جاذبه گردشگری باکو

معرفی معروف ترین موزه های باکو

از موزه های باکو می توان به دو موزه معروف آن یعنی موزه فرش و موزه هنرهای مدرن اشاره نمود. مسافران و گردشگران انبوهی از این جاذبه های معروف شهر باکو دیدن می کنند. در این موزه های می توانید آثار هنری مدرن و آثار تاریخی بی نظیری را مورد مشاهده قرار دهید.

موزه های باکو

باکو، پایتخت کشور آذربایجان و یکی از شهرهای زیبای این منطقه می باشد. باکو به دلیل نزدیکی به سواحل دریای خزر از شرایط ویژه ای برخوردار می باشد؛ و با توجه به نزدیکی آن به کشور ایران مقصد سفرهای بسیاری از ایرانیان واقع می شود. در این مقاله می خواهیم به معرفی موزه های باکو بپردازیم که از جمله جاذبه هایی می باشد که مسلما در بازدید اغلب مسافران تور باکو واقع می شود. موزه هنرهای مدرن و موزه فرش باکو از جمله مهمترین و معروف ترین موزه های شهر باکو و کشور آذربایجان می باشند؛ که در بخش های بعدی به معرفی هردو این موزه ها خواهیم پرداخت. Baku museum در شهر باکو از جمله اماکنی می باشد که مورد بازدید و توجه اغلب اهالی و مردم شهر باکو بوده و می توان گفت بیشتر از مسافران و گردشگران خود مردم شهر باکو از این موزه های هنری و بی نظیر دیدن می کنند. شما نیز در سفر به شهر باکو با مراجعه و بازدید از موزه های باکو ساعت های بسیار طولانی بدون متوجه شدن گذر زمان به بازدید از مجموعه آثار هنری واقع در این موزه ها سپری خواهید کرد.

موزه های باکو

موزه هنرهای مدرن

همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم موزه های باکو از جمله بهترین جاذبه های گردشگری باکو به شمار می آیند که موزه هنری مدرن باکو از جمله لوکس ترین موزه های مدرن و لوکس در قاره آسیا می باشد. این موزه در خیابان یوسف صفروف واقع شده است که عموم افراد می توانند از آثار محفوظ شده در این مکان بازدید کنند. افرادی که علاقه مند آثار هنری مدرن هستند می توانند بازدید از این موزه را در اولویت خود در بازدید از جاذبه های شهر باکو قرار دهند. موزه هنرهای مدرن در سال 2009 در شهر زیبای باکو تاسیس و بنا شد و گالری از هنرمندان مشهور آذربایجان را برای بازدید عموم افراد قرار داد. توجه داشته باشید ساختمان این موزه با طراحی خاص و منحصر به فرد خود به عنوان دیدنی های شهر باو به شمار می آید که در ساخت آن طرح های مینیمالیستی در نظر گرفته و به عنوان سبکی پیشرو در باکو محسوب می شود. در وهله اول دکوراسیون و طراحی بیرونی و داخلی این موزه نظر و توجه هر فردی را به خود جذب می کند و با توجه به مجموعه آثار هنری این موزه هر فردی انگشت بر دهن می ماند.

بهترین موزه های باکو

موزه فرش

موزه فرش از دیگر موزه های باکو به شمار می آید و از جمله دیدنی های باکو می باشد. این موزه مجموعه ای از فرش های با سب و طرح های سنتی و آذری می باشد که در نزدیکی شهر باستانی واقع شده است. ساختمان و نمای موزه فرش همانند یک فرش تزئین و طراحی شده است. فرش های نگهداری شده در این موزه نمادی از تاریخ جمهوری کشور آذربایجان بوده و نقش و نگارهای فرش های آذری نشان دهنده شاهکاری های زیبای قفقازی می باشد. موزه فرش باکو از جمله موزه های قدیمی شهر باکو و کشور آذربایجان می باشد پیشنهاد می کنیم در سفر به شهر باکو بازدید از این موزه را به هیچ وجه از دست ندهید. هم چنین قبل از مراجعه به این موزه ساعات بازدید از آن مطلع شوید. نمای قدیمی و سنتی موزه فرش هر رهگذری را به سوی خود جلب می کند. در سفر به شهر باکو جهت تهیه و خرید بلیط مربوطه با قیمت مناسب می توانید به آژانس هواپیمایی تایسیز پرواز مراجعه نمایید. آژانس هواپیمایی تایسیز پرواز به بهترین شکل در حالت خدمت رسانی در این خصوص می باشد.

موزه های باکو (تایسیز پرواز)


6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm