تور باکو

تور باکو

تور باکو

یکی از تورهای دلخواه ایرانیان تور باکو می باشد . باکو که پایتخت کشور آذربایجان است در گذشته خود جزوی از خاک ایران زمین بوده است و از نظر فرهنگی و رفتاری شباهت های خیلی زیادی به مردم ایران دارد و در تور باکو میتوانید در کنار بناهای سنتی و تاریخی بنا های مدرنیته را مشاهده کنید و از طعم غذای های سنتی این شهر لذت ببرید . تور باکو باتوجه به کم بودن مسافتی و هم مرز بودن کشور آذربایجان با کشورمان ایران باعث شده تا گردشگران به راحتی و بدون استرس طولانی بودن مسیر به این شهر سفر کنند 

باکو

شهر باکو به عنوان یک شهر بندری که در غرب دریای خزر قرار دارد بزرگترین شهر و پایتخت کشور آذربایجان شناخته میشود . شهر باکو یک شهر قدیمی که از قرون وسطی آثار باستانی همچون قصر شروان شاه ، قلعه دختر ، برج های سنگی ، مجموعه های سلطنتی بزرگ ، نشانده قدمت شهر باکو و اماکنی همچون مسجد حیدرعلیوف ، برج های شعله ، مرکز فرهنگی حیدرعلیف نشانه مدرن بود شهر باکو می باشد .

در گذشته باکو جزوء خاک ایران بوده است و به خاطر وزش باد به این شهر بادکوبه میگفتند و بعدها پس از جادا شدن از ایران به نام باکو تغییر نام داد و نام مستعار این شهر ، شهر بادها می باشد و به مروارید خزر مشهور می باشد .

کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان بزرگترین کشور قفقاز می باشد . همسایگان این کشور از جنوب کشور ایران ، از غرب کشورهای  ارمنستان و ترکیه، از شمال با کشور روسیه و شمال غربی با گرجستان می باشد . مردم این کشور مسلمان می باشند و به زبان ترکی آذربایجانی صحبت میکنند . کد تلفن کشور آذربایجان 0094 می باشد . جمهوری آذربایجان به 59 بخش ، 11 شهر و 1جمهموری خود مختار تقسیم شده است . جمهوری خود مختار نخجوان دارای 7 بخش می باشد که درمجموع کشور آذربایجان را به 66 بخش تقسیم شده است . مردم کشور آذربایجان با پول منات داد و ستاد میکنند .

تورهای لحظه آخری باکو

تورهای هوایی باکو را میتوان به صورت تور لحظه آخری خرید کرد . علت این موضوع هم بخاطر صدور آسان ویزا در فرودگاه حیدر علی اف است . مسافران با پرداخت 26 دلار آمریکا در فرودگاه حیدر علی اف میتوانند ویزا خود را دریافت نماییند ولی برای تور های زمینی همچینی امکانی وجود ندارد و مسافران می بایست از قبل نسبت به اخذ روادید یا ویزا اقدام نمایند .

مسافران تا آخرین لحظه میتوانند نسبت به خرید تور هوایی باکو اقدام نمایند و تور لحظه آخری باکو را خریداری نماییند . تور لحظه آخری باکو با توجه به تعداد صندلی باقیمانده می توان قیمت گذاری کرد در صورتی که تعداد صندلی خالی مانده کم باشد که معمولا در مناسبت های مختلف و اعیاد این اتفاق رخ میدهد نرخ پرواز افزایش می یابد و در صورتی که صندلی های خالی مانده در پرواز زیاد باشد قیمت پرواز و تور لحظه آخری باکو کاهش می یابد. تورهای لحظه آخری باکو را میتوان از تایسیز پرواز خرید کنید .

تورهای لحظه آخری باکو امکان دارد هتل مد نظر شما پر شده باشد و جا نداشته باشد در این صورت شما باید هتل دیگری را انتخاب نمایید .

با چه پرواز های میتوان به باکو رفت ؟

شرکت هواپیمایی آذربایجان روزانه در مسیر فرودگاه امام خمینی به فرودگاه حیدرعلی اف به صورت رفت و برگشت پرواز دارد و شرکت هواپیمایی ایران ایر در هفته دو روز یعنی دوشنبه ها و پنجشنبه ها و شرکت هواپیمایی ماهان در روز های شنبه ها ، چهارشنبه ها و جمعه ها پرواز مستقیم بین فرودگاه حیدرعلی اف شهر باکو و فرودگاه امام خمینی ایران به پرواز در می آیند . مسافران برای رزرو بلیت باکو می توانند از رزرواسیون آنلاین تایسیز پرواز رزرو نمایند .

مسافران با توجه به روز پرواز و مدت اقامت خود می توانند این از بین این شرکت های هواپیمایی یکی را انتخاب نمایند .

تور باکو را تا چند روز قبل از سفر می توان خرید کرد ؟

با توجه به روابط سیاسی بین کشور ایران و آذربایجان ، ایرانی ها میتوانند از ویزا فرودگاهی شهر باکواستفاده نمایند . بنابرین مسافران تور باکو باخیالی آسوده و میتوانند این تور را انتخاب نمایند و باید توجه داشته باشند که بدونه هیچ عجله ای تور رابخرند زیرا اگر تصمیمشان تغییر کند و بخواهند از تور اصراف یا تغییر تاریخ دخند شامل جریمه خواهند شد .

شهر قدیمی باکو

شهر قدیمی باکو یا به قول خود مردم کشور آذربایجان ایچری شهر معروف است در قرون 11 الی 19 میلادی شکل گرفته است . این منطقه که در کنار ساحل غربی دریایی خزر می باشد جزو منطقه باستانی و قدیمی شهر باکو می باشد به طوری که امروزه جزو میراث جهانی یونسکو بشمار می آید .در منطقه ایچری شهر جاذبه های باستانی همچون قلعه دختر و قصر شروان شاهاه قرار دارد.

قلعه دختر ، بازدید از یکی آثار باستانی باکو (Qiz Qalasi)

قلعه دختر یکی از آثار باستانی ثبت شده میراث جهانی یونسکو می باشد این ثبت اثر در سال 2000 میلادی اتفاق افتاد . این آثار باستانی در دو مرحله ساخته شده است . مرحله اول حدود قرون 5 و 6 و مرحله دوم قرن 12 ساخته شده است .  قلعه دختر یکی از نماد های کشور آذربایجان می باشد به نحوی که بر روی اسکانس های کشور آذربایجان چاپ شده است . قلعه دختر شامل 6 طبقه ، که 32 متر ارتفاع و 16/5 متر عرض می باشد ساخته شده است . این مجموعه در سال 1960 باز سازی شده و 4 سال بعد یعنی در سال 1964 به عنوان موزه فعال بوده است .  سقف گنبدی شکل و سنگ های تراشیده شده از نشانه های بارز هر یک از طبقه ها این برج می باشد .

برج های شعله

مجموعه برج شعله باکو با 235 هزار متر مربع و از سه برج تشکیل شده است . بلند ترین برج 190 متر ارتفاع و 39 طبقه که کارایی مسکونی دارد ، برج دوم با 160 متر ارتفاع و 37 طبقه که در آن هتل Fairmont واقع شده است و برج سوم با 140 متر ارتفاع و 38 طبقه با کارایی اداری می باشد . طراحی این سه برج به شکل شعله های آتش می باشد و با معماری خاصی به صورت منحنی میباشد . با 10،000 لامپ ال ای دی که در نمای این سه برج به کار رفته شبها شکل شعله آتش و یا پرچم جمهوری آذربایجان به نمایش می کشند .

مرکز حیدر علی اف

مرکز فرهنگی حیدر علیف در سال 2007 شروع به ساخت شده و در سال 2012 افتتاح گردید. این مجموع توسط طارحی انگلیسی – عراقی سرکار خانم زاها حدید طراحی شد . ایم مرکز دارای بخش های مختلفی از جمله موزه حیدرعلی اف ، آمفی تئاترها ، سالن های نمایشگاهی ، اتاق شبکه ، اتاق ترجمه و .... می باشد .

سفر به باکو

برای مسافرت به شهر باکو می توان از دو طریق زمینی و هوایی اقدام کرد .

برای مسافرت هوایی فرودگاه حیدرعلی اوف مقصد پرواز شما می باشد . مسافرانی که ویزا کشور آذربایجان تهییه نکرده اند می توانند در این فرودگاه اقدام به دریافت ویزا کنند .

برای سفر زمینی از دو مرز بیله سوار و مرز آستارا امکار ورود به کشور آذربایجان می باشد باید توجه داشته باشید که برای ویزا قبل از حرکت باید اقدام نمایید .

بازی های اروپایی 2015

بازی های اروپایی 2015 در شهر باکو انجام شد ، آرم این بازی ها از سه نماد تاریخی و فرهنگی کشور آذربایجان که انار ، سیمرغ و فرش می باشد الهام گرفته است .

در این بازی ها گشور ها در رشته های : کشتی ، واترپلو ، والیبال ، ورزش های سه گانه ، تکواندو ، تنیس روی میز ، شنا ، تیر اندازی ، سامبو ، کاراته ،جودو ، ژیمناستیک ، شمشیر بازی ، جودو ، دوچرخه سواری ، قایق رانی ، جودو ، بوکس ، فوتبال ساحلی ، بسکتبال ، بدمینتون ،   دو ومیدانی و تیر اندازی با کمان با هم به رقابت پرداختند .

انواع ویزا کشور آذربایجان

برای دریافت روادید کشور آذربایجان می توان سه نوع ویزا تهیه کرد . نوع اول به صورت ویزا لیبل است که توسط سفارت آذربایجان در گذرنامه ثبت میشود . نوع دوم ویزا الکترنیک می باشد که با اسکن گذرنامه و عکس بر روی سایت وزارت امور خارجه آذربایجان امکان پذیر است . نوع سوم فقط به مسافران هوایی پیشنهاد می شود که به نام آسان ویزا می باشد و در فرودگاه امکان اخذ این نوع ویزا می باشد .

فینال بازی لیگ اروپا

فینال بازی های لیگ اروپا در سال 2019 در ورزشگاه المپیک شهر باکو برگزار خواهد شد . این بازی در تاریخ 8 خرداد سال 98 برگزار خواهد شد تا قهرمان این دوره لیگ اروپا مشخص شود . برای خرید تور باکو ویژه بازی فینال لیگ اروپا میتوانید از تایسیز پرواز تور باکو را خرید نمایید.
تایسیز پرواز برگزار کنند تور باکو ویژه بازی فینال لیگ اروپا می باشد .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm