کویر مصر

23 اسفند ، 1397
نوید
comments 0 کامنت

کویر مصر

سلام تو این نوشته میخوام راجب سفر به روستا مصر ، روستا گرمه و یا روستای بیاضه توضیح بدم ، سفری که بین گردشگران و طبیعت گردان به نام تور کویر مصر معروف است .

این تور های طبیعت گردی از مبدا تهران هر هفته چهارشنبه به مدت دو و نیم روزه (2.5روزه) برگزار می شود . 

حرکت تور کویر مصر

معمولا حرکت تور کویر مصر از یکی مکان های معروف و شناس که تمامی مسافران بتوانند به راحتی دسترسی داشته باشند انجام میشود و ساعت حرکت بین ساعت 20:00 الی 21:00 می باشد .

وسیله نقلیه برای تور کویر مصر

تور کویر مصر همانند سایر تورهای طبیعت گردی با وسیله نقلیه توریستی انجام میشود که نوع اتوبوس بستگی به تعداد مسافر و هزینه تور دارد .

وسیله نقلیه یا به صورت اتوبوس 44 نفر ، یا اتوبوس 32 نفر و یا اتوبوس 25 نفر تخت خواب شو میباشد . در تور های کویر مصر بخاطر طولانی بودن مسافت که حدود 800 کیلومتر می باشند از میدل باس استفاده نمیشود ولی در سایر تورهای کویر امکان استفاده از میدل باس می باشد .

بعد از حرکت از تهران وارد اتوبان قم شده و بعد به سمت شهر کاشان می رویم ، بعد از کاشان از شهر های نائین ، انارک ، جندق و خور بیابانک عبور خواهیم کرد .

اقامتگاه پیشنهادی شرکت تایسیز پرواز اقامتگاه بوم گردی حوض حاجی واقع در شهر مهرجان می باشد .

راهنما ویا نماینده شرکت تایسیز پرواز ابتدا از ورود مسافران تشکر کرده و شروع به معارفه خود و همسفران میکنند و در طی مسیر با برنامه ریزی و تصمیم گیری مسافران به اجرای بازی ، برنامه های شاد ، و توضیحات کامل در مورد تور می پردازد .

توقف های مسیر رفت تور کویر

اولین توقف در مسیر عوارضی اتوبان تهران قم می باشد که رانند هم به پلیس راه برای آغاز رسمی حرکت خود رفته و هم مسافران میتوانند برای خود خرید های لازم را انجام داده و از سرویس بهداشتی استفاده نمایند .

توقف بعدی تور در رستوران مارال ستاره قم می باشد . مسافران میتوانند در این رستوران به صرف غذا و استفاده از سرویس بهداشتی بپردازند با توجه به شرایط معمولا راهنما مدت 30 دقیقه الی یک ساعت فرصت میدهد .

بعد از رستوران مارال ستاره قم در 2 جایی دیرگ توقف خواهیم داشت البته اگر مشکلی یا اتفاقی پیش نیایید . بعد رستوران مارال در نزدیکی شهر انارک مسجدی وجود دارد که برای اقامه نماز صبح توقف خواهیم کرد و بعد از آن در پلیس راه جندق برای بازرسی توسط ماموران نیروی انتظامی نگه خواهیم داشت. توجه داشته باشید امکان دارد شما را برای بازرسی از اتوبوس پیاده کنند و شما هم باید با ماموران نیروی انتظامی همکاری لازم را به عمل بیاورید .

گشت ها و اقامت

حدود ساعت 08:30 الی 09:30 روز پنجشنبه به اقامتگاه حوض حاجی خواهید رسید . بدو اینکه وسایل شخصی خود را از اتوبوس پیاده کنید ، وارد رستوران اقامتگاه شده و صبحانه را می خورید . پس از صرف صبحانه اتاق ها را تحویل میگیرید وتا نهارمیتوانید  استراحت کنید و یا به داخل شهر مهرجان بروید و از مسجد جامع مهرجان ، زیارتگاه حاج شمس الدین محمد ، قلعه مهرجان ، آسیاب آبی ، مهمان سرای اقبال و ... دیدن نمایید .

بعد از استراحت به سمت روستای گرمه رفته که حدود 15 دقیقه با اقامتگاه مهرجان فاصله دارد . 

در گشت روستای گرمه ابتدا نمایی از ارگه 1800 ساله بازدید میکنید و سپس با قدم زدن در بین کوچه باغ های روستا و عبور از نخلستان ها ، باغ های انار به چشمه طبیعی دکتر فیشر می رسید.

توجه داشته باشید مردم بومی روستای گرمه درآمد خاصی ندارند و عمد درآمد آنها از فروش خرما ، شیره خرما ، صنایع دستی ، آب انار ، آویشن کوهی ، سبزی کوهی ، چای آتیشی و ... می باشد پیشنهاد میشود برای کمک به کسب درآمد این بومیان از آنها خرید کنید. 

بعد از روستای گرمه به سمت دریاچه نمک خور بیابانک می رویم ، یکی از چشم نوازترین منظره های کویر دیدن دریاچه نمک می باشد . دریاچه نمک که از دور به شکل خانه زنبور می باشد وقتی نزدیک می شوید نمک های به شکل خانه، خانه های شش ضلعی دیده می شود . در دریاچه نمک بخاطر نبودن نا همواری و سطح یک دست بودن تماشای غروب خورشید در این منطقه ها جلوه خاصی دارد . در دریاچه نمک می توانید از سکوت خاصی که در آن جریان است لذت ببرید و شاهد زیبایی های خالق هستی باشید . 

بعد از مشاهده غروب خورشید در دریاچه نمک به طرفه مجمموعه گردشگری پتاس حرکت میکنیم تا بتوانید از بزرگترین آبشار نمکی دست ساز در این مجموعه دیدن فرمایید .

در این مجموعه سرویس بهداشتی ، کافی شاب ، فروشگاه صنایع دستی و سنگ نمک می باشد که میتوانید هم سوغاتی و هم یادگاری برای خود تهیه نمایید . از مجتمع گردشگری پتاس تا اقامتگاه حدود 70 کیلومتر فاصله می باشد. پس از رسیدن به اقامتگاه و استراحت جزئی کردن برای صرف شام می رویم . بعد از شام خورد و با پای پیاده به طرف نخلستان مهرجان رفته و در محلی مناسب آتش روشن میکنیم و دور هم کنار آتش میشینم ، پرسنل اقامتگاه حوض حاجی درروشن کردن آتش و آماده کردن چای ، دم نوش محلی و کباب کردن سیب زمینی مسافران را کمک می کنند و آرامش شب کویر با  گرمای آتش می توانید به هر آنچه که دوست دراید فکر کنید . اگر به آسمان نگاه کنید به زیبایی هر جه تمام تر آسمان پی خواهید برد . آسمانی با کلی ستاره که فقط در کویر میتوان دید .

پس از بازگشت از شب نشینی مسافرانی که خسته اند میتوانند استراحت کنند و سایر مسافران که هنوز انرژی دارند از حیاط و بام اقامتگاه میتوانند استفاده کنند . فقط باید رعایت مسافرانی که خوابیده اند را بکنند . در حیاط اقامتگاه حوض حاجی یک شاه نشین وجود دراد که محل مناسبی برای شب نشینی میباشد .

روز جمعه روز آخر

بعد از صرف صبحانه ، وسایل شخصی را جمع کرده و داخل اتوبوس میزاریم و آماده رفتن به سمت روستای مصر می شویم .

طبیعت گردانی که در تور کویر مصر شرکت می کنند از تپه های شنی روستای مصر و تفریحات در اینجا مثل سافاری ، شتر سواری و موتورهای چهارچرخ(ATV) بهره برد . پیاده برروی تپه های شنی و دور شدن از جمعیت و استفاده کردن از سکوت ، دیدن جابه جا شن های روان و اگر خوش شانس باشید دیدن شتر های رام نشده در دل صحرا حس بسیار خوب و تکرار نشدنی را برای شما رقم خواهد زد .

سافاری که توسط ماشین های ویژه سفاری و راننده های مخصوص برگزار می شود هیجان غیر قابل وصف نشدنی را به همراه دارد . وقتی ماشین با تمام سرعت به بالا و پاییم میرود و با شگرد راننده ماشین را با کمک حرکت شن ها کنترل میکنند . هزینه سافاری در این مجموعه برای هرنفر 20،000 تومان میباشد و

متور چهار چرخ سواری که همانند سافاری است و با موتور های چهار چرخ با بالای تپه ها میروید با هیجان خاصی روبه رو میشوید . هزینه موتور سواری برای هر نفر 15،000 تومان میباشد .

شتر سواری در کویر لذت خاصی دارد و شما را به یاد کاروان ها در فیلم های قدیمی می اندازد و در هنگام شتر سواری متوجه خواهید شد که چرا میگفتند شتر سواری دولا دولا نمیشه . هزینه شتر سوار در کویر مصر برای هنفر 10،000 تومان می باشد .

بعد از استفاده از تپه های شنی و امکانات حاضر در اینجا به سمت رستوران افضل رفته تا نهار را میل بفرمایید . بعد از صرف نهار به سمت تهران حرکت خواهیم کرد .

توقف ها در مسیر برگشت از کویر

در مسیر برگشت از کویر مصر ابتدا در پلیس راه جندق توقف خواهیم داشت ، اما در مسیر برگشت احتیاجی به بازرسی و پیاده شدن نیست ، پس از انجام کارهای راننده در پلیس راه ، به سمت تهران حرکت میکنیم . در نزدیکی اردستان اتوبوس برای گازوئیل زدن توقف میکند که گردشگران میتوانند از سرویس بهداشتی مجموعه استفاده نمایند و از مغازه ها برای خود خرید کنند .

آخرین توقف قبل از تهران در رستوران مارال ستاره برای صرف شام می باشد و سپس اتوبوس در هرجایی که شما را سوار کرده در همان محل پیاده خواهد کرد .

برای رزرو تور های کویر مصر می توانید با کارشناسان تایسیز پرواز تماس حاصل فرمایید . 02145813

چرا تور کویر مصر پیشنهاد میشود ؟

با انتخاب تور کویر مصر و یا هر تور طبیعت گردی دیگری شما میتوانید در مدت زمان کوتاهی از شهر خارج شوید و دور از هرگونه هیاهو باشید . در تور های کویر مصر با آرامشی که در روستا های گرمه و مصر و مهرجان وجود دراد به شما کمک میکند تا بتوانید به آرامش روحی برسید . و در این روزها که اکثر ارتباط ها مجازی و از طریق تلفن می باشد با پیدا کردن دوستان خوب و در کنار هم بودن از تفکرات و روحیات همدیگر استفاده نمایید . سفر های دسته جمعی به شما کمک میکند تا بتوانید در اجتماع راحت تر برخورد کنید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تورهای موجود برای کویر مصر

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm