تور مشهد

تور مشهد

 تور مشهد

شهر مشهد به عنوان یکی از شهر های توریستی ایران می باشد و یکی از منابع درآمد مردم این شهر از جذب توریست و خدماتی که میدهند کسب می شود . شهر مشهد همانند سایر شهرهای ایران دارای جاذبه های تاریخی ، تفریحی و طبیعی فراوانی می باشد ولی علت اصلی مشهور بودن و جذب توریست بالای این شهر به خاطر حرم امام رضا (ع) می باشد .

امام رضا به عنوان هشتمین امام شیعیان می باشد که به دست معمون به شهادت رسید و حرم این امام در کشور ایران و شهر مشهد می باشد .

هر ساله زائران فراوانی از سرتاسر ایران و مسلمانان دنیا برای زیارت حرم امام رضا به شهر مشهد سفر میکنند .

شهر مشهد دارای رستوران های معروف می باشد و کباب شیشلیک مشهد و آش شله مشهد ، پلو ماهیچه از غذت های معروف مشهد می باشد .

رستوران های مشهد بین گردشگران خیلی زبان زد میباشد که میتوان به رستوران شاندیز پدیده ، رستوران پسران کریم ، رستوران معین درباری اشاره کرد .

فرودگاه مشهد

مسافرانی که قصد سفر به مشهد از طریق هوایی را دارند میتوانند از شهر مبدا خود با هواپیما به فرودگاه شهید هاشمی نژاد پرواز کنند.

فرودگاه شهید هاشمی نژاد به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی کشورمان ایران شناخته میشود . این فرودگاه جزوء فرودگاه های پر تردد کشورمان است که روزانه بین 60 الی 70 پرواز داخلی وارد و به همین تعداد از فرودگاه هاشمی نژاد خارج میشوند . پرواز های برای مسیر دبی ، استانبول آنتالیا ، نجف ، بغداد ، بانکوک ، دوحه شهر هایی می باشد که پرواز مستقیم به شهر مشهد و بلعکس دارند .

راه آهن مشهد

یکی از راه های رسیدن به مشهد و تور مشهد از طریق قطار می باشد ، یکی از پر تردد ترین مسیر شبکه ریلی ایران مسیر مشهد می باشد . راهآهن مشهد به عنوان پرجنب و جوش ترین ایشتگاه راه آهن ایران می باشد که سالانه هزاران گردشگر از طریق ایشتگاه راه آهن وارد شهر مشهد میشود .

تور زمینی مشهد با قطار جزو تورهای پرطرفدار می باشد و سفر کردن با قطار لذت خاص خود را دارد . ارزانی قیمت بلیت قطارنسبت به هواپیما و راحتی قطار نسبت به اتوبوس از علل محبوبیت سفر با قطار می باشد . وقتی که نزدیک شهر مشهد می شوید گنبد طلایی امام رضا که نمایان میشود و مسافران برای دیدن گنبد طلایی جلو پنجر صف میکشند تا بتوانند در خلوت خود به راز و نیاز بپردازند .

فلکه آب ، میدان بیت المقدس

میدان بیت المقدس یا فلکه آب یکی از معروف ترین میدان های شهر مشهد می باشد . این میدان که مقصد اکثر زائران می باشد در انتهای خیابان امام رضا قرار دارد . بازار امام رضا در جنب این میدان قرار دارد که محل مناسبی برای خرید سوغاتی زائران می باشد اما علت اصلی محبوبیت این میدان ، نزدیک بودن با وردی باب الرضا حرم امام رضا می باشد .

باب الرضا یکی از چهار درب ورودی به حرم امام رضا می باشد .

سوغاتی مشهد

مسافرانی که تور مشهد می روند بهترین سوغاتی که میتوانند برای منظران چشم به راهشان ببرند دعا کردن و نایب الزیاره بودن می باشد . اما خارج از بحث معنوی برای خانواده و آسنایان خود سوغاتی همچون مهر مشهد ، تسبیح مشهد ، نخود کشمیش ( آجیل مشکل گشا) ، زعفران ، زرشک ، اویه هفت اقلیم ، نبات ، ظروف سنگی و کلی صنایع دستی می توانند تهییه نمایند .

اگر در فصل تابستان به شهر مشهد رفتین سعی کنید حتما خربزه مشهدی تهییه کنید تا طعم دلنشین آن را تجربه کنید .

جاهای دیدنی مشهد 

مسافران تورمشهد به غیر از زیارت میتوانند از مراکز دینی و تاریخی مشهد تماش کنند و لذت ببرند . آرمگاه شاعر بزرگ حکیم ابوالقاسم فردوسی ، مقبره نادر شاه افشار ، مجموعه کوه سنگی ، منطقه شاندیز و جاغرق ، کلیسای مسروپ قدس ، خانه تاریخی ملک ، موزه نان و مجموعه تفریحی آبی میتوانند استفاده کنند .

هتل های مشهد

شهر مشهد بخاطر اینکه میزبان زائران باشد و بتوانند اسکان این مسافران را به راحتی انجام دهد تعداد زیادی و هتل و هتل آپارتمان دارد . اکثر هتل های شهر مشهد در خیابان امام رضا می باشد . در کل یکی از امتیازهای هتل ها در مشهد به غیر از تمیزی و خدمات دادن نزدیک بود به حرم می باشد .

هتل قصر به عنوان یکی از معروف ترین و قدیمی ترین هتل های شهر مشهد می باشد . هتل درویشی ، هتل الماس 2 ، هتل قصر طلایی ، هتل سی نور از جمله هتل های معروف شهر مشهد می باشد. و هتل جواد ، هتل هلیا ، هتل طوس از هتل های معروف چهار ستاره شهر مشهد می باشد .

نزدیک ترین هتل چهار ستاره که از بعضی پنجره های آن گنبد حرم امام رضا دیده می شود و میتوان گفت نزدیک ترین هتل به ضریح امام رضا (ع) هتل طوس می باشد .

معروف ترین صحن حرم امام رضا

صحن انقلاب اسلامی به عنوان قدیمی ترین و با شکوه ترین صحن حرم امام رضا شناخته میشود . در این به عنوان نزدیک ترین صحن به گنبد و ضریح امام رضا می باشد .

سقا خانه معروف امام رضا (ع) ، پنجره فولاد و ایوان طلا حرم امام رضا در این صحن قرار دارد . 


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm