جاذبه گردشگری باکو

پارک ملی قبوستان باکو

پارک ملی قبوستان یکی از دیدنی های باکو می باشد که هر ساله خیل عظیمی از گردشگران را به خود جذب می نماید. تاریخچه این منطقه به زمان بسیار دور برمیگردد که این منطقه به عنوان یکی از مناطق اولیه زندگی انسان ها بوده است. در ادامه توضیحات کامل تری در این مورد ارائه کرده ایم:

پارک ملی قبوستان

 آشنایی پارک ملی قبوستان

پارک ملی قبوستان قبل از اینکه به عنوان پارک نامگذاری شود به عنوان مراکز تاریخی باکو یاد می شده است. کتیبه ای که در داخل Qobustan Museum قرار گرفته در سال 2007 در یونسکو ثبت گردیده است. این پارک در جنوب شرقی رشته کوه قفقاز واقع شده و زیبایی های آن سبب جلب توجه بسیاری از گردشگران شده است. این پارک منطقه ای کوهستانی و تپه ای می باشد که به همین دلیل پوشیده از سنگ می باشد. این پارک در حوضه آبریز رود جیران چکمز و بین دو رود پیر ساعات و سومقاییت در کرانه غربی دریای خزر واقع شده است. پارک قبوستان یکی از جاذبه های گردشگری باکو می باشد که بسیاری به دلیل بازدید از آن به این شهر سفر می کنند. هر روزه از ساعت 9 الی 17 می توانید از این پارک لذت ببرید و تمامی مناطق آن را مورد بررسی قرار دهید. در این پارک بیش از 6000 سنگ نگاره قرار دارد که می توانید از تک تک آنها بازدید نماید. قدمت این سنگ نگاره ها به 40 هزار سال نیز می رسد. این منطقه به عنوان اولین سکونتگاه های بشر شناخته می شود که انسان های نخستین در آن زندگی می کرده اند.

پارک ملی قبوستانزیبایی های پارک ملی قبوستان

یکی از مهمترین مواردی که در سفر به پارک ملی قبوستان باید در نظر داشته باشید آب و هوای منطقه می باشد که این منطقه از آب و هوای نیمه گرمسیری برخوردار بوده و فصل بهار و پاییز را می توان به عنوان بهترین فصول سفر به پارک ملی قبوستان در نظر گرفت.  گل فشان های این پارک از جمله مهمترین زیبایی های آن می باشد که می توان گفت بیش از نیمی از گل فشان های جهان در این پارک قرار گرفته است. بسیاری به دلیل اینکه گل فشان ها خاصیت دارویی دارند به این مکان سفر می نمایند. یکی از مواردی که این منطقه را با سایر نقاط متمایز می نماید وجود حیوانات مختلف در گذشته بوده است که از جمله آنها می توان به گاو وحشی، اسب وحشی، گوزن، بز، گراز وحشی، غزال و خر اشاره کرد. لازم به ذکر است که بسیاری از جانوران این منطقه از بین رفته اند و در حال حاضر می توان حیواناتی همچون شغال، گرگ، روباه، گربه وحشی، خرگوش، کبوتر وحشی و مار و مارمولک را مشاهده نمود. لازم به ذکر است که هزینه بازدید از این پارک 2 منات می باشد. تایسیز پرواز می تواند تمامی اقدامات اولیه سفر به این شهر و بازدید از این منطقه را با کمترین هزینه فراهم نماید که می توانید با مراجعه به وب سایت این شرکت اقدام نمایید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm