جاذبه های گردشگری آنتالیا

برج ساعت آنتالیا (CLOCK TOWER) 

شهر آنتالیا با آب و هوایی معتدل و اماکن تفریحی و جاذبه های گردشگری متعدد سالانه میزبان گردشگران از سراسر دنیا می باشد. برج ساعت آنتالیا از جاذبه های کلاسیک و معدود برج های باقیمانده از قرن 19 میلادی می باشد که در ابتدا بخشی از شهر بوده و بعدها ساعت به آن اضافه شده است. این ساختمان در منطقه ی کاله کاپیسی واقع شده است و نمادی از دیوارهای باستانی شهر آنتالیا می باشد. به محض ورود به بافت قدیمی آنتالیا این برج که آخرین برج سر پا از 80 برج ساخته شده به عنوان دیوار دفاعی شهر می باشد، قابل رویت است.

برج ساعت آنتالیا

 ( CLOCK TOWER ANTALIYA) 

برج ساعت (CLOCK TOWER) آنتالیا واقع در میدان کاله کاپیسی به نشانه ی استواری با قدمتی به اندازه ی قرن دوم پیش از میلاد قد برافراشته است. این منطقه مرز بین شهر قدیم و جدید می باشد که غرفه های گردشگری را در خود جای داده است و بخش پیاده روی تور آنتالیا بازدید از این منطقه و برج را در خود جای داده است. ساخت این برج به سال 1901 میلادی توسط سلطان عبدالحمید به سبک معماری عثمانی برمی گردد که به دولت عثمانی هدیه داده شده است. این برج دارای دو طبقه با دو نقشه ی متفاوت است که طبقه ی بالا دایره و پایین مربع می باشد و باستان شناسان معتقدند که ساخت این برج به منظور استفاده به عنوان فانوس دریایی یا مقبره بوده است. ارتفاع این برج 14 متر می باشد که در ساخت آن از تکه های سنگ استفاده شده است و وجه تمایز آن با دیگر برج های آنتالیا وجود پرچم ترکیه، ساعت و چند سنگ نوشته ی باستانی می باشد. فضاهای سر سبز اطراف برج امکان استراحتی به دور از هر سر و صدا را برای گردشگران فراهم آورده است. همچنین عکاسی در این برج بلامانع می باشد و گردشگران را به صرف وقت برای عکاسی تشویق می کند. پیشنهاد ما به شما بازدید از برج در شب و دیدن نورپردازی عالی آن می باشد.

برج ساعت

اماکن گردشگری نزدیک به برج ساعت (CLOCK TOWER) آنتالیا

دیگر اماکن گردشگری نزدیک به برج ساعت آنتالیا که بازدید از آن ها در یک روز انجام می شود به شرح زیر می باشد:

میدان جمهوری

موزه باستان شناسی آنتالیا

پارک آتاتورک

دروازه ی هادریان

علاوه بر این وجود پارک هایی مانند آتاتورک و اوغلو با مناظری منحصر به فرد اقامت شما را در این شهر بسیار لذت بخش و مفرح خواهند کرد. وجود رستوران و کافه های متعدد اطراف برج به شما گردشگران مجال کمی استراحت بعد از بازدید را می دهد. وجود مراکز خرید مجلل در این منطقه امکان خریدی دلچسب و راحت را برای شما به همراه دارد.

چنانچه قصد سفر به ترکیه و استفاده از تور آنتالیا را دارید با تیم مشاوره ی تایسیز پرواز مصاحبه داشته باشید تا ضمن معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا امکان رزرو آسان و سنجیده ی هتل و پرواز را برای شما فراهم آورند.

برج ساعت (CLOCK TOWER) آنتالیا

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm