جاذبه های مهم و دیدنی تایلند

تایلند ، عروس کشورهای آسیای شرقی 

کشور تایلند یک شبه جزیره است  که بین هند و چین  قرار گرفته است و جاذبه زیبا و بکری دارد بطوری که معنای کلمه تایلند سرزمین حوریان می باشد .

بانکوک

پایتخت کشور تایلند بانکوک  می باشد که بیشترین جمعیت را نیز دارا می باشد .

 

1-کاخ بزرگ بانکوک grand palace

از مناطق دیدنی بانکوک میتوان به کاخ بزرگ بانکوک grand palace اشاره کرد . میتوان به جرات گفت اولین مکان دیدنی بانکوک این کاخ می باشد که اقاتگاه رسمی پادشاه کشور تایلند بوده است .

انواع باغ های زیبا ،سالن های بزرگ و باشکوه با تریینی دل نشین در این کاخ وجود دارد و معماری این بنا به شکل مربع می باشد .

 

 2- معبد وات فراکایو (معبد زرین بودا)

از بزرگترین معبد بودای ی در تایلند می باشدکه درون محوطه کاخ بزرگ بانکوک قرار دارد .زیبایی این معبد به صورتی است که هرچقدر در معبد وقت برای گشت و گدار بگذارید زیبایی های بیشتری را کشف می کنید .در هنگام ورود به این معبد شما میتوانید لباسهای مخصوص معبد را تهیه کنید .

 

3-پارک تاریخی سرخوتای 

یکی از باشکوه ترین مکانهای ذیدنی تایلند که در واقع در ویرانه هایی است که 21 مکان تاریخی و 4 استخر بزرگ همراه با دیوارهای قدیمی را دارد .

 

4-خانه جیم تاسون:

جیم تامسون یک سرباز آمریکایی بوده که براب سازمان سیاه در تایلند کار می کرده و بعد از جنگ جهانی دوم در بانکوک می ماند و یک تولیدی ابریشم میزند و کار او به جایی میرسد که کحصول خود را به اروپا صادر کرده و کار خود را همچنان گسترش میدهد و ملک های اطراف را خریداری میکند .

جیم تاسون بسیار علاقه مند به هنر بود که هم اکنون اگر از خانه او دیدن کنید آثار هنری زیادی ر ا ببینید .

5-معبد وات نو

در این معبد مجموعه بزرگی از تصاویر و مجسمه های بودا می باشد و همچنین طب سنتی در این معبد تدریس میشود ومرکز ملی طب سنتی شناخته شده است و همچنین اتاق هایی برای ماساژ به صورت رایگان نیز وجود دارد .

 6-معبد وات رونگ خون (معبد سفید شیشه ای)

این معبد در چیانگ رای قرار دارد و به گونه ای ساخته شده که تماما سفید و شیشه ای بوده که نشان دهنده فرهنگ و معماری تایلند در زمانهای گذشته و تاکنون  است .

 7-معبد تراسمیت 

جالب است بدانید بزرگترین مجسمه بودای جهان باتومیت 700 ساله در این معبد نگهداری می شود که در محله چینی ها قرار دارد و یکی از معابد دیدنی بانکوک به شمار میرود .

 8-قصر تابستانی بنگ پا

این قصر پادشاهان تایلندی بوده که در فصل تابستان از آن استفاده میکردند و کحل تفریح و خوشگذرانی به شمار می رفته که هم اکنون جز مکانهای دیدنی تایلند است و علت این محبوبیت باغ های زیبا و سرسبز و همچنین معماری اروپایی این مکان می باشد.

 9- روستای پای تایلند

این روستا در شمال شرق تایلند قرار دارد و توریست های زیادی به این روستا می آیند و علت آن این است  که این روستا بسیار آرام و بکر است و سکوت بی سابقه ای را حتما در این مکان مبتوانید تجربه کنید .

 10- آکواریوم سایام

معروفیت این آکواریوم کوسه های ببری و پلنگی و کوسه اب سنگی کارائیبی می باشد که میتوانید  از طریق تونل زیر آبی که تماما شیشه اسن به داخل این آکواریوم رفته و از نزدیک کوسه ها ا مشاهده کنید .

11- موزه ملی بانکوک 

توسط پادشاه پنجم تایلند این موزه ساخته شده است برای اینکه هدایایی که پدرش به او اهدا میکرد به نمایش بگذارد و با این کار فرهنگ خانواده را تایلند زیاد کند .

 

12-پارک ملی کائویای 

این پارک بزرگ در شمال شرق بانکوک قرا  دارد و پربازدید ترین پارک ملی تایلند است . نام دیگر این پارک پارک میمونها است و علتش این است که در هنگام ورود به پارک گروهی از ماکاک(نوعی میمون) از شما استقبال میکند .

 

13-چانگ مای

 این شهر که در گذشته پایتخت  کشور تایلند تا سال 1558 بوده یک منطقه کوهستانی در شمال تایلند است و دارای معابد و بازارهای سنتی و مکانهای دیدنی است .

 

14-شهر گناه در پاتایا

این شهر توسط سربازان آمریکایی کشف شد که در خلیج شرقی تایلند واقع شده است که دارای سواحل زیبایی می باشد .و این شهر زیبا به شهر گناه معروف است و علت این نامگذاری هنوز مشخص نشده است . این شهر دارای مکانهای تفریحی و مراکز خرید و پارکهای آبی و باغ وحش وکلاب ها و بارهای 24ساعته  و... می باشد . میتوان گقت این شهر قلب توریستی تایلند به حساب می آید .

 

15-جزیره فی فی

این جریره کنار جزیره پوکت قرار دارد و جز مناطق و تورهای دیدنی پوکت می باشد.دلیل شهرت این جزیره به خاطر این است که در بسیاری از فیلمها نشان داده شده این جزیره مواد مخدر زیاد یافت میشود که توریست های زیادی را به خود جلب می کند .

 

16-کوسامویی

جزیره کوسامویی جزیره ای بسیار بکر و توریستی می باشد .ازجاهای دیدنی این جزیره میتوان به سواحل زیبا و باغهای ناگیل جنگلهای انبوه و همچنین مناطق لوکس اشاره کرد .