تور آنکارا

تور های نوروزی آنکارا

تور آنکارا

تور آنکارا

آنکارا شهر بزرگی در ترکیه است که پایتخت این کشور قرار دارد و به عنوان یک مکان توریستی چیزی کم ندارد. از مورخان و باستان شناسان تا نوجوانان گرفته برای بازدید از این شهر بلیط رزرو می کنند. مکان های دیدنی آن چیزی را برای شما کم نمی گذارند. از مکان های تفریحی خانوادگی تا موزه ها و مکان های تاریخی چیزی نمی ماند که در این شهر واقع نباشد و شما از آن بازدید نکنید. زیبایی ترکیه و خلاصه ای از تمدن خاورمیانه در تور آنکارا برای شما تجربه میشود. در اینجا با هم درباره ی تعدادی از این مکان ها اطلاعاتی کسب می کنیم :

جاذبه های گردشگری در تور آنکارا

1 : موزه فضای باز آلتینکوی

اگر میخواهید از چگونگی زندگی مردمان آنکارا با خبر شوید در تور آنکارای خود حتما به این موزه فضای باز دیدن کنید تفاوت این موزه با موزه های دیگر، شما را به شگفتی وا میدارد. صرف غذا در فضای باز و بازدید از خانه ها، مساجد و مکان های قدیمی و روستایی آنکارا موجب میشود با زندگی مردم بومی آن آشنا شوید این مکان بسیار برای مورخان و اساتید دانشگاهی محبوب است. خرید از فروشگاه های روستا و دیدن ابزار و وسایل قدیمی چیزی است که در کمتر کشوری رویت میشود و تنها کشور هایی با تمدن، از آن برخوردار هستند.

2 : موزه تمدن های آناتولی :

موزه تمدن های آناتولی در قسمتی قدیمی از شهر آنکارا قرار دارد که میتوانید در آن آنچه از تمدن ترکیه و آنکارا از دوران پارینه سنگی تا امپراطوری عثمانی وجود دارد را مشاهده کنید. شمشیر ها، تاج شاهان، سکه ها، پرچم ها و ابزار و وسایل از جنس طلا، سنگ، آهن، برنز و ... گواهی بر تاریخ پر فراز و نشیب آنکارا و استراتژیک بودن موقعیت آن در گذشته و امروز است که نمیتوان بازدید از این موزه را در تور آنکارا خط زد.

3 : موزه نیروی هوایی آنکارا

از دیگر مکان های دیدنی در تور آنکارا بی شک باید به این موزه اشاره کرد. موزه ای که قدمت چندانی ندارد اما بسیار بروز و پر طرفدار است. نمایش هواپیماها، مدال ها، گواهینامه ها و افتخارات نسل های مختلف هواپیما رانی ترکیه و آنکارا در این موزه وجود دارد. تجربه چتر بازی برای سنین 16 به بالا از برجی که در سال 1937 توسط مهندسان بومی ترکیه و روسیه ساخته شده است، بازدید از این موزه را برای شما جذاب تر میکند. دیدن هواپیماها با اندازه های گوناگون شما را متعجب میکند.

4 : قلعه آنکارا

قلعه قدیمی آنکارا که بر فراز تپه ای قرار دارد، در دوران حکومت امپراطوری روم و روم شرقی بر این منطقه ساخته شده است و استفاده از آن تا دوران ترکان سلجوقی و امپراطوری عثمانی بوده است و هم اکنون بازدید کنندگان میتوانند از آنچه از این قلعه باقی مانده است، بازدید کنند و از اجرای موسیقی زنده و وجود آثار هنری در آن لذت ببرند و تمدن ترکیه را از نزدیک لمس کنند.

5 : آکواریوم آکوا وگا

تور آنکارا بدون بازدید از آکواریوم آکوا وگا بی معنی است. دیدن چگونگی زندگی حیوانات و ماهی های آب های شیرین و شور از نزدیک از آن دسته جاذبه های گردشگری است که در هر کشوری وجود ندارد؛ اما در تور آنکارا شما میتوانید این تونل 104 متری با دیواره هایی شیشه ای را تجربه کنید، با ماهی ها ارتباط برقرار کنید و آنها را از نزدیک ببینید بدون این که خیس شوید یا بخواهید هزینه زیادی برای غواصی بپردازید. در کافه موجود در این اکواریوم میتوانید غذا صرف کنید و در کنار خانواده خود لذت ببرید.

6 : آرامگاه آتاتورک

آرامگاه بی نظیر آتاتورک نخستین رئیس جمهور کشور آسیایی ترکیه  با طراحی و دیزاین منحصر به فرد خود و قسمت های دیدنی بسیار زیبا و جذاب شما را به یاد عظمتی بزرگ می اندازد. محیط وسیع آرامگاه مخصوص آرامش و تفریح در کنار خانواده و دوستان است. سنگ کاری های آرامگاه شما را با تمدن نوین ترکیه بیشتر آشنا میکند. قسمتی از تاریخ معاصر ترکیه را برای شما بازگو میکند. تور آنکارا و بازدید از این آرامگاه شما را شگفت زده خواهد کرد و قطعا با کمال رضایت از آن خارج خواهید شد و حتی ممکن است برای بازدید دوباره به آن سر بزنید.

7 : موزه چنگلهان راحمی    

موزه چنگلهان یکی از موزه های صنعتی آنکارا است و در آن میتوان از ماشین ها، امکانات راه آهن و ریلی و همچنین دستاورد های دریایی قدیمی که در دوران ترکیه نوین به ساخت رسیده اند بازدید کرد. در این قسمت علاوه بر شگفتی های صنعتی که به نمایش گذاشته شده است، میتوان در معماری ساختمان هم محو تماشا شد و از دیدن آجر ها و سنگ های آن لذت برد. ماشین های قدیمی و ابزار زندگی قدیمی احتمالا خاطراتی را برای شما به یاد می آورد این موزه در سال 2005 درست در مقابل قلعه آنکارا ساخته شده و در محل تاریخی این شهر بزرگ قرار دارد. از دیدن آن و جست و جو در گذشته لذت خواهید برد و چیز های جدیدی را یاد خواهید گرفت.

 

8 : موزه هنر های مدرن

به نمایش قرار دادن تجربیات صنعتی و هنری و ... در یک کارگاه قدیمی راه آهن، ایده ای است که توریست های جهان را به سمت و سوی خود میکشاند. در تور آنکارا با بازدید از این موزه میتوانید قطعات و تصاویر و آثار هنری زیادی را تماشا کنید. همچنین برگزاری کنسرت و نمایشگاه های هنری شخصیت های مشهور جهان در این موزه از جمله تجربیاتی است که نمیتوانید آن را فراموش کنید. بازدید از این موزه شما را علاقمند به تور آنکارا خواهد کرد.

9 : موزه اریمتان

آثار هنری بی مانند و کم نظیری که در موزه اریمتان وجود دارد، در هر نقطه ای از جهان یافت نمیشود و این حقیقت را بی شک میتوان با بازدید از آن اثبات کرد. بیش از 1000 قطعه تاریخی و هنری که در این موزه وجود دارد شما را در تور آنکارا محو خود میکند و شما را به سفر در گذشته ها دعوت میکند؛ اما چیزی که در این موزه برای شما جالب است این است که میتوانید برخی از جواهرات و آثاری را که از آنها خوشتان آمده است را خریداری کنید.

10 : مرکز فرهنگی ترکی استرگم

در این مرکز فرهنگی هرچه از فرهنگ و معماری ترکی اسلامی ترکیه شنیده اید را میتوانید با چشمان خود ببینید. مرکزی که در آن با برگزاری کنسرت های موسیقی ترکیه، تور آنکارا را برای شما جذاب تر و به یاد ماندنی تر میکند. شما میتوانید از فروشگاه این مرکز برای خود و دوستانتان آثاری به یاد ماندنی خریداری کنید و یا با صرف غذا در رستوران آن طعم غذایی محلی و به یاد ماندنی را تجربه کنید و این تجربه را برای دوستان خود تعریف کنید هرگز بازدید از این مرکز فرهنگی را در تور آنکارا از دست ندهید.

 

11: موزه قوم نگاری آنکارا

بنایی منحصر به فرد که با حساسیت طراحی و به ساخت رسیده است. یکی از باشکوه ترین مکان های ترکیه و آنکارا که توسط عارف حکمت کویوون اغلو در سال های 1925 تا 1928 ساخته شده است و در آن آثار هنری چون دست نوشته ها و دست سازه ها و دست دوز ها به نمایش گذاشته شده اند و برای شما تجربه ای شیرین خواهند ساخت. ساختمان موزه از شگفتی عجیبی برخوردار است که چشم هر بازدید کننده را به خود جذب خواهد کرد و در تور آنکارا تمدن ترکیه را به رخ بازدیدکنندگان و توریست های خارجی می کشد.

12 : پارک گنچلیک

از جمله مکان های خانوادگی آنکارا میتوان به پارک گنچلیک اشاره کرد که در آن کنسرت ها و هنر های نمایشی فراوانی برگزار میشود و سالن اپرای آنکارا در آن قرار دارد و همچنین وجود تالار انجمن شهرداری آنکارا و میدان اولوس گواهی بر قدمت این پارک و در عین حال به روز بودن آن دارد. در حالی که این پارک در سال 1943 به ساخت رسیده است و تاکنون در دست استفاده است و در تور آنکارا بازدید کنندگان زیادی را به سمت  خود جذب میکند. وجود چندین کیوسک در محوطه این پارک رفاه و آرامش را در این پارک بیشتر میکند.

انگشت نگاری در آنکارا

انگشت نگاری در آنکارا توسط دستگاه های به روز و پیشرفته بیومتریک انجام میشود که هویت و اطلاعات توریست های خارجی برای حفظ امنیت های سیاسی و داخلی چند سالی است با جدیت بیشتری انجام میشود البته که این روز ها در هر کشوری این مورد صورت میگیرد اما انگشت نگاری برای تور آنکارا به علت توریستی بودن این شهر و به خصوص به عنوان پایتخت ترکیه چند سوایی از جدیت بیشتری برخوردار است که انگشت نگاری در آنکارا در مکان هایی چون فرودگاه، موزه های مهم و مکان های عمومی و در جهت اخذ ویزا و اموری از این قبیل انجام میشود که مشکل چندان زیادی را برای شما و تمام توریست های دیگر به وجود نمی آورد و حتی برای امنیت بین المللی شما هم بهتر است در هنگام ورود به آنکارا این موضوع با وجود اهمیتی که دارد چندان مشکل پسند نیست.

خلاصه :

تور آنکارا از تور های جذاب و به یاد ماندنی است که در طول سال های اخیر جهانگردان زیادی آن را تجربه کرده اند. در این شهر میتوانید از آثار قدیمی هنری و صنعتی و مکان های تفریحی دیدن کنید و غذاهای ترکی را با کیفیت بالا صرف کنید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm