جاذبه گردشگری باکو

میدان فانتین باکو

کشور آذربایجان به عنوان یکی از همسایه های شمالی کشورمان، مقصد بسیاری از ایرانیان برای گردشگری خارجی است. یکی از زیباترین شهرهای آن، شهر باکو است. این شهر زیبا پایتخت آذربایجان می باشد و میدان فانتین باکو (Fountains Square- Baku) یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری این شهر است.  با توجه به آغاز سفرهای نوروزی، یافتن یک تور باکو مناسب برای باکو دغدغه بسیاری از افراد است؛ ما به شما برای داشتن سفری خوب، تایسیز پرواز پارسیان را پیشنهاد می کنیم.

جاذبه های گردشگری باکو

کشور آذربایجان از آنجایی که روزگاری نه چندان دور متعلق به ایران بوده است، در آن می توان قرابت های فرهنگی و معماری زیادی با فرهنگ و رسوم ایرانی را یافت و از این رو ایرانیان با مسافرت به این کشور و به خصوص بازدید از شهر باکو، احساس نزدیکی زیادی با آن فضا می کنند. باکو شهری اعجاب آور است؛ علاوه بر آب و هوای آن که به مراتب از شهرهای شمالی ایران مطلوب تر است، جاذبه های گردشگری باکو فراوانی نیز دارد. از مهمترین دیدنی های باکو می توان به قلعه دختر، برج های شعله، بلوار تماشایی باکو، کاخ شروان شاهان، موزه ادبیات نظامی گنجوی و مرکز فرهنگی حیدر علیف اشاره کرد. اما یکی از جذاب ترین مناطق باکو بافت قدیمی آن است که به آن ایچری شهر می گویند. قدم زدن در این منطقه از شهر مثل سفری به تاریخ است و تعجب هر بازدید کننده ای را برمی انگیزد. جالب اینجا است که این بافت قدیمی درست در نزدیکی یکی از مدرن ترین بخش های شهر، یعنی برج های شعله قرار دارد و محلی که این دو بافت کاملا متفاوت را به یکدیگر پیوند می دهد، میدان فانتین باکو است.

میدان فانتین باکو

میدان فانتین باکو؛ محل تلاقی سنت و مدرنیته 

این میدان از زیباترین و اصلی ترین میدان های باکو است و در بین افراد محلی به پاراپت معروف است. اطراف این میدان پر از فواره های رنگارنگ و چشم نواز است و فضای بسیار دل انگیزی را شکل داده است، به نحوی که بسیاری از گردشگران تور باکو آنجا را به عنوان پاتوقی برای استراحت کردن انتخاب می کنند. اما جذابیت میدان فانتین باکو تنها به سبب فضای زیبای خود آن نیست، بلکه وجود تعداد زیادی رستوران، مغازه، هتل و پاساژ هم به جذابیت این میدان افزوده است. فضای زیبا و پر رفت و آمد این میدان باعث شده است که بسیاری از جشنواره ها و جشن های عمومی را در آنجا برگزار کنند. این میدان جایی است که دو بافت تاریخی و مدرن باکو به یکدیگر می رسند و در آنجا می توانید تحولات باکو را در یک قاب ببینید؛ از یک سو بافت تاریخی و مغازه هایی قدیمی را می توان دید و از سوی دیگر بافت مدرن و پاساژهای مجلل این شهر را می بینید،  به همین جهت است که بسیاری از گردشگران این میدان را برای گذران اوقات فراغت خود انتخاب می کنند.

Fountains Square, Baku

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm