تور خوی

تور خوی

تور خوی

تور خوی بخاطر داشتن جاذبه های کردشگری طبیعی و تاریخی که در شهر خوی دارد از طرفداران فراوانی برخوردار می باشد . در تور خوی میتوانید با یکی از کهن ترین شهر های ایران آشنا شوید و از فرهنگ و تاریخ این شهر لذت ببرید . در تور خوی شما از آب هوای مطبوع ، غذاهای محلی ، میوه های ارگانیک ، صنایع دستی و مکان های تاریخی دیدن نمایید .

شهر خوی به عنوان دومین شهر بزرگ استان آذربایجان غربی شناخته می شود .شهر خوی به عنوان نزدیکترین شهر ایران به کشور ترکیه می باشد و با سه شهر سلماس ، ماکو و مرند مرز مشترک دارد .

تمدن و قدمت شهر خوی از آثار تاریخی و باستانی این شهر از جمله مسجد ایلخانی ، بازار خوی ، برج مقبره شمس تبریزی نمایانگر این شهر می باشد .

شهر خوی در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و در قدیم به عنوان یکی از مرکز های داد ستد بازرگانان شناخته می شد . 

شهر خوی آرمگاه بزرگانی همچون پوریا ولی ، شمس تبریزی در خود دارد . و آثار تاریخی همچون پل خاتون ، بازار سرپوشیده ، خانه کبیری ، مسجد مطلب خان ، ساختمان شهرداری ، کلیسای سورپ سرکیس ، مقبره آقا میر یعقوب می باشد .

شهر خوی به عنوان شهر آفتاب گردان یا شهر تخمه شناخته می شود . در این شهر مزرعه های گل آفتاب گردان جلوه خاصی به این شهر میدهند که با قدم زدن در مزرعه های آفتابگردان یکی از رویایی ترین حس هایی می باشد که میتوان تجربه کرد .

شهر فیرورق

شهر فیرورق بزرگترین شهرستان خوی میباشد و در پنج کیلومتر می باشد . شهر فیرورق به عنوان یک تفرجگاه مردم خوی شناخته می شود . فیرورق مملو از باغات است و همین موضوع باعث سر سبزی و این شهر شده است . وجود موتورهای چاه عمیق  در این شهر و پرآب بودن باعث شده تا مردم این شهر به کشاورزی بپردازند و محصولاتی همچون آلبالو ، گیلاس ، گردو ، سیب ، زردآلو ، تخمه کدو برداشت می نمایند . این شهر یکی از مکان های مورد بازدید تور خوی می باشد .

پارک داغلارباغی فیرورق که به صورت یک پارک جنگلی می باشد محیط مناسبی برای استراحت گردشگران می باشد و در بالای پارک از وسایل تفریحی پارک می توانند استفاده نمایند .

فرودگاه خوی

فرودگاه شهر خوی در سال 83 در دولت آقای خاتمی افتتاح شد .از شهر های تهران روزانه 4 پرواز به صورت هفتگی پرواز داشت .

مرز رازی

مرز رازی به عنوان یکی از مرز های ایران و ترکیه می باشد . این مرز از ساعت 09:00 الی 17:00 کار میکند . از این مرز برای تور های وان استفاده می شود . مرز رازی یکی از مرزهای مهم و حیاطی کشور ایران میباشد . 

جاذبه های گردشگری خوی

شهر خوی با قدمت و پیشینه خود که از قدیم دارد دارای جاذبه های قدیمی بسیاری می باشد . جاذبه های تاریخی در کنار جاذبه های طبیعی این شهر باعث شده تا گردشگران بسیاری جذب این شهر شوند .

آبشار بدلان ، شهر فیرورق ، روستای پیرکندی ، پل قطور ، آرامگاه شمس تبریزی و پوریای ولی ، بازار سربسته خوی ، پل خاتون ، مقبره علمدار ، دورازه سنگی خوی ، مسجد مطلب خان خوی ، موزه خوی ، خانه کبیری ، امام زاده سیده بهلول ، ساختمان قدیمی شهرداری ، کلیسای سورپ سرکیس می باشد .

جالب است بدانید رستوران حاج حسین و حاج علی خوی در بازار قدیمی این شهر می باشد که قدمتی بیش از یک قرن دارند و کباب کوبیده ای به سبکی خاص می پزند . 

رستوران های حاج علی و حاج حسن از رستوران های محبوب و پر طرفدار مردم خوی می باشند و اغلب بعد از ساعت 14 غذا ندارند و تمام شدهاست .

سبک کباب کویده این رستوران های به این گونه است که کباب کوبیده رو بر روی 3 سیخ طبخ میدهند و برنج ایرانی را همراه با کره محلی برای مشتریان سرو می کنند .

سوغات شهر خوی

گردشگران که به شهر خوی می آیند می توانند از شهر خوی برای اقوان خود سوغاتی بیاورند . مسافران تور خوی میتوانند برای از محصولات کشاورزی و صنایع دستی سوغاتی تهییه نمایند .

تخمه خوی که در کل ایران معروف است و احتیاجی به تعریف ندارد و تمام گردشگران از این تخمه برای خود می آورند . محصولات خشکبار این شهر از جمله گردو ، آلبالو خشک ، برگه زرد آلو ، لواشک ، می باشد . عسل یکی دیگر از محصولات پر طرفدار شهر خوی می باشد که می توان به عنوان سوغاتی از این شهر یاد کرد که با خرید عسل شهر خوی به سختی میتوان عسل منطقه دیگری را پسند کرد .

مسیر خوی

مسافرانی که می خواهند به شهر خوی از تهران سفر کنند از استان های البرز ، قزوین ، آذربایجان شرقی عبور خواهند کرد . مسافت شهر خوی تا تهران 777 کیلومتر می باشد که معمولا مدت زمان 10 ساعت زمان می برد . 

مسیر تا شهر تبریز اتوبان میباشد و از شهر تبریز به بعد از داخل شهر های صوفیان ، مرند ، کشکسرای عبور کرده و پس از رسیدن به سه راه خوی تا شهر خوی حدود 60 کیلومتر می باشد .

هتل های خوی

در شهر خوی فقط 3 هتل تا به امروز وجود دارد هتل ثمین ، هتل زمرد و هتل جهانگردی سهر خوی میباشند که آماده پذیرایی از مسافران می باشد .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm