جاذبه های گردشگری داخلی

روستای باغو

یکی از جاذبه های دیدنی کیش روستای باغو است. روستای باغو از روستاهای بسیار بسیار قدیمی و زیبا در جزیره ی کیش است که دور از بخش‌ های مدرن و امروزی جزیره ی کیش قرار گرفته است. شاید باورتان نشود اما این جزیره یک دِموی زنده و طبیعی از نحوه ی زندگی اولین ساکنان جزیره ی کیش است و آن را برای گردشگران به تصویر می ‌کشد.

برای رسیدن به روستای باغو، می ‌توانید از ۲ مسیر اقدام کنید؛ یا به سمت میدان غروب جزیره ی کیش بروید و از آنجا به جاده ی روستای باغو بپیچید یا این که از سمت بزرگراه خلیج فارس به این روستای قدیمی دسترسی پیدا کنید.

جالب است بدانید که نام این روستا از نام پیرزنی ۱۰۰ ساله به نام ننه باغو گرفته شده است. این زن در گذشته و در زمانی که کیش در تصرف نیروهای پرتغالی‌ بوده است، در آن زندگی می‌ کرده است. این روستا نه مدرن است و نه در خود جاذبه ای دارد که شما را به یاد جاذبه ها و فضای مدرن کیش بیاندازد اما آنقدر محیطش مثبت و صمیمی است که دوست دارید همچنان به گشتن در آن ادامه دهید.

در این روستای بسیار زیبا، جاذبه های متنوعی وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به مسجد النبی (ص) اشاره نمود. در کنار این مسجد چاه آبی قدیمی نیز قرار دارد.

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm