جاذبه گردشگری باکو

قلعه دختر باکو

می توان گفت سفر و مسافرت یکی از بهترین و جذاب ترین علاقه مندی های افراد می باشد. لذا می توان گفت شهر باکو به عنوان یکی از شهرهای جذاب و دیدنی برای گردشگری می باشد. از جاذبه های گردشگری باکو می توان به قلعه دختر باکو اشاره کرد، که بسیاری از افراد با سفر به این شهر سعی دارند از آن بازدید نمایند.

قلعه دختر
لازم به ذکر است این تنها نمونه از دیدنی های باکو نمی باشد و افراد می توانند با سفر به این شهر زیبا و دوست داشتنی از زیبایی هایی که در آن می باشد لذت ببرند. لذا توصیه ما این است در سفر به این شهر حتما زمانی را برای بازدید از Maiden Tower یا همان قلعه دختر باکو اختصاص دهید و از آن به عنوان یک جاذبه گردشگری بازدید به عمل آورید. لذا ما در این متن قصد داریم این قلعه را برای افرادی که قصد سفر به باکو و بازدید از دیدنی های باکو را دارند مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

معرفی قلعه دختر باکو
می توان گفت شهر باکو که یکی از شهرهای کشور آذربایجان به حساب می آید همواره دارای دیدنی های بسیاری برای گردشگران بوده است. لذا قلعه دختر باکو به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی شهر باکو با تاریخ و قدمت بسیار فراوانی که دارد، مورد توجه افراد بسیاری می باشد. این قلعه در حدود 3000 سال دارای قدمت می باشد. برج این قلعه دارای ارتفاعی به میزان 30 متر می باشد. این برج دارای هشت طبقه است و این هشت طبقه دارای دیدنی های بسیاری هستند، لازم به ذکر است که قلعه دختر همواره در تاریخ و ادبیات کشور آذربایجان دارای سهم عمده ای بوده است. این جاذبه دیدنی در سال 2000 در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و در سال 2009 نیز مورد بازسازی قرار گرفته است.

قلعه دختر باکو
دیدنی های قلعه دختر باکو
افرادی که به قلعه دختر باکو مراجعه می نمایند، می توانند از دیدنی های داخل این قلعه نهایت استفاده را ببرند. یکی از دیدنی های این قلعه موزه هایی است که درون آن موجود می باشند. در هر طبقه شما یک چیز زیبا و اکثرا تاریخی را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است درون این قلعه قدیمی یک چاه بسیاری بزرگ می باشد که آب قلعه را تامین می کرده است. آب این چاه شیرین بوده و افراد به راحتی می توانستند از آن بیاشامند.

در پایان می توان گفت افرادی که قصد بازدید از این قلعه را دارند، می توانند همه روزه از ساعت 9 صبح الی 6 غروب به Downtown Baku, Baku, Azerbaijan رفته و از آن بازدید به عمل آورند. هزینه برای هر نفر 10 منات می باشد.

افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، می توانند با استفاده از تایسیز پرواز به باکو رفته و لذت یک سفر خوب و بازدید از جاذبه های گردشگری آن را ببرند. 

قلعه دختر باکو

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm