ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزا شینگن امروزه یکی از مهمترین و با ارزش ترین ویزا ها می باشد و برای اخذ ویزا بعضی از کشور ها همچون کاندا داشتن ویزا شینگن یکی از اولویت های ویزا شدن می باشد .

شاید فکر کنید گرفتن ویزا شینگن سخت است ولی باید بدانید در صورتی که مدارک شما کامل باشد به راحتی سفارت برای شما ویزا صادر خواهد کرد .

مهم ترین دلیل سخت گیری سفارت ها برای صدور ویزا ، رفتن مسافرها و عدم بازگشت مسافرین می باشد و به همین دلیل باید برای سفارت توجهی جهت بازگشت به کشور را داشته باشید .

سند ملکی ، گواهی شغلی و تمکن مالی مدارکی هست که سفارت با بررسی این موارد می تواند بداند که شما باز خواهید گشت زیرا در ایران کار دارید ، منزل دارید و به راحتی زندگی می کنید و قصد سفر به کشورشان جهت توریستی بودن است نه پناهندگی.

شینگن چیست ؟

شینگن یا شنگن اتحادی بین 26 کشور اروپایی می باشد که طبق این پیمان برای هر یک از مردمان این 26 کشور بدون  کنترل گذرنامه و اخذ روادید میتوانند در این کشور ها رفت و آمد کنند .

در کشور های عضو شنگن هر گونه مبادله کالا ، اطلاعات و پول اگر بصورت قانونی باشد شامل مسائل گمرکی نخواهد بود .

هر یک از مردمان کره خاکی با گرفتن ویزا از هریک کشور های عضو شنگن میتوانند در سایر کشور ها هم رفت و آمد کنند .

اتحادیه یا پیمان شنگن برای اولین بار در14 ژوئن  سال 1985 بین کشور های آلمان ، بلژیک ، فرانسه ، لوکزامبورگ و هلند بسته شد و تا امروز به 27 کشور افزایش یافته است .

در سال 1990 کشور ایتالیا به عنوان عضو ششم این پیمان را امضا کرد .

کشور های پرتغال و اسپانیا در سال 1991 ، کشور یونان در سال 1992 ، کشور اتریش در سال 1995 ، کشورهای دانمارک ، فنلاند  ، ایسلند ، نروژ ، سوئد در سال 1996 ، کشورهای جمهوری چک ، استونی ، مجارستان ، لتونی ، لیتوانی ، مالت ، لهستان ، اسلواکی و اسلونی در سال 2003 ، کشور سوئس در سال 2004 و آخرین کشور لیختن اشتاین در سال 2008 میلادی کشورهای بودند که پیمان شنگن را امضا کردند.

جالب است بدانید نام شنگن بر گرفته از محل امضای این پیمان بین پنج کشور اوایه می باشد . شنگن محله در کشور لوکزامبورگ است که اولین بار در اینجا پیمان بین خود را امضا کردند و بخاطر نام محل به اتحاد خود شنگن گفتند .

مدارک مورد نیاز ویزا شینگن

برای گرفتن ویزا شینگن باید مدارک لازم سفارت را داشته باشید .

مدارک لازم برای اخذ ویزا شینگن : اصل گذرنامه ، 2 قطعه عکس 3*4 ، پرینت بانکی 3ماه گذشته ، سابقه کار بیمه ، مدرک شغلی (جواز کسب ، روزنامه رسمی ، گواهی شغلی) ، سند ملکی ،

سفارت با برسی این مدارک میخواهد از قصد سفر شما تا حدودی با خبر شود و از این موضوع که شما در آن کشور نخواهید ماند و با کشور خود باز میگردید خاطر جم شود .

مدراک باید طوری باشد تا مسئول صدور ویزا با مشاهده مدارک به این موضوع پی ببرد که شما به عنوان توریست وارد کشورشان خواهید شد و به برای ترک وطن خود برا همیشه هیچ دلیلی ندارید و در ایران وابستگی مالی دارید .

برای اخذ ویزا شینگن میتوانید با مراجعه به شرکت تایسیز پرواز نسبت به اخذ ویزا  قرارداد را ثبت نمایید .

انواع ویزا شینگن

فرم ویزا

فرم ویزا یا هم اپلیکیشن فرم خلاصه ای از مشخصات فردی شما می باشد که باید به صورت تایپ تکمیل گردد . در این فرم سوالاتی همچون ، نام ، نام خانوادگی ، مدت اعتبار گذرنامه ، علت سفر شما ، ملیت شما ،مجرد و متاهل بودن ، تعداد فرزاندان ، نوع سفرتون و ..... سوالاتی مشابه این موارد که به پلیس آفیس کمک کند تا شما رو بهتر بشناسد .

مسافرانی میتوانند با اعتماد به پرسنل تایسیز پرواز در پر کردن فرم سفارت شما رو کمک کنند .

هزینه های ویزا

برای اخذ ویزا شینگن مبلغ پرداخت به سفارت برای افراد بالای 12 سال هر نفر 60 یورو ، 6 تا 12 سال  35 یورو و کودک زیر 6 سال هم رایگان می باشد . اگر وقت انگشت نگاری شما در دفاتر کارگزاری همچون VFS و .... باشد مبلغ 28 یوره بابت هزینه کارگزاری اخذ می گردد . 

VFS?
وی اف اس یکی از کارگزاری های ویزا است که به نیابت از  سفارت کشور های طرف قرارد خود تحویل مدارک ، انگشت نگاری و سایر امور را مرود بررسی قرار می دهد .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm