جاذبه های گردشگری دبی

شهر دبی

شهر دبی که در جنوب ایران قرار گرفته  در سواحل خلیج فارس واقع شده است ویکی از شهرهای امارات متحد عربی و به عبارتی و میتوان گفت بزرگترین شهر امارات  و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری  خاورمیانه به حساب می آید و  با ابوظبی از جنوب، با شارجه از شمال و با عمان از جنوب شرقی هم مرز می باشد. شهر دبی هیچ رودخانه یا آبادی طبیعی ندارد ولی یک خلیج طبیعی کوچک به نام خور دبی دارد که به اندازه کافی عمیق است که کشتی های بزرگ بتوانند از آن عبور کنند. خور دبی از شمال غربی به جنوب شرقی کشیده شده است و این شهر را به دو قسمت دیرا و بر دبی تقسیم می کند. سه پل از روی خور و یک تونل به نام نفق الشندقه که از زیر آب می گذرد این دو قسمت را به هم مربوط می کنند. قسمت دیرا توسط شهر امیر نشین شارجه در شرق و شهر اَل عوير در جنوب احاطه شده است و فرودگاه بین المللی دبی نیز در جنوب این قسمت قرار دارد، درحالیکه پالم دیرا در قسمت شمالی دیرا و خلیج فارس واقع شده است. همچنین بندر راشید، جبل علی، برج العرب، پالم جمیرا و مناطق تجای مانند بیزینس بی در قسمت غربی خور یعنی بر دبی هستند. جاده شیخ زاید با آسمان خراش های مجللش نیز در این قسمت است. بر دبی قسمت جدید دبی بوده و از آنجاییکه مسولین در نظر دارند که آن را به شهری مدرن تبدیل کنند، به سرعت در حال پیشرفت می باشد. دبی دومین شهر گران منطقه و بیستمین شهر گران دنیاست. دبی آب و هوای گرم کویری دارد. در تابستان ها شهر دبی بسیار گرم، بادی و شرجی  می باشد.

جاذبه های برتر  دبی :

1.      برج خلیفه : آسمان خراش بسیار بلند برج خلیفه با ارتفاع 829.8 متر بلندترین سازه دست بشر در دنیاست. این برج باشکوه که ساختنش 5 سال به طول انجامید یکی از جاذبه های برجسته در سرتاسر خاورمیانه می باشد. این برج به جواهر دبی مشهور می باشد .

 

2.      برج العرب : برج العرب، تنها هتل ۷ ستاره جهان می‌باشد که شبیه به یک بادبان مواج طراحی شده که ارتفاع آن 321 متر می باشد ،  این برج چهارمین هتل بلند در جهان است. این ساختمان سلطنتی  به عنوان یکی از سمبل های شاخص دبی میباشد. چشم‌انداز‌های گوناگونی برای گرفتن عکس در اطراف این بنا هست که یکی از بهترین های آن در ساحل عمومی در جوار این ساختمان است. شب ها این هتل رقص نور‌ زیبایی دارد که آن را تبدیل به ساختمانی پر ابهت کرده است.

3.      آبنمای دبی : شهر دبی با آسمان خراش بلندش، یعنی برج خلیفه شناخته شده است ؛ در کنار این برج که در دنیا از همه ی ساختمان ها بلندتر است آبنمایی ویژه ساخته شده است که خود به تنهایی رکورد دار بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا می باشد که فواره های آن با موسیقی می رقصند. .این آبنمای منحصر بفرد روبات‌های  دارد که می‌توانند آب را به رقص در آورند، آبنمای دبی شامل بسیاری از نازلهای  متفاوت و زیبای پرتاب آب با فشار بالا می‌باشد.

 


4.      نهر دبی : نهر یا خور دبی نهری با آب شور واقع در دبی می باشد، که در راس الخور پناهگاه حیات وحش به پایان می رسد یونانیان باستان این نهر  را رودخانه زارا می نامیدند.در کنار این نهر پارک بزرگی قرار دارد که یکی از بزرگترین و قدیمی ترین پارک های شهر می باشد.

5.      پارک آبی وایلد وادی : وایلد وادی یا وادی وحشی، پیشرفته‌ترین پارک آبی دنیا و یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های دبی می باشد که بین هتل برج‌العرب و هتل ساحلی جمیرا واقع شده. این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف، داشتن سرسره‌های زیاد، دو ماشین موج‌سواری مصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسره‌ آبی جهان در خارج از آمریکا مردم را از هر سن و سالی به خود جذب می‌کند. جلوی در ورودی، آبشاری ۱۸ متری هست که هر ده دقیقه آب را با فشار زیاد به بیرون پرتاب می‌کند.

6.      پیست سرپوشیده اسکی :  که در مرکز خرید امارات قرار دارد و سومین پیست اسکی سرپوشیده‌ بزرگ دنیاست. پیست اسکی دبی با دیوارهای شیشه‌ای، مجسمه‌های یخی، تپه‌ سورتمه‌سواری، زمین بازی کودک و مسیر ۴۰۰ متری مخصوص اسکی شبیه یک سرزمین عجایب برفی است. اگر تا به حال اسکی نکرده‌اید هم جای نگرانی نیست؛ اینجا توسط مدرسین ممتاز اسکی، آموزش مجانی هم تدارک دیده‌اند.

7.      آکواریوم دبی : آکواریوم دبی با گنجایش 10 میلیون لیتر آب و هزاران حیوان آبزی می باشد ویکی از بزرگترین آکواریوم های داخلی جهان است. حیوانات و نمایشگاه های جدید به طور منظم به این آکواریوم اضافه می شوند و با راه رفتن در یک تونل شیشه ای 270 درجه می توانید شگفتی های کف اقیانوس را مشاهده کنید.این باغ وحش زیر آبی رویکرد تعاملی با اکولوژی و زندگی دریایی که شامل پنگوئن ها، کروکدیل ها، پیراناها، خرچنگ های عنکبوتی غول پیکر، موش های آبی، اسب های دریایی، عروس های دریایی و ... می شود را ارائه می دهد.

8.      سافاری بیابانی : دبی بیابان‌های حفاظت‌شده‌ای دارد که شامل تپه‌های کویری و شنی با انواع گونه‌های گیاهی، پرندگان، خزندگان و پستاندارانی مثل غزال عربی است. برای دیدن این مناطق، تورهایی وجود دارد تا گردش‌ها به طبیعتشان آسیبی نزند.

9.      دبی مال : دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است . روبروی درب ورودی دبی مال رقص فواره های زیبایی است که هر روز حدود ساعت 7 آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست. قسمتی از این پاساژ توسط آکواریوم های زیبا احاطه شده است.

10.  اسکله ابرا : این اسکله مکانی بسیار زیبا و آرامش بخش و معروف در شهر دبی می باشد که ما در این مقاله تاکید می کنیم که از این مکان توریستی حتما دیدن کنید و در ضمن این اسکله در منطقه قدیمی دبی واقع شده است و مسافران با استفاده از قایق های چوبی که در این مکان تعبیه شده است ، به دیدن اطراف این اسکله می روند .

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm