تور قبرس جنوبی(اروپایی)

تور قبرس جنوبی(اروپایی)

  تور قبرس جنوبی ، قبرس اروپایی

تور قبرس اروپایی یا قبرس جنوبی از پرطرفدارترین تورهای گردشگری ایرانیان می باشد . تور قبرس اروپایی با توجه به هزینه های آن به عنوان تورهای لوکس شناخته می شود .

تور های قبرس اروپایی در شهرهای لارناکا ، لیماسول و آیاناپا به صورت تکی و یا ترکیبی برگزار می شود . تور قبرس اروپایی در ایران طرفداران خاص خود را دارد . این تورها معمولا به صورت تور 7شب و 8 روز و با پرواز مستقیم برگزار می شود . در تورهای قبرس اروپایی شما میتوانید از سواحل زیبا و شنی مدیترانه لذت ببرید و درکنار آثار تاریخی و زیبایی ها قبرس به تاریخ و فرهنگ این کشور پی ببرید .

سه شهر ساحلی لارناکا ، لیماسول و آیاناپا شهرهایی می باشد که تورهای قبرس میزبان آن می باشد . سواحل این سه شهر در کنار فستیوال های که در سواحل و داخل شهر برگزار می شود در کنار سواحل زیبا و آب های فیروزه ای باعث جذب هرچه بیشتر گردشگران می شود .

تا به امروز تنها دو شرکت هواپیمایی ماهان ایر و قشم ایر برای سفر به قبرس استفاده شده است . هر دو پرواز به صورت چارتر بوده و شرکت تایسیز پرواز به صورت سیت چارتر سهمیه پرواز داشته است  .

ویزا قبرس اروپایی

یکی از مسائل و یکی از سختی های تور قبرس اخذ روادید (ویزا) برای مسافران تور قبرس اروپایی میباشد . ویزا قبرس همچون ویزای شینگن می باشد ولی کمی آسان تر .

شما با مدارک خود باید مسئول سفارت را متقاعد کنید تا قصد شما از سفر به قبرس اروپایی توریستی می باشد و نیت دیگری ندارید . شرکت تایسیز پرواز با توجه به سوابق در اجرای تور قبرس اروپایی و روابطی و تضمین هایی که در سفارت داده است ویزا شما را به صورت تضمینی اخذ می نماید .

برای اخذ ویزا توریستی اروپایی مدارک زیر لازم است :

اصل گذرنامه با 6 ماه اعتبار ، گردش 3 ماه حساب با مانده 10 میلیون تومان ، گواهی اشتغال به کار ، سند ملکی ، کپی شناسنامه و کارت ملی


قبرس اروپایی     

جمهوری قبرس در قسمت شرقی دریای مدیترانه واقع شده که پایتخت آن نیکوزیا است و کشوری جزیره ای محسوب می شود.قبرس اروپایی از دو قسمت شمالی (ناحیه ای است که ترک ها ساکن هستند )و یونانی نشین تشکیل شده است که در هردو قسمت زبان ترکی و یونانی، زبان اصلی می باشد.دین یونانی ها ارتدوکس و دین ترکهای قبرس اسلام می باشد.

بعد از جزیره ی ساردنی و سیسیل ،قبرس اروپایی  را می توان سومین جزیره ی بزرگ در دریای مدیترانه دانست .جمعیت آن را یک میلیون و صد هزار نفر تخمین زده اند که بدون احتساب قبرس شمالی جمعیت آن 840 هزار نفر می باشد .77 درصد مردم این جزیره یونانی و 18 درصد آن ترکان قبرس می باشند.همسایگان این کشور از شمال ؛،ترکیه –ازجنوب،مصر –از شرق ،روسیه و از غرب ،یونانمی باشند. قبرس اروپایی  از مهمترین جاذبه های گردشگری در دریای مدیترانه است.

در سال 1974 جمهوری ترکیه ،قسمت شمالی قبرس را به اشغال خوددر آورد و اعلام استقلال کرد و نام این ناحیه را جمهوری ترک قبرس شمالی گذاشتند .قبرس شمالی را هیچ کشور دیگری غیر از ترکیه به رسمیت نمی شناسد و قوانین آن همان قوانین کشور ترکیه است .قبرس به 6 بخش با نام های فاماگوستا،لارناکا ،نیکوزیا ،لیماسول وپافوس تقسیم شده است.

تاریخچه قبرس اروپایی:

تاریخچه قبرس اروپایی نشان دهنده ی این موضوع است که این کشور  را ایرانیان ،رومی ها ،یونانی ها،امپراطوری عثمانی و انگلیسی ها طی سال های مختلف و طولانی به تصرف خود در آورده بودند اما انگلیس به علت ضعف اقتصادی و همچنین کاهش نفوذ جهانی که بعد  از جنگ جهانی دوم پیدا کرده بود از این جزیره بیرون رفت .بر اساس تاریخچه قبرس اروپایی ،این کشور در سال 1960 به کمک بریتانیا استقلال خود را به دست آورد و حکومتی مستقل و جدا تشکیل داد که نمایندگان ترک نشینها و یونانی ها ساکن در این جزیره اداره ی امور را در دست گرفتند.

نمایندگان ترک در سال 1963 بر سر کشمکشی که بر سر چگونگی به اجرا در آوردن این توافق بود بعد از حادثه ی کریسمس خونین از قبرس بیرون رانده شدند.زمانی که فعالیت های نظامی شروع شد یونانی های این جزیره ،ترک های قبرس کشوررا ترک کردند و این شروع درگیری قومی میان ترک ها و یونانی ها شد که 11 سال هم طول کشید.و زمانی که این مشکل به وجود آمد سازمان ملل متحد یک نیروی پاسدار صلح را به این جزیره فرستاد که تا کنون ماموریت آن ها ادامه دارد .بعد از این درگیری ها ترکها بیشتر ضرر کردند و حدودا هزار نفر آواره شدند.

مدت زمان سفر هوایی از تهران تا قبرس 2:45 دقیقه و اختلافساعت این دو کشور 1:30 است  که نیکوزیا1:30 عقب تر از تهران میباشد.مسافت تهران تا نیکوزیا 1638.3 کیلومتر است.

آب و هوای قبرس اروپایی:

قبرس دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است .320 روز از کل سال آفتاب دارد و تفریحاتی مانند شنا،ورزش ها ی آبی ،دوچرخه سواری ،اسب سواری ،گلفو .... همواره انجام می شود.آب و هوای قبرس اروپایی  در بهار گرم است ولی گاهی باران می بارد وبهترین فصل برای تفریح و گشت و گذار می باشد .این جزیره 6 ماه سال دارای آب و هوای تابستانی است .در ماه آبان هنوز گرمای مطبوعی در قبرس وجود دارد و می توان ورزشهای دریایی را انجام داد .در فصل زمستان دارای آب و هوایی پائیزی می باشد بعضی روزها باران می بارد و بعضی روز ها هم آفتاب می باشد .شب ها دمای هوا پایین می آید وکمی سرد می شود.

واحد پول قبرس اروپایی:

واحد پول این کشور تا قبل سال 2008 ،پوند انگلیس بود که به صد سنت تقسیم می شد و اسکناس ها به صورت اسکناس های بیست ،ده ،پنج و یک پوندی بود واحدپول قبرس از سال 2008 ،یورو می باشد .بانک های مالت تا آخر ماه مارس ،بدون این که کارمزد بگیردند لیره را به یورو تبدیل می کنند و بانک مرکزی مالت نیز تا پایان سال2018 تبدیل اسکناس لیره رامجاز اعلام کرده است .در قبرس نیز بدون این که کارمزدی بگیرند تا آخر ماه ژوئن ،پوند را به یورو تبدیل می کنند و تا پایان سال 2017 نیزبانک مرکزی قبرس تبدیل اسکناس پوند قبرس را مجاز اعلام کرده است.

زبان مردم قبرس اروپایی:

زبان و خط رسمی قبرس ،یونانی و ترکی می باشد.و هر کدام ازساکنین این کشور آزادی کامل دارند که با جه زبانی صحبت کنند .زبان انگلیسی زبان دوم مردم این ناحیه است که بسیار به کار می آید .از زبان فرانسه و آلمانی هم درجهت موارد گردشگری و توریستی استفاده می شود.80 درصد مردم این کشور یونانی، 18 درصدترک ونیز از دیگر اقلیت های مسیحی (مارونی ،کاتولیک ،لاتینی و ارمنی ) هستند.

دین مردم قبرس:

فرهنگ ناحیه ی شمالی قبرس از ترکیه و ناحیه ی جنوبی آن ازیونان نشات گرفته است .مردم این کشور را می توان از لحاظ نژاد به دو گروه کلییونانی نژاد و ترک نژاد تقسیم کرد .یونانی ها 80 درصد کل جمعیت را تشکیل می دهندکه مسیحیان ،ارتدوکس ها ،کاتولیک ارامنه ،مارونی ها و یهودیان را در بر می گیرد وترک نژاد های قبرس که مسلمان هستند 20 درصد بقیه ی جمعیت را تشکیل می دهند

مذهب مردم قبرس:

کسانی که در قبرس زندگی میکنند در انتخاب دین خود آزادهستند .هشتاد و پنج درصد مردم مسیحی ارتدوکس یونان می باشند و باقی ادیان را ارمنیها ،مارونیت ها ،کاتولیک های رومی ،لاتین ها و مسلمانان تشکیل می دهند.بیشتر مردم قبرس شمالی مسلمان هستند که مراسم مذهبی را جشن می گیرند.در قسمتی که یونانی هازندگی می کنند ،به علت نفوذ بیش از حد مذهب در کارای حکومتی و در سازمان های گوناگون جامعه ،نقش مذهب کاملا مشخص است..

شهر های اصلی قبرس:

نیکوزیا:(پایتخت قبرس ) جمعیت آن 186000 هزار نفر و فاصله ی آن تا فرودگاه 46-50کیلومتر می باشد.

لیماسول:جمعیت ان 143000 هزار نفر و فاصله ی آن تا فرودگاه 67-73 کیلومتر می باشد

لارناکا:جمعیت آن 64000 هزار نفر و فاصله ی آن تا فرودگاه 5-6 کیلومتر می باشد.
پافوس:جمعیت آن 40000 هزار نفر و فاصله ی آن تا فرودگاه 12-14 کیلومتر می باشد.

اقتصاد قبرس اروپایی:
اقتصاد این کشور بر پایه ی نظام آزاد بوده است .صادرات آن شامل محصولات کشاورزی (گندم ،جو،سیب زمینی و مرکبات )،میوه های مختلف ،تنباکو،محصولات صنعتی ،انواع پوشاک ،کفش و صنایع دستی می باشد و واردات آن مواد خوراکی،دام زنده ،نفت و فراورده های شیمیایی را در بر می گیرد.قبرس را می توان سومین جزیره ی وسیع دریای مدیترانه دانست که در محل برخورد سه قاره ی اروپا،آسیا وآفریقا و راه های بازرگانی اولین تاجران تاریخ باستان واقع شده است.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm