جاذبه های گردشگری بلغارستان10 جاذبه مهم در کشور بلغارستان عبارتند از :

گلدن سندز  golden sands 

یکی از شهر های معروف بلغارستان وارنا می باشد در شمال شهر وارنا منطقه ای وجود دارد که به سرزمین شن های طلایی معروف می باشد  نام این منطقه , منطقهٔ ساحلی گلدن سندزمی باشد golden sands که جزء جاذبه های بینظیر این کشور بشمار می آید.

گلدن سنتز که دارای پوشش گیاهی منحصر به فردی از درختها و گیاهان خاص می باشد که هوای مطبوع و خنکی به این ساحل بخشیده است و دارای امکانات تفریحی و ورزشی از جمله تنیس و فوتبال و والبیال و مینی گلف سرسره های آبی و استخر شنا با آب  و چشمه های معدنی  و لنگر گاه قایق رانی  و همچنین هتل های مجهز و هتل های معروف زنجیره ای می باشد.

ملنیک Melnik

کوچکترین شهر در بلغارستان ملنیک می باشد شهر ملنیک بخاطر شراب خود شهرت بسیاری دارد که در گذشته این شراب بسیار محبوب برای وینسون چرچیل بوده است  که دلیل مهم که باعث مشهورشدن شهر بلغارستان می باشد از جاذبه های معروف این شهر سنگ هرم ملنیک و صومعه روژن می باشد .

هفت دریاچه

یکی از جابه های توریستی اصلی در کشور بلغارستان کوه های ریلا  (Rila Mountains) می باشد . در دره این کوه هفت دریاچه قرار دارد که هر یک از این دریاچه ها یکی پس از دیگری در این دره بالای هم قرار میگیرند و توسط آبشارها و رودخانه ها به هم متصل شده اند  . در افسانه های این کشور آمده است که این دریاچه ها از اشک یک غول زن برای معشوغه اش  ساخته شده است

 نسبار Nessebar 

یکی دیگر از شهر های کشور بلغارستان نسبار می باشد این شهر در سواحل دریای سیاه در استان بورگاس واقع شده که دارای کلیساهای متعدد ، بناهای کهن با سبک های معماری خاص و شگفت انگیز  و جاذبه های باستانی بسیار معروف از گذشته می باشد

از جمله مناطق دیدنی این شهر عبارتند از : کلیسای قدیمی متروپولین و کلیسای الوئسا و موزه باستان شناسی و قلعه های قدیمی و آسیاب بادی که یکی از نمادهای شهر نسبار میباشد وآفتاب ساحلی و انواع ماهی و غذاهای دریایی و پارک آبی آدرنالینتان و... میباشد

این شهر بناهای تاریخی از تمام دوره ها و سده ها را حفظ کرده است همچنین دارای فضا و جو آنتیک قدیمی برای گردش گران را فراهم میکند. 

بلوگرادچیک Belogradchik

شهرستانی در  بلغارستان است که در استان ویدین واقع شده است که به  دلیل صخره‌های عجیب و متفاوتش از شهرت زیادی برخوردار است که از لحاظ تاریخی و فرهنگی ارزش فراوانی دارد

 در نزدیکی شهر در شمال غربی کشور بلغارستان، در دامنه‌ی شمالی کوه‌های بالکان، قلعه‌ی بلوگرادچیک قرار دارد که به قلعه‌ی کالتونیزمعروف میباشد که از  سازه های دست انسان است و بسیار منحصر به فرد و زیبا می باشد، که نظر می رسد 

صخره هابی بلوگراد چیک در بلغارستان با آرایش خیره کننده از سنگ و ماسه ها و صخره های شگفت انگیز به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته شده است.

شهر قدیمی پلوودیو Plovdiv Old Town

دومین شهر در بلغارستان که بر روی تپه ها قرار دارد پلودیوو نام دارد که در حال حاضر به هفت تپه گسترش یافته است که با خانه های رنگارنگش شناخته شده می باشد در هنگام بالا رفتن از تپه ها دیدن مناظر وهمچنین موزه ها و گالری ها مسیر را لذت بخش میکند .
دهکده کوپریفشتیسا Koprivshtitsa

این دهکده  سرسبز سرشار از آثار تاریخی و  موزه میباشد که تمامی آنها  گنجینه های قومی، سلاح های قدیمی ، تجهیزات کشاورزی، لباس های ملی ، آثار هنری و جواهرات  و خانه های رنگی  که نمایانگر معماری باغاری قرن 19 می باشد .
ولیکو ترنوو Veliko Tarnovo
ولیکو ترنوو شهری در استان ولیکوترنوو  کشور  بلغارستان  است  همچنین این شهر  در مرکز کشور بلغارستان قرار دارد و یکی دیگر از جاذبه های توریستی این کشور محسوب میشود .قلعه های تساروتس یکی از دلایل معروفیت این شهر شده است این قلعه ها هیچ شباهتی به کاخ های قرون وسطی ندارد اما باز همیک حس عظمت از بلغارستان سابق در هنگام راه رفتن در میان دروازه های این دژ زیبا به وجود می آورد .

صومعه ریلا Rila Monastery

صومعه ریلا که به عنوان جواهر پنهان بلغارستان شناخته شده است و یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری  این کشور است و یکی از پر جلوه ترین و آرامش بخش ترین مکان ها برای گردشگران می باشد . صومعه ریلا روی بزرگترین کوه این کشور واقع شده است به عنوان یکی از  ۹ میراث جهانی یونسکو در بلغارستان تبدیل شد. در بلغارستان صومعه ریلا به عنوان بیت المقدس شناخته شده است و قطقا ارزش یک بار زیارت را دارد .

سوزو پول Sozopol

یکی دیگر از شهر های قدیمی در بلغارستان می باشد که در خط ساحلی دریای سیاه قرار گرفته است  و دارای استراحتگاه و دهکده ساحلی بسیار دنجی می باشد  سوزوپول  که شهری در استان  بورگاس در جنوب کشور بلغارستان  واقع شده است وبه  عنوان آپولونیا شناخته می شد، و با یک معبد که به آپولو اختصاص داده می شود کامل شده است  

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm