جاذبه های گردشگری استانبول

برج گالاتا استانبول

انتهای خیابان استقلال بعداز بازدید از مغازه ها و خرید کردن با دیدن برج گالاتا به این مفهوم است که شما وارد منطقه گالاتا استانبول یا به قولی وارد شاخ طلایی استانبول شده اید .

برج گالاتا به عنوان یکی از نماد های شهر استانبول می باشد و به راحتی می توانید ماکت و تندیس های این برج را به راحتی خریاری نمایید  .

برج گالاتا تا سال 1749 میلادی به عنوان بلند ترین ساختمان این شهر شناخته می شد و کارایی این برج در زمان ساختش یعنی در سال 1348 میلادی به عنوان یک برج دیدبانی بر روی کشتی ها تجاری و حمله های کشتی ها دشمن به کار می رود.

برج گالاتا استانبول شاهد وقایع و جنگ های تاریخی زیادی بوده است و در جنگ ها ، آتش سوزی و زلزله دچار آسیب های شد که هر بار با مرمت و بازسازی تکمیل تر شد .

در سال 1974 طی مرمت برج بخاطر آتش سوزی ، یک اتاقک کوچک با این برج اضافه شد و در سال 1831 بازسازی دیگری انجام شد و طبقه دوم به برج اضافه شد .در سال 1960 آخرین بازسازی برج انجام گردید و به شکل امروزی تغییر یافت  و بعد از بازسازی برج تغییر کاربری داد. امروزه برج به صورت هم به عنوان یک اثر تاریخی و رستورانش که به سبک استانبولی دیزاین شده و غذا های استانبولی سرو می کند شاهد بازدید و حضور گردشگران می باشد .

با قرار گرفتن در بام برج می توانید منظره های زیبایی برای عکاسی پیدا کنید هم میتوانید نمایی از تنگه بسفر و هم نمایی از شهر استانبول تماش کنید . هنگام غروب خورشید جلوه خاصی برای عکاسی می باشد .

ورزشکاران با شنیدن اسم گالاتا اولین موردی که به ذهنشون میرسه و به یادش می افتن اسم باشگاه ورزشی گالاتاسرای است که در شهر استانبول و کشور ترکیه جزوء پر طرفدار ترین باشگاه های ورزشی می باشد 

6LdGk0sdAAAAAJaIEjas3JSCxphxBTtI-jmEENkm