جاذبه گردشگری باکو

معرفی ایچیری شهر باکو و جاذبه های آن

ایچیری شهر باکو یا همان شهر قدیمی باکو از مناطق باستانی و قدیمی کشور آذربایجان و شهر باکو می باشد. این منطقه قدیمی و باستانی دارای جاذبه ها و دیدنی های بسیار بی نظیر با بناهای تاریخی فوق العاده ای می باشد و در میراث فرهنگی جهانی ثبت شده است.

شهر قدیم باکو

ایچیری شهر باکو

شهر قدیمی باکو یا همان ایچیری شهر باکو مرواریدی است که در قلب میراث فرهنگی کشور آذربایجان قرار گرفته است. این شهر دارای قدمتی بسیار طولانی می باشد و به عنوان نماد ملی آذربایجان شناخته می شود. این نماد تاریخی و باستانی با نام ایچیری شهر باکو شناخته شده است. به شما توصیه می کنیم که تعطیلات نوروزی خود را با سفر به شهر باکو و بازدید از جاذبه های آن دلنشین تر کنید.  ایچیری شهر باکو یکی از شهرها و مناطق باستانی در باکو می باشد که دارای جاذبه های بسیار زیبایی می باشد. از جاذبه های گردشگری شهر باکو می توان به Old City باکو  اشاره کرد که خود به تنهایی جاذبه های بسیاری را محفوظ نگه داشته است. صدها ساختار تاریخی در ایچیری شهر باکو واقع می باشد که با حضور در این شهر قدیمی می توانید شاهد این معماری های بی نظیر باشید در سال 2000 شهر ایچری توانست در میراث فرهنگی جهانی نام خود را ثبت کند. شما با سفر به باکو و قرار گرفتن در شهر قدیمی باکو می توانید 23 محله زیبا، 3 چشمه آب، 2 کاروانسرای بزرگ قدیمی و بناهای تاریخی با معماری های خاص و میدان بازار را در آن مشاهده کنید که از جمله دیدنی های باکو  به شمار می آیند.

جاذبه های دیدنی باکو

همانطور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم شهر قدیم باکو  از جمله جاذبه های گردشگری باکو  به شمار می آید. در این بخش می خواهیم به معرفی برخی از جاذبه های شهر قدیمی باکو بپردازیم:

  •  قلعه دختر: برج یا قلعه دختر به شکل استوانه ای بر روی یک سنگ بزرگ بنا شده است. این برج با داشتن ارتفاع در حدود 31 متر یکی از بلندترین بناها در این شهر قدیمی می باشد.
  •  مسجد محمد: این مسجد تاریخی توسط استاد محمد بن ابوبکر بنا شده است و زمان ساخت این مسجد به دوران سلطنت شروانشاه فریبرز اول برمی گردد. از این جهت می توان نتیجه گرفت دارای قدمت بسیار قدیمی می باشد.
  • کاخ شروانشاهان: کاخ شروانشاهان آخرین کاخی بوده است که محل اقامت شاهان آن دوران قرار گرفته است. مدت زمان حکمرانی و اقامت در این کاخ به 1000 سال انجامید. این بنای تاریخی برجای مانده در ایچیری شهر باکو از جاذبه های این منطقه می باشد
  • شما برای تهیه بلیط باکو می توانید به آژانس هواپیمایی تایسیز پرواز مراجعه نمایید.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm