند؟

اما برسیم به این پاسخ که چه تورهایی در میان تورهای ترکیبی تایلند قرار می‌گیرند؟ معمولا تورهای ترکیبی که به مقصد تایلند برگزار می‌شوند، به دو شهر محدود می‌شوند.

از میان شهرهای تایلند، سه شهر را می‌توان از نظر گردشگری و توریستی سرآمد دانست، شهرهای بانکوک، پاتایا و پوکت. پس طبیعی است که در تورهای ترکیبی، یکی از این شهرها وجود نداشته باشد، چون بیشتر تورها همانطور که خدمتتان عرض کردیم، به 2 شهر محدود می‌شوند. البته گاها نیز تورهایی به مقصد هر سه شهر برگزار می‌شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • تور ترکیبی پوکت – پاتایا

پوکت و پاتایا از نظر منابع و جاذبه های طبیعی، بسیار غنی هستند. پاتایا یک شهر ساحلی کوچک است و قبلا توسط سربازان آمریکایی جهت استراحت در جنگ ویتنام کشف شد. پوکت هم که بزرگترین جزیره تایلند است که دارای جاذبه های متعدد گردشگری است. در این دو شهر، علاوه بر طبیعت زیبا و سواحل بی‌نظیر، می‌توانید از جاذبه های مذهبی، تاریخی، فرهنگی و تفریحی نیز لذت ببرید. تور ترکیبی پوکت و پاتایا یکی از تورهای به خصوص و محبوب برای ایرانی ها به شمار می‌رود. در واقع اگر بخواهید به هر کدام به صورت جداگانه سفر کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید، اما در تور ترکیبی، اگرچه در زمان کمتری در این جزایر هستید، اما با هزینه کمتر، از مواهب هر دو شهر لذت و بهره برده اید.

 • تور ترکیبی بانکوک – پاتایا

بانکوک به عنوان پایتخت کشور تایلند به شمار می‌رود و یکی از شهرهای بزرگ منطقه آسیا است که البته جزء شهرهای شلوغ و پرجمعیت نیز محسوب می‌شود. بانکوک را به خاطر معابد متنوع و گسترده اش می‌شناسند. به علاوه در این شهر، می‌توانید از جاذبه های گوناگون لذت ببرید. تور ترکیبی بانکوک و پاتایا، طی 7 شب و 8 روز برگزار می‌شود و شما می‌توانید تجربه سفر در یک شهر تاریخی پر هیاهو و پر از معبد را به همراه یک شهر ساحلی، داشته باشید.

 • تور ترکیبی بانکوک – پوکت؛

یکی دیگر از تورهای ترکیبی به مقصد کشور تایلند، تور ترکیبی بانکوک و پوکت می‌باشد. بعد از بانکوک، پوکت بزرگترین منطقه تایلند محسوب می‌شود. شما با شرکت در این تور، بخش بزرگی از جاذبه های دیدنی تایلند را خواهید دید، چرا که اکثر جاذبه های کشور تایلند در این 2 شهر پراکنده شده اند. به علاوه اینکه، تنوع جاذبه هایی که در طول این تور تجربه می‌کنید، رضایت بخش خواهد بود.

 • تور ترکیبی بانکوک، پاتایا و پوکت؛

اگر چه توری که به مقصد این 3 شهر برگزار شود، گران خواهد بود ولی اگر بخواهید به هر کدام از این شهرها به صورت مستقل سفر کنید، باید بیش از اینها هزینه بدهید. تور ترکیبی بانکوک، پاتایا و پوکت یک تور کامل در کشور تایلند خواهد بود. یعنی شما در این سفر، چیزی را از دست نمی‌دهید و بازدید از کل جاذبه های معروف تایلند را هم در این سفر تجربه خواهید کرد.  در تورهایی که به صورت ترکیبی از دو شهر برگزار می‌شود، مدت زمان 7 شب و 8 روز در سفر هستید، اما تور ترکیبی بانکوک پاتایا پوکت، طی 14 شب و 15 روز برگزار می‌شود. معمولا به علت قیمت بالا، این تور بیشتر در اواخر تابستان برگزار می‌شود که گردشگران کمتری به خاطر گرمای هوا به تایلند سفر می‌کنند و قیمت هتل ها کاهش یافته است.

قیمت تور ترکیبی تایلند چقدر است؟

قیمت تور ترکیبی تایلند به چه عواملی بستگی دارد؟ چرا در برخی سایت ها و آژانس های هواپیمایی قیمت تورهای مشابه، متفاوت است؟ برای بررسی این موضوع، با ما همراه باشید.

در برگزاری یک تور، مولفه های بسیاری هستند که قیمت نهایی را تعیین می‌کنند. این مولفه ها در همه جا یکسان هستند ولی سبب ایجاد قیمت متفاوت می‌شوند. برای اینکه بتوانیم موضوع قیمت تور ترکیبی تایلند را درک کنیم، بهتر است که با این مولفه ها آشنا شویم:

 • کیفیت محل اقامت؛

وقتی که در یک تور گردشگری شرکت می‌کنید، بیشترین هزینه ای که پرداخت می‌کنید، مربوط به هزینه اقامتتان خواهد بود. یعنی در نمودار قیمت، هزینه هتل و محل اقامت، بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است. هرچقدر هتل هایی که در شهرها برای شما رزرو می‌شود، با کیفیت تر، با تعداد ستاره بالاتر و به مرکز شهر نزدیک تر باشد، هزینه بالاتری باید برای اقامت خود بپردازید.

 • مدت زمان اقامت؛

طبیعتا هر چقدر بیشتر در یک سفر باشید، هزینه هتل شما بالاتر خواهد بود. عمده تورهای ترکیبی کشور تایلند، به صورت 8 روزی برگزار می‌شوند.

 • نوع شهرهای تور ترکیبی؛

سومین مولفه ای که در قیمت تور ترکیبی تایلند می‌تواند موثر باشد، نوع شهرهای مقصد خواهد بود. بانکوک، یک شهر پر جمعیت و پر گردشگری است و هتل های متنوع و البته گرانی دارد. در بین همه این شهرها، در صورتی که یک طرف سفر شما بانکوک باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. پس با این تفاسیر قیمت تور پوکت و پاتایا، نسبت به دو تور دیگر، مناسب تر خواهد بود.

 • زمان سفر؛

دیگر فاکتوری که سبب ایجاد اختلاف در قیمت تورها می‌شود، زمان و فصل سفر است. یعنی مهم است که کی میخواهید به تایلند سفر کنید و در تورهای ترکیبی این کشور شرکت نمایید. هر چه به فصل های گرم سال نزدیک می‌شویم، قطعا آب و هوای تایلند هم گرم تر خواهد شد. برای بسیاری از مسافران، گرمای هوا و رطوبت زیاد، قابل تحمل نیست و به همین دلیل، قید سفر به تایلند را در فصل های بهار و تابستان می‌زنند. پس در این برهه زمانی، تقاضا کم است و قیمت ها به شدت کاهش پیدا می‌کنند. اما بالعکس، در پاییز و زمستان، تقاضا زیاد است و قیمت ها دوباره افزایش پیدا می‌کنند.

 • قیمت ارز؛

با توجه به اینکه بیشتر هتل های تایلند با دلار و یورو قیمت می‌دهند، طبیعی است که نوسان قیمت ارز هم بتواند یک مولفه تاثیرگذار در قیمت تور ترکیبی تایلند باشد.

با توجه به موارد بالا، این را متوجه شدید که قیمت تورهای ترکیبی ثابت نیستند و نمی‌توان در این مقاله یک قیمت ثابت و قطعی و بدون تغییر برای شما ارائه کرد. در عوض، در بالای این صفحه لیستی از تورهای ترکیبی موجود به همراه قیمت و امکانات را به شما نمایش می‌دهیم تا شما بتوانید بر اساس بودجه و میل خود، یکی از آنها را به دلخواه رزرو نمایید.

تور ترکیبی تایلند نوروز 1402

یکی از جذابترین زمان ها برای سفر به تایلند، در نوروز است. نوروز برای ما ایرانی ها به معنای فرارسیدن سال نو و بهار است و در تایلند هم به معنی هوای متعادل برای گردشگران. در ابتدای بهار یعنی ماه فروردین، در تایلند هنوز آنقدر هوا گرم نیست که نتوان آن را تحمل کرد. پس می‌تواند از نظر آب و هوایی، زمان بسیار مناسبی برای سفر باشد.

غیر از آن، نوروز دارای چند روز تعطیلات پشت سرهم است. این تعطیلات برای کارمندان و افرادی که در شغل های استخدامی‌هستند، فرصت خوبی ایجاد می‌کند تا بتوانند به لذت سفر در این زمان برسند.

تعطیلات ابتدای نوروز و همچنین آب و هوای مناسب تایلند، سبب محبوبیت تور ترکیبی تایلند نوروز 1402 شده است. برای رزرو تورهای ترکیبی پیش رو، می‌توانید با مشاوران شرکت تایسیز پرواز پارسیان تماس حاصل فرمایید و از شرایط آن آگاه شوید. شماره تماس 02145813 برای ارتباط مشتریان در دسترس شما خواهد بود.

جاذبه های گردشگری در تور ترکیبی تایلند

در تور ترکیبی تایلند، چه جاذبه های معروفی را می‌توانیم ببینیم؟ بهترین جاذبه های تایلند کدامند؟ تایلند یک کشور با فرهنگ غنی و جالب است. هر گوشه ای از آن یک جاذبه دیدنی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در پوکت و پاتایا که پر از جاذبه های تفریحی و طبیعی هستند، انگار در بهشت روی زمین هستید. بانکوک هم دارای جاذبه های متعدد گردشگری اعم از طبیعی، تفریحی، مذهبی، فرهنگی و تاریخی است. حالا به تفکیک شهر، چندتا از مهمترین جاذبه هر شهر را برای شما توصیف خواهیم کرد و توصیه داریم که در تور تایلند، حتما از این جاذبه ها بازدید داشته باشید.

جاذبه های بانکوک

بانکوک به عنوان یکی از شلوغ ترین پایتخت های شرق آسیا شناخته می‌شود. به همان میزان، تعدد معابد در این شهر هم می‌تواند برای شما جالب باشد. برویم و با هم چند تا از معروف ترین جاذبه های دیدنی در پایتخت تایلند را بررسی کنیم:

 • معبد وات پراکائو؛

یکی از معروف ترین جاذبه های تایلند که ممکن است تصاویر آن را در اینترنت دیده باشید، معبد وات پراکائو است که در شهر گراند پالاس بانکوک واقع شده است. این جاذبه به خاطر نمای زمردین خود در جهان معروف شده است.

 • پارک لومپینی؛

یک پارک در مساحت 500 هزار متر مربع برای گردشگران و افراد بومی‌این منطقه ساخته شده است و جایی دنج برای تفریح و خوشگذرانی است. سرگرمی‌های گوناگونی در این پارک وجود دارند که بساط را برای بازی و ورزش های تک نفره و جمعی فراهم کرده است.

 • گراند پالاس یا کاخ بزرگ؛

یکی از بناهایی که شکوه معماری در تایلند را می‌رساند، گراند پالاس است. این مجموعه دارای فضای باز و چند فضای ساختمانی است که در گذشته دور، محل سکونت پادشاهان تایلند بوده است و از آن به خوبی مراقبت شده است.

 • معبد وات آرونا؛

همانطور که خدمتتان عرض کردیم، بانکوک دارای معابد متعددی است، اما معبد وات آرونا به خاطر ارتفاع 79 متری خود، بیشتر از همه معابد به چشم گردشگران می‌آید و سالانه هزاران نفر از این بنا دیدن می‌کنند.

 • بازارچه شناور بانکوک؛

یکی از جاذبه های جالبی که برای هر بیننده ای دیدن آن حیرت انگیز خواهد بود، مغازه های شناور روی آب در بانکوک است. این جاذبه منحصر به فرد، در واقع بخش زیادی از مایحتاج مردم را تامین می‌کند و در عین حال برای گردشگران جالب است. مردم محلی، قایق ها را به عنوان مغازه خود روی آب شناور می‌کنند و اقدام به فروش کالاهای خود می‌کنند.

جاذبه های پاتایا؛

 

بعد از بانکوک، بهتر است جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر پاتایا که یک شهر ساحلی کوچک است را بررسی کنیم. در عین حال که پاتایا شهری کوچک است اما به خاطر جاذبه های متعدد گردشگری، سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند که 50 برابر بیشتر از جمعیت خود است.

 • باغ استوایی نانگ نوچ؛

پاتایا به خاطر آب و هوای استوایی که دارد و باران های خوبی می‌بارد، بنابراین پوشش های گیاهی غنی نیز دارد. یکی از باغ های دیدنی که می‌توانید در آن روحتان را جلا دهید، باغ استوایی نانگ نوچ است که هزاران گونه گیاهی استوایی را در خود جای داده است و یک تکه از بهشت در پاتایا است.

 • گالری هنر در بهشت هنر؛

یکی از گالری های هنری خلاقانه در شهر پاتایا، مشهور به گالری هنر است. در واقع با حقه های طراحی و نقاشی، خطای دید برای مخاطب ایجاد می‌شود و فرصت خوبی برای عکاسی ایجاد می‌شود.

 • سواحل پاتایا؛

پاتایا یکی از شهرهای ساحلی است که چندین ساحل منحصر به فرد را درون خود جای داده است. در این سواحل می‌توانید به انواع تفریحات آبی بپردازید. همچنین وجود کافه و رستوران در کنار ساحل، سبب ایجاد یک فضای لذت بخش برای گذران زمان شده است. ساحل کوه لارن، ساحل بن آمفور و ساحل جامتین از معروف ترین این سواحل هستند.

 • جزیره مرجانی؛

یکی از جزایر زیبا با آب های زلال و شفاف، جزیره مرجانی واقع در پاتایا است. در این منطقه علاوه بر شگفتی آب های زلال و گونه های دریایی خاص، می‌توانید به انواع تفریحات و سرگرمی‌های آبی اعم از موج سواری، جت اسکی، قایق سواری و غیره بپردازید.

جاذبه های پوکت؛

پوکت بعد از بانکوک، بزرگترین و مهم ترین شهر تایلند به شمار می‌رود که اقتصاد آن وابسته به گردشگری است. جاذبه های مختلفی در پوکت وجود دارند، اما از معروف ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • ساحل کاتا؛

یکی از جاذبه های پوکت، ساحل گردی و آفتاب گرفتن در کنار آب خواهد بود و بعدش، شیرجه زدن در آبهای زلال تایلند. یکی از سواحل معروف پوکت، ساحل کاتا است که علاوه بر تفریح در آن، با منظره ای بسیار زیبا و سرسبز که با رنگ آبی دریا تلاقی پیدا کرده است، روبرو خواهید بود. غیر از کاتا، چندین ساحل زیبای دیگر هم در پوکت واقع شده اند، از جمله ساحل کارون، پاتونگ، کاتا نوی و غیره.

 • پارک فانتاسی؛

یکی دیگر از جاذبه های معروف و دیدنی شهر پوکت که توصیه می‌کنیم حتما از آن بازدید داشته باشید، پارک فانتاسی است که مجموعه ای سرگرمی‌ها و برنامه های مهیج در آن وجود دارند.

 • پناهگاه فیل ها؛

فیل ها در کشور تایلند، جایگاه ویژه ای دارند. بنابراین ممکن است در شهرهای مختلف، جاهایی را ببینید که فیل ها در یک منطقه محافظت شده، برای بازدید عموم جمع آوری شده اند. در پناهگاه فیل ها، می‌توانید از نزدیک فیل ها را لمس کنید و با آنها ارتباط برقرار نمایید.

 • شهر قدیمی‌پوکت؛
نمی‌شود به پوکت بروید و بدون بازدید از شهر قدیمی‌آن بازگردید. شهر قدیمی‌پوکت، بافتی از شهر قدیم پوکت را در خود دارد که ساختمان های رنگارنگ در آن خودنمایی می‌کنند. علاوه بر آشنایی با سبک و سیاق سکونت مردم در این منطقه، می‌توانید در کافه ها و رستوران های این شهر از خود پذیرایی کنید. 
6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm