راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

27 دی ، 1401
ایزدی
comments 0 کامنت

راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

ترکیه یکی از مقاصد محبوب گردشگری است و معمولا گردشگران به محض ورود به این کشور، مانند مسافران هر کشور دیگری به دنبال خرید سیم کارت ترکیه هستند.

معمولا وقتی گردشگران وارد یک کشور خارجی می‌شوند، خرید یک سیم کارت مناسب با قیمت و خدمات مناسب، برای تماس خارجی با اعضای خانواده و آشنایان خود و استفاده از اینترنت همراه جهت یافتن مسیرها و اطلاعات ضروری، مهم‌ترین و شاید اولین دغدغه آن‌ها باشد.  البته چنانچه در هتل ها مجهز به اینترنت هستید اما در زمان خرید حتما به تلفن همرا و سیم کارت ترکیه نیاز دارید .

در ترکیه هم مانند هر کشور دیگری سیم‌ کارت‌هایی تحت عنوان سیم کارت گردشگری  با قیمتی مقرون‌به‌صرفه و خدمات مناسب، از سوی اپراتورهای مختلف از جمله ترک‌ سل (Turkcell) و ترک تلکام (Turk Telecom) عرضه می‌شود که در ادامه یکی از بهترین این نوع سیم کارت‌ها را معرفی می‌کنیم؛ این سیم کارت می‌تواند تمام نیازهای ارتباطی گردشگران در  طول اقامت آن‌ها در ترکیه را برطرف کند.

چطوری سیم کارت ترک بخریم ؟

سیم‌ کارت گردشگری اپراتور شناخته‌شده ودافون (Vodafone) تحت‌عنوان ودافون توریست لاین (Vodafone Tourist Line) که با قیمت مناسب، خدمات بسیار خوبی را ارائه می‌دهد، گزینه بسیار خوبی جهت استفاده از خدمات مخابراتی در ترکیه است. خدمات این سیم کارت شامل ۳۰ دقیقه مکالمه داخلی، ۳۰۰ دقیقه مکالمه بین‌المللی و ۱۰ گیگابایت اینترنت همراه است که با قیمت ۹۷ لیر عرضه می‌شود و به مدت ۹۰ روز قابل استفاده است.

من توصیه میکنم بعد مستقر شدنتون از نزدیک ترین محل به هتلتون خریداری کنید که اگر به مشکل خوردید تو راه اندازیش سریع به مرکزش مراجعه کنید

نرخ مکالمه :

تمام مکالمه‌های داخلی ۰/۷۰ لیر

SMS

پیامک‌های داخلی ۰/۷۰ لیر

پیامک‌های بین‌المللی ۰/۸۰ لیر

نحوه ارسال پیامک‌های بین‌المللی و برقراری تماس بین‌المللی :

برای برقراری تماس با فردی در یک کشور خارجی، ابتدا باید ۰۰ یا + را به همراه کد کشور موردنظر شماره‌گیری کنید؛ برای مثال برای کشور آلمان، ابتدا باید ۰۰۴۹ یا ۴۹+ را شماره‌گیری کنید. برای فعال کردن خدمات MMS هم باید با مرکز خدمات Vadafone به شماره ۵۴۲ یا (۹۰۵۴۲+) یا ۵۴۲۰۰۰۰ تماس بگیرید یا عبارت SMS AYAR را به شماره ۷۰۴۸ ارسال کنید. پس از دریافت تنظیمات و ذخیره آن‌ها، می‌توانید تصاویر خود را به راحتی ارسال کنید

خدمات دیتا :

همان‌طور که گفتیم ۱۰ گیگابایت اینترنت، همراه این سیم کارت عرضه می‌شود و در صورتی که این حجم به پایان رسید، می‌‌توانید از یکی از دو بسته زیر استفاده کنید:

اولین بسته ۶ گیگابایت اینترنت یک ماهه با قیمت ۵۰ لیر  است و برای فعال کردن آن باید عبارت ABONE 1AY6GB را به شماره ۳۶۳۶ ارسال کنید.

دومین بسته ۱۲ گیگابایت اینترنت سه ماهه با قیمت ۸۰ لیر است و برای فعال کردن آن باید عبارت ABONE 3AY12GB را به شماره ۳۶۳۶ ارسال کنید.

خرید : برای خرید این سیم کارت می‌توانید به نزدیک‌ترین نمایندگی ودافون در ترکیه مراجعه کنید.

نحوه تمدید اعتبار : برای شارژ سیم‌کارت Vodafone Tourist Line ابتدا به نزدیک‌ترین فروشگاه Vodafone مراجعه کنید (بسیاری از فروشگاه‌ها برای تسریع روند شارژ، مجهز به دستگاه‌های خودکار صادرکننده کارت شارژ هستند). پس از دریافت کارت شارژ، دو روش برای شارژ کارت وجود دارد:

ارسال شماره ۱۲ رقمی درج شده بر روی کارت شارژ به شماره ۷۵۰۰ و پس از آن وارد کردن کد #شماره ۵ رقمی روی کارت شارژ#

ارسال عبارت YUKLE (فاصله) شماره ۱۲ رقمی روی سیم کارت (فاصله) شماره ۵ رقمی روی کارت شارژ و ارسال آن به ۷۵۰۰

مشاهده اعتبار باقی‌مانده

برای مشاهده اعتبار اولیه ابتدا کد *۱۲۳#۲۳# (از راست به چپ) را وارد و سپس عبارت YES را انتخاب کنید.

برای مشاهده اعتبار باقی‌مانده ابتدا کد *۱۲۳# را وارد و سپس گزینه YES را انتخاب کنید.

نکات ضروری :

در پایان به بیان نکات ضروری در رابطه با این سیم کارت می‌پردازیم:

مشترکان می‌توانند با ارسال کلید‌‌واژه موجود در بسته Tourist Beginner’s به شماره ۷۰۰۰، پیامک‌های تبلیغات و شرایط ویژه را بدون هیچ گونه هزینه‌ای دریافت کنند.

این سیم کارت تنها تا سه ماه قابل استفاده است و پس از آن مدت‌زمان باقی‌مانده برای مکالمه داخلی و بین‌المللی و حجم باقی مانده اینترنت، غیر قابل استفاده می‌شود.

تنها افراد دارای ملیت و پاسپورت خارجی (البته به استثنای شهروندان سوری) قادر به دریافت سیم‌کارت‌ها هستند.

خریداران این سیم کارت به صورت خودکار عضو طرح Dünya Küçük می‌شوند و ۱۵ لیر از حساب آن‌ها کسر می‌شود. در این طرح نرخ تماس بین‌المللی با خطوط Vodafone در سایر کشورها، ۰/۳۰ لیر به ازای هر دقیقه و تماس بین‌المللی با خطوط سایر اپراتورها، ۰/۶۰ لیز به ازای هر دقیقه است؛ البته مشترکان در صورت تمایل می‌توانند عضویت در این طرح را لغو کنند.

حق هرگونه تغییر در شرایط مرتبط با سیم کارت و حتی لغو خدمات برای اپراتور Vodafone محفوظ است.

قابل ذکر است که قیمت ها  در حال تغییر هستند  و قیمت‌های جدید هنوز اعلام نشده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تورهای موجود برای راهنمای خرید سیم کارت ترکیه

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm