راهنمای سفر به استانبول

27 دی ، 1401
محمدی
comments 0 کامنت

مسافرانی که قصد سفر به استانبول دارند باید یکی از فرودگاه های اصلی استانبول  یا سبیها را برای رفتن به شهر استانبول انتخاب کنند .

از نظر برخی از مردم ایران ، شهر استانبول به عنوان استان سی و دوم ایران شناخته می شود و علت این موضوع تردد آسان و تعداد پرواز های متعدد روزانه به شهر استانبول می باشد .

فرودگاه آتاتورک در منطقه یاشیلکوی و با فاصله 24 کیلومتری شهر استانبول قرار دارد  که نزدیک ترین فرودگاه به شهر استانبول می باشد و به همین علت فرودگاه آتاتورک فرودگاه محبوب مسافرات تور استانبول می باشد .

فرودگاه سبیها در منطقه پندیک در بخش آسیایی استانبول قرار دارد و به عنوان دومین فرودگاه شهر استانبول شناخته میشود .

از آنجایی که مقسد مسافران تور استانبول قسمت آسیایی شهر استانبول می باشد ، فرودگاه اصلی بخاطر مدرن بودن  خیلی شلوغ تر و محبوب تر از فرودگاه سبیها می باشد .

مسافران بعد از چک گذرنامه در فرودگاه آتاتورک میتوانند از فری شاپ فرودگاه خرید نمایند ، مسافران باید توجه داشته باشند که نباید در فری شاپ زیاد معطل شوند که در این صورت در انجام ترانسفر فرودگاهی به مشکل خواهند خورد .

بعد خروج از فرودگاه وقتی که وارد سالن میزبان فرودگاه آتاتورک میشوید ، نمایندگان شرکت های کارگذاری با تابلو ترانسفر مشخص شده منتظر شما هستند .

بعد از پیدا کردن راهنمای کمی صبر کنید تا مسافران تکمیل شوند ، سپس به سمت هتل حرکت خواهید کرد .

در طول مسیر ترانسفر ، راهنما شما شروع به معارفه خود و اطلاعاتی راجب شهر استانبول و جاهای دیدنی و مراکز خرید شهر استانبول می کند و تورهای مختلفی از جمله تور کشتی ، تور آسیایی و .... به شما پیشنهاد میکند .

به مسافران پیشنهاد میشود که هتل خود را نزدیک به منطقه تکسیم انتخاب نمایند تا بتوانند با راحتی به سطح شهر دسترسی داشته باشند .

حمل و نقل

باتوجه به نرخ گران بنزین در کشور ترکیه تعرفه تاکسی در شهر استانبول گران می باشد تمامی تاکسی های شهر استانبول به تاکسی متر مجهز می باشند . برای مسافران پیشنهاد می شود که با خرید استانبول کارت به راحتی از اتوبوس های شهری ، مترو و ترانوا برای حمل و نقل شهری استفاده نمایند.

خرید
برای خرید کردن حتما به خیابان استقلال تکسیم بروید ، در این خیابان میتوانید انواع برند های ترک و پاساژها را ببینید . به غیر از مراکز خرید در خیابان استقلال رستوران و کافه های زیادی می باشد که میتواند محل مناسبی برای استراحت و رفع خستگی باشد .

پاساژهای معروف این استانبول که برای خرید میتوان به گرند جواهر ، استانبول مال ، فروم استانبول ، ایستینیه پارک ، زورلو استانبول ، کانیون ، پالادیوم استانبول پیشنهاد کرد .

در کوچه های محله آکساری هم مغازه های زیادی برای خرید کردن می باشد .

گرند بازار استانبول که بازار سرپوشیده است دارای شست خیابان می باشد که سر تا سر آن مغازه می باشد . در گرند بازار انواع خوارکی های سنتی ، میوه خشک ، ظروف مسی و ....می توان یافت .
چای استانبول خیلی معروفه ، چایی با طعم واقعی و گش خاص خود همرا با شیرینی های مخصوص استانبول همچون باقلوا و کونفه خیلی لذت بخش هست .

کشتی سواری در بسفر
یکی از تفریحات مورد علاقه مسافرات تور استانبول سوار قایق شدن در تنگه بسفر می باشد ، تنگه بسفر بهترین محل برای جرای تفریحات دریایی می باشد که به مسافران پیشنهاد یشود حتما سوار کشتی کروز شوند .

حرکت کشتی در آب های بسفر همرا با منظره شهر استانبول و پرواز مرغان دریایی جلوه و حس خاصی به مسافران میدهد .

برای مسافران پیشنهاد میشود که یک روز قبل از بازگشت با راهنمای خود جهت انجام ترانسفر برگشت هماهنگی لازم را به عمل آورند تا در انجام ترانسفر هیچ مشکلی بر نخورند .
 

روزانه پرواز های متعددی از ایران به سمت فرودگاه آتاتورک وجود دارد ، پرواز های ایرانی همچون ایران ایر ، ماهان ، قشم ایر ، زاگرس ایر ، تابان ایر ، معراج ، آتا ایر ، ایران ایر تور ، آسمان ، کیش ایر و پرواز های ترکی از از فرودگاه های استانبول به سمت ایران برای حمل مسافر می آیند میتوان به  هواپیمایی ترکیش، اطلس گلوبال و پگاسوس اشاره کرد .

لازم به ذکر است ایرلاین ترکیش حامل پرچم ترکیه و به عنوان پرواز اصلی کشور ترکیه شناخته می شود .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تورهای موجود برای راهنمای سفر به استانبول

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm