جاذبه های گردشگری استانبول

میدان تکسیم استانبول

میدان تکیسم یا تقسیم استانبول به عنوان یکی از شلوغ ترین مناطق گردشگری شهر استانبول شناخته می شود .

شهر استانبول که در بین گردشگران ایرانی به عنوان مقصدی برای خرید کردن است با رفتن به میدان تکسیم میتوانند دسترسی لازم به اکثر برند ها داشته باشند.

محبوبیت این منطقه بخاطر وجود مراکز خرید در این منطقه می باشد . خیابان استقلال به عنوان یکی از معروف ترین خیابان های تکسیم شناخته می شود . خیابان استقلال که سنگ فرش شده است و عبور خودرو های سواری در آن ممنوع می باشد محلی برای قدم زدن و بازدی و خرید از مغازه ها می باشد . در خیابان استقلال خط ریلی وجو دارد که ترانوا با دریافت هزینه از مسافران را ابتدای خیابان استقلال به انتهای خیابان استقلال انتقال میدهد . پاساژ چیچک از معروفترین و قدیمی ترین پاساژهای خیابان استقلال می باشد .

مجستمه میدان تکسیم که به تندیس جمهوریت معروف است در کنار کبوتر های میدان تکسیم جزوء سوژه های عکاسی گردشگران می باشند. یکی از لذت های گردشگران غذا دادن به کبوتر های میدان تکسیم می باشد .

در منطقه تکسیم میتوانید انتخاب متعددی برای انتخاب یک رستوران صرف غذا و یا یک کافه برای صرف چای با نوشیدنی بهرمند شوید.

منطقه تعلیمانه تکسیم مملو از هتل های مختلفی است که با انتخاب این هتل ها دسترسی راحتی به میدان تکسیم خواهید داشت .

هتل های معروف تعلیمانیه میتوان به Goldan Age , Avantgard Taksim , Nipoon , Point , Green Park , Grand Oztanik , Crystal , Lamartin و ... اشاره کرد .

در میدان تکسیم ایستگاه مترو دارد که برای جابه جایی مسافران خیلی مفید می باشد . در نزدیکی میدان تکسیم پارک قیزی (GEZI PARK) می باشد که محل مناسبی برای نشستن و دور مندن از هیاهوی میدان می باشد .

در اطراف میدان تکسیم و خیابان استقلال مردم عادی به برگزاری موسیقی خیابانی میپردازند و هنر های خود را به نمایش میگزارند 

در اطراف میدان تکسیم خیابان ها و محله های وجود دراد که به خاطر نزدیک بود به میدان تکسیم و ارزان تر بودن هتل ها در بین گردگشرام محبوبیت پیدا کرداند که از جمله میتوان به پرا (Pera) هالیک (Halic) ، عثمان بی (Osman Bey) ، 

بی اغلو( Beyoglu)، جهانگیر (Cihangir) ، بشیکتاش ( Beşiktaş)، دولاپ دره (Dolapdere) اشاره کرد .

مسافران تور استانبول علاقه ویژه ای به انتخاب هتل در منطقه تکسیم را دارند

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm