جاذبه های گردشگری آنتالیا

معرفی شهر باستانی المپیوس آنتالیا

شهر آنتالیا با مکان های تفریحی و گردشگری زیاد به محلی عالی برای جذب توریست تبدیل شده است و سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را برای گردش به رزور تور آنتالیا واداشته است. شهر باستانی المپیوس با چشم اندازی فوق العاده گردشگران و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب کرده است. ساحل شهر باستانی المپیوس از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد که افراد زیادی به ویژه مسافران علاقمند به اماکن تاریخی را به سمت خود کشانده است. زلالی آب سواحل شهر باستانی المپیوس به حدی است که هنگام قایق سواری، شن های کف آن تا عمق 7-8 متری به خوبی قابل ملاحظه می باشد. بیشتر فرودگاه های آنتالیا بین المللی و نزدیک به شهر می باشد با این وجود در شهر باستانی المپیوس بیشتر مسافران با اتوبوس در مراکز دیدنی و تفریحی منطقه الیمپوس گردش می کنند.

شهر باستانی المپیوس

باستان شناسان قدمت این شهر را به 80 سال قبل از میلاد مسیح نسبت داده اند. این محل در گذشته در لیست شهرهای اتحادیه لیسیا جای داشته است. در دوران حکومت رومیان این شهر به عنوان جایگاه خدایان آتش شناخته می شده و به همین منظور یک معبد بزرگ در آن ساختند. شهر المپیوس با ساحل شگفت انگیز صخره ای در طی تاریخ بارها مورد حمله ی دزدان دریایی قرار گرفته است که امروز در تور آنتالیا فقط خرابه ای از آن قابل مشاهده است که همچنان شکوه و زیبایی خود را حفظ کرده است. به طور کلی این شهر در دره ای لب ساحل واقع شده است که از لحاظ جغرافیایی در 60 کیلومتری جنوب غربی ترکیه قرار گرفته است. این منطقه به دلیل تلفیقی از تمدن کهن و عصر جدید چهره ای بسیار جالب پیش روی مخاطب به همراه دارد.

اماکن دیدنی شهر باستانی المپیوس

اماکن دیدنی شهر باستانی المپیوس

در همسایگی این شهر ساحل شیمارا قرار گرفته است تا محلی دنج برای لذت از آفتاب و طبیعت مدیترانه ای برای گردشگران به ارمغان بیاورد که دیدن آن در کنار شهر باستانی المپیوس خالی از لطف نمی باشد.  دروازه ی معبدی در این شهر قرار دارد که ساخت آن به دوره ی مارکوس آریلیوس بازمی گردد. همچنین وجود بخشی از پل تاتر رومی در این شهر بخشی از بناهای تاریخی آنجا محسوب می شود. قدمت دیواره های شهر و قلعه های حفاظتی شهر نیز مربوط به قرون وسطا می باشد. بخش‌های دیگر این شهر باستانی شامل تپه آکروپلیس، مقبره‌های یادبود بندر، حمام وسپاسیان، کلیسا و تعدادی قبرستان می باشد پارک ملی المپیوس بیگ نیز در نزدیکی این شهر قرار دارد و با گونه های متعدد گیاهی و جانوری حفاظت شده از مکان های دیدنی نزدیک شهر المپیوس می باشد. در نزدیکی شهر یک موزه نیز قرار دارد که برای بازدید از آن باید از داخل شهر عبور کنید که بطور دقیق بین آدرسان و کمد واقع شده است.

اگر قصد سفر به ترکیه و رزرو تور آنتالیا و بازدید از ساحل جذاب و اماکن دیدنی آنجا از جمله شهر باستانی المپیوس را دارید، خرید و رزرو بلیت خود را به شرکت خدمات مسافرتی تایسیز پرواز بسپارید تا با کادری مجرب و حرفه ای این کار را آنطور که شایسته ی شما است انجام دهند.

 المپیوس

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm